פעילות ודיווחים 

ארצות הברית שחררה את פולארד – ישראל צריכה לשחרר את וענונו

הודעה לעיתונות 22.11.2020

תנועת גוש שלום קוראת לממשלת ישראל ללכת בעקבותיה של ארצות הברית, וכמו שהאמריקאים הסירו את המגבלות על ג'ונתן פולארד כך צריכה ישראל להסיר את המגבלות מעל מרדכי וענונו.

ג'ונתן פולארד ומרדכי וענונו נעצרו שניהם בשנת 1986, האחד באמריקה והשני בישראל, ושניהם הועמדו לדין באשמת ריגול. גם פולארד וגם וענונו פעלו מתוך מניעים אידאולוגיים ואידאליסטיים, גם אם שונים מאד זה מזה.

ג'ונתן פולארד חש כי כיהודי ציוני מוטלת עליו חובה מוסרית להעביר למדינת ישראל מידע שהגיע אליו במהלך שירותו בחיל הים האמריקאי – גם אם היה הדבר עבירה חמורה על החוק האמריקאי. מרדכי וענונו חש כי כיצור אנוש המתנגד לנשק גרעיני מוטלת עליו חובה מוסרית לגלות לעולם כולו מידע שהגיע אליו במהלך עבודתו בכור הגרעיני בדימונה – גם אם היה הדבר עבירה חמורה על החוק הישראלי.

גם ג'ונתן פולארד וגם מרדכי וענונו שלמו מחיר יקר מאד על מעשיהם. שניהם הוקעו כבוגדים ונשלחו לבלות עשרות שנים בתנאים קשים בכלא. על שניהם הוטלו מגבלות חמורות גם לאחר ששוחררו מהכלא.

ארצות הברית החליטה עתה לסיים את ההתנכלות הנקמנית כלפי ג'ונתן פולארד ולאפשר לו לעלות על מטוס למדינת ישראל, אשר בה יזכה לקבלת פנים חמה ואוהדת ובה הוא רוצה ומשתוקק לבלות את שארית חייו. גם מדינת ישראל צריכה ללכת באותה דרך - לסיים את ההתנכלות הנקמנית הדומה שהיא נוקטת כלפי מרדכי וענונו ולאפשר לו לעלות על מטוס לנורבגיה, אשר בה יזכה לקבלת פנים חמה ובה הוא רוצה ומשתוקק לבלות את שארית חייו.

מלבד נקמנות וצרות עין, אין שום סיבה שהיא להמשך המגבלות המוטלות על מרדכי וענונו. וענונו הודיע פעמים רבות שאת כל המידע הסודי שהיה ידוע לו הוא כבר חשף במלואו בשנת 1986 מעל דפי עיתון הסאנדיי טיימס בלונדון. ואפילו אם יש עוד מידע ברשותו, הרי מדובר במידע מיושן ביותר מלפני למעלה משלושים וחמש שנה. הגיע הזמן לסיים את הפרשה העגומה הזאת.


בלילה בלילה כשכולם ישנים, חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים

בלילה בלילה כשכולם ישנים.... כך מתחילים סיפורי ילדים, המציגים עולם של פלא, ניסים, פיות וגמדים. אגדות. אבל במציאות, כאן ועכשיו, בזמן שכולנו ישנים בביטחון וברוגע מתוך ידיעה שנתעורר במיטותינו ובביתנו – ילדים שגרים ממש לידנו במרחק נגיעה, חיים יום יום ולילה לילה תחת הפחד שהצבא שלנו ידפוק על דלת בית משפחתם באמצע הלילה וייקח אותם לחקירה ולמעצר.

אסור לנו להשלים עם המציאות הזו ואף מעבר לכך - מחובתנו להיאבק בה.

בשביל זה אנחנו כאן.

את יום זכויות הילד הבינלאומי נציין השנה בהפקה שעמלנו עליה רבות ביחד עם "שוברים שתיקה" ו"יש דין": אירוע הקראת עדויות במעמד אנשי ונשות ציבור ותרבות בו נשמע עדויות של הורים וילדים פלסטיניים, לצד עדויות של חיילים שהיו שותפים לפריצות הליליות לבתים, חזרו ושברו את שתיקתם. על אף הקושי, נשמיע ונשמע את סיפוריהם של אלו שחוו בעצמם על בשרם, את הפחד הנורא, חוסר האונים, ההשפלה והכאב הפיזי.

אנחנו ב״הורים נגד מעצרי ילדים״ הבטחנו להיאבק למען הילדים ולמען משפחותיהם, והאמת, גם למעננו - עד שהרעה הזו תחדל, עד שנחדול מלחולל אותה.

היום שישי ה-20.11 בשעה 11:00 יתקיים השידור החי ברשת. אחת אחרי השני יעלו ויקראו אנשי ונשות ציבור ורוח, אקטיביסטים ואקטיבסטיות, נשות חינוך ואמנים, את העדויות של אלו שבדרך כלל אינם נשמעים.

יצטרפו אלינו עשרות פוליטיקאים ופוליטיקאים, אמניות ואמנים, אקטיבסטים, נשות תרבות, ואנשי חינוך - הורים וחיילים וחיילות לשעבר לאירוע הקראת עדויות מיוחד שיעסוק כולו בפלישות לבתים ובמעצרי ילדים. זהו האירוע הראשון בו יוקראו עדויות חיילים ששברו שתיקה לצד עדויות של ילדים פלסטינים ובני משפחתם וכל זאת כדי לחשוף את המציאות הקשה המתרחשת מדי יום ומדי לילה לא רחוק מאיתנו. "ניתן יהיה לצפות בשידור החי מהאירוע בפייסבוק שלנו, של "שוברים שתיקה" ושל "יש דין" .

הצטרפו אלינו – כהורים, כאחיות וכאחים, כנכדות וכדודים, כבני ובנות כל משפחה באשר היא. לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1598384843701696

פלישות לבתים ומעצרי ילדים מתרחשים בשטחים כל הזמן, אבל כמעט שלא מדברים עליהם. לכן גם החלטנו לקיים אירוע הקראת עדויות.

האירוע יערך בשידור חי, ואנחנו זקוקים לעזרה שלכם - היום שישי כנסו לפייסבוק שלנו ושתפו גם אתם את השידור החי.

כי יש דברים שאסור לשתוק לגביהם.

הערה: בניגוד להודעות קודמות, הארוע יתקיים רק ברשת ולא תהיה הקראה פיזית בכיכר הבימה.


קהל רבבות בעצרת רבין הריע לתוצאות הבחירות בארה"ב

אביב גפן בעצרת הזכרון לרבין: אני מבקש להודות לאחינו ואחיותינו באמריקה, שהעניקו לנו תקוה חדשה!

הידיעה על נצחונו של ביידן בבחירות בארה"ב הגיע בדיוק זמן קצר לפני פתיחת עצרת הזכרון לראש הממשלה יצחק רבין, בדיוק 25 שנה לאחר הרצחו. כמו בכל שנה, נחתמה העצרת כאשר עלה אביב גפן לשיר: "בואו נצעד לשלום . בלי גזע ולאום / נכבוש את השלום / ולא את השטחים".

אולם השנה, כאשר סיים לשיר נשאר גפן על הבמה ונשא נאום מאולתר קצר: "ביום המאד מיוחד הזה ברצוני להודות לאחינו ואחיותינו באמריקה. ברצוני להודות להם על שהראו לנו שאפשר להגן על הדמוקרטיה ולהתגבר על כוחות ההרס. להודות להם על שנתנו לנו תקוה חדשה. קדימה אל הניצחון!". דבריו נענו בתשואות רמות.

אנו בתנועת גוש שלום מברכים מקרב לב את ג'ו ביידן וקאמלה הריס על נצחונם במאבק הבחירות הקשה ארצות הברית. היום הזה הוא יום חג לארצות הברית ולעולם כולו – וגם למדינת ישראל. אנו מברכים את הדמוקרטיה האמריקאית שהצליחה סוף סוף לנער ולסלק נשיא מתועב שבעט בכל יסודות המשטר הדמוקרטי ועדיין ממשיך בנסיונות כושלים לדבוק בשלטון. כישראלים אנו מברכים על סילוקו של ידיד כוזב, אשר גרם למדינת ישראל נזק עצום בכך שדחף אותה עמוק יותר אל תהומות הכיבוש והדיכוי והרחיק אותה מן השלום עם שכניה הפלסטינים – השלום העיקרי שדרוש וחיוני לעתידנו ובלעדיו שלום עם מדינות רחוקות הוא חסר כל ערך. אנו מקווים כי הנשיא ביידן, עם כל יתר המשימות הדחופות המחכות לו, יחזיר את הבעיה הפלסטינית למרכז סדר העדיפויות של המדיניות האמריקאית במזרח התיכון, ובמיוחד שינהג על פי החלטת מועצת הבטחון של האו"ם הקובעת כי ההתנחלויות בשטחי הגדה המערבית הן בלתי חוקיות – החלטה שביידן עצמו, כסגן נשיא בממשל אובמה, היה בין אדריכליה.


הלל רבין סרבה לשרת את הכיבוש - ונשלחה לכלא

הלל רבין יושבת בכלא 6 הצבאי בגלל סירובה לקחת חלק בכיבוש ובדיכוי העם הפלסטיני - היום (שבת) נבוא להפגין מול הכלא.

System Message: INFO/1 (<string>, line 75)

Possible title underline, too short for the title. Treating it as ordinary text because it's so short.

כולנו מוטרדים מהמגפה הבריאותית והכלכלית, אבל הכיבוש והדיכוי של הפלסטינים ממשיכים. ויש מי שאומרות ואומרים לא! הלל רבין כלואה בפעם השלישית ל-25 ימים בגין סירובה לקחת חלק בכיבוש ובדיכוי העם הפלסטיני. . השיטה הקבועה של הצבא לטיפול בסרבניות.ים היא עונשי מאסר מצטברים של כחודש כל פעם, ולאחר השחרור שוב פקודה להתגייס ששוב נענית בסירוב ושוב מאסר לחודש נוסף. כמה זמן זה יכול להמשך? די הרבה זמן, עד שלצבא ימאס. מספר והיקף ההפגנות ופעולות התמיכה בסרבנ.ית שמאחורי הסורגים בהחלט יכול להשפיע.

היום שבת ה-31.10.2020, בשעה 12:30 אנו בתנועת יש גבול מקיימים ומקיימות משמרת תמיכה על ההר שמעל כלא 6 .

נקודות ההסעה למשמרת

10:00 בנייני האומה בירושלים (האוטובוס עוזב בזמן), 10:15 גשר הראל 10:45 צומת נמיר-ארלוזורוב שליד רכבת מרכז בתל אביב, 12:30 על ההר שמעל כלא 6.

נשמח לראותך.

עולם אחר אפשרי, אם ורק אם נפעל יחדיו כדי להביאו!

ראו סרטון של הלל רבין https://tv.social.org.il/social/2020/10/18/halel-rabin