פעילות ודיווחים 

‪ למה חובה לבוא לחומש ב-28.5? תשאלו את נאסר.

נאסר חג'י אלעתיבי הוא בן 30 ויש לו שלושה ילדים. נסענו לפגוש אותו בכפר בורקה שעל אדמותיו נבנה המאחז הבלתי חוקי חומש.

ב-6 לנובמבר 2021 מתנחלים שירדו מכיוון חומש עשו בו לינץ׳. הוא חטף אבן גדולה בראשו והיה מאושפז ארבעה ימים. היום, חצי שנה אחרי, הוא עדיין לוקח משככי כאבים ומחכה לניתוח עור שאמור לתקן את הצלקת שנותרה מהאבן אותה השליך המחבל היהודי.

נאסר רצה להגיע לחלקה שלו, זו שלפני כן גידל בה שקדים, ענבים וזיתים. אך הגן נעול. לא שביל אליו אלא סלעים וגרזנים ומכות רצח.

חבורת עבריינים גנבה את האדמות מבעליה ומאז מושלת בגבעה, משתמשת בחיילי צה''ל כבמגן אנושי, ומשליטה טרור על האזור.

למה חובה לבוא איתנו לחומש ב-28.5? * כי המקרה של נאסר הוא אחד מני רבים. * כי האבן שפגעה בראשו הושלכה על ידי יהודי ישראלי, אזרח המדינה שלנו. * כי בחומש נרמס החוק, מבוזה המדינה ומושלכים לפח הערכים הבסיסיים שכל ישראלי מאמין בהם. * כי חבורת העבריינים שמושלת בגבעה ממש לא תסתפק בזה. יש לה חזון מרחיק לכת לגבי ישראל וזו ממש לא תהיה מדינת ישראל שאנחנו מכירים ורוצים בה. * כי כדי שהעבריינים לא יקבעו את גורלנו כדאי מהר מאוד שאנחנו נקבע אותו. ונעצור אותם.

מתחילים בחומש - 28.5 הרשמה להסעות מכל הארץ https://hafganot.org/buses?k=r5Tghnjk

שלום עכשיו


האופוזיציה עלתה למאחז הבלתי חוקי בחומש

הם הלכו לחבק את הבריונים והעבריינים בחומש שמטילים אימה על החיילים שנשלחו להגן עליהם, ועל תושבי הכפרים הפלסטינים הסמוכים. בני גנץ ממצמץ ומגמגם מול אלימות המתנחלים. הגיע הזמן לייצר משוואה חדשה מול המאחזים הבלתי-חוקיים בגדה המערבית.

אנחנו רואים במאבק בכיבוש המשך ישיר של מחאת בלפור. גם בבלפור יצאנו למחות נגד הבריונות והשחיתות ובעד הדמוקרטיה ושלטון החוק. יצאנו לגשרים ולכיכרות כדי להילחם על עתידה ודמותה של המדינה שלנו - נלחמנו על הבית.

המחאה בבלפור הייתה מלאה בעימותים, אבל היא הייתה דוגמה מושלמת להתנגדות לא אלימה. אנחנו עולים לחומש כדי להמשיך את המחאה שהתחילה בפתח-תקווה והמשיכה בבלפור.

"מחזקים" - למען הדמוקרטיה, למען השלום, למען השוויון

תנועת 'מחזקים' קמה כדי לאחד את המחנה סביב המאבקים החשובים ביותר שלנו. אנחנו כאן כדי לתמוך בכל פעיל ופעילה, בכל ארגון ותנועה, בכל מחאה ויוזמה שמקדמות את הערכים והפתרונות של השמאל בישראל.

אנחנו משתמשים בכוח האדיר של הרשתות החברתיות בשביל לעלות על המגרש הפוליטי ולהיאבק נגד הימין הלאומני, נגד הכהניסטים, נגד הגזענות, ובעד מדינה צודקת יותר, שוויונית יותר ומשגשגת יותר - לכולנו ולילדים שלנו, ולא רק למתי מעט.

אנחנו צריכים אותך איתנו!


לעצור את הגירוש ממסאפר יטא! כ-1000 תושבים בסכנה

בשבוע שעבר החליט בג״צ להכשיר טרנספר של אלפי אנשים המתגוררים בשטח מסאפר יאטא בדרום הר חברון. יותר מאלף בני ובנות אדם, המתגוררים בשמונה כפרים, יגורשו מבתיהם לטובת ״שטח אש 918״. זה הגירוש הגדול ביותר של פלסטינים מזה עשורים. עוד לא יבש הדיו של פסק הדין ואתמול עלו הדחפורים של המנהל האזרחי על 19 מבנים ב-2 כפרים שונים. מדובר בחלק מתהליך ארוך שנים של נישול הפלסטינים מאחיזתם באדמותיהם, שיטה ישראלית שמטרתה לתפוס כמה שיותר שטח ולוודא שישארו בו כמה שפחות פלסטינים.

ביום שישי הקרוב 13.5 נצטרף לתושבי ותושבות מסאפר יאטא בהפגנה נגד כוונת הגירוש והטרנספר. הסעות ייצאו בשעה 8:30 ממגדל הנביאים בחיפה, 9 מגינת לוינסקי בתל אביב ובשעה 9:30 מגן הפעמון בירושלים. הצטרפו אלינו!

הרשמה להסעות

: https://docs.google.com/.../1FAIpQLScD9fQKg.../viewform


יום ו׳ 13.5 | עוצרים את טרנספר מסאפר יטא (שטח אש 918) | בעקבות פסיקת בג"צ שהצבא ומדינת ישראל רשאים לגרש את מעל 1000 תושבי מסאפר יטא מבתיהם נצטרף להפגנה שמארגנים ומובילים תושבי ותושבות האזור | הסעות ייצאו בשעה 8:30 ממגדל הנביאים בחיפה, 9 מגינת לוינסקי בתל אביב ובשעה 9:30 מגן הפעמון בירושלים.

הרשמה: https://forms.gle/43Mi9mAsfC9pwSMX9

לא לגירוש מסאפר יטא - ביקור בדרום הר חברון

ביום שישי הקרוב (13.5) ניסע לביקור סולידריות בכפרי מסאפר יטא לתמיכה במאבק נגד הגירוש.

חד"ש מגנה את החלטת בית המשפט העליון שניתנה בחשאי בערב יום העצמאות, לדחות את עתירתם של תושבי מסאפר יטא נגד גירושם מאזור הר חברון. זוהי החלטה של טיהור אתני, שתגרום לגרוש והעברה כפויה של אלפי תושבים, שחיים במקום עוד מלפני שנת 1948.

ההחלטה של בג"צ נותנת גושפנקא משפטית להחלטת כוחות הכיבוש לבצע טיהור אתני. השופטים המציאו המצאה משפטית, לפיה האיסור על העברה כפויה של תושבים תחת כיבוש, איסור הקבוע באמנות בינ"ל שונות, כמו אמנת ג'נבה ואמנת וינה, אינו מחייב בישראל, ואינו רלוונטי לגבי הפלסטינים.

הגירוש הזה הוא חלק נוסף בטיהור האתני המתמשך שמבצע צבא הכיבוש כלפי הפלסטינים המתגוררים בשטחי C, בשירות מפעל ההתנחלויות הקולוניאליסטי ובמטרה לייהד את השטחים, למנוע אפשרות של רצף טריטוריאלי לתושבים הפלסטינים, ובכך למנוע אפשרות של הקמת מדינה פלסטינית והסכם שלום.

צו השעה הוא פעולה משותפת של כל הכוחות הדמוקרטים וכוחות השלום בישראל ובעולם כדי למנוע מצבא הכיבוש לבצע את הטיהור האתני.

סולידריות עם מסאפר יטא - לא לגירוש! .

לרישום להסעות מתל אביב וירושלים: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpN2ApLjhwXbrhRin2UKbgT-AAhn-WhIL1rmBMwxaPj5t4lQ/viewform


בליל העצמאות ה-74 שלנו קבע בג"צ שהמדינה רשאית לגרש כאלף פלסטינים תושבי מסאפר יטא בתירוץ של "שטח אש".

ואיזו הפתעה - הקו שתוחם את "שטח האש" בדרום הר חברון עובר בדיוק סביב 8 הכפרים שלהם ולא כולל אף אחת מההתנחלויות הסמוכות.

ביום שישי הקרוב, 13.5, נגיע למסאפר יטא לתמוך בתושבים ולהגיד לא לטרנספר! ההפגנה תובל ותאורגן על ידי תושבי ותושבות האיזור. הסעות ייצאו בשעה 8:30 ממגדל הנביאים בחיפה, ב9:00 מגינת לוינסקי בתל אביב ובשעה 9:30 מגן הפעמון בירושלים.

גיוס חירום! עזרו עם עלויות הערעור על ההחלטת העליון הירשמו להפגנה!


האגודה לזכויות האזרח

את הגירוש של תושבי מסאפר יטא חייבים לעצור! תרמו והצטרפו למאבק 8.5.2022

חברות וחברים יקרים,

ביום רביעי, באישון לילה וללא התראה, פורסם פסק דין חריג וחמור ביותר בהשלכותיו, שמכשיר גירוש של כאלף נשים, גברים, ילדים וקשישים פלסטינים מאזור מסאפר יטא בדרום הר חברון.

במשך למעלה מ-22 שנים האגודה מלווה את תושבי הכפרים, שחיים תחת איום הגירוש. הם מתגוררים במערות ובצריפים ומתפרנסים מחקלאות. אנשים שאנו מייצגים מאז סוף שנות התשעים הפכו להורים, ולחלקם יש כבר נכדים.

עד כה עמד בתוקפו צו של בית המשפט שאסר על גירושם. פסק הדין שניתן ביום רביעי בלילה ביטל זאת, ומעתה ניתן להותיר משפחות שלמות על ילדיהן וזקניהן ללא קורת גג ולגרשן מבתיהן ומאדמותיהן.

קיבלנו בתדהמה את פסק הדין שעומד בסתירה מוחלטת למשפט הבינלאומי, ומטיל עלינו ועל תושבי האזור הוצאות משפט כבדות של עשרות אלפי שקלים.

אנו בשעה קריטית במאבק בכיבוש, נחושים להמשיך, וזקוקים לכם.ן לצדנו.

כדי שנוכל לעמוד בהוצאות המשפט ולהגיש בקשה לדיון נוסף שכרוכה אף בהפקדת ערבון גבוה, עלינו לגייס בדחיפות סכום של 100,000 ש"ח.

את התושבים אסור לנטוש, ואת המאבק בגירוש אסור לעצור.

אנא, תרמו למאבק למענם של תושבי מסאפר יטא: https://www.acri.org.il/help-masafer-yatta

תודה על תרומתכם.ן,

עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי עו"ד רוני פלי, מחלקת השטחים הכבושים

https://www.facebook.com/events/2572748059522149?ref=newsfeed


מחר (שני) הפגנת תמיכה במשפחת אלחלאק במהלך משפטו של השוטר שירה

הפגנת תמיכה במשפחת אלחלאק במהלך הדיון השני במשפטו של השוטר שירה למוות באיאד אלחלאק. יום שני 09/05/2022 שעה 11:30. בית המשפט המחוזי (רחוב סלאח א-דין 40, ירושלים).

בדיון הראשון בתיק צפינו במראה ציני ומרושע, שכלל תקיפה חסרת בושה של משפחת אלחלאק בזמן שהיא מבקשת צדק עבור בנה שנרצח על ידי שוטר, תוך קריאות "מחבלים" לעבר ההורים השכולים.

במהלך הדיון הקודם השוטר שירה באיאד ובני משפחתו הסתתרו מאחורי פרגוד, כך שלא יאלצו להסתכל בעיניים של הוריו של איאד ולראות בעיניהם את השלכות הפשע. הוריו של איאד הגיעו לבית המשפט בחיפוש צדק עבור בנם שנרצח רק בשל היותו פלסטיני בעודו עושה את דרכו לבית הספר בו למד בעיר העתיקה ב-30 במאי 2020 וספגו קריאות גזעניות ותמיכה ברוצח בנם.

המקרה של איאד הצליח לפרוץ למיינסטרים הישראלי ולסדוק את חומת האדישות. אסור לשכוח שמקרים כאלה מתרחשים לעתים קרובות יותר ממה שחודר את התודעה הישראלית. כל פלסטיני ופלסטינית עלולים למצוא את עצמם במצבם של איאד, נתונים בסכנה שיזוהו כחשודים, כמחבלים.

זה היה גורלה של דאליא סמודי, שנהרגה במהלך פשיטה של הצבא על שכונת ג'באריאת בג'נין מ"אמצעי לפיזור הפגנות", ב 7 באוגוסט 2020. זה היה גורלו של עמאר שפיק אבו עפיפה בן ה-18 אשר נורה בראשו במרץ האחרון כשטייל עם חברו הטוב בחורשה, ליד מחנה הפליטים אל-ערוב שבו התגורר ושל רבים אחרים.

על כן נגיע לדרוש צדק לאיאד ולכל פלסטיני שהוצא להורג על ידי הכיבוש הישראלי ואת הזכות הבסיסית לביטחון עבור כולנו.

נגיע להביע מחאה גם כלפי מח"ש והתנהלותה. לא נשכח את ניסיונות הטיוח בחקירת הרצח, את העלמת הצילומים משבע מצלמות האבטחה לאורך המסלול לאורכו איאד ברח מתוקפיו ואת העובדה ששחזור האירוע בוצע רק שלושה חודשים לאחר הרצח. הצטרפו אלינו ב-9.5. כדי לתמוך במשפחתו של איאד ולהראות להם שלא שכחנו את מותו המיותר, ולעמוד כחוצץ בין המשפחה לבין תומכי השוטר הרוצח. וזאת כדי לא לאפשר להם לפגוע שוב פעם במשפחתו של איאד!

הצטרפו אלינו לדרוש לקיחת אחריות אישית וציבורית על הרצח וזאת על מנת לנסות ולייצר מציאות אחרת!


במוצ"ש הפגנה נגד המעצרים המנהליים ולשחרור הנער אמל נחלה

בתוך פחות משבועיים, עד ה-19 במאי, צריך שירות הבטחון הכללי, השב"כ, להחליט אם להאריך את תקופת המעצר המנהלי של הנער הפלסטיני אמל נחלה או לאפשר לו לחזור לחיק משפחתו והוריו הדואגים. אמל נעצר בגיל שש עשרה, לפני למעלה משנה, ומאז הוא מוחזק במעצר מתמשך ללא אישום או משפט. זאת למרות שהוא סובל ממחלה אוטואימונית הפוגעת בתפקוד השרירים וביכולת הנשימה שלו, והמצריכה טיפול רפואי ומעקב מתמשך. בנסיון להשפיע על ההחלטה בשב"כ בענינו של אמל נחלה יקיימו פעילים ישראלים הפגנה במוצאי שבת הקרובה, 7.5.2022 בשעה 7.00 בערב, ברחוב שלום רוזנפלד ברמת אביב.

בהפגנה קודמת שהתקיימה לפני שבועיים באותו מקום היתה נוכחות יוצאת דופן של המשטרה, כאשר לא פחות משש ניידות משטרה הגיעו למקום – ללא כל יחס למספר המפגינים או התנהגותם. ההתעוררות המשטרתית נבעה כנראה מן העובדה שמקום ההפגנה קרוב אל מטה השב"כ, שמיקומו מעולם לא פורסם רשמית אך הוא ידוע היטב בציבור הרחב.

ההפגנה שתתקיים במוצאי שבת היא חלק ממסע ארצי וכלל עולמי בענינו של אמל נחלה בפרט והמעצרים המנהליים בכלל, שתכלול גם הפגנות בארצות שונות באירופה ואמריקה ופניות אל חברי כנסת וגם פניות מקבילות של פעילים אמריקאים אל חברי קונגרס כדי שהם יפנו אל ממשלת ישראל בנושא.

יש לציין כי ההחלטות על מעצרים מנהליים מתקבלות בפועל בידי השב"כ. באופן תיאורטי קיימת "בקרה שיפוטית" אך בפועל כמעט בכל המקרים משמשים השופטים כחותמת גומי המאשרת אוטומטית את הבקשה להוציא צו מעצר מנהלי, וזאת על בסיס "חומר סודי" שהעצור ועורכי דינו אינם רשאים לראות. במקרים בהם נחשף טפח מן הסודות האלה מתברר לא פעם עד כמה מפוקפקות הטענות ל"סכנה בטחונית" הנשקפת מן העצור הזה. במקרהו של אמל נחלה, לפני המעצר המנהלי הועלתה נגדו רק האשמה ב"זריקת אבנים" – שהיא האשמה נפוצה כלפי מאות רבות של צעירים פלסטינים, וגם את ההאשמה הזאת לא הצליחו שלטונות הכיבוש להוכיח.

בגלל חוסר נכונותם של שופטים להתערב בבקשות השב"כ להוצאת צווי מעצר מנהלי, נהפך הדיון המשפטי הזה להצגה ריקה מתוכן. בגלל זאת החליטו העצירים המנהליים הפלסטינים מאד תחילת השנה לא להשתתף בהצגות כאלה, והם מחרימים את הדיונים המשפטיים, אינם מגיעים אליהם ואינם מיוצגים בהם. לאות סולידריות עם העצירים הפלסטינים החליטו פעילים ישראלים כי אם יעצרו בהפגנה הנוכחית או במהלך פעולות אחרות נגד נגד הכיבוש והאפרטהייד, גם הם יסרבו לשתף פעולה עם המערכת המשפטית הישראלית, לא יופיעו לדיונים בבתי משפט, לא יהיו מיוצגים בידי עורכי דין ולא ינקטו שום פעולה משפטית אחרת שתידרש מהם. עד כה חתמו 162 פעילים ופעילות ישראלים על הצהרת החרם על המערכת המשפטית, וההחתמה נמשכת.

בנוסף למקרהו של אמל נחלה, יציינו המפגינים במוצאי שבת שני מקרים אחרים של מעצרים מנהליים בעלי היבטים הומניטריים בולטים.

"זקן העצירים", בשיר אל־חיירי הוא בן 79, סובל מבעיות בריאות כפי שרגיל בגיל כזה ותנאי החיים בכלא עלולים לסכן את חייו. כרגיל השב"כ אינו מפרסם את סיבות מעצרו, אך לפי המעט שהתפרסם הוא נחשב בעיקר כ"נושא תפקיד בהתאחדות בלתי מותרת" ואין נגדו טענות על מעורבות בפעילות חמושה או אלימה כלשהי.

חליל אל עוואודה, תושב חברון ואב לארבע בנות, אשר כבר שהה חמש שנים במעצר מנהלי, נמצא בשביתת רעב המתקרבת ליומה השבעים ומצבו הבריאותי מתדרדר. מנסיון העבר, כאשר מקיימים עצירים מנהליים שביתת רעב ממושכת, מסכים השב"כ בסופו של דבר שלא להארך את מעצרם – אולם לא פעם מגיעה החלטה זאת רק לאחר לשלעציר נגרם נזק בריאותי בלתי הפיך. לא יקרה שום אסון אם במקרהו של חליל אל עוואודה יקבל השב"כ את ההחלטה המתבקשת עוד בטרם זה יקרה גם לו.

באופן עקרוני, מארגני ההפגנה מתנגדים מכל וכל לכל שיטת המעצרים המנהליים ללא משפט ובמיוחד לשימוש הסיטוני בהם כלפי תושבים פלסטינים ולאחרונה גם כלפי אזרחים ערבים בישראל. בכל רגע נתון מספר העצורים המנהליים מגיע למאות רבות, והוא הגיע למספר שיא דווקא בכהונתה של מה שקוראת לעצמה "ממשלת השינוי". האמצעי הזה, ירושת השלטון הקולוניאלי של המנדט הבריטי, מנוגד לכל מה שמקובל במדינת המתיימרת להיות דמוקרטית או מדינת חוק. אם קיימות ראיות להפרת חוק נגד אדם כלשהו, צריך להציג אותן אותן בבית משפט ולאפשר לנאשם להתגונן בפניהן. הדבר נכון גם במקרים הנדירים בהם מוצא צו מעצר מנהלי נגד אזרח ישראלי יהודי – גם לאנשים כאלה הזכות לדעת במה הם נאשמים ולהתגונן בפני האשמה.

לפרטים: 054-2340749

קישור לפייסבוק

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10160173406631060&id=635981059&sfnsn=mo

הצהרת הסולידריות של הישראלים עם שביתת העצירים המנהליים:

https://jews4decolonization.wordpress.com/administrative-detainees/?utm_campaign=declaration


טקס יום הזיכרון הישראלי פלסטיני 3/5/22 - יום שלישי, 20:30

היום שלישי 3.5, בשעה 20:30 יתקיים טקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני.

אל מול השנאה והפילוג שזורע הימין כלפי משתתפי הטקס, נצטרף לחברינו בפורום המשפחות השכולות ולוחמים לשלום כדי להגיד שאין הבדל בין דם לדם.

לצערנו משנה שעברה משפחת השכול התרחבה, וניהול הסכסוך גבה קורבנות כבדים מנשוא. המשפחות שיתכנסו איבדו את היקר להן מכל. האומץ שלהן להיות קול ציבורי הקורא להידברות הוא קריאה לכולנו להניח בצד את השנאה והפילוג.

הטקס ישודר כולו בשידור חי ברשת, בין היתר בעמוד האירוע בפייסבוק. הצטרפו אלינו לטקס ועימדו בסולידריות כשנזכור את אלו שהקריבו את חייהם בדרך הארוכה לשלום.

בימין זועמים: ח"כ מהעבודה תשתתף בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני. חברת הכנסת מראענה תשתתף בטקס האלטרנטיבי השנוי במחלוקת וחברי כנסת מהאופוזיציה תקפו אותה בחריפות. היא מסרה בתגובה: "מאמינה שהדרך למנוע מלחמות נוספות היא דרך הכרה בכאב של אחרים".

סערה פוליטית ביום הזיכרון: חברת הכנסת איבתיסאם מראענה תשתתף בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני, כך פורסם הבוקר (שני) בעיתון "ישראל היום". בעקבות הפרסום יצאו בימין בביקורת חריפה על מראענה ועל הקואליציה בראשות ראש הממשלה נפתלי בנט. י

מראענה מסרה בעקבות הדיווח לפיה תשתתף בטקס הזיכרון של לוחמים לשלום: "יש לי כבוד רב ליום הזיכרון ולמשפחות השכולות, ואני משתתפת בכאבן העצום והבלתי נתפס. אני מאמינה שהדרך למנוע מלחמות נוספות ומוות נוסף עוברת דרך הכרה בכאב של האחרים והאחרות".

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', אמר כי "אבן אחר אבן, לבנה אחר לבנה, ממשלת בנט פורמת את האתוס המכונן עליו הוקמה מדינת ישראל ואת המאחד בחברה הישראלית. קדושת האחדות של יום הזכרון מחוללת על ידי חברת כנסת מן הקואליציה. בוקר כואב ועצוב". ברוח דומה התבטאו חברי הכנסת הימניים אבי מעוז ואופיר סופר והבדרן יואב אליאסי המכונה "הצל". ההתקפות כוונו גם אל חבר הכנסת מוסי רז ממרצ ואל האמנית רבקה מיכאלי, שמתכוונים אף הם להשתתף בטכס הזכרון הישראלי-פלסטיני.

מתנועת "לוחמים לשלום", שמארגנת את ערב הזיכרון האלטרנטיבי נמסר: ״תנועת לוחמים לשלום גאה מאוד ברבקה מיכאלי ובכל האמניות והאמנים המתייצבים מדי שנה לצד טקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני ומצטרפים למסר שלנו: לראות בכל אבדן - אבדן, ובכל אדם - אדם. אנו מצטערים שמסר כל כך פשוט וברור גובה מהם ומכולנו מחיר ציבורי גבוה. כולנו שותפים לתקווה שהמסר של סיום האיבה באזורנו יהיה מסר מאחד ולא מפלג, ושהשלום - כשיגיע - יהיה ההנצחה הראויה ביותר של כל אהובינו שאבדו".

"אנחנו החתומים והחתומות מטה עומדים ועומדות לצד רבקה מיכאלי אל מול מסע ההסתה והאלימות שמתקיים נגדה ברשתות החברתיות. מיכאלי היא עמוד תווך של התרבות הישראלית, מהשחקניות המובילות והמשפיעות בישראל ותרומתה לתרבות הישראלית מעוררת השראה וכבוד. הקמפיין שמנוהל נגדה על ידי הימין הקיצוני הוא אות קין לחברה הישראלית".

אלה הדברים המתנוססים במודעה מוצדקת ומחממת לב בעמוד הראשי של "הארץ" היום. מיכאלי עברה סיכול ממוקד אחרי שהודיעה על השתתפותה בערב זיכרון ישראלי-פלסטיני שמכבד את האובדן בשני הצדדים (הצל התחיל בקללות, שמעון ריקלין החרה החזיק אחריו עם "רבקה מיכאלי. תתביישי" ומשם הדברים התגלגלו כסדרם אל "בוגדת" ו"עוכרת ישראל" בקרב שלל ימנים מגדפים). היא העזה להכיר בכך שגם בצד השני יש שכול ואובדן, ולא זו אף זו, להתעקש להזכיר זאת באותו היום שבו גם אנחנו הישראלים מציינים זאת - מהלך שמטרתו לסמן שיש קשר הדוק בין שני סוגי השכול, ולכן גם הפעולה לעקירתם צריכה להיות משותפת.

מיכאלי נוכחת בציבוריות הישראלית מאז שהחלה לשדר ב"קול ישראל" בגיל 11, וממשיכה לעשות זאת גם היום בגיל 84. בכל השנים האלה, מיכאלי מעולם לא התביישה בדעותיה, אך גם לא התריסה ולא הלהיטה. לא כשסיפרה שהוטרדה מינית על ידי רחבעם זאבי, ולא במסגרת תפקידה כחברת המועצה הציבורית של ארגון "בצלם". כשנשאלה - ענתה, כשהיתה יכולה - פעלה, כשרצתה - תרמה וייצגה.

בגלל האיומים של אנשי הימין הקיצוני לפגוע במשתתפי טכס הזכרון החליטו המארגנים שלא לפרסם את מיקומו אלא רק מי שירשם מראש יקבל הודעה על המיקום. בכל זאת ערוץ 7 של המתנחלים הצליח לגלות ולחשוף את המקום: אולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב, רחוב ג'ורג' וויז. אז כנראה צפויים גם השנה להגיע אנשי ימין, לקלל ולגדף את המגיעים לאירוע ואולי גם לנקוט אלימות פיזית (נראה כמה אפשר לסמוך על המשטרה...). רצוי להראות שם נוכחות ולעמוד מול הפאשיסטים. לאולם עצמו הכניסה תותר רק למי שקיבלו מראש כרטיס (חינמי). למי שלא השיגו כרטיס, אפשר לעקוב אחרי האירוע ברשת.

https://fb.me/e/9sY3G4AsX

לינק לשידור הטקס https://www.facebook.com/flx/warn/?u=https%3A%2F%2Fcfpeace.org%2Fhe%2Fthe-israeli-palestinian-memorial-ceremony%2F%3Ffbclid%3DIwAR0TkiWdblp0YyXDNLVRG7g99n1JUw48mgrEBhoGDWdEHRaul3ra1OpNFRc&h=AT0V7RqsC-ENhPjmPTbaOjfAhngtnCZ06no1kw-kZN08-DImx9_5Gh2X-AMNjZrOkZEZW0f_asSfCbLcz1Cga2zXAaaQ_kAQMxBvN4x-LFlLirNfXpKCIRosab-HerUkPwISL25sJc7gC8rcY_zo0CNNKtx0vnZYkqKsImRmUak1sJ4FcuKNfQY4hj7noVSP_V1RVHWW_y3h5MHgimEu1JDHLNdBl0_Tow9gzTNWvo_in6xApQcbp2Q_qCCP-SbU


מפגש בנושא המעצרים המנהליים במאהל המחאה מול משרד הבטחון

היום (חמישי) מפגש בנושא המעצרים המנהליים בשטחים הכבושים במאהל המחאה מול משרד הבטחון בת"א

היום (חמישי 14.4) שעה 7.00 בערב תקיים תנועת "מסתכלים לכיבוש בעיניים" ערב בנושא המעצרים המנהליים, בהשתתפות עורכת הדין הפלסטינית סחר פרנסיס, פעילת זכויות אדם ידועה, והפעילה הישראלית נטע גולן.

הארוע מתקיים במאהל המחאה של "מסתכלים לכיבוש בעיניים" ברחוב קפלן פינת דה וינצ'י בת"א.

כמו בכל שבוע, נפתח מאהל המחאה ביום חמישי בשעה 2.00 בצהרים ופועל יותר מ24 שעות, כאשר הפעילים במקום מקיימים נוכחות במשך הלילה ועד יום שישי ב3.00 אחר הצהרים.

מאהל המחאה פועל מדי שבוע סמוך למשרד הבטחון משם מנוהל שלטון הכיבוש והדיכוי שמקיימת מדינת ישראל בשטחים הכבושים, בכדי להגביר את המודעות של תושבי תל אביב ואזרחי ישראל בכלל לכך שבחצר האחורית של מדינת ישראל נרמסות כל יום וכל לילה זכויותיהם הבסיסיות של מיליוני תושבים פלסטינים.

בימים רגילים אזרחי ישראל חיים בגן עדן של שוטים ומתעלמים משלטון הדיכוי שמנוהל בשמם ומטעמם בידי ממשלת ישראל, הצבא והשב"כ - ונזכרים בכך רק כאשר הדי הכיבוש מגיעים בצורה נוראה לרחובותיהן של ערי מדינת ישראל עצמה.

במקרים הבודדים והנדירים בהם נעצר אזרח ישראלי יהודי במעצר מנהלי ללא משפט, עולה מיד קול צעקה וזעקה. אולם הציבור הישראלי אינו יודע - ואינו רוצה לדעת - שבכל רגע נתון נמצאים מאות תושבים פלסטינים בשטחים הכבושים במעצר מנהלי בלי משפט, מבלי שידעו במה הם נאשמים ומבלי שיוכלו להתמודד עם הראיות נגדם (אם יש כאלה).

לפני מספר חודשים החליטו העצירים המנהליים הפלסטינים להחרים את בתי המשפט הישראלים ולא להשתתף כלל בהליכים המתקיימים בהם, שכן בכל מקרה הנוהל שם הוא שאנשי השב"כ מציגים לשופטים עדויות סודיות אשר העציר המנהלי ועורכי דינו אינם רשאים לראותן. זהו הליך בלתי הוגן בעליל.

השופטים משמשים למעשה כחותמת גומי ורק במקרים נדירים ביותר הם חולקים על ההחלטה לעצור תושבים פלסטינים ללא משפט - והעצירים הפלסטינים אינם מוכנים עוד להשתתף בהצגה הזאת.

לעורכת הדין הפלסטינית סחר פרנסיס נסיון של עשרות שנים במאבק משפטי וציבורי נגד המעצרים המנהליים ויתר עוולות שלטון הכיבוש, ואת הנסיון הזה היא תחלוק עם הפעילים הישראלים במאהל המחאה.

לפרטים 054-2340749


עצומה לשחרור נער פלסטיני, חולה קשה, כבר שנה במעצר מנהלי

אל: שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות ניצן הורביץ עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט!

אמל נעצר בגיל שש עשרה, לפני למעלה משנה, ומאז מוחזק ללא אישום או משפט. אמל סובל ממחלה אוטואימונית הפוגעת בתפקוד השרירים וביכולת הנשימה שלו, והמצריכה טיפול רפואי ומעקב מתמשך. בתחילה הוא נעצר בחשד לזריקת אבנים, ולאחר ששופט צבאי הורה לשחררו. הוציא נגדו השב"כ צו מעצר מנהלי.

מאז ה-1 בינואר, העצירים המינהליים הפלסטינים שובתים כנגד ההפרה הבוטה של זכויותיהם ומסרבים להשתתף בפארסה של "הליכים משפטיים" צבאיים נגדם. אמל הצטרף לשביתת האסירים והחרים את הדיון בעניינו בבית המשפט הצבאי. בהיעדרו אישר השופט הצבאי להאריך שוב את מעצרו עד ה-17 במאי, כשבתאריך זה ניתן יהיה להאריך את מעצרו שוב ושוב.

לפיכך אנו דורשים.ות את שחרורו המיידי של אמל נח'לה, וכל האסירים והעצורים הפוליטיים הפלסטינים המוחזקים באופן שרירותי ללא אישום.

למה זה חשוב?

במקרים כמו זה של אמל, כאשר לרשויות אין מספיק ראיות להגשת כתב אישום, או כאשר הן אינן רוצות לחשוף את הראיות שברשותן לכאורה, הן משתמשות במעצר מנהלי כחלופה למשפט פלילי. בכך מיטשטשת ההבחנה בין הליך מינהלי שאמור להוות אמצעי מניעה, לבין הליך פלילי שהוא עונשי ורטרואקטיבי. ישראל גם מנצלת אמצעי זה כדי לעצור פלסטינים בשל דעותיהם הפוליטיות ובשל עיסוק בפעילות פוליטית לא אלימה.

מתוך 4400 הפלסטינים הכלואים כיום על ידי כוחות הכיבוש, 490 נמצאים במעצר מנהלי. ישראל מחזיקה עצירים מנהליים במעצר ללא הגבלת זמן מבלי שיוודעו להם אי פעם סיבת או משך מעצרם. כאשר אסיר משתחרר סופית ממעצר מנהלי, תמיד ניתן לעצור אותו שוב בכל עת ללא כל סיבה נתונה. שימוש שרירותי זה של הכיבוש הישראלי בצווי מעצר מנהליים מהווה עינוי.

הצטרפו אלינו בדרישה לשחרר את אמל נח'לה, ולהפסקת הניצול הציני של מעצרים מנהליים ככלי לדיכוי פלסטינים.

מערכת המשפט הצבאית, שבה קצין צבא ישראלי משמש כשופט ותובע ופוסק על פי פקודות שהוציא המפקד הצבאי הישראלי, רואה בפלסטינים אויבים וסכנה מתוקף זהותם הלאומית. השופטים הצבאיים הישראלים מאשרים את סודיות החומרים ולעיתים תכופות כלל אינם מבקשים לראות את החומר. העובדה שאחוז בקשות המעצר שאושרו על ידי בית הדין הצבאי עומד על כ-99% מעיד על כך שההליכים האלה הם לא יותר מאשר חותמת גומי לשב"כ שעושה בפלסטינים כרצונו.

מערכת המשפט הצבאית משתפת פעולה עם השב"כ בשמירה על מצב של שליטה באוכלוסייה הפלסטינית, רומסת כל התנגדות לכיבוש, וזורעת זרעים של פחד ואיום מתמשכים. מערכת זו היא חלק בלתי נמנע, ואף הכרחי, ממערכת מפלה של שמירה על משטר שליטה של קבוצת אוכלוסייה אחת על קבוצת אוכלוסייה אחרת ודיכויה השיטתי. זו ההגדרה של משטר אפרטהייד.

ביחד נדרוש את שחרורו של אמל נחלה. שחררו את כולם.

FreeAmalNakhleh #FreeThemAll#

לחתימה https://my.zazim.org.il/petitions/shkhrr-t-ml-nkh-lh-1

העצומה כאן בעברית: https://my.zazim.org.il/petitions/shkhrr-t-ml-nkh-lh-1 בערבית כאן: https://my.zazim.org.il/petitions/hrrw-ml-nkhl

הטקסט באנגלית נמצא כאן, אין אפשרות לחתום עליו אבל יש אפשרות לחתום על העצומה המקורית שלנו נגד האפרטהייד באותו אתר

ttps://jews4decolonization.wordpress.com/public-demand-free-amal-nakhleh