פעילות ודיווחים 

‎סגר או לא סגר - עולים להפגין בבלפור!

סגר או לא סגר - עולים להפגין בבלפור, מוצאי החג ראשון 20.9

סגר עוצר ברד שחין ארבה אנחנו מתייצבים בבלפור! מקיימים את זכותנו הדמוקרטית למחות כנגד רה"מ ושוליותיו המושחתים האכזריים העיוורים המרסקים את המדינה שלנו! ההפגנה הקרובה: ביום ראשון 20/09 במוצאי החג בשעה 19:30 בבלפור. בלי פחד!

עמותת "חוזה חדש" (Crime Minister)


כאשר אי צדק הופך לחוק, להתנגד זאת חובה אזרחית. אנו נלבש מסיכות, נקפיד על כללי משרד הבריאות, ונפגין בבלפור! נפגין, נפגין, נפגין!

כתגובה לסגר ולנסיון להגבלת המחאה, מודיעה קואליציית מחאות הצעירים חד משמעית: אנחנו במצב חירום. מצב שלטוני, חברתי, כלכלי ובריאותי חמור מאין כמותו, תוצר של ממשלה כושלת, מושחתת ומנותקת, ובראשה מנהל כושל שמנצל מדינה שלמה כדי לברוח מאימת הדין אז פתאום הם נזכרו שיש פה גם מדינה להציל? שיתפטרו. זו ממשלה של כשלון ורק אנחנו, העם, הפתרון. אנחנו חייבים למחות. המחאה עובדת והיא תמשיך בכל כיכר, רחוב גשר וצומת התמודדנו בהצלחה עם ניסיונות דיכוי אלימים, הכפשות והסתה. נוכח הסגר הקרב נמצא דרכים להמשיך ולהפגין בנחישות ויצירתיות שהובלנו ב12 השבועות האחרונים תוך שמירה על בריאות הציבור, ולא נחדול עד שישראל תירפא. על ההודעה חתומים הארגונים: הבעלבתים, החזית הורודה, קומי ישראל, התעוררנו, אני אזרחיסט, חקירה עכשיו והלם תרבות.

https://www.facebook.com/IsraelCrimeMinister/photos/a.672415979884770/1285960808530281/ https://www.facebook.com/kumiiisrael/photos/a.111004487277122/171369697907267/ https://www.facebook.com/capitalipty/photos/a.101226211628680/153639749720659/

https://www.facebook.com/100725164946192/photos/a.100736488278393/172843751067666 https://darkenu.org.il/busdonation?fbclid=IwAR29fTop2f6U_80_PkEnDl1L1_ILelcvzVDsbelmwQ_1h0b8KhwW16JhzOg


מצילים את הדמוקרטיה - מחאת הדגלים השחורים

הכישלון הגדול בהיסטוריה של המדינה - וביבי בורח

ההודעה שפורסמה ביום ראשון בערב, בזמן בריחתו של הנאשם מן המדינה המתמוטטת אל ההצגה של טראמפ:

סגר על נתב״ג: שיירות רכבים ומפגינים מכל רחבי הארץ מתאספים כעת בכניסות של שדה התעופה במחאה על החלטת ראש הממשלה, לטוס עם משפחתו לשבוע קוקטיילים בוושינגטון - דווקא בשיא המשבר החמור בהיסטוריה של מדינת ישראל כלל ארגוני המחאה התאגדו לפעולה שמתקיימת כעת בשתי הכניסות לנתב״ג, מזרח ומערב. מהמארגנים נמסר: ״רגע לפני 'סגר נתניהו', הנאשם מרים ידיים ובורח לארבעה ימי קמפיין וקוקטייל בארצות הברית. בזמן שעם ישראל נמצא באי ודאות מההנחיות המבולבלות, עם כלכלה קורסת– ביבי ושרה טסים לשבוע של טקסים ושמפניות. במקום להתעסק במשבר- ביבי התעסק במטוס פרטי עבורו ומשפחתו. מדובר בראש הממשלה המנותק בהיסטוריה של המדינה, נאשם בפלילים שזנח לחלוטין את הצלת עמו ועסוק אך ורק בהצלת עצמו. על כך העם לא עובר בשתיקה.

https://www.facebook.com/110794797223076/videos/348419276308235 https://www.facebook.com/110794797223076/photos/a.111241710511718/196120262023862/


‏בדרך לבלפור עוצרים.ות בסילוואן

Democracy for All ‏דמוקרטיה לכולן.ם ديمقراطية للجميع

היום שבת, לפני ההפגנה השבועית בבלפור נגד השחיתות השלטונית ולמען הדמוקרטיה, אנחנו מקיימות סיור סולידריות בסילוואן ומפגש עם משפחת סומרין "אחריו נצטרף להפגנה כגוש "דמוקרטיה לכולן.ם" משפחת סומרין נאבקת על ביתה כנגד נסיונות של קק"ל לפנותה כבר שלושים שנה. .למרות נסיונות למנוע את זה בבתי המשפט, בשיחות, ובלחץ פנימי וחיצוני בקק"ל, קק״ל ממשיכה לשתף פעולה עם עמותת אלע״ד במשימתה לגרש פלסטינים ו"ליהד" את סילוואן. בימים של מחאה רחבה וחשובה נגד השלטון - חשוב לזכור כי הכיבוש עוד כאן. חשוב לזכור ולהזכיר שאם אנו נאבקים למען דמוקרטיה, היא צריכה להיות דמוקרטיה לכולן.ם! !גם למשפחת סומרין המפונה מביתה בחסות החוק הישראלי, וגם לשאר הפלסטינים החיים תחת כיבוש. !בשעה זאת אנחנו במפגש עם משפחת סומרין. אחריו נצטרף לצעדת התקווה בדרכה לבלפור https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7_WXKgSG1u8EpxtnTdlZJhPOUu5sHlJeDLii9xRUhNuKVAw/viewform


אנו באים לחבק את משפחת אל-חלאק - ולדרוש צדק!

צדק לאיאד العدالة لأياد

אנו באים לחבק את משפחת אל-חלאק - ולדרוש צדק! היום, רביעי 2.9 בשעה 18:00‎

לציון שלושה חודשים ליום בו נהרג איאד אל-חלאק בעיר העתיקה בירושלים - נגיע להפגין מול משרדי מח״ש. נגיע כדי לדרוש דין צדק לאיאד, לאימו רנא, אביו חייר, אחיותיו וכל בני משפחתו ואוהביו. נגיע כדי לדרוש שחומרי הצילום וממצאי החקירה יחשפו בפני משפחתו של איאד ובפני הציבור.

ניפגש היום, רביעי, 2.9 י״ג באלול, בשעה 18:00, מול משרדי מח״ש בהר חוצבים, ירושלים. הציבור הישראלי מוזמן, כל מי שאכפת לו או לה - ואמצעי התקשורת מוזמנים לבוא ולסקר!


קראו את דבריה של פרופ׳ רוחמה וייס:

״לא נשאיר אותם בלי חיבוק אנושי. בואו. בבקשה בואו. האסון השני בחומרתו להריגה עצמה, הוא שהורגים להם גם את הסיפור. מה שנותן לנו כוח בחיים הוא היכולת לבחור איך לספר את סיפור החיים שלנו. ראנה, אימא של איאד, גידלה אותו כמו ילד קטן שלושים שנים והסיפור שלהם היה סיפור של נתינה אינסופית, של ביטויי אהבה הדדיים, של עמל יומיומי, של סודות קטנים ומתוקים, של צפייה משותפת בתום וג'רי, של אוסף הסוכריות המדהים של איאד, של הבגדים הרבים שהיא קנתה לו, של הטיפוח, של ההבנה שהם אחד לשנייה עולם ומלואו. עשרה כדורים טועים, מאוד טועים הפכו את סיפור האהבה הזה לאפר, לאבק. כאילו כל פרטי החיים האלה לא ראויים, כאילו לא היה מגיע לאיאד ולראנה מחשבה שנייה, זהירות, אכפתיות, בדיקה חוזרת.

גרירת הרגליים של המדינה מעמיקה את התחושה שהם לא ראויים ליותר. שמותו של איאד לא מרעיד את הנשמה של מקבלי ההחלטות. אין רמיסה קשה יותר מזו - לקחו להם את הילד ומבקשים גם לקחת את משמעות מותו.

יחד עם המשפחה נזעק 'צדק לאיאד' עד שיהיה צדק. עד שידעו כולם שאי אפשר לשים למרמס את האהבה של משפחת אלחלאק.

ביום רביעי הקרוב 2/9 בשעה 18.00 תתקיים הפגנה מול משרדי מח"ש. אמא של איאד, ראנה, ואחותו ג'ומנה, יגיעו לשם (הבטחתי שנבוא לקחת אותן. הן הבטיחו שיבואו). זאת לא רק הפגנה, זה חיבוק למשפחה שחייבת לשמוע מאתנו שאנחנו יודעות ויודעים כמה הם אהבו, כמה איאד היה פרח, כמה כואב ונורא שהוא נהרג. בואו לחבק אותם. זה לא פוליטי זה אנושי. כל הפרטים בקישור. אנא הירשמו להפגנה. שתפו, בואו, אסור לנו להשאיר אותם בלי חיבוק אנושי. בתמונה - 'צמח איאד' - הסקולנטים שאיאד כל כך אהב, בעציצים שנתנה לי אמו. העציץ הרביעי, גם הוא עם צמחי איאד, יונח ביום רביעי עם מכתב בקשה בכניסה למח"ש בבקשה שיראו שחייו של איאד יקרים גם בעיניהם ומותו מדיר שינה בעיניהם. בואו. בבקשה בואו.״

יום רביעי, 2.9 י״ג באלול, בשעה 18:00, מול משרדי מח״ש בהר חוצבים, רחוב הרטום 8 ירושלים.

לאירוע בפייסבוק >> לחצו כאן https://www.facebook.com/events/2598673680344624/

אנו מודים לכולכם/ן על התמיכה וקוראים לכם/ן להמשיך לעקוב ולהצטרף לאירועי תג מאיר


סנ״צ גואטה תקף מפגינים, אבל במקום להדיח אותו מפקד מחוז ירושלים הודיע שגואטה יחזור לבלפור במוצ״ש. קו אחד מחבר בין הירי באיאד אלחאלק וסלומון טקה לאלימות חסרת הרסן של גואטה - חייבים לעצור את הטירוף.

בשבוע הבא נגיש למח״ש ולמשטרה את אלפי החתימות של פעילות ופעילים שקוראים להדיח את גואטה ולעצור את האלימות. כדי שלא יוכלו להתעלם מאיתנו, נקיים במקום מיצג מחאה ונביא את הפנים והסיפורים של קורבנות האלימות המשטרתית על גבי כרזות.

מסרטוני מצלמות האבטחה של הירי באיאד אלחאלק ש״נעלמו״, דרך הירי בשיראל חבורה ויהודה ביאדגה - מתמודדי נפש שנורו בידי שוטר - ועד ליעקוב אבו אלקיעאן שנורה למוות באום אל חיראן - מח״ש סוגרת את התיקים מבלי להביא את האחראים למשפט, והאלימות חוגגת. בשבועות האחרונים המשטרה מפעילה אלימות קשה על המפגינות והמפגינים בבלפור, ולמרות התיעוד, מח״ש שוב מנסה לטייח - החל מטענות שהמפגינים תקפו את גואטה ועד זימונים לחקירות שנועדו להפחיד מפגינים. חייבים לעצור את זה.

בשבוע הבא נגיע ישירות למשטרה ולמח״ש, עם החתימות של אלפי הפעילות והפעילים שדורשים להדיח את סנ״צ גואטה ולהרחיק אותו מבלפור, ועם מיצג שיביא את הקול המושתק של קורבנות האלימות המשטרתית. לקראת הפעולה, בכוונתנו לתלות כרזות עם הפנים של קורבנות האלימות ליד תחנות המשטרה בירושלים.

הקהילה שלנו לא שותקת מול האלימות המשטרתית. לפני כשנה, קראנו יחד לשחרר את תיעוד הירי בסלומון טקה, ובחודשים האחרונים הצטרפנו לדרישה לצדק לאיאד, נמשיך לפעול כדי לעצור את האלימות המשטרתית.

בנחישות,

קרני וכל צוות זזים - אלי, מעין, רלוקה, לביבה, גלעד, חן, סרוג׳ ויונתן


פינוי המאחז הבלתי חוקי מצפה כרמים הוא מימוש הדיבר "לא תגנוב"

מהאגודה לזכויות האזרח ויש דין נמסר: פסק הדין של בית המשפט העליון שניתן היום מוכיח את מה שאמרנו מלכתחילה. המאחז מצפה כרמים, כמו מאחזים רבים אחרים והתנחלויות רבות בגדה המערבית, הינו תוצאה של גזל ונישול.

בין אם נעשו על ידי תושבים ישראלים ובדיעבד נפרשה חסותן של רשויות המדינה על פלישה וגזל זה, ובין אם הליך הנישול היה מכוון מלכתחילה, התוצאה זהה ואינה יכולה לעמוד בעינה.

בית המשפט העליון קיבל את טענות ארגוני "יש דין" ו-"האגודה לזכויות האזרח", אשר ביקשו להצטרף כידידי בית משפט להליכים בעניין מצפה כרמים וקבע כי כי בחינת פעולות המנהל האזרחי והרשויות אמורות להבחן ראשית לכל מנקודת המבט של חובות הכוח הכובש כלפי האוכלוסיה האזרחית המוגנת וקניינה הפרטי.

בית המשפט דחה את הטענות בדבר קיומה של "עסקה" ובוודאי את הטענות המלאכותיות של המדינה בדבר "תום הלב" של התושבים הישראלים באזור.

ביקורת נרחבת נמתחה על עמדות המנהל האזרחי והיועץ המשפטי לממשלה אשר יצאו מגדרם על מנת להתכחש לטענות ממשפטיות ועובדתיות שטענו קודם לכן, הכל בשל לחץ פוליטי פסול שהופעל עליהם.

היועץ המשפטי לממשלה ושאר רשויות המדינה החליטו להתנער מתפקידם כשומרי סף ולנסות להכשיר בכל אמצעי ודרך את ההשתלטות והבינוי הבלתי חוקי של המאחז, מצב זה מחייב בדק בית וחשבון נפש ציבורי, מוסדי ואישי של העומדים מאחורי התנהלות זו.


בתגובה לפסיקת בג"צ לפיה יפונו בתים שנבנו על קרקע פרטית במאחז הלא חוקי מצפה כרמים נמסר משלום עכשיו: "פסק דין חשוב אשר ממשיך את פסק הדין החד משמעי שניתן בחוק ההסדרה ומאשר את אשר טענו לאורך כל הדרך - לא היה שום תום לב בגזילת הקרקע במצפה כרמים וכשאין תום לב אין תקנת שוק ויש לפנות ולהשיב את הקרקע לבעליה.

כשהמינהל או המתנחלים משתלטים על אדמות פרטיות או שבשם 'צרכיי ביטחון' מועברות אדמות למתנחלים, זו לא עיסקה אמיתית אלא נישול וגזל מובהקים שאין שום דרך להכשיר.

מפעל הגזל בהתנחלויות המהווה מכשול לכל הסכם שלום עתידי הובס שנית היום ואנו נמשיך להיאבק שלעולם לא יצליח."


ח״כ הורוביץ: החלטת בג"צ לקבל עקרונית את ״תקנת השוק״ עלולה לפתוח פתח להשתלטות עתידית על קרקעות. האם גם את כבשת הרש אנחנו רוצים לגזול?

יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ, הגיב לפסיקת בג״ץ על פינוי המאחז הבלתי חוקי מצפה כרמים וקבלת ״תקנת השוק״.

בתגובה לפסיקת בג״ץ כי ניתן יהיה להשתמש ב״תקנת השוק״ במקרים עתידיים בשטחי הגדה המערבית, אמר ח״כ הורוביץ, ״פינוי המאחז הבלתי חוקי מצפה כרמים הוא מימוש הדיבר לא תגנוב. אי אפשר לשדוד קרקע מפלסטינים ולצפות שבגצ יאמר אמן.

אך פסיקה וקוץ בה - החלטת בג"צ לקבל עקרונית את ״תקנת השוק״ עלולה לפתוח פתח להשתלטות עתידית על קרקעות. האם גם את כבשת הרש אנחנו רוצים לגזול?״

https://twitter.com/nitzanhorowitz/status/1299016203428655104?s=21


אסור לנו לשתוק אל מול הניסיונות האלימים של המשטר לדכא את חופש המחאה שלנו. לא נשתוק על האלימות כלפי נשים. לא נשתוק על האלימות כלפי מפגינים ומפגינות. לא נשתוק על המשבר הכלכלי. הערב מוצ"ש אנחנו מצביעים ומצביעות ברגליים. במוצ"ש בבלפור ובקיסריה ובגשרים ברחבי הארץ כולנו חזית אחת אחידה. https://bit.ly/3hgQhBN


שיירת התקווה שוב יוצאת למסע

היום שבת 22.8.2020

מצווה עלינו להמשיך ולהתארך

הביאו חברים!

הפעם עולים לירושלים, כי הבעיה ... עדיין תקועה בבלפור !

17:00 – התארגנות בחניון הדרייב אין, שצפונית לגני התערוכה בת"א. הדבקת שילוט, דגלים, תדריך. 17:55 – יציאה בשיירה במסלול כללי: דרומה באיילון, כביש 431, כביש 2 לירושלים.


הרוכבים חוזרים לקיסריה! יש לכם אופניים וניסיון ברכיבה? מוזמנים לרכב למען הדמוקרטיה שלנו! לאחר שביקרנו את המשפחה הקיסרית בשבת האחרונה, נצא מחר, 22.08.20 לרכיבה בקיסריה לביקור נוסף. ניפגש בחניון אמפי קיסריה בשעה 17:00, יציאה בשעה 17:45 . נרכב עם דגלי ישראל ודגלים שחורים, וכלי נגינת מחאה. נקודת מפגש וסיום: חניון אמפי קיסריה שעת התכנסות: 17:00 שעת יציאה: 17:45

https://www.facebook.com/110794797223076/photos/a.111241710511718/186468696322352/


חברים וחברות יקרים

System Message: INFO/1 (<string>, line 209)

Possible incomplete section title. Treating the overline as ordinary text because it's so short.

. בתאריך 12.7.20 לאחר הפינוי הברוטלי של מאהל המחאה בבלפור ומעצרו של אמיר השכל התחלנו במסע גיוס תרומות מהמונים. אז ראינו מאות מפגינים מתכנסים במוצאי שבת בבלפור. מאז המאות היו לאלפים והאלפים לרבבות. קבלת השבת והפגנה במוצאי שבת בבלפור הפכו לתאריכי קבע ביומנים. וכך במוצאי שבת האחרונה נספרו, באמצעות חלוקת צמידי יד מעל ל 22,000 מפגינים ונוספים שאחרו להגיע לא נספרו.

ההפגנות שהתאפיינו בתחילה כהפגנות מבוגרים הפכו להפגנות ללא גיל כשהדור הצעיר יוצא לרחובות. אל המפגינים, שמחו על שנאשם בפלילים מנהיג אותנו, הצטרפו מובטלים ועצמאיים שהבינו שהנאשם הוא בנוסף מנהיג כושל שטובת עמו אינה עומדת לנגד עיניו אלא רק הישרדותו וטובתו האישית. בהתאמה גדל גם מספר התורמים בשיטת ״דין פרוטה כדין מאה״ ועברנו את המספר 2000 תורמים !!!

בצד המחאה אנו מנהלים גם מאבק משפטי בתחום ניגוד העניינים של הנאשם ,ובאופן קונקרטי לשבוע, למנוע ממנו בדרך משפטית למנות במישרין או בעקיפין מפכ״ל משטרה ופרקליט מדינה.

ראשי המחאה פועלים מזה שמונה שבועות להוציא את קול המחאה מירושלים ולהביאו לכל פינה במדינת ישראל. אם בתחילת יולי היו הפגנות ב 64 צמתים וגשרים במוצאי שבת האחרונה הפגינו כ37,000 בני אדם ב 302 גשרים וצמתים ממטולה ועד אילת. כל גשר כזה נהפך למופע אחדות של תושבי סביבתו אשר בפיהם מסר אחד: *ביבי הביתה

System Message: WARNING/2 (<string>, line 220); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

לראשונה התקיימו הפגנות אלפים בחיפה ובבאר שבע.

מפעל המחאתי עליו ברצוני להרחיב מעט הוא ״מפעל ההסעות״ מהפריפריה לבלפור

מקצות הארץ יוצאים מדי שבוע עשרות אוטובוסים המסיעים מפגינים לירושלים. וזה אינו בחינם. כל נוסע חייב להזמין מקום מראש ולשלם דמי נסיעה. כדי לקיים תעריף אחיד לנוסע בין אם הוא יצא מתל אביב ובין אם יצא מקריית שמונה או מצפה רמון כספי תרומותיכם מסבסדים את ההפרש.

מאז 3 באוגוסט לא פנינו אליכם מאחר וראינו איזון בין ההכנסות מתרומות לבין ההוצאות. התרחבות הפעילות תחת הכותרת ״הפריפריה משתתפת במחאה בבלפור״ , צרכי המימון עבור הפגנות בערים מחוץ למרכז ובגשרים והצמתים ועלות האוטובוסים גדולות ולכן אנו קוראים למאמץ נוסף מצידכם התורמים. שיטת חבר מביא חבר מוכיחה את עצמה. כאבן שנזרקה לאגם נוצרים עוד ועוד מעגלי תורמים. המחאה זקוקה לדלק שאתם מספקים, אחרת גלגליה יפסיקו לנוע.

אנא הפיצו הלאה!!

אני מזכיר שאת התרומות ניתן להעביר בהעברה בנקאית בלבד לחשבון נאמנות שפרטיו מצורפים בזה. החשבון מנוהל על ידי עורכת הדין דפנה הולץ לכנר ומפוקח על ידי ועדה שחבריה הם: כרמי גילון (יו״ר), דר׳ ארנה ברי, אורני פטרושקה ופרופ׳ רבקה כרמי . בין אם אתם משתתפים בהפגנות לסוגיהן ובין אם נבצר מכם להשתתף מסיבות בריאות או מסיבות אחרות, בין אם תרמתם כבר ובין אם תהיה זו תרומתכם הראשונה, הפעם כספי התרומות נועדו להגיע לכל פינה בארץ ולכל אזרח הרוצה להשתתף במחאה כנגד המשך כהונתו של ראש ממשלה, נאשם בפלילים, כושל בתיפקדו, ששכח את עמו ושרק טובתו האישית עומדת לנגד עיניו. בתודה ובברכה כרמי גילון מצורפים פרטי חשבון הבנק. אנו מכינים קבלה לכל תורם ומעבירים אותה במייל על פי דרישה.

פרטי החשבון להעברת התרומה: בנק הפועלים סניף 504 מספר ח-ן 424092. על שם עו״ד דפנה הולץ לכנר - חשבון נאמנות כללית.


בבלפור לא רוצים שסרטונים כאלו יתפשטו: תושבי השכונה מצטרפים בתפילה ובתמיכה למחאה מול ראש הממשלה. זה לא מאבק של מזרחים נגד אשכנזים, או של דתיים מול חילוניים. זה המאבק של כולנו לדמוקרטיה ונגד השחיתות. שתפו!https://www.facebook.com/anuinisrael/videos/316516999399432 צילמה ושידרה: אורי נחמן


אור-לי ברלב היתה בשידור חי מבלפור
קבלת השבת עם אמיר השכל ואנשי המאהל לאחר הפינוי האלים. על הבמה היום: ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון שנפצע בפינוי המשטרתי, הסופר מאיר שלו ועודהאמנים: שב"ק ס, אחינועם ניני, לוסיל קרו.

השידור מוגש בזכות ובחסות התומכים המדהימים בעיתונות עצמאית!

https://my.israelgives.org/he/join/orlyjan19


פרשת שופטים מִן הַפָּרָשָׁה:שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן לְךָ בְּכָל שְׁעָרֶיךָ אֲשֶׁר אֱלֹהיךָ נֹתֵן לְךָ לִשְׁבָטֶיךָ וְשָׁפְטוּ אֶת הָעָם מִשְׁפַּט צֶדֶק. לֹא תַטֶּה מִשְׁפָּט לֹא תַכִּיר פָּנִים וְלֹא תִקַּח שֹׁחַד כִּי הַשֹּׁחַד יְעַוֵּר עֵינֵי חֲכָמִים וִיסַלֵּף דִּבְרֵי צַדִּיקִים.


השבוע בשטחים הכבושים

השבוע, 2 עד 9 באוגוסט, בשטחים הכבושים:

  • מאחז חדש הוקם בצפון בקעת הירדן, לצד פלישות ועבודות הרחבה במאחזים קיימים בתוך שמורות טבע ושטחי אש בצפון הבקעה ובדרומה, והריסת בתים ועקירת עשרות עצי דקל בג'יפטליק על ידי כוחות הכיבוש;
  • מתנחלים גנבו וחיבלו בציוד ובמערכות מים וחשמל סולארי ועקרו עצים בסרורה שבדרום הר חברון;
  • גירוש רועים יומיומי והטרדת קהילות פלסטיניות על ידי מתנחלי המאחז החדש באום זיתונה;
  • תושבים פלסטינים הצליחו למנוע החרמת רכבים על ידי כוחות משטרה וצבא ליד טוואני ובכניסה לאום אל חיר, ואף עבודות פריצת דרך להתנחלות נגוהות על שטחיהם;
  • בחארס (נפת סלפית) ובתורמוס ע'יה (נפת רמאללה)הצטרפו פעילים להפגנות מחאה של התושבים נגד פלישות מתנחלים ועקירת 200 עצי זית - פעיל נעצר בחארס ושוחרר;
  • בתורמוס ע'יה פיזר הצבא את המפגינים בגז מדמיע ורימוני הלם;
  • תשעה עצורים בפעולת מחאה בבניין קק"ל בירושלים נגד גירוש משפחת סומרין מביתה בסילוואן;
  • שלטונות הכיבוש ממשיכים בהריסות בתים בשכונות הפלסטיניות במזרח ירושלים.

דרום הר חברון

תפילת מחאה של תושבי חארס מול מחסום הצבא המונע מהם להגיע לכרם בן 200 עצי זית שעקרו "אלמונים" דרום הר חברון פרעות מתנחלי דרוםהר חברון התעצמו מאז הקמת המאחז החדש באום זיתונה. השבוע גירשו תושבי המאחז רועים מקהילות הסביבה משטחי המרעה שלהם ביום שלישי בבוקר, ושוב אחר הצהריים, ביום חמישי בבוקר, ובשבת אחר הצהריים.

ביום רביעי הגיע מתנחל חמוש מהמאחז אל תוך המאהל של קהילת ת'עלה ודרש לערוך שם חיפוש. התושבים קראו למשטרה, ועד שהגיע למקום כוח צבאי, המתנחל עזב.

בשבת בבוקר ליוו פעילים את הרועים, ולפיכך הזמינומתנחלי המאחז את הצבא שיגרש את הרועים עבורם. קציני הצבא והמנהל במקום לא הסכימו להציג מפות ומסמכים האוסרים על שהיית הרועים שם, והציגו במקום זאת צו שטח צבאי סגורשאותו כפו כרגיל על הרועים בלבד, ולא על תושבי המאחז. במאחז החדש החלובהקמת דירים נרחבים, ונראה שהמתנחלים יביאו לשם עדר גדול.

בשבת אחר הצהריים פשטו מתנחלים על סרורה שליד טוואני  בזמן ששוכני המקום ליוו רועים באזור חרובה.על פי הדיווח, המתנחלים הרסו את מערכת החשמל הסולארית וגנבו חלקים ממנה, חיבלו בצינורות המים, עקרו עצים, וחיבלו בציוד שהיה בתוך המערות ומחוצה להן בוואדי ג'חיש שליד סוסיה, וחתכו צינורות מים סמוך לטוואני. בשבת ביקרו פעילים בוואדי ג'חיש, תיעדו את ההרס, ותאמו תחילתעבודות על פינוי ההריסות לשבת הבאה.

ביום שלישי, 4 באוגוסט, מולהכניסה לטוואני ניסו כוחות צבא ומשטרה להחרים רכב (משתוב). החייליםוהשוטרים נהגו אלימות קשה כלפי הנוסעים, אחד החיילים איים עליהם בנשק ושוטר איים בטייזר. כמו כן השליכו מתוך הרכב ציוד ומוצרים שהביאו איתם נוסעי הרכב. חאג'ה שישבה ברכב סרבה לצאת ממנו ולמקום הגיעו תושבים רבים למחות. לבסוף ויתרוהכוחות ולא החרימו את הרכב.

ביום שישי, 8 באוגוסט, רדפהניידת משטרה אחרי רכב שנסע לכיוון אום אל חיר. הרכב הצליח להימלט, והשוטרים המתוסכלים החליטו במקום זאת להחרים שני כלי רכב  שחנו באום אל חיר ולא היו קשורים לאירוע. כתגובהיצאו התושבים, חסמו את כלי הרכב של המשטרה, הצבא והגרר וגרמו לכוחות לשחרר את המכוניות ולעזוב.

גם באזור התנחלות "נגוהות" הצליחה ביום רביעי מחאה של תושבים פלסטינים מן האזור לעצור עבודות כלים הנדסיים של המתנחלים שניסו לפרוץ דרך על אדמתם.

על פרעות המתנחלים מאז ראשית השנה הנוכחית ראו הדו"ח החדש של OCHA  :https://www.ochaopt.org/he/content/unprotected-settler-attacks-against-palestinians-rise-amidst-outbreak-covid-19

נראה שבזמן הקרוב נזדקק לנוכחות גדולה של פעילים באזור. אנא היצטרפו אלינו. להרשמה לפעילות בדרום הרחברון (לא בסמס): 055-2770168

אנא עשו מאמץ להירשם עד יום חמישי בערב כדי שנוכל לארגן מקום לכולכםן. לצערנו לא נוכל להבטיח מקום לפונות/ים לאחר שעה זאת.זיכרו להביא תעודת זהות,מים, כובע ואוכל למשך היום.כדאי לקחת בחשבון הבדלים תרבותיים בבחירת הלבוש.


ָָָָָָָָָָ בקעת הירדן

בצפון בקעת הירדן תיעדו ביום רביעי פעילים את תחילת הקמתו של מאחז חדש מדרום למאחז הוותיק'גבעת סלעית'. כן תועדו פלישות ועבודות גידור נרחבות של מתנחל מאזור 'משכיות' עמוק בתוך שמורת טבע ושטח אש.

בג'יפטליק הרסו השבוע כוחות הכיבוש שלושה מבנים ועקרו עשרות רבות של עצי דקל. בעוג'ה שבדרום הבקעה ליוו השבוע פעילים מרעה מספר פעמים, ובדרך כלל עבר המרעה ללא הפרעה.ברשאש שבגב ההר תיעדו פעילים את המשך העבודות במאחז שהוקם בוואדי רשאש, בתוך שמורת טבע ושטחאש. בנוסף למבנים, נראה שבמקום מתבצעות גם נטיעות.

להצטרפות לפעילות בבקעת הירדן ובגב ההר צרו נא קשר עם אריק: 050-5607034 נפות רמאללה וסלפית.

בתורמוס ע'יה(נפת רמאללה) הצטרפו ביום שישי פעילים לפעולת מחאה של התושבים נגד פלישות מתנחלים לאדמותיהם, ואזלת היד של הצבא במניעתן. הצבא בחר שלא לאפשר את המחאה ומנע את יציאת המוחים מן הכפר לכיוון שדותיהם. במקום התפתחו עימותים שבהם עשה הצבא שימוש בגז וברימוני הלם. גם בחארס (נפת סלפית) מצטרפים בשבועות האחרונים פעילים למחאה שבועית של התושבים, זאת מאזעקרו "אלמונים" כרם של 200 עצי זית בוגרים בעיד אל-פיטר השנה.

אף על פי שהכרם שהושחת צמוד להתנחלות 'רבבה', רשויות הכיבוש הישראליות טוענות שאין להן מושג מי ביצע את העקירה. מאז, כבר חודשיים וחצי שתושבי הכפר והאזור מקיימים תפילת מחאה בFK יום ששי בצהרים. לאחרונה החל הצבא לחסום את יציאת המוחים מהכפר כדי למנוע את הגעתם אל הכרם שהוחרב. לכן המחאה מתקיימת מול החסימה, על פי רוב המחאה ללא תקריות. ביוםששי האחרון המוחים הצליחו לצאת מהכפר אל כיוון הכרם אך אז הגיעו כוחות צבא והדפו אותם בכוח בחזרה אל הכפר. פעיל ישראלי נעצר ושוחרר לאחר כמה שעות.

להצטרפות לפעילות השבועית בחארס צרו נא קשר עם אביב:  avivsky@gmail.com


ירושלים

בירושלים התקיימה ביום ראשון, 2 באוגוסט, פעולת מחאה בתוך בנין הקק"ל, במחאה על כוונת הקרן הקיימת לנשל את משפחת סומרין מביתה שבסילוואן, ולהעמידו לרשות עמותת המתנחלים "אלעד". המוחים חסמו את המדרגות בבנין וקשרו עצמם למעקה. משטרה שהוזמנה למקום פינתה את המוחים בלי שימוש באלימות, ועצרה 9 פעילות, ששוחררו בהמשך היום בתנאים המגבילים את שהייתם באזור בניין הקרן הקיימת לישראל.

גם בעיצומה של פעילות המחאה סביב בית ראש הממשלה, מצאו כוחות הכיבוש זמן לעסוק בהריסות גם במזרח ירושלים, והשבוע נהרסו שלושה מבנים בעיסאוויה, שניים בסילוואן, אחד בבית חנינה ואחד בג'בל מוקבר.

משמרת המחאה השבועית בשייח ג'ראח ממשיכה להתקיים תוך הקפדה על נהלי החירום. התושבים מוחים על גזל בתיהם, השתלטות המתנחלים על השכונה, וייהוד מזרח ירושלים וקוראים לכל מי שתומך/ת במאבקם להצטרף אליהם.

נפגש ביום שישי בשעה 16:00, בגן שייח ג'ראח, דרך שכם פינת רחוב דלמן.


מפגינים על גשרים ובצמתים בכל רחבי הארץ!‎

מצילים את הדמוקרטיה - מחאת הדגלים השחורים

גם הערב מוצ"ש 1.8.2020 - עומדים על הגשרים ובצמתים!

עוד ועוד מובילים ומובילות מצטרפים. השבוע הגענו למעל 270 גשרים וצמתים. אנחנו מזכירות שנעשה תיאום מול המשטרה. מדוברות המשטרה נמסר כי מאות שוטרים גלויים וסמויים, יתפרסו במוקדים השונים.

אין להכנס לעימותים עם עוברי אורח! לפעמים לא קל לשמור על איפוק כנגד התססה וגידופים - ממליצים פשוט לא להגיב.

בכל מצב בו אתם מרגישים מאוימים או נתקלים באלימות: * דאגו שכמה שיותר אנשים יצלמו את הארוע בסרטון.

  • עדכנו את המשטרה המקומית
  • עדכנו אותנו – דאגו מראש לשמור אותנו האדמינים כאנשי קשר ובמקרה הצורך צלצלו אל אחד מאיתנו

איל שוורצמן 052-4812803 ירדן שוורצמן 054-9989864 מיכל יאירי דולב 052-3157888 חמוטל שדות 054-2331373

אז בקיצור: הערב נהיה בבלפור, ועל הגשרים ובצמתים בכל רחבי הארץ ! הפעם מקדימים לשעה 18:00 עמוס על הגשר שלכם ורוצים לפתוח נק' חדשה? נסעתם וראיתם גשרים שכדאי להיות גם עליהם וטרם אויישו? כל מה שצריך זה קצת נחישות וכ - 5 חברים, תשלחו הודעת ווטסאפ שם + מיקום לטל: 054-2331373 ונחזור אליכם.

מפת ההפגנות: https://tinyurl.com/mapatdgalimבנתיים

יחכו לכם כאן ב 18:00 (שימו לב לשעות חריגות המצויינות בנפרד):

גליל עליון: /// צומת תל חי /// צומת מצודות קריית שמונה 17:00-19:30 /// גשר יוסף 14:00-15:30 /// צומת גומא 17:00-19:30 /// צומת יסוד המעלה (צומת שדה אליעזר) /// צומת מחניים ///כיכר ליזה ראש פינה 20:00 ///גשר חידו /// גשר קדרים /// גשר מסעד- רביד ///

גליל מערבי: /// צומת חירם /// צומת מעונה /// גשר יפה נוף מעלות, מעל לכביש 89 /// צומת חוסן /// צומת כברי /// צומת נהריה /// גשר מיתרי עד נהריה /// גשר קפלן נהריה /// צומת עברון /// צומת שבי ציון /// צומת לוחמי הגטאות /// צומת שמרת /// צומת טל אל /// צומת אחיהוד על כביש 70 עם 85 /// צומת ביג על כביש 85 כרמיאל /// גשר מוטה גור כרמיאל /// צומת שבע על כביש 85 /// גשר עין המפרץ /// צומת כפר מסריק ///

גליל תחתון: /// צומת משגב/ סכנין /// צומת יודפת /// צומת מורשת /// צומת גולני /// גשר הושעיה 17:30 /// צומת עדי /// צומת המוביל

סובב הכנרת: /// גשר אריק עליה לרמה /// צומת חוקוק /// צומת דבאח /// צומת צמח ///

קריות, חיפה, חוף הכרמל והסביבה: /// גשר כפר ביאליק מעל כביש 22 /// צומת צבר קריית ביאליק/ מוצקין /// קריית חיים - רחבת חוף נאות /// צומת מקסים חיפה /// מרכז פנורמה ליד קפה נמרוד (לשעבר קפה בנק) חיפה /// מרכז חורב חיפה /// שער פלמר חיפה /// יציאה דרומית חיפה /// מחלף עתלית /// גשר שליד שכונת נווה משה בעתלית (בין מחלף עתלית לגשר החקלאי הדרומי) /// גשר חקלאי דרומית למחלף עתלית ///

עמק יזרעאל: /// הצומת המרכזי ברמת ישי /// גשר מנשייה /// צומת נהלל /// צומת כפר תבור /// צומת גזית /// צומת שריד /// צומת מגדל העמק החדש על כביש 73 /// צומת מזרע בכניסה לקיבוץ /// צומת דברת /// צומת מרחביה /// צומת מגידו /// תחנת דלק קיבוץ יזרעאל /// גשר כפר יחזקאל-גבע-גדעונה 17:30 /// צומת יששכר /// גשר בית השיטה 17:30 ///

בית שאן: /// הגשר הרומי ///

טבעון, יוקנעם, דלית אל כרמל, עוספיה והסביבה: /// צומת יגור 18:30 /// גשר ג'למה /// צומת קריית טבעון /// שדה יעקב /// גשר נווה עמיאל /// גשר כפר יהושע /// עצומת התשבי /// צומת אליקים ///

זכרון יעקב, בנימינה והסביבה: /// צומת הבונים /// בת שלמה /// צומת פורדיס ///גשר מערבית לפורדיס /// גשר מעגן מיכאל 18:30 /// גשר מעין צבי על כביש 2 18:30 /// קיסריה רח' רוטשילד בין המרכז המסחרי למוזיאון ראלי 19:30 /// צומת בנימינה /// צומת גבעת עדה

עירון, פרדס חנה כרכור והסביבה: /// צומת מי עמי /// צומת כפר קרע /// צומת משמר הגבול /// כיכר הנדיב דרך הים פרדס חנה /// צומת פל ים /// צומת חריש /// צומת כרכור /// גשר חנה/ מחנה 80 /// צומת גן שמואל /// מעל היציאה של כביש 6 לכביש 4 שכונת בית אליעזר חדרה /// צומת יער חדרה /// גשר אולגה /// גשר כביש 9 על 581 ///

עמק חפר: /// צומת כפר הרואה/// גשר נעורים (הולכי רגל) /// גשר בית ינאי /// גשר חבצלת /// צומת העוגן /// גשר מעל כביש 6 ליד קיבוץ בחן /// גשר יד חנה מעל כביש 6 /// צומת בורגתה על כביש 57 ///

נתניה, השרון, כוכב יאיר והסביבה: /// צומת בית ליד /// צומת פרדסיה /// צומת קדימה הדסים /// גשר הולכי רגל דרורים /// גשר מחלף דרורים /// גשר אודים /// גשר וינגייט /// גשר יקום /// גשר טייבה /// גשר טירה /// מחלף אייל /// מחוץ לקיבוץ ניר אליהו (כיוון מזרח) ליד האלונית /// גשר רשפון /// גשר מזרחית לרישפון על כביש 20 ///

כפר סבא, רעננה, הוד השרון והסביבה: /// צומת רעננה מרכז /// גשר ירושלים מעל 531 רעננה /// גשר מעל 531 בקצה רח' בן גוריון רעננה /// גשר גבעת ח"ן /// צומת מלל /// גשר אסירי ציון /// גשר תל חי /// גשר אושילנד מעל 531 /// גשר רמת הדר, מעל כביש 4 /// גשר חורשים /// גשר חורשים דרום ///

הרצליה והסביבה: /// גשר מעבר חקלאי גן רש"ל /// גשר הולכי רגל נוף ים /// הרצליה דרך חקלאית /// גשר רבין /// צומת כפר שמריהו /// גשר כפר שמריהו מזרח, רח' המעפילים /// הרצליה ב' משטרה /// הרצליה ב' דואר /// גשר הרכבת הרצליה /// גשר שבעת הכוכבים הרצליה ///

רמת השרון והסביבה: /// גשר סינימה סיטי מעל כביש 2 /// גשר רחבעם זאבי רמת השרון /// צומת הכפר הירוק, באת הביתה רמה"ש /// גשר הטניס, רח' הזית, רמה"ש ///

תל אביב יפו: /// גשר קק"ל ת"א /// צומת נמיר- קק"ל ת"א /// צומת נמיר- איינשטיין ת"א /// צומת טופ דן (שלונסקי פינת פנחס רוזן) ת"א /// גשר הולכי רגל ליד מכללת אפקה תל אביב /// צומת בני אפרים - רוקח – רפידים - שיטרית ת"א /// גשר רבין מעל רוקח ת"א /// נמיר מעל הירקון תל אביב /// גשר ההלכה ת"א /// גשר יצחק מודעי על רח' יעקב דורי ת"א /// פרשת דרכים ת"א /// גשר דויד שיפמן /// גשר מוזס ת"א /// גשר השלום ת"א /// גשר יהודית /// גשר יצחק שדה ת"א /// גשר ההגנה /// גשר קיבוץ גלויות ת"א /// גשר יהודה ימית רח' יפת יפו ///

רמת גן, גבעתיים, גבעת שמואל והסביבה: /// דרך רבין פינת דרך השלום (פלאפון) גבעתיים /// גשר גבעתיים מעל כביש רבין /// גשר אלוף שדה - הירדן מעל למנהרה /// גשר אלוף שדה מעל כביש 4 /// גשר גבעת שמואל /// גשר קוקה קולה /// גשר בר אילן מעל כביש 471 /// גשר גבעת שמואל מעל 471 (גשר בר-אילן קרית אונו) ///

פתח תקווה והסביבה: /// גשר קרית אונו 471 פ"ת /// גשר גת רימון 471 /// גשר הולכי רגל כפר מעש פ"ת ///

ראש העין והסביבה: /// גשר ראש העין מזרח ( מחלף אבן העזר ) /// עינת - הגשר החקלאי /// גשר חקלאי מזור /// גשר אלעד ///

אור יהודה אזור והסביבה: ///גשר חקלאי אזור /// צומת מסובים /// צומת סביון /// גשר הולכי רגל בין יהוד ונווה מונסון על כביש 461 /// צומת הטייסים 19:00 ///

חולון, בת ים, ראשון לציון והסביבה: /// צומת חולון /// מחלף יוספטל בת ים /// צומת אסף הרופא צריפין /// גשר משה דיין ראשל"צ /// גשר נחלת יהודה ראשל"צ /// מחלף ראשל"צ /// גשר רח' רמז מעל 431 ראשל"צ /// מחלף ראשונים ///

נס ציונה, רחובות, יבנה והסביבה: /// גשר נצר סירני - חצר נצר /// מחלף נס ציונה /// צומת הקניותר נס ציונה - על 412 (ויצמן) פינת לרר והבנים /// צומת בית עובד /// צומת פארק המדע, הכניסה הצפונית של רחובות /// צומת מכון וייצמן- דרך יבנה, רחובות /// צומת הכניסה לעוקף מזרחי רחובות מכביש 40 (ליד סתריה) /// גשר יבנה /// גשר נען מעל כביש 6 אלונית דרום /// צומת 411-4123 גבעת ברנר- קבוצת שילר /// צומת בילו /// צומת בילו סנטר כביש 40 על כביש 411 /// צומת הכניסה למזכרת בתיה ליד תחנת הדלק /// בכניסה לקיבוץ חולדה /// גשר חקלאי מעל כביש 6 חולדה /// צומת נחשון ///

בן שמן, מודיעין, לטרון והסביבה: /// צומת אל על /// מחלף בן שמן - גשר על כביש 433 מעל כביש 1 /// צומת שילת /// צומת חטיבה 7 /// גשר מסילת ציון 18:30-21:30 משמרת שניה לשומרי שבת /// גשר אזור התעשייה הר טוב ///

ירושלים והסביבה: /// שורש /// מחלף חמד /// גשר הראל מבשרת ציון /// כביש בגין בית הכרם ירושלים /// גשר הסינמטק ירושלים 18:30 ///בלפור ירושלים ///

גדרה, אשדוד, אשקלון והסביבה: /// גשר בית רבן /// מחלף גדרה בצד הצפוני של כביש 40 (מעל כביש 7) /// גשר עד הלום דרומית לאשדוד על כביש 4 /// גשר חקלאי על כביש 6 מזרחית לרבדים /// גשר על כביש 3 ליד בני ראם דרומית לרבדים /// צומת מסמיה/בני ראם /// כפר מנחם - גשר חקלאי /// צומת אחווה על כביש 40 /// מחלף אשקלון החדש צפון /// צומת סילבר - גשר הולכי רגל /// צומת גבעתי /// צומת יד מרדכי ///

קרית גת: גשר חקלאי על כביש 6 בין גת לגלאון /// צומת פלוגות ///

עין גדי: /// בכיכר מתחת לקיבוץ עין גדי ///

שדרות והסביבה: ///צומת שדרות /// צומת סעד ///

בית קמה באר שבע והסביבה: /// צומת בית קמה /// גשר מחלף דבירה /// צומת להבים /// גשר על כביש 6 לפני הירידה ללקייה, ליד תחנת דלק אלונית /// בכניסה הצפונית לבאר שבע קצה שדרות רגר /// צומת תל שבע –עומר ///

ערד דימונה והסביבה: ///כיכר הכניסה לערד/// צומת דימונה ///

חבל אשכול: /// צומת אורים /// צומת מעון /// צומת מבטחים ///

שדה בוקר מצפה רמון והסביבה: ///צומת טללים/// צומת חלוקים/// מצפה רמון ///

ערבה תיכונה: ///צומת חצבה/// צומת עין יהב 19:00 /// צומת ספיר בכניסה ליישוב ספיר /// צומת צופר /// צומת צוקים /// צומת פארן ///

אילת והס