פעילות ודיווחים 

הדלקת משואות לישראל צודקת, שוויונית וראויה

למי שלא רוצים להשתתף בטכס יחסי ציבור של ביבי ומירי רגב (עם או בלי נשיא הונדורס...) - יש אלטרנטיבה!

תנועת יש גבול מזמינה אותך לאירוע הדלקת משואות לישראל צודקת, שוויונית וראויה.

האירוע יתקיים, בפעם העשרים ואחת, ביום ד', 18.4.2018, בשעה 19:45

בכיכר ע"ש אמיל גרינצויג (מול משרד ראש הממשלה שבגבעת רם), בירושלים.

ביום זה אנחנו אומרים ואומרות לא!

לא לשחיתות, לא לכיבוש, לא לעוול!

לא לזחיחות, לא לשאננות ולא לאטימות!

ביום זה אנחנו בוחרים ובוחרות להדליק משואות עם אלה שמקדישים ומקדישות את זמנם ומרצן להארת הפינות האפלות של החברה והמדיניות הישראלית, היום ותמיד:

מיכאל אתקילתי (מבקש מקלט מאריתריאה), עתליה בן אבא (סרבנית כיבוש), זהבה גלאון (לוחמת זכויות אדם ושלום), עזי נגר (פעיל חברתי ואיש שלום), חאלד ג'עאר (פעיל חברתי ולוחם צדק), שולי דיכטר (יזם ופעיל חברתי), נורלדין מוסא (מחפש מקלט מדרפור), רוזמרי סולן (שלושים שנות נשים בשחור), חגית סיגאוי (פורום הדיור הציבורי), נטע-לי עלי (פעילת המאבק נגד הכיבוש בילעין), בומה ענבר (איש שלום).

ילוו את האירוע:

עופר גולני, זאב טנא ו-יונתן קלי

הסעות (הלוך ושוב): יציאה בשעה 18:00 מהירידה לנתיבי איילון שליד תחנת רכבת מרכז בתל-אביב. מומלץ להצטייד בביגוד חם.

קו חם למועמדים/ות לשירות ביטחון ולחיילים/ות – 6250271 - 02

yesh.gvul.1982@gmail.com

האירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/163417357693062/

עולם אחר אפשרי!

והדבר תלוי גם בכך שגם את/ה תיקח/י אחריות לעצור את העוול שחברתנו וממשלתנו גורמות.


הפגנה סמוך לגבול עזה: "לעצור את ההסלמה - לשקם את עזה!!!"

היום, שישי, 13.4.18, בשעות 12:30 – 14:30, בצומת יד מרדכי הנמצאת מספר קילומטרים מצפון למחסום ארז בגבול רצועת עזה. חברי קול אחר משדרות וישובי עוטף עזה יקיימו את ההפגנה בצומת יד מרדכי, שם כבר הפגינו פעמים רבות בעבר, על מנת לשוב ולקרוא לממשלת ישראל:

לעצור את הירי במפגינים! להסיר את המצור מעל רצועת עזה! לא לאלימות! כן לסיוע בשיקום עזה!! גבשו תוכנית מדינית במקום לזרוע הרס נוסף!!

"כמעט 11 שנים מסכימה החברה הישראלית לכך ששני מיליון פלסטינים יתקיימו לידה על סף אסון הומניטרי...זהו הסעיף שנוגע להשחתתה של החברה, לאידויו של צלם האנוש, ולהאדרת כוונת רובה הצלפים. זו ממשלה שאשמה ביצירת משבר-הומניות, לא בקרב הפלסטינים, אלא בחברה הישראלית."

צבי בראל, הארץ, 11.4.18


מצ"ב ההודעה לעיתונות שפירסמנו בערב חג הפסח, עם תחילת האירועים האלימים: https://www.facebook.com/OtherVoiceSdeortGaza/posts/1661956237173406

לעצור את ההסלמה מייד!

קריאה דחופה לממשלת ישראל מתושבים בעוטף עזה

לעצור את ההסלמה המתרחשת על גבול רצועת עזה! לא לאלימות! כן לסיוע בשיקום עזה!! גבשו תוכנית מדינית במקום לזרוע הרס נוסף!!

אנו, חברי "קול אחר", תושבי שדרות וישובים הסמוכים לרצועת עזה, קוראים לממשלת ישראל ולצה"ל לעצור את ההסלמה והתגובה האלימה של ירי והרג אזרחים בהפגנות על גבול עזה

מארגני ההפגנות חוזרים ומדגישים כי מדובר במאבק לא אלים. בראיון שקדם להפגנה סיפר סמי עובייד, העיתונאי הותיק מעזה, שהוא וחמשת ילדיו יצעדו אל עבר הגבול כי אין להם מה להפסיד יותר. עזה חדלת חיים ואין זה משנה אם ימותו מרעב או מירי של חיילי צה"ל. הצעדה היא אקט של ייאוש וניסיון למשוך את תשומת ליבו של העולם למצור המתמשך ולסבל הבלתי אנושי של תושבי עזה הנצורים מזה שנים

אם ממשלת ישראל באמת חפצה להגן על אזרחיה החיים בסמוך לגבול, מוטב שתגבש סופסוף מדיניות ברורה בנוגע לעזה, ותשקיע את המיליארדים שלנו, משלמי המסים, בסיוע לשיקומה של עזה, במקום במיגון אינסופי ובביצורו של הכלא הגדול בעולם.

אנו קוראים לממשלת ישראל להסיר את המצור המתמשך, ולגבש פתרונות מדיניים בשיתוף מדינות נוספות ובגיבוי בינלאומי, שיעודדו פעילות כלכלית ושיקום תשתיות בעזה.

מאסנו במעגל הדמים האינסופי. אל תעשו עלינו ועל חשבוננו עוד סיבוב מדמם!!!

רק מתן תקווה ואופק אחר לתושבי עזה - יוכל למנוע את הכרונולוגיה הידועה מראש של הסיבוב הבא, ולהעניק שקט וביטחון לתושבים משני עברי המתרס.

חברי קבוצת 'קול אחר' משדרות ועוטף עזה

'קול אחר' הינה קבוצה של תושבי שדרות וישובי עוטף עזה, המקיימת קשר רציף עם תושבים מרצועת עזה, ומקדמת יחסי שכנות והידברות באזור

לפרטים נוספים: נעמיקה ציון – 054-7689181 ; אריק ילין – 054-4689001