פעילות ודיווחים 

אסיפה פומבית: מי מפחד להגיד מדינת פלסטין?

אסיפה פומבית: מי מפחד להגיד מדינת פלסטין? המלחמה הנוראה הזאת רעה לכולנו ממשיכים להפגין, למחות ולצעוק בקולי קולות

אסיפה פומבית: מי מפחד להגיד מדינת פלסטין?

ב27.6.24 נשמע את דבריו של דוד מלובני, מייסד "2027 - התנועה ליציאה ממדינת פלסטין". הוא יסביר מה שרבים בארץ לא רוצים לשמוע: מדינת פלסטין היא מדינה קיימת שמדינות רבות יותר ויותר ברחבי העולם מכירות בה. והוא יסביר מה ניתן לעשות כדי שהישראלים שמתגוררים בשטח מדינת פלסטין ישובו למדינת ישראל.

האסיפה תתקיים ביום חמישי 27.6.24 במועדון "הגדה השמאלית", רחוב אחד העם 70, תל אביב.


המלחמה הזאת רעה לכולנו עוצרים את המלחמה ומחזירים את החטופים!

מוצ"ש 18:30 רחבת הבימה – 19:45 גשר החטופים* 📣 هذه الحرب سيئة لنا جميعاً – أوقفوا الحرب وأعيدوا المختطفين! مساء السبت ، 18:30، ساحة هابيما – 19:45 جسر المخطوفين 📣

🟣*תצטרפו לקבוצת המחאה בת"א انضموا لمجموعة الواتس اب للاحتجاج في تل ابيب* : https://did.li/YeITY

המלחמה האיומה שמתחוללת סביבנו רעה לכולנו. היא רעה לחטופים שנמקים בשבי ומסכנת כל יום את חייהם, היא רעה למאות אלפי מפונים מהצפון והדרום, שרק חולמים לחזור הביתה או לפחות למה שהיה פעם בית. והיא רעה לתושבי רצועת עזה, שבכל לילה לפני השינה לא יודעים אם יזכו לראות את אור הבוקר. במוצ"ש 18:30 נתייצב ברחבת הבימה למען הפסקת המלחמה ועיסקת שחרור חטופים, שיבטיחו לכולנו חיים וביטחון. בואו.

إن الحرب الرهيبة والمستمرة سيئة لنا جميعا. سيئة للمختطفين الذين يموتون في الأسر وحياتهم كل يوم في خطر، سيئة لمئات الآلاف من الذين تم إجلاؤهم من الشمال والجنوب، والذين لا يحلمون إلا بالعودة إلى بيوتهم، أو على الأقل إلى ما تبقى منهم. وسيئة لسكان قطاع غزة، الذين لا يعرفون كل ليلة قبل الذهاب إلى السرير ما إذا كانوا سيرون ضوء الصباح. مساء السبت، الساعة 18:30 سنتواجد في ميدان هبيما، لنطالب بايقاف الحرب وصفقة لاطلاق سراح المختطفين، وهو ما سيضمن لنا الحياة والأمان جميعًا. تعالوا.


הפגנות סופ''ש לסיום המלחמה, עסקת להשבת החטופים, וקידום הסכמים מדיניים.

🍂 שבת, 22.6

18:30 חיפה, רחבת האודיטוריום 19:00 תל אביב, קפלן 22, מול שער רבין 20:45, ירושלים, צעדה מז'ראר בכר למאהל משפחות החטופים

בואו נמשיך לחזק את המומנטום!

להצטרפות לקבוצת להפסיק הלחימה - לצאת מעזה للانضمام إلى المجموعة انهاء الحرب- الخروج من غزّة https://bit.ly/EndTheWarNow

עדכונים שוטפים בפייסבוק https://bit.ly/EndWarFB


לקראת הסופ"ש - קובץ של חומרי קריאה חדשים על הלחימה בעזה והשלכותיה

👈 לאחר ההתקפה האחרונה של ישראל בצפון הרצועה, החנויות ריקות, והרעב מתפשט. "הבן שלי מתעורר ובוכה כל לילה מרוב רעב, אבל אני לא מצליח למצוא שום דבר להאכיל אותו", אומר אבא לתינוק בן 10 חודשים. איברהים מוחמד עם ילדים בבית החולים כמאל עדוואן בבית לאהייה https://www.mekomit.co.il/ps/136415

👈 הקלף של חמאס כבר אינו החטופים אלא המשך הלחימה - מירון רפפורט טוען שחיי החטופים לא חשובים לישראל והדרך של חמאס לאלץ אותה להגיע להפסקת אש הוא המשך הלחימה.

https://bit.ly/4cbjBpZ

👈 דו"ח "מצב הכיבוש" עליו חתומים 21 ארגוני זכויות אדם מתאר את השנה החולפת בעזה, הגדה המערבית, מזרח ירושלים וגם ישראל. על אף החומר המורכב, זהו דו"ח קריאו אתר נגיש: https://occupationreport24.org.il/

👈 ראליזם אסוני, או - כיצד נתמודד עם האנטי אירוע? יובל קרמניצר במאמר מתוך תיאוריה וביקורת על "הפיכחון":

https://bit.ly/3Vx7z2V

להצטרפות לקבוצת להפסיק הלחימה - לצאת מעזה للانضمام إلى المجموعة انهاء الحرب- الخروج من غزّة https://bit.ly/EndTheWarNow

עדכונים שוטפים בפייסבוק https://bit.ly/EndWarFB


אמהות שוברות שתיקה מספרות מה עובר על הבנים החיילים בעזה

"הבן שלי חבר להרבה גדודי לוחמים וכולם משוועים לעסקת חטופים ולצאת מעזה. אין להם מוטיבציה. הם עייפים, גמורים. זה הגיע למצב קיצון כשהצטרף לסיירת צנחנים הם ישבו ערב שלם וחשבו איך הם יכולים להיפצע ״לייט״ כדי שיוכלו לצאת מעזה אולי רסיס קטן… אולי יפלו על זכוכית… שבר באצבע… זה כמה שהם רוצים לעוף מעזה… הם מבינים שהם לא מצליחים להחזיר חטופים חיים ומתפללים לעסקת חטופים שתחזיר את החטופים ואותם הביתה." אמא של חייל בחזית עזה.

אברהם לא אמר "הנני" כדי לקדם חזון, אלא עמד במבחן אמוני שמוסריותו מפוקפקת. בשונה ממנו, המדינה לא אמורה לתבוע מצעיריה ומצעירותיה בשבועתם "הנני" קורבן בלתי מותנה ולא לתבוע ציות עיוור, אלא להציע להם חזון שלמענו נדרש לעתים להקריב.

מספרת אמא לחייל שלחם בשכונה הקטארית - שכונת חמד. הבן שביקשו מהם לפשוט לבניין רב קומות של 6 קומות . עד אז חיל אויר היה מפציץ רבי קומות ואז הכוח היה נכנס . פתאום שינו את ההנחיות ( לאחר מכן למדנו שזה מתוך התחשבות במתווכים הקטאריים, שבנו שם שכונת יוקרה)

החיילים התריעו על כך ואמרו להם שזו הפקודה ושיבצעו:

הם נכנסו וחיכה להם מטען בפיר המעלית.

זה הפך לאירוע רב נפגעים עם הרוגים ופצועים רבים .

הבן שלי מצא את חברו הטוב ,סיפר במילים האלו: ״כל המוח שלו היה בחוץ״ ואמר ״חבל שהוא היה צריך למות כדי שיבינו" .

מספרת אמא של חייל בחזית: הבן שלי והצוות שלו היו במבנה שטוהר על ידם כדי לעשות את הלילה שם.

הבן שלי עלה לקומה שלישית כדי להכין שם קפה לכולם. פתאום, פיצוץ מטורף, הבן שלי היה בטוח שהחברים שלו נהרגו למטה וירד בריצה מטורפת למטה. המפקד נפצע מרסיסים ועוד חבר לצוות נפצע, אבל הירי היה של כוחותינו, פשוט טעות בזיהוי.

וזה קורה עוד ועוד והשחיקה והלחץ והמתח האינסופי מראים את אותותיהם.

עד מתי ימשיכו להיפצע ולהיהרג מירי כוחותינו? המקרים רק מתרבים.

מספרת אמא של חייל בחזית: החיילים ישנים במבנה. על מנת לא לצאת החוצה, מאחת הקומות עושים "שירותים". שומרים על מצב סביר באמצעות שקיות. אחד החיילים בניגוד לנהלים יצא לעשות את צרכיו מחוץ למבנה, ללא דיווח, וללא ליווי.

נפגע קשה מירי של כוחותינו.

מספרת אמא של חייל בחזית:

הבן שלי יצא אחרי חודש בעזה עם פטריה עצומה על כל הגב כולל איזור הישבן…פטריה עם מראה נוראי של נגע עצום, אדום ומגורה. בנוסף, יצא עם דלקת חניכים במצב מתקדם ושן בינה מודלקת.

הוא התקשה מאד לאכול והשיל ממשקלו כ10 קילוגרמים.

באחת הפעמים ששוחחתי איתו שמעתי שיחה שלו עם חבר מהצוות שהחליט למקם מלכודת לזבובים בעזרת הצואה שלו…שיטה מגעילה ומסוכנת תברואתית שאומצה על ידם בלית ברירה כדי להרחיק את הזבובים הרבים.

מספרת אמא של חייל בחזית:

לאחר מספר שבועות בעזה הצבא שלח משלוח אוכל חם למחלקה של הבן שלי. היתה התרגשות רבה והחיילים אכלו ונהנו מטעם של 'בית'. תוך זמן קצר כל המחלקה החלה סובלת משילשולים והקאות.

הסבל נמשך כשבוע וחצי ללא ביקור וטיפול של רופא.

מיותר לציין שכל זה ללא תנאים סניטריים בסיסים כמו מקלחות ושירותים.

התלוננתי ונציגי הצבא טענו שרופא ישנו אך לא התקבלה שום תלונה ולכן אין טיפול.

במציאות לא היה רופא באזור והמפקד לא הגיש בקשה לסיוע רפואי.

המדינה אינה עוקדת את בניה אלא מקריבה את מקצתם רק בחוסר ברירה ורק לאחר ששכנעה אותם שאין ברירה אלא להקריב. אברהם לא אמר "הנני" כדי לקדם חזון, אלא עמד במבחן אמוני שמוסריותו מפוקפקת. בשונה ממנו, המדינה לא אמורה לתבוע מצעיריה ומצעירותיה קורבן בלתי מותנה ולא לתבוע ציות עיוור, אלא להציע להם חזון שלמענו נדרש לעתים להקריב.

אימהות שוברות שתיקה, מספרות את הסיפור האמיתי של הבניםוהבנות שלהן המשרתים בצבא ובכלל זה לוחמים בעזה בצפון, ובשטחי הגדה המערבית. במטרה לשתף את המצוקות, העוולות וחוסר המודעות למציאות ולמצוקה של החיילים והחיילות והחרדות של האימהות. חשוב לנו האימהות לתת במה ולעודד שיח ציבורי על המחירים שהילדים והילדות שלנו משלמים בנפשם ובגופם ואובדן המוסריות והערכיות התרבותית והחברתית.

מולנו נמצאים אלה שלא יבכו על המתים, אלה שמבחינתם כל חלל הוא עוד צעד בדרך אל הגאולה.

אימהות מוזמנות לכתוב ולשלוח לנו.

אמהות שוברות שתיקה

למעקב והצטרפות לפעילות האימהות Mothers Against Violence Israel mavisrael@mavisrael.com 972.54.9503277


למרות ההתנכלות של משטרת בן גביר, נרים קול נגד המלחמה והכיבוש עוצרים את המלחמה - מתקדמים לפתרון

نوقف الحرب – نتقدم نحو الحل

למרות ההתנכלות של בן גביר ועבדיו השוטרים, אנו נפגין ונרים קול רם וברור נגד המלחמה והכיבוש מחר מוצ"ש בתל אביב

العنصري الفاشي الذي هو وزير الشرطة والضباط الذين هم عبيده يضايقوننا. ولكننا سنحتج ونرفع أصواتنا عالياً وواضحاً ضد الحرب والاحتلال.

עצרת לציון 57 שנה לכיבוש - מחר מוצ"ש 8.6.24 ב-17:30 בכיכר הבימה, תל אביב. (הערה: בגלל התנכלות המשטרה נאלצנו לבטל את הצעדה שנועדה להתחיל ב-5.00 בגן מאיר).

נתכנס ב-17:30 בכיכר הבימה, ב-18:00 תתחיל העצרת, ובסופה למי שמעוניין אפשר להגיע ביחד לקפלן/בגין לעמוד עם המשפחות. سنتجمهر الساعة 17:30 في ساحة هبيما، وفي تمام الساعة 18:00 ستبدأ الوقفة، عند نهايتها، للمعنّيين سنسير معًا نحو كابلان/بيغن للوقوف إلى جانب العائلات

https://www.facebook.com/events/3729635087316836/

הרשמה להסעות: للتسجيل للمواصلات: https://forms.gle/qao36AA2YYsGV8So9

ב-5 ביוני 1967, השבוע לפני 57 שנה, כבשה מדינת ישראל שטחים מאוכלסים בפלסטינים: מזרח ירושלים, הגדה המערבית ורצועת עזה. כבר בחודשים הראשונים לכיבוש היו ישראלים מרחיקי ראות שקראו לסיים את הכיבוש והזהירו מפני תוצאותיו הנוראות. ראשי המדינה לדורותיהם אטמו אוזניהם מלשמוע, הכיבוש נמשך עד היום, ובשנה האחרונה הוא הגיע לרגעיו הברבריים ביותר.

שלשום קיבלנו את מצעד התועבה, הרוע, השנאה, הגזענות והאלימות של הכהניסטים המתועבים. תקיפות פיזיות של בעלי חנויות בעיר העתיקה ועיתונאים, אלימות מילולית כלפי פעילי עומדים ביחד שחצצו בגופם, ואווירה של רוע צרוף, רעל לאומני, מצעד של עליונות יהודית שנראתה לקוחה ממדינה מרכז אירופאית בשנות ה-30. מחר תתקיים עצרת לסיום למלחמה המזוויעה הזו, סיום לכיבוש, עצרת שלום. מול החשכה האינסופית שלהם נאיר אנחנו את העיר. מול חוסר האנושיות נציב חומת התנגדות עיקשת של אנושיות. בואו כולם.ן מחר מוצ"ש לכיכר הבימה בשעה 17:30 ונראה שלא נפסיק לעולם לזעוק את זעקת המוסר והצדק. עוד ועוד א.נשים יצטרפו אלינו ככל שייעשה נורא יותר.

לאחר שאישרה את "צעדת הדגלים" ביום רביעי במזרח ירושלים הכבושה שבה הצועדים הפיצו שנאה, גזענות ואלימות - משטרת ישראל לא מאשרת לנו לקיים צעדה לא אלימה הקוראת להפסיק את המלחמה במלאת 57 שנה לכיבוש. המשטרה בחרה להצר את צעדינו ולנסות למנוע מאיתנו להשמיע את קולנו. بعد إقرارها لمسيرة "الأعلام" يوم الأربعاء في القدس الشرقية المحتلة والتي عاث فيها المتظاهرون كراهيةً عنصرية وعنفًا – شرطة إسرائيل تحظر علينا تنظيم مسيرة سلمية تطالب بإنهاء الحرب في الذكرى الـ57 للاحتلال. ورغم موافقتنا على كافة مطالب الشرطة، إلا أنها اختارت التضييق على خطواتنا ومحاولة منعنا رفع أصواتنا.

לא נתייאש, לא נוותר על הקול היחיד שמציע פתרון בר קיימא - לא נוותר על הדרישה לסיום המלחמה ויצירת מציאות שוויונית ובטוחה לכולם. لن نستسلم، ولن نتخلى عن الصوت الوحيد الذي يقدم حلاً مستدامًا - لن نتخلى عن المطالبة بإنهاء الحرب وخلق واقع متساوٍ وآمن للجميع . ב-8.6, ארגוני השלום בארץ בהובלת שותפות השלום יקיימו הפגנה ארצית ערבית-יהודית בת"א בקריאה לסיום 57 שנים לכיבוש הישראלי הצבאי אשר מונע מהעם הפלסטיני את הזכות להגדרה עצמית ובכך פוגע בשלום ובביטחון של הפלסטינים והישראלים וכל העמים באזור. في 8 حزيران/يونيو، ستنظم منظمات السلام في إسرائيل بقيادة شراكة السلام مظاهرة عربية يهودية قُطرية في تل أبيب تدعو إلى إنهاء 57 عامًا من الاحتلال العسكري الإسرائيلي الذي يسلب الشعب الفلسطيني من حقه في تقرير المصير، وبالتالي يمسّ بالسلام وبأمن الفلسطينيين والإسرائيليين وجميع شعوب المنطقة . ב-8.6, נקרא לעצירת המלחמה הנפשעת בעזה אשר ממיטה אסון איום על מיליוני פלסטינים ומחסלת את הסיכויים להסכם אשר יבטיח את החזרת החטופים ובני הערובה כשהם בחיים, ושבעקבותיו יונע תהליך מדיני. נקרא לעצירת הפשעים המבוצעים בגדה המערבית ע"י המתנחלים והצבא ולהפסקת הרדיפה הפוליטית נגד האזרחים הערבים ומתנגדי המלחמה, ולהפסקת ההפקרה של אוכלוסיות מוחלשות בפריפריה אשר משלמות את המחיר הכי יקר עבור הכיבוש והמלחמות. נקרא לשבירת מעגל הדמים הכולל את הפשעים האכזריים שנעשו בעוטף עזה ב7.10 ואת הפשעים שנעשים עכשיו ברפיח. في تاريخ 8/6، سنطالب بوقف الحرب الإجرامية على غزة التي تهدد بكارثة لملايين الفلسطينيين وتقضي على فرص التوصل إلى اتفاق يضمن عودة المختطفين والرهائن وهم على قيد الحياة، ما سيقود من خلاله إلى عملية سياسية. كما سندعو إلى وقف الجرائم التي يرتكبها المستوطنون والجيش في الضفة الغربية، وإلى وقف الملاحقة السياسية ضد المواطنين العرب ومناهضي الحرب، وإلى وقف إهمال سكان الضواحي والمحرومين الذين يدفعون ثمنًا باهضًا إثر الاحتلال والحروب. سننادي بوقف دائرة الدم يشمل الجرائم البشعة التي ارتكبت في غلاف غزّة في 7 أكتوبر والجرائم التي تُرتكب الآن في رفح . ב 8.6 נפגין למען עסקה של כולם תמורת כולם, ולהתקדמות לכיוון פתרון מדיני אשר יבטיח לשני העמים, הישראלי והפלסטיני לחיות בשלום, שוויון וביטחון. في 8.6 سننطلق بمسيرة من أجل صفقة الكلّ مقابل الكلّ، ومن أجل التقدم نحو حل سياسي يضمن للشعبين الإسرائيلي والفلسطيني العيش بسلام، مساواة وأمن.

נתכנס ב-17:30 בכיכר הבימה, ב-18:00 תתחיל העצרת, ובסופה למי שמעוניינים.ות יתאפשר להגיע ביחד לקפלן/בגין ולעמוד עם המשפחות. سنتجمهر الساعة 17:30 في ساحة هبيما، وفي تمام الساعة 18:00 ستبدأ الوقفة، عند نهايتها، يمكننا الوصول معًا إلى كابلان/بيغن للوقوف إلى جانب العائلات

הרשמה להסעות: للتسجيل للمواصلات: https://forms.gle/qao36AA2YYsGV8So9 .

ההפגנה ביוזמת "שותפות השלום" ובהשתתפות של: المسيرة بمبادرة من "شراكة السلام" وبمشاركة: The bloc Against the Occupation הגוש נגד הכיבוש الكتلة ضد الاحتلال Gush Shalom גוש שלום كتلة السلام Mothers against violence אמהות נגד אלימות أمهات ضد العنف Hadash חד"ש الجبهة الديمقراطية للسلام والمساواة Ta'al תע"ל الحركة العربية للتغيير Tandi תנד"י حركة النساء الديمقراطيات standing together עומדים ביחד نقف معا mother's cry זעקת האימהות صرخة الأمهات Itach Macki- women lawyers for justice איתך מעכי إيتاخ- مَعَكِ A Land for All - two countries, one homeland ארץ לכולם- שתי מדינות מולדת אחת بلاد للجميع - دولتان، وطن واحد Israeli Palestinian bereaved families for peace פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני منتدى العائلات الثكلى الفلسطيني-الإسرائيلي من أجل المصالحة والسلام אשה לאשה - מרכז פמיניסטי חיפה امرأة لامرأة - المركز النسوي حيفا Isha L'isha Banki בנק"י الشبيبة الشيوعية Horiya חוריה حرية Yesh Gvul יש גבול يوجد حد combatants for peace לוחמים לשלום مقاتلون من أجل السلام Messrvot מסרבות مسرڤوت - رافضات Messages of solidarity מסרים של סולידריות رسائل تضامنية Women against violence נשים נגד אלימות نساء ضد العنف Ossim shalom - Social workers for peace עו"סים שלום عمال اجتماعيون من أجل السلام psychoactive פסיכואקטיב بسيخو أكتيڤ A rabbinic voice for human rights קול רבני לזכויות אדם حاخامات من أجل حقوق الإنسان Mizrahi Civic Collective קולקטיב מזרחי-אזרחי تجمّع مزراحيّ مدنيّ breaking silence שוברים שתיקה نكسر الصمت Torat Tzedek תורת צדק توراة الحق Peace Now שלום עכשיו سلام الآن The Feminist space—Our feminism cannot be divided מרחב פמיניסטי-פלסטיניות ויהודיות הפמיניזם שלנו לא ניתן לחלוקה مساحة نسوية -فلسطينيات ويهوديات -نسويتنا لا تتجزأ מחסוםWatch محسوم وتش בני אברהם أولاد ابراهيم Sons of Abraham כאן זה לא אולפן هون مش قصحى This is Not an Ulpan Windows avenues for communication חלונות אפיקים לתקשורת شبابيك - حلونوت נשים בלבן פרופיל חדש بروفايل جديد New Profile Zazim -moving זזים - קהילה פועלת ززيم- حراك شعبيّ


מרעידים את המדינה: אסור לתת להפקרת החטופים להימשך - עסקה עכשיו! י

במוצ"ש תערך עצרת המונים משותפת של התנועה הקיבוצית ומטה משפחות החטופים, בכיכר החטופים בתל אביב. את חג השבועות הזה כולנו נציין בכיכר החטופים ונזעק בלב שבור אבל נחוש: ממשלת ישראל חייבת לחתום על עסקה להחזרת החטופים. התנועה הקיבוצית: "הם הופקרו ב-7 באוקטובר ונמצאים בגיהנום כבר שמונה חודשים. כל רגע ברצועת עזה, עלול להיות הרגע האחרון שלהם - ולנו אסור להסכים עם הסיטואציה האיומה הזאת!". קישור להרשמה להסעות בתוך הכתבה מרעידים את המדינה: אסור לתת להפקרת החטופים להימשך אומרים כן לעסקת נתניהו. מצילים את החטופים.

במוצאי שבת הקרובים, 8/6, בשעה 19:30 תיערך ברחבת מוזיאון תל-אביב ("כיכר החטופים") עצרת המונים משותפת של התנועה הקיבוצית ומטה משפחות החטופים, בדרישה וזעקה להחזיר את החטופים הביתה - להיענות להצעת נתניהו להשבת השבויים. העצרת תיערך יומיים לפני ערב חג השבועות, החג החקלאי המזוהה ביותר עם המגזר הקיבוצי, ועקב כך חלק מהתכנים בעצרת יביאו לידי ביטוי את הקיבוץ ואת חלקם הגדול של הקיבוצים וחברי הקיבוצים בין נרצחי טבח שבעה באוקטובר, ובין החטופים שעדיין מוחזקים בעזה. בעצרת ינאמו בין היתר מזכ"ל התנועה הקיבוצית ליאור שמחה, חיים ילין ובני משפחה של חטופים חיים ומתים מהקיבוצים ולהקת הגבעטרון תשיר.

השבוע קיבלנו ארבע בשורות איוב: חיים פרי, יורם מצגר ועמירם קופר מניר עוז ונדב פופלוול מנירים, שכולם נחטפו מישראל בעודם בחיים ובהמשך התקבלו הוכחות לכך שהם בחיים בתקופת השבי, נרצחו בשבי חמאס. הידיעה התקבלה בהמשך לבשורה הקשה מאותו הבוקר על מציאת גופתו של דולב יהוד ז"ל מניר עוז שהתברר כי לא נחטף אך גם אינו בין החיים. לאחר קבלת הידיעה הקשה פרסמה התנועה הקיבוצית הודעה תקיפה:

"חברינו היקרים הופקרו ב-7.10 בביתם לחיות אדם, והופקרו פעם נוספת למות במנהרות בעזה. מהערב, שעה שאנו כואבים את הבשורה הקשה, מונחת על השולחן הצעת נתניהו לעסקה להשבת השבויים. בכל יום שעובר, עוד מחברינו החטופים מתים בשבי. אנו שואלים את ממשלת ישראל, עד מתי? עד שלא יהיה את מי להשיב? ההצעה אושרה על ידי קבינט המלחמה, למה אתם מחכים? דם חברינו המתים מונח על מצפונים של בנימין נתניהו, בצלאל סמוטריץ איתמר בן גביר וכל ממשלת ישראל. עסקה עכשיו!"