פעילות ודיווחים 

ירושלים צועדת לשלום - הפגנה ארצית יהודית-ערבית

מוצ"ש 1.4.17 שעה 7.30 בערב – צועדים ברחובות ירושלים, מגן הסוס אל שער יפו

נגמרו הימים בהם ישבנו בבית, מתוסכלים מהמציאות, מבלי שנדע מה בכלל אפשר לעשות כדי לשנות אותה. 50 שנים של שליטה צבאית על עם שלם, שהגבירה את הגזענות וההסתה - כל זה לא יסתיים מעצמו, את זה כבר הבנו. בדיוק בגלל זה פעלנו בשבועות האחרונים לחיבור של עשרות תנועות, ארגונים ומפלגות למאבק חסר משותף וחסר תקדים לשלום. ובמוצ"ש ה-1.4 זה יתחיל בצעדת ענק, דווקא בירושלים.

לעמוד האירוע בפייסבוק صفحة الحدث في فيسبوك: https://goo.gl/cbk3Tr

למה דווקא בירושלים? כי הימין מתכנן לחגוג את השקר של ״איחוד ירושלים״, לספר לנו שככה - מדמם, אלים, עני והרוס - צריך להיראות העתיד שלנו, של כולנו. אבל כולנו גם יודעים את האמת: זה לא איחוד, זה כיבוש, ואין בזה שום גאווה או שמחה. ובמוצ״ש, ה-1.4 נצעד בירושלים כדי לחשוף את השקר הזה, נצעד לשלום.

הצטרפו אלינו. מכל הארץ تسجيل للسفرية من جميع أنحاء البلاد http://bit.ly/Jeru4Peace_Bus

נתחיל מהסוף: אנחנו יוצאים למסע של מאבק על החברה בישראל, על השלום ועל סיום הכיבוש. והמסע הזה עומד להתחיל בירושלים במוצ"ש , ה-1.4. נצעד דווקא בירושלים, שהימין מספר ש"חוברה לה יחדיו", שניר ברקת מנסה להפוך לעיר ליהודים בלבד ושבנצי גופשטיין מפיץ בה תורות שנאה וגזע. אבל זאת עיר שיכולה להיות עיר סובלנית, פתוחה, נקיה משנאה, עיר שיהיו בה שתי בירות לשתי מדינות עצמאיות.

הצעדה – שבסופה נקיים עצרת בדיוק על הקו הירוק - היא התחלה של מסע שיגיע לשיא באירוע המרכזי ביוני 2017, אז ימלאו בדיוק 50 שנים לכיבוש. 50 שנים בהם המדינה שולטת על עם שלם. 50 שנים של אלימות ושל פגיעה בחפים מפשע, של ארונות קבורה ושל בניית התנחלויות. 50 שנים של מחירים חברתיים איומים שמשלמת החברה בישראל. וזה בדיוק העניין, המאבק שלנו הוא גם למען העם הפלסטיני שחי תחת כיבוש ושליטה צבאית, והוא גם למען החברה הישראלית עצמה: כי עם ששולט על עם אחר, לעולם אינו יכול להיות חופשי. ושני העמים צריכים ויכולים להיות חופשיים ועצמאיים.

בדיוק בשביל זה התאחדנו. ישבנו בחודשים האחרונים, תנועות, מפלגות, ארגונים, קבוצות מחאה ועמותות, והחלטנו לעשות מעשה: לאחד כוחות ולצאת לסדרה של פעולות שיעירו את החברה בישראל ולהוכיח שכשאנחנו יוצאות ויוצאים לרחובות - במרכז ובפריפריה, יהודים וערבים, דתיים וחילונים - אנחנו הרוב. בחודשים הקרובים נקיים הפגנות וצעדות, פעולות הסברה, תקשורת ועבודה ברשת ובשטח. אנחנו לא מתכוונים לוותר, והולכים להביא את המאבק הזה היישר אל לב החברה בישראל.

כבר 50 שנים שהימין מנסה לגנוב מכולנו את העתיד. אנחנו אומרים שזה פשוט לא חייב להיות ככה ושיש אלטרנטיבה - שלום בין שני עמים שמוכנים ללכת לפשרה היסטורית שבמסגרתה שניהם יחיו בביטחון, בצדק ובעצמאות. אז הצטרפו אלינו במוצ"ש ה-1.4 בירושלים. בואו מירושלים ובואו מכל הארץ. בואו נראה להם למי באמת שייכת העיר הזאת, בואו נראה להם שהרוב בישראל דורש שלום.

עיר עמים / מרצ / שוברים שתיקה / עומדים ביחד / שלום עכשיו / חד"ש / זזים – קהילה פועלת / גוש שלום / מאבק סוציאליסטי / לוחמים לשלום / מחזקים / שתיל / מחסום ווטש / סיסו – הצילו את ישראל, סיימו את הכיבוש

https://www.facebook.com/events/268405953571732/ https://www.facebook.com/standingtogether1/photos/a.914818761926311.1073741828.914741188600735/1407248179350031/?type=3&theater