פעילות ודיווחים 

מוצ"ש 24.3 בכיכר רבין - הפגנת ענק נגד הגירוש

המאבק שלנו לא יפסק עד שתבוטל תכנית הגירוש האכזרית!

במוצאי שבת ה-24.03 בשעה 20:00 תתקיים בכיכר רבין בתל אביב הפגנת ענק נגד הגירוש ובעד מדיניות מקלט אחראית, שיקום שכונות דרום תל אביב ושילוב הפליטים ברחבי הארץ!

ישראלים מכל קצוות הקשת הפוליטית וממגוון קבוצות באוכלוסייה הבהירו בחודשים האחרונים שהם מתנגדים לגירוש הפליטים. אלפי אנשים הגיעו להפגנה בדרום תל אביב כדי למחות על התניית שיקום השכונות בגירוש, וכדי לדרוש פתרונות אנושיים והוגנים. עכשיו זה הזמן להפגין את מלוא כוחנו בכיכר רבין, להשמיע יחד קול חזק וברור, ולהוכיח לממשלה שלא ניתן לגירוש הזה לקרות!

ההשתתפות של כל אחד ואחת היא חשובה - אז תבואו!

לדף האירוע של ההפגנה בפייסבוק

https://www.facebook.com/events/156604118336536/

ב-16.3 יוצאים לפעולת הסברה ארצית!

המאבק הזה הוא של כולנו, ועל הסכנות הכרוכות בגירוש כל אחד ואחת חייבים לשמוע! ביום שישי הקרוב בשעה 11:00 נשוב ונקים דוכני הסברה בכל הארץ. נעמוד ברחובות, בצמתים ובמרכזי הערים. נספר את האמת על מבקשי המקלט בישראל ועל סכנות הגירוש, נציג את הפתרונות בהם אנו מאמינים ונפרסם את ההפגנה הגדולה ב-24.3!


הערב (שלישי) בירושלים: הקרנת הסרט "בין גדרות" המתעד סדנת תיאטרון של מבקשי מקלט מאריתריאה וסודן הכלואים במתקן חולות

לאחר הקרנת הסרט תתקיים שיחה עם יוצר הסרט אבי מוגרבי ומבקשי מקלט החיים בירושלים.

היום שלישי, 20.3, 19:30 אימבלא, ינאי 3, ירושלים

תוך שימוש בטכניקות של "תאטרון מדוכאים" הם בוחנים ביחד את מעמדם של מבקשי מקלט בישראל. מה מוביל גברים ונשים לעזוב את חייהם מאחור ולצאת למסע לקראת הלא-נודע? מדוע מסרבת ישראל, מדינה שהוקמה על ידי ועבור פליטים, לשקול את מעמדם של מי שגלו מארצותיהם, ברחו ממלחמה, רצח-עם ורדיפות כפי שמחייבת אותה אמנת הפליטים? האם מסוגלים ישראלים שעובדים עם מבקשי המקלט להיכנס לנעליהם ולהזדהות עם מצבם?


במחלקה הפסיכוסוציאלית של א.ס.ף אנחנו נלחמים על האנשים שעבורם הגירוש הוא הרסני במיוחד. תכנית הגירוש לא חומלת ולא פוסחת על מבקשי המקלט הפגיעים ביותר, כולל קורבנות של עינויים קשים בסיני, אנשים חולים ואלו המתמודדים עם מוגבלויות פיזיות או נפשיות.

פונים ומטופלים אשר נשקפת להם סכנת גירוש זוכים לתמיכה וסיוע מצד הצוות המסור שלנו: אנו מסייעים באיסוף מידע המעיד על פגיעותם, ומדווחים על הסכנה הנשקפת להם כתוצאה מנסיבות חייהם הייחודיות. לשם כך, לאחרונה גייסנו והכשרנו עשרות מטפלים מתנדבים למערך המאבק בגירוש. ההיענות של אנשי הטיפול הייתה מדהימה, ואנו בטוחים שתרומתם תסייע להציל נפשות.

כמו תמיד, אנו ממשיכים לספק תמיכה ולסייע לכלל מבקשי ומבקשות המקלט, שבימים קשים אלו מצוקתם הולכת ומחריפה. אנו מבקשים את עזרתכם כדי שנוכל להמשיך! נודה לכם על כל תרומה לפעילות של עמותת א.ס.ף - נגד הגירוש ולמען מבקשי המקלט בישראל.

לא עוצמים עיניים ⚫ לא עומדים מנגד ⚫ לא מגרשים פליטים א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל


'תיאטרון חולות', ששחקניו הם מבקשי מקלט בסכנת גירוש

בעקבות האיום של ממשלת הימין לבצע את גירוש הפליטים ומבקשי המקלט האפריקאים יתקייםה היום (שישי) אירוע סולידריות והתנגדות בתיאטרון "תמונע" בתל-אביב: הצגה של "תיאטרון חולות" ולאחריה סדנה משותפת לשחקנים; ולקהל ומעגלי היכרות ושיח עם מבקשי מקלט. קבוצת "תיאטרון חולות" היא קבוצה מעורבת של מבקשי מקלט, ששוחררו לפני למעלה משנתיים - באוגוסט 2015 - ממתקן חולות בצו בג"צ, ושחקנים ישראלים. לאחר כשנה וחצי של עבודה במתקן חולות העלתה הקבוצה את המופע "תיאטרון מחוקק חולות" (ביוני 2015). ביוני 2017, העלתה הקבוצה החדשה את ההצגה "תיאטרון חולות 2.0 - קו החיים". בימים אלה, לאחר שהשתחררו אחרוני חברי קבוצת התיאטרון ממתקן חולות, אוחדו שתי הקבוצות לכדי קבוצה -קהילה אחת. קבוצת "תיאטרון חולות" היא קהילה הולכת ומתרחבת של ישראלים ומבקשי מקלט שחברו יחד במטרה לכונן קהילה תיאטרונית-יצירתית, בת קיימא, של ישראלים ומבקשי מקלט מסודאן ומאריתריאה.

היום יופיעו השחקנים והיוצרים-שותפים: יונתן יוהאנס אסטיפאנוס, אוואט אשאבר טספמיקל, שחרית ירושלמי, נורלדין מוסא, ליאת שבתאי, רוני לבנון, דורון לב, רותם גולדנברג, עומאד שאקור, מאיה בואנוס, ענת ברזילי, אברהם הגוס, תמר אלון, עילם מורביץ להב, ברכאת היילה גאברהאווארייה, ישולו גברמיקאל הגוס, פנאן הדיש, גרמאלם אראייה, פרזגי הבטה. במאי ומנחה: חן אלון; אבזרים: כנרת קיש. כאמור, לאחר ההצגה יתקיים תאטרון פורום, שהוא למעשה סדנה משותפת לשחקנים ולקהל, דיון אינטראקטיבי בפעולה, בו מוזמנים הצופים להחליף את הדמויות השונות, להיכנס לנעליהן, על מנת לחפש פתרונות למצבים המוצגים בהצגה. יצוין ההצגה היא חלק מפרויקט משותף של אבי מוגרבי וחן אלון. הסרט "בין גדרות" של הבמאי מוגרבי תיעד את התהליך ממנו נולדה ההצגה. הכניסה היא בחינם לאירוע שיתקיים מחר ברחוב שונצינו 8, בתל-אביב, החל מהשעה 13:00.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/2290571594301580


לאור ההתפתחויות בבג"צ - דורשות/ים להקפיא מייד את הגירוש!

גם שופטי בג"צ הטילו היום ספק בחוקיות הסכמי הגירוש של ממשלת ישראל עם רואנדה. עכשיו הזמן להגביר הילוך ולפנות ליועץ המשפטי לממשלה!

בדיון שנערך היום בבג"צ, השופטים שאלו את נציגי המדינה שאלות קשות: האם ההסכם שהוצג בפניהם בשנה שעברה הוא ההסכם שקיים בפועל, והאם בכלל קיים הסכם. השופטים אמרו ליועץ המשפטי לממשלה שטיעוניו אינם מניחים את דעתם.

השופטים אף המליצו על הקפאת הליכי הגירוש המתוכננים החל ב-1.4.2018 עד לבירור העניין.

השופטים נתנו ליועץ המשפטי ארכה עד מחר (שלישי) בשעה 13:00 להציג את תשובתו.

לאור ההתפתחויות בבג"צ - דורשות/ים להקפיא מייד את פעולות הגירוש ולבטל את מדיניות הגירוש! 24 השעות הקרובות קריטיות למאבק! אנא פנו בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה במסר הבא:

"אני פונה אליך להקפיא מייד את פעולות הגירוש ולבטל את מדיניות הגירוש "

state-attorney@justice.gov.il Lishkat-yoetz@justice.gov.il

https://www.facebook.com/sgavivi/videos/vb.100000616674862/1840121266018411/?type=2&theater


טלי יצחקי התחילה לארגן עצומה זריזה לנצל את 24 שעות ההקפאה שאישר בג"ץ לגירוש. אם נשמיע את קולנו במהלך השעות האלה יהיה לזה אולי אפקט כלשהו: "בית המשפט הורה למדינה להקפיא את הליכי הגירוש – עד שידונו בפרטי ההסכם.

המדינה יכולה להשיב בעניין ההקפאה תוך 24 שעות.

אנחנו חייבים להגיב מיד ובעוצמה – סופרים, אמנים, אנשי רוח, מורים, מרצים, בני אדם –

בבקשה צרפו את שמכם לקריאה הזו- אסור להפסיק.

אנחנו קוראים למדינה להסכים מיד להקפאת כל המהלכים הקשורים בגירוש, עד להחלטת בית המשפט, ובכלל. תעצרו לחשוב. תעצרו את החרפה הזו. תעצרו את הגירוש, תחליפו כיוון, יש פתרונות אחרים. אנושיים.

אנחנו קוראים לכל הציבורים בישראל להתגייס להתנגדות לגירוש. לא ניתן שיהפכו אותנו למשתפי פעולה עם רצח. מדינת ישראל חייבת לקדש חיי אדם, חייבת להיות מקלט לנרדפים,

קוראים לעורכי דין לסייע בערעורים פרטניים לגבי מבקשי מקלט שבקשותיהם נדחו.

אנחנו קוראים למבקשי המקלט , בחולות, בסהרונים ובכל מקום – תחזיקו מעמד. תעמדו בלחצים, אל תחתמו על עזיבה מרצון.

ומודים לפעילים ולארגונים ששומרים על צלמנו ולא נחים ולא נרדמים בשמירה. חייבים לעצור את הגירוש. כולנו פליטים.


https://www.facebook.com/sgavivi/videos/vb.100000616674862/1840121266018411/?type=2&theater

הודעה לתקשורת: היום בשעה 11:30 התקיים דיון בגצ שדן בהסכם שקיים בין מדינת ישראל לרואנדה בנוגע לגירוש מבקשי המקלט. הטענה של העותרים היא בשל שינויים כגון תשלום של 5000 דולר לרואנדה על כל מבקש מקלט שיגורש אליה בכפיה, ובשל ההכחשות החוזרות הנשנות של הממשל ברואנדה - של שרת החוץ ושל יועץ הסנט הרואנדי - שלא קיים כל הסכם חשאי מול מדינת ישראל, יש לבחון את ההסכם בבית המשפט. שופטי העליון העלו את השאלה האם ההסכם הוא אותו הסכם שאישרו שופטי העליון באוגוסט 2017 או שמא מדובר בהסכם חדש?

העתירות הן של עו"ד איתי מק בשם 119 עותרים ועותרות, ועתירתו של עו"ד אביגדור פלדמן. הצטרפה לדיון עורכת הדין ענת בן דור מהקליניקה המשפטית של אוניברסיטת תל אביב שבמשך שנים נאבקת בגירוש מבקשי המקלט.

בנוסף העותרים ביקשו שהסכם שכזה יאושר על ידי הכנסת. שופטי העליון, הנדל, מלצר וחיות טענו כנגד פרקליטת המדינה, שמואל, שטיעוניה הם מאד רזים, ושהפרקליטות לא הגיעו מוכנים לטעון כנגד העתירה של העותרים. השופטים טענו שהמדינה אינה יכולה להסתמך על החיסיון שהוטל על ידי השופטת בראון ביחס לעתירה שנדינה בעליון באוגוסט 2017 אם מדובר בהסכם חדש. השופטים אף נזפו והקשו על המדינה בשאלה האם ישנו הסכם עם המדינה השלישית, ואם כן האם זה הסכם חדש שיש לבחון בבית המשפט. השופטים המליצו למדינה על הקפאת מדיניות הגירוש העומדת לצאת לפועל בראשון לאפריל, עד שהמדינה תחזור עם תשובה מלאה יותר בנוגע לנושאים שהועלו.

בשעות אלה נידון העניין אצל היועץ המשפטי לממשלה בו יחליטו האם לקבל את המלצת בית המשפט ולהקפיא את הגירוש או שההליך ימשיך כרגיל. ההודעה תימסר על ידי הפרקליטות לבית המשפט עד מחר בשעה 13:00.

באם המדינה תחליט שלא לקבל את המלצת ביהמש להקפיא את הגירוש, יתכנסו מחר השופטים להחליט האם להוציא צו ביניים להקפאת הגירוש עד תום ההליכים.


לציון יום האישה: יפגינו בשישי בדרום ת"א נגד גירוש הפליטים

לציון יום האישה הבינלאומי: בשישי הקרוב, 9 במארס, תיערך הפגנה בדרום תל-אביב נגד גירוש הפליטים ומבקש המקלט. יוזמות ההפגנה מסרו "נשים, אנשים וטף מכל הקשת האנושית והפוליטית מוזמנות ומוזמנים לצעוד איתנו בתשיעי למרץ בצעדת סולידריות עם הנשים האמיצות, מבקשות המקלט ותושבות דרום תל אביב".

ועוד "ביום האישה הבינלאומי 2018 נציין ונחגוג את העשייה והתרומה המשמעותית של הנשים במאבק למען זכויות האשה והאדם בארץ וברחבי העולם. ביחד נשמיע את קולנו, קולן של נשים מהמגוון האתני והלאומי למען מי שקולותיהן מושתקים. נצעד כולנו עם נשים מבקשות המקלט ותושבות דרום תל אביב, נצטרף למסען נגד הגירוש והפינוי ולדרישה הבסיסית שלהן לכבוד, למעמד ולשוויון. נגיע כולנו, נשים מזרחיות ואשכנזיות, ערביות ודוברות רוסית, אתיופיות ומבקשות מקלט בקול ברור ואחד – נשים נגד הגירוש ובעד דרום תל אביב". ההפגנה תצא בשעה 12:00 מבית אחותי רחוב מטלון 70, ומשם בצעדה לכיוון המרכז לנשים אריתראיות ולספריית גן לוינסקי בה תתקיים עצרת.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/154011358652069


איזה ערב זה היה!

אתמול בערב עשינו צעד חשוב וגדול בדרך לניצחון במאבק נגד הגירוש ובעד ת"א. אתמול עמדו ביחד המוני אנשים באמירה אחת פשוטה: לא לגירוש מבקשי המקלט, לא למדיניות הסכסוך וההסתה, כן לשיקום דרום ת"א. וואו, איזה ערב זה היה.

אנחנו כותבים לכם הבוקר בהתרגשות רבה. לא כי ניצחנו אתמול. הניצחון עוד רחוק וצריך לעבוד קשה בשבילו. אבל אתמול צעדנו צעד חשוב בדרך לניצחון במאבק. זה היה ערב של תקווה, ושל ידיעה ברורה – אפשר לנצח את המאבק הזה. ערב שבו רחובות דרום תל-אביב התמלאו באנשים שעמדו ביחד - תושבי שכונות ותיקים ביחד עם מבקשי מקלט, יהודים ביחד עם ערבים, מרכז ביחד עם פריפריה, מזרחים ביחד עם אשכנזים – בהפגנה ענקית, שבה השתתפו יותר מ-20,000. במקום שמבקשי המקלט יעמדו במאבק לבדם בלי אזרחים ישראלים, במקום שתושבי השכונות יאבקו לבדם - עמדנו אתמול ביחד, בהפגנה עצומה אחת, והראינו שיש פוליטיקה ודרך אחרת.

לתמיכה במאבק https://www.standing-together.org/donate?utm_campaign=24364e30c8-EMAIL_CAMPAIGN_2018_02_25&utm_medium=email&utm_source=%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%2B%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%A6%D7%94%2B%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99%D7%AA%2B19.2.18&utm_term=0_787d8e6cde-24364e30c8-47380433

ראש הממשלה, החברים שלו בקואליציה, והבריונים של הימין הקיצוני – רצו שניכשל. הם יודעים הכי טוב – ההפגנה הזאת היא התשובה הכי מדויקת לניסיון שלהם לסכסך, להסית, ולהרוס כאן כל אפשרות לתקווה. ככה זה עם אנשים שאין להם פתרונות ואין להם אלוהים – התקווה היא האויבת הכי גדולה שלהם. אבל אנחנו הצלחנו – ועכשיו הם מפחדים. ובצדק, כי אנחנו הולכים לנצח אותם.

תנועת "עומדים יחד"


הזמנה לעצרת המונים נגד גירוש הפליטים, מוצאי שבת 24.2 דרום ת״א

מעלים הילוך במאבק נגד גירוש הפליטים: במוצ״ש, 24.2, בשעה 20:00 נצטרף לתושבות ותושבי דרום ת״א להפגנה ברח׳ לוינסקי: בעד דרום ת״א ונגד הגירוש.

כדי שההפגנה תכבוש את כותרות העיתונים ביום א׳, כולנו צריכים להגיע. אם כל אחת ואחד מאיתנו יביאו איתם להפגנה לפחות עוד חבר/ה או בן משפחה, נוכל יחד לייצר כוח אזרחי שלא ניתן להתעלם ממנו.

לחצו כאן כדי להוריד ולהדפיס את פלייר ההזמנה שהכנו, ותלו אותו בבניין, במכולת או בגינה הציבורית, ויחד נעביר את המסר שלנו לממשלה- אנחנו בעד דרום ת״א ונגד הגירוש:

https://s3.amazonaws.com/zazimedia/wp-content/uploads/20180220121026/FLAYER-PLITIM1.pdf

חייבים לעצור את הגירוש, וזה תלוי בנו - העבירו את ההודעה לעוד שלושה חברים ובנות משפחה, כדי שגם הם יוכלו להדפיס את הפלייר שלנו ולהגיע להפגנה במוצ״ש.

כבר יותר מחודש שקהילת זזים מגויסת כולה למאבק בגירוש. 12,500 זזות וזזים כבר שכנעו טייסים וצוותי אוויר ישראלים לסרב לגרש פליטים, והשבוע למעלה מ- 100 פעילו/ת הפגינו מול אתיופיאן איירליינס, שמטיסה כבר עכשיו פליטים אל מותם ודרשו מהחברה להפסיק לשתף פעולה עם הגירוש. אנחנו ממשיכים בכל הכוח בקמפיין בינלאומי מול חברות התעופה הזרות, ולא נעצור, עד שנעצור את הגירוש.

במוצ״ש ה 24.2.18 כולנו בדרום ת״א -נצטרף לתושבות והתושבים שמתנגדים לגירוש, ונקרא יחד: בעד דרום ת״א, נגד הגירוש! לחצו כאן לפרטים נוספים https://www.facebook.com/events/168011063844346/

וכאן להרשמה להסעות https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeI9o83GAw5a61nyANxuVyYPAFyfDd9TPVQx-AqxbjgV2VVxQ/viewform

יחד ננצח,

הלי, מעין, רלוקה, אלי, בנג׳י ושדא- צוות זזים.


חברות וחברים, במוצאי שבת הקרובה, 24.02, תיערך העצרת המרכזית נגד גירוש הפליטים. זהו האירוע המרכזי שבו שותפים כל ארגוני הפליטים, הסיוע והפעילים העצמאים, ואמור להיות עצרת מרשימה והמונית שתבהיר לממשלה כי ישנו ציבור רחב המתנגד בתוקף לגירוש. להרשמה להסעות מכל הארץ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeI9o83GAw5a61nyANxuVyYPAFyfDd9TPVQx-AqxbjgV2VVxQ/viewform

אנא מכם, עשו את כל המאמצים להגיע לעצרת הזאת, שחשובה ביותר להמשך המאבק.

בחודשיים האחרונים ראינו התעוררות עצומה בקרב הציבור הישראלי שנרתם ומשמיע קול נגד הגירוש. התמיכה הציבורית האדירה מחזקת את הפליטים המועמדים לגירוש ואת כל העושים במלאכה, ונותנת תקווה אמיתית שיחד נצליח לעצור את הגירוש, בפרט לאור כמה התפתחויות של החודש האחרון, בהן פסיקת בית הדין לעררים כי עריקה מצבא אריתריאה יכולה לשמש עילה למקלט. עצרת ענקית ומרשימה תעזור לנו לעלות שלב ולהבהיר כי לא נרשה לגירוש בשמננו פליטים אל סכנת חיים, ותהיה לה השפעה מכרעת.

מוזמנים להירשם בדף האירוע בפייסבוק וכמובן, לשתף ולהזמין חברים! https://www.facebook.com/events/168011063844346/ כמו כן מומלץ לבקר באתר החדש שמסכם את כל האירועים נגד הגירוש ומביא את כל המידע והחדשות

https://www.stopthedeportation.co.il/

תודה, שרון ליבנה


מפגינים מול משרדי חברת אתיופיאן איירליינס, שמטיסה פליטים אל מותם

יחד קראנו לחברה לעצור את טיסות הגירוש!‎ אלי מתנועת "זזים" מדווח: ואוו. איזה יום זה היה! אתמול הפגנתי עם עוד יותר ממאה פעילות ופעילי זזים מחוץ למשרדי אתיופיאן איירליינס, שכבר מטיסה פליטים אל מותם. יחד קראנו לחברה לעצור את טיסות הגירוש.

מאבטחי בניין המשרדים של אתיופיאן איירליינס היכו ודחפו אותי ואת הפעילים עומר ואמנון, כדי למנוע מאיתנו לעלות למשרדי החברה ולהגיש שם אישית את אלפי המכתבים ששלחו פעילות ופעילי זזים. אבל המכות האלו לא יעצרו אותנו: יחד כבר שכנענו טייסים ישראלים לסרב לשתף פעולה עם הגירוש, והפעולה שלנו אתמול מול משרדי אתיופיאן היא יריית הפתיחה לקמפיין בינלאומי שיעצור את טיסות הגירוש.

המאבק והקמפיין הבינלאומי דורשים משאבים רבים, וכדי להמשיך עד לניצחון ולביטול הגירוש האכזרי, אנחנו צריכים גם אותך - לחצ/י כדי לתרום למאבק נגד הגירוש.

אתיופיאן איירליינס, יחד עם רויאל גו׳רדניאן וטורקיש איירליינס, מטיסות כבר עכשיו מאות פליטים בחודש אל מותם, עוד לפני יישום תכנית הגירוש של הממשלה. עד עכשיו הטיסות האלו התנהלו מתחת לרדאר, אבל יחד שברנו את קשר השתיקה. חברות התעופה כבר מתחילות לחשוש - בואו נגביר את הלחץ לפני שקצב הגירוש יגבר.

כבר יותר מחודש שקהילת זזים מגויסת כולה למאבק בתכנית הגירוש. 12,500 זזות וזזים כבר שכנעו טייסים וצוותי אוויר ישראלים לסרב לגרש פליטים, והסערה התקשורתית שיצרנו כבשה כותרות בארץ ובעולם. עכשיו אנחנו מפנים את הכוח האזרחי האדיר של הקהילה שלנו לחברות התעופה הזרות. הפעולה אתמול היתה רק ההתחלה, וההמשך תלוי בך ובכל אחת ואחד מאיתנו.

בזכות ההתעוררות המרגשת של עשרות אלפים שמתעקשים לעשות את הדבר הנכון לנוכח המדיניות האכזרית והשרירותית של הממשלה - אנחנו יכולים לנצח במאבק הזה. במוצ״ש הקרוב (24.2) תושבי דרום תל אביב מארגנים הפגנת ענק נגד הגירוש ברחוב לוינסקי, ומזמינים את כולנו להצטרף ולקרוא יחד איתן ואיתם: בעד דרום תל אביב, נגד הגירוש! לפרטים נוספים ולהצטרפות להפגנה לחצו כאן.

בתקווה ונחישות,

אלי, רלוקה, מעין, הלי, שדא ובנג׳י - צוות זזים

לקריאה נוספת:

עשרות פעילים נגד תוכנית הגירוש מפגינים מול משרדי "אתיופיאן איירליינס"/אמיר אלון, וייניט: 19.2.17

https://act.zazim.org.il/go/2797?t=8&akid=1974%2E8418%2EcG4mor

דיווח של חדשות ערוץ 10 בטוויטר:

https://act.zazim.org.il/go/2798?t=10&akid=1974%2E8418%2EcG4mor

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.


ירושלים צועדת נגד הגירוש!

מוצ"ש 10.2 בשעה 20:00 - התכנסות ברחבת המוסדות הלאומיים (מתחת לבניין קק"ל), רחוב המלך ג'ורג' 48 וצעדה לכיכר ציון.

ממשלת ישראל מאיימת לגרש 40 אלף מבקשי מקלט ולהעמיד את חייהם בסכנה, ואנחנו לא מתכוונים לשתוק. במוצ"ש הקרוב, ה-10 בפברואר, ירושלים יוצאת לרחוב בקריאה ברורה: ירושלים מוכנה לקלוט פליטים. לא נעמוד מנגד למול גירוש של אנשים לסכנת חיים.

אנא הפיצו את המייל ושתפו את האיוונט בפייסבוק https://www.facebook.com/events/182072879191558/


האם תושבי דרום תל אביב הוותיקים באמת בעד גירוש הפליטים?

כתבי הטלויזיה החברתית יצאו לבדוק מול תושבים אקראיים בשכונות הדרום: האם תושבי דרום תל אביב הוותיקים באמת בעד גירוש הסודנים והאריתראים? האם עוצמת הקולות המצדדים בגירוש, בתקשורת ובפוליטיקה חזקה מהמציאות?

https://facebook.com/israelsocialtv/videos/10155951071944088/

https://tv.social.org.il/social/2018/02/01/south-tlv-poll


שלום לכולם,

מעל 200 פעילות ופעילי זזים כבר תרמו לפעולה שתגרום לחברות התעופה להפסיק לשתף פעולה עם גירוש מבקשי המקלט - אבל כדי לנצח אנחנו צריכים גם אותך. את/ה בפנים?

יותר מ-12,000 פעילות ופעילי זזים קראו לטייסים לסרב לגרש פליטים - ומעל מאה טייסים ואנשי צוותי אוויר כבר נענו והתחייבו לא לשתף פעולה עם שליחת בני אדם למותם!

אבל זה לא מספיק. חברות תעופה בינלאומיות כבר משתתפות בגירוש של מאות פליטים בחודש, והזמן עד לגירוש הכולל אוזל: כדי לעצור את הגירוש, נריץ יחד עם שותפינו בעולם קמפיין בינלאומי שיפעיל לחץ על חברות התעופה הזרות ונפעל ישירות מול משרדי חברות התעופה בתל-אביב.

כדי לגרום לחברות הזרות להפסיק לשתף פעולה עם הגירוש האכזרי, נדאג לשלטים, למיצג פעילים שימשוך את העין של התקשורת ועוד. העלות של פעולת רחוב מרשימה היא כ-10,000 ש״ח, וכדי להצליח אנחנו צריכים אותך איתנו - תמכ/י עכשיו כדי שיחד נעצור את הגירוש:

בממשלה מנסים לערער את המאבק שלנו ולתייג אותנו כקיצונים, כי הם מפחדים. הם יודעים שאם נמשיך ללחוץ, לא יישאר מי שיוציא לפועל את המדיניות הלא אנושית - והם יהיו חייבים לסגת. ובדיוק בגלל זה אסור לנו לוותר: חייהם של 35,000 ילדים, נשים וגברים תלויים בזה. ולך, ולכל אחת ואחד מאיתנו, יש כאן תפקיד חשוב.

לתנועת זזים יש תנועות שותפות בכל העולם - בגרמניה ובכל רחבי אירופה, וגם בהודו, אוסטרליה וארה״ב. יחד נוכל להפעיל לחץ צרכני של עשרות רבות של מיליוני אזרחים על חברות התעופה טורקיש איירלינס, Royal Jordanian, Ethiopian Airlines ואחרות - ולעצור את שיתוף הפעולה שלהן עם הגירוש.

אבל קמפיין כזה דורש משאבים, ולא נצליח לעשות את זה בלעדיך. את/ה בפנים?

בתנועה שלנו יש עוד 80,000 פעילות ופעילים נחושים כמוך ויחד כבר הצלחנו לשכנע טייסים וצוותי תעופה ישראלים להתנגד לגירוש והובלנו גל תקשורתי אדיר שהציף את סדר היום. עכשיו הזמן להתגייס לשלב הבא - ולנצח.

בנחישות,

אלי, מעין, רלוקה, שדא, הלי ובנג׳י - צוות זזים

לקריאה נוספת:

החל הליך הגירוש: קחו 3,500 דולר ועזבו לרואנדה/ אמיר אלון, ווינט 1.1.18 https://act.zazim.org.il/go/2691?t=9&akid=1923%2E8418%2EQif_Sx

טייסים מאל על: לא נטיס פליטים אל מותם״/ חדשות ערוץ עשר 22.1.18 https://act.zazim.org.il/go/2473?t=11&akid=1923%2E8418%2EQif_Sx

רשות ההגירה הבהירה לממשלה: לא נוכל להתמודד עם גירוש המוני בכוח/ אילן ליאור, נעה לנדאו, הארץ 4.1.18

https://act.zazim.org.il/go/2692?t=13&akid=1923%2E8418%2EQif_Sx

נתוני זרים בישראל/ רשות האוכלוסין וההגירה, ינואר 2018 https://act.zazim.org.il/go/2693?t=15&akid=1923%2E8418%2EQif_Sx


ירושלים צועדת נגד הגירוש القدس تسير ضد الترحيل

https://www.facebook.com/events/182072879191558/

התאספות בשעה 20:00 ברחבת המוסדות הלאומיים (מתחת לבניין קק"ל), רחוב המלך ג'ורג' 48 וצעדה לכיכר ציון.

التجمع في الساعة الثامنة مساءً في ساحة المؤسسات الوطنية (بناية كاكال)، شارع كينغ جورج 48 والمسير نحو دوار تسيون.

ממשלת ישראל מאיימת לגרש 40 אלף מבקשי מקלט ולהעמיד את חייהם בסכנה, ואנחנו לא מתכוונים לשתוק. במוצ"ש הקרוב, ה-10 בפברואר, ירושלים יוצאת לרחוב בקריאה ברורה: ירושלים מוכנה לקלוט פליטים. לא נעמוד מנגד למול גירוש של אנשים למותם, לא ניתן לממשלת ישראל להשתמש בכספי המיסים שלנו כדי לשלם מס גולגלת לממשלת רואנדה ולא נפנה את גבנו לאנשים שבקשתם היחידה היא לחיות בכבוד.

تهدد الحكومة الاسرائيلية بطرد ٤٠ الف طالب لجوء ووضع حياتهم تحت الخطر، ونحن لن نصمت. في يوم السبت القريب، ١٠.٢.٢٠١٧ ستخرج القدس الى الشارع لتنادي: القدس على استعداد ان تستقبل طالبي لجوء. لن نقف صامتين امام ترحيل الناس الى موتهم، لن ندع حكومة اسرائيل تستخدم اموال الضرائب التي ندفعها من اجل اعطاءها لحكومة رواندا ولن نتجاهل اولئك الذين ارادوا العيش بكرامة.

הם מנסים לשכנע אותנו שהפליטים אשמים בהזנחה של דרום תל אביב, בפשיעה ובעוני. אבל אנחנו יודעים את האמת - הממשלה היא האחראית האמיתית. אותה ממשלה מושחתת ששפכה מיליונים על מתקן חולות, ובחרה להשקיע את הכסף שלנו בטייקונים ומקורבים במקום בשכונות ובפריפריה, היא האשמה הבלעדית במצבם של השכונות והפריפריה החברתית.

אנחנו, הירושלמים, חיים בעיר הענייה בישראל, אבל דבר אחד ברור לנו: לא נפנה את הגב לפליטים אשר ברחו מהמוות ומדינת ישראל רוצה לשלוח אותם אליו בחזרה. לא נברח מאחריות ולא נעצום עיניים. ירושלים מוכנה לקלוט פליטים!

هم يحاولون ان يقعوننا بأن طالبي اللجوء هم المسؤولين عن الاهمال، الاجرام والفقر المستشري في جنوب تل ابيب. لكننا نعرف الحقيقة- الحكومة هي المسؤولة الحقيقية،

هي ذات الحكومة التي اسست حولوت واختارت ان تستثمر باموالنا لمساعدة المناطق المقربة بدلًا من مساعدة الاحياء والمناطق الهامشية، هي المذنبة في كل ما يحصل في الاحياء والمناطق الهامشية اجتماعيًا.

نحن، المقدسيون، نعيش في المدينة الفقيرة في اسرائيل، لكن هناك امر واحد واضح لنا: لن نتجاهل طالبي اللجوء الذين هربوا من الموت والان تريد اسرائيل ان تعيدهم اليه. لن نتنصل من المسؤولية ولن نغمض اعيننا. القدس على استعداد ان تستقبل طالبي اللجوء!

התאספות בשעה 20:00 ברחבת המוסדות הלאומיים (מתחת לבניין קק"ל), רחוב המלך ג'ורג' 48 וצעדה לכיכר ציון.

التجمع في الساعة الثامنة مساءً في ساحة المؤسسات الوطنية (بناية كاكال)، شارع كينغ جورج 48 والمسير نحو دوار تسيون.

תנועת "עומדים ביחד" حراك "نقف معًا"

האתר שלנו: https://www.standing-together.org/

הפייסבוק שלנו: https://www.facebook.com/standingtogether1/

הטוויטר שלנו: https://twitter.com/omdimbeyachad/

האינסטגרם שלנו: https://www.instagram.com/standing.together.movement/

********************************************************************** -

חיפה מתנגדת לגירוש! حيفا ضد التّرحيل!

https://www.facebook.com/events/172008356749352/

ביום ג' הקרוב, ה-6 לפברואר, 17:30, נגיע לרחבת בניין העירייה (רחוב חסן שוקרי 14), ושם, מול ישיבת מועצת העיר, נקרא – חיפה מתנגדת לגירוש מבקשי המקלט, ונדרוש מ-31 חברי מועצת העיר - התנגדו לגירוש יחד איתנו!

يوم الثّلاثاء القريب, الموافق 6 شباط, 17:30, سنتواجد في ساحة عمارة البّلديّة (شارع حسن شكري 14), وهناك, مقابل جلسة مجلس المدينه, سنصرخ - حيفا ضد ترحيل طالبي اللجوء, وسنطالب أعضاء البّلديّة ال 31 - إعترضوا على التّرحيل معنا!

חיפה היא הסמל של החיים המשותפים. היא העיר בה חיים זה לצד זה אנשים מכל הדתות והלאומים. אפילו ההר והים חיים בשכנות בחיפה. לכן האחריות היא גם עלינו להראות שאנחנו יכולים ורוצים לקבל גם את מבקשי המקלט. שאנחנו לא מוכנים שהממשלה תישלח אנשים אל מותם.

مدينة حيفا هي شعار للحياة المشتركة. هي مدينة يعيش فيها معًا وبجوارٍ حسن أشخاص من أديان مختلفة ومن قوميات مختلفة. حتّى أن الجبل والبحر في جوار في حيفا. لهذا فإن المسؤوليّة تقع علينا أيضًا لكي نثبت أن بإمكاننا وأننا نريد أن نتقبّل طالبي اللجوء أيضًا. أننا لسنا على إستعداد لأن نقبل أن ترسل الحكومة النّاس إلى موتهم.

את הגירוש הזה עוד אפשר לעצור. זה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים לעשות – לעמוד ביחד ולהיאבק נגדו, ובעד תושבי השכונות של דרום תל-אביב. נגד הממשלה המגרשת והמזניחה, ובעד האנשים שחיים כאן – כל האנשים. בואו איתנו - יום ג', ה-6 בפברואר, בשעה 17:30, ברחבת בניין העירייה!

ما زال بإمكاننا أيقاف هذا التّرحيل. وهذا بالطبظ ما ننوي فعله - أن نقف معًا لنناضل ضد التّرحيل, ومن أجل سكّان أحياء جنوب تل-أبيب. ضد الحكومة التي ترحل وتهمل, ومن أجل النّاس الذين يعيشون هنا - كل النّاس. تعالوا معنا, يوم الثلاثاء, الموافق 6 شباط, في تمام السّاعة 17:30, في ساحة مبنى البّلديّة!

תנועת "עומדים ביחד" حراك "نقف معًا"


עומדים ביחד נגד הגירוש - בפרדס חנה

https://www.facebook.com/events/390335318058057/

בואו ביום שלישי הקרוב, ה-6/2, 20:00, לפרדס חנה לשמוע מה אפשר לעשות נגד גירוש מבקשי המקלט! تعالوا يوم الثلاثاء القريب, 6/2, 20:00, الى برديس حاناه لتسمعوا كيف يمكننا أن ننشط لإيقاف ترحيل طالبي اللجوء!

יש מה לעשות נגד גירוש מבקשי המקלט! יש מה לעשות בעד דרום תל-אביב! يمكننا ان نعمل ضد ترحيل طالبي اللجوء! يمكننا ان نعمل من أجل جنوب تل-أبيب!

ממשלת ישראל מתכוונת לגרש כ-40 אלף מבקשי מקלט ולהעמיד את חייהם בסכנה, כחלק ממסע ארוך של הסתה, שקרים והפצת שנאה. הם אומרים שזה מה שיפתור את הבעיות של דרום תל-אביב, אבל זה שקר: לא מבקשי המקלט הם שאחראים להזנחה בדרום תל-אביב, לא הם אחראים לעוני העצום בפריפריה החברתית, ולא הם אחראים למצוקה בשכונות. מי שאחראית לכך היא הממשלה עצמה, שנמצאת כבר עשור בשלטון, ועדיין לא עשתה דבר כדי לפתור את בעיותיהם האמיתיות של תושבי השכונות והפריפריה.

حكومة إسرائيل تنوي ترحيل ما يقارب ال 40 ألف طالب لجوء المر الذي يشكل خطرا على حياتهم, وذلك كجزء من حملة التحريض والأكاذيب ونشر الكراهيّة التي تقودها. انهم يدّعون أن هذا ما سيحل جميع مشاكل جنوب تل-أبيب, لكن هذا كذب: لا تصدّقوا قصص اليّمين: ليسوا طالبي اللجوء هم المسؤولين عن الإهمال في جنوب تل-ابيب, ليسوا هم المسؤولين عن الفقر المدقع في الأرياف الإجتماعيّة, وليسوا هم المسؤولين عن الضائقة في الأحياء. المسؤول عن كل هذا هي الحكومة, التي تمسك بالسّلطة منذ عقد, وحتى الآن لم تفعل أي شيء لكي تحل مشاكل ومصاعب سكّان الأحياء والأرياف الحقيقيّة. الحكومة, وليس اللاجئين, هي المسؤولة عن الضائقة الإجتماعيّة في الدولة.

הממשלה הייתה יכולה לפעול אחרת: את המיליונים שהיא שפכה כבר על מתקן "חולות" ואת הסכומים העצומים שהם הולכים להשקיע בגירוש אפשר היה להשקיע בשכונות בדרום תל-אביב. את הבקשות של מבקשי המקלט אפשר וצריך היה לבדוק מלכתחילה. ואפשר גם לאפשר להם לעבוד ולהתפרנס, במקום לרדוף אותם ולקחת להם את הפרנסה. אבל את כל זה הממשלה לא עושה – היא הרי מעדיפה להמשיך בקמפיין שכל מטרתו לאסוף עוד כמה קולות לקראת הבחירות הבאות, ולעזאזל עם גורלם של תושבי דרום תל-אביב או של מבקשי המקלט.

لكن هناك امكانيات أخرى: كان بإمكان الحكومة أستثمار الملايين التي أنفقتها على "حولوت" في الأحياء في جنوب تل-ابيب. كان من الممكن, بل من الواجب فحص طلبات طالبي اللجوء من البداية. ومن الممكن السّماح لهم بالعمل, بدل ملاحقتهم ومصادرة رزقهم. الحكومة تريد مواصلة حملة التّحريض والتّفرقة التي تقودها. علينا أن نوضّح لهم أن من يجب أن يخرج من هنا, هو فقط هي وليس أي شخص آخر.

את הגירוש הזה עוד אפשר לעצור. אנשים רבים כבר מבינים את השקר, אנשים רבים כבר יודעים שהדרך שלנו חייבת להיות הפוכה לחלוטין. זה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים לעשות – לעמוד ביחד ולהיאבק נגד הגירוש, ובעד דרום תל-אביב. נגד הממשלה, ובעד האנשים שחיים כאן – כל האנשים.

يمكننا اياقف هذا الترحيل. العديد من النّاس اصبحت تعي هذه الكذبة, العديد من النّاس يعرفون أن طريقنا يجب أن تكون عكسيّة تمامًا. وهذا ما ننوي فعله بالذات - أن نقف معًا ضد الترحيل, ومن أجل جنوب تل-أبيب. ضد الحكومة, ومن أجل من يعيش هنا - كل من يعيش هنا.

רוצים לקחת חלק? רוצות להשתתף גם? בואו איתנו! בואו ביום שלישי הקרוב, 6/2, 20:00, לרחוב בית אל 363, פרדס חנה (בית משפחת אפק) לשמוע מה אפשר לעשות נגד גירוש מבקשי המקלט!

تريدون أن نكونوا جزءًا؟ تريدون المشاركة أيضًا؟ تعالوا معنا! تعالوا يوم الثلاثاء القريب, 6/2, 20:00, الى شارع بيت إلى 363، برديس حاناه (بيت عائلة افك) لتسمعوا كيف يمكننا أن ننشط لإيقاف ترحيل طالبي اللجوء!

תנועת "עומדים ביחד" حراك "نقف معًا"


פליטים לא מגרשים - סרט ושיחה ​لا لترحيل اللاجئين - فيلم ومحادثة

https://www.facebook.com/events/1944190739243017/

יום שני, ה-5 בפברואר, 19:30, בפאב המזקקה (רחוב שושן 3), ירושלים. يوم الإثنين، الموافق 5 شباط، السّاعة 19:30، في بار هامزكاكاه (شارع شوشان3)، القدس.

גירוש הפליטים אינו הסכנה הראשונה שבפניה נצבו מבקשי המקלט מסודן ואריתריאה. קדמו לו סכנות המסע עצמו, שכללו רצח, חטיפות ועינויים. בואו לצפות איתנו בסרט "כופר נפש", שמספר את סיפורם של אלפי מבקשי מקלט שנחטפו ועונו על ידי סוחרי בני אדם במדבר סיני. לאחר הסרט נקיים שיחה עם פליט שיספר על ההגעה לארץ והאתגרים שנצבים לפניו כאן. לבסוף נקיים הרצאה ודיון בהנחייתה של אלישבע מליקובסקי, שיעסוק במצבם של הפליטים בארץ ובסכנת הגירוש שמרחפת מעל ראשם. לבסוף נציע כיווני עשיה שיש לנו, בעומדים ביחד, להציע כנגד הגירוש.

التّرحيل ليس الخطر الأول الذب واجهه طالبي اللجوء من السّودان واريتريا. سبقته أخطار الرحلة ذاتها, والتي شملت قتل, إختطافات, وتعذيب. تعالوا لمشاهدة فيلم "فدية" معنا, والذي يحكي قصة آلاف طالبي اللجوء الذين اخططفوا وعذّبوا على يد تجّار النّاس في صحراء سيناء. بعد العرض سنتحدث إلى لاجئ والذي سحدثنا عن الوصول إلى البلاد والمصاعب التي يواجهه هنا. في النّهايّة سنقيم محاضرة ومحادثة بتوجيه اليشيفاع مليقوفسكي, والتي ستتمحور حول حال اللاجئين في البّلاد وبمخاطر التّرحيل التي تحوم فوق رؤوسهم. وفي النّهايّى سنقترخ طرق عمل أوجدناها, في حراك "نقف معًا", للعمل ضد التّرحيل.

תקציר הסרט​ - عن الفيلم​:

מאז שאירופה סגרה את שעריה למבקשי מקלט אפריקאים, אלפי אריתראים בורחים משלטון דיקטטורי אכזרי במולדתם צפונה לישראל. בחציית מדבר סיני רבים מהם נחטפים על ידי מבריחים בדואים, מוחזקים תחת עינויים קשים ונדרשים לשלם כופר. הסרט עוקב אחר מרון אסטפנוס, שדרנית רדיו אריתראית, שמראיינת מביתה שבשבדיה אלפי שבויים הנמצאים במחנות. דרך הראיונות בתוכנית הרדיו הסרט נוגע בסיפורים נוספים: האריטי, בת 22, שילדה את בנה הראשון במחנות העינויים ובעלה שמנסה לאסוף בישראל 30,000 דולר על מנת לשחררם. טימנית, בת 20, שנעלמה בגבול ישראל מצרים לאחר ששילמה את הכופר ואחיה שנמצא בישראל, ומנסה להתחקות אחר עקבותיה.

منذ أن أغلقت أوروبا أبوابها في وجه طالبي اللجوء من أفريقيا, آلاف الأريتريين يفرّون من حكم ديكتاتوري قاسٍ في بدلهم شمالًا إلى أسرائيل. خلال عبورهم في صحراء سيناء يتم إختطاف العديد منهم على يد مهرّبين بدو, يتم إحتجازهم تحت تعذيب صعب �