פעילות ודיווחים 

הנשיא הרצוג, אל תבקר במובלעת הגזענים האלימים בחברון!

הפגנות הערב (מוצ"ש) בי-ם, מחר (ראשון) בחברון ות"א. באנו חושך לגרש! הנשיא הרצוג, אל תבקר במובלעת הגזענים האלימים בחברון!

מכל המקומות החליט נשיא מדינת ישראל להדליק נר ראשון דווקא במערת המכפלה, בליבה של העיר שהפכה סמל לאלימות ולדיכוי מהקשים שהביא עימו הכיבוש.

אנו מנסים למנוע את נסיעתו של בוז'יון להדלקת נרות במובלעת המתנחלים בחברון, שהיא מבחינתנו סדום ועמורה.

חלק גדול מאזרחי ישראל מתנגד לנסיעתו, וכנשיא המדינה הוא אמור לייצג גם אותנו. אנו דורשים ממנו בתוקף לבטל את נסיעתו.

לא נותנים לבוז'י לחגוג את חנוכהנא בשקט. מעט מהאור מגרש הרבה מהחושך!

לא ניתן לו רגע של מנוחה ולא נאפשר לו להתבוסס במנעמי השלטון.

אלימות מפעל ההתנחלויות הולכת וגוברת ואנחנו מפסיקות ומפסיקים לעמוד מנגד.

נקיים הפגנה הערב (מוצ"ש) בשעה 2030 מול בית הנשיא, רח' הנשיא 3 ירושלים ואם הנשיא יתמיד בכוונתו המבישה להתחבר אל המתנחלים הגזענים מעריצי גולדשטיין אנו נחכה לו מחר עם שלטי מחאה חריפים במערת המכפלה בחברון שעה 16.00 ואחר כך ב18:30 בבית הלוחם רח' שמואל ברקאי 49 בתל אביב לשם הוא יגיע להדלקה נוספת.

ההסעה מתל אביב תצא מתחנה E8 על דרך נמיר ליד תחנת רכבת סבידור-מרכז בשעה 13:30

https://goo.gl/maps/XgiYY47ZtZJosua48

ההסעה מירושלים תצא מגן הפעמון בשעה 13:45

https://goo.gl/maps/QEJLcUNUmVkkFF1c9

🚌הרשמה להסעות מירושלים ותל-אביב: https://forms.gle/QGzQfpLpGSkRHcdW8

"חברון של היום היא סדום של פעם; מי שביקר בה והתוודע לגורלם ולחייהם של תושביה הפלסטינים לא ידע את נפשו מרוב בושה ופלצות. אם הכיבוש כולו הוא חזיון מכוער, הממשל בחברון הוא תמציתו, גולת החטוטרת שלו." כך אמר יוסי שריד ז"ל, והדברים נכונים לא פחות גם היום כאשר למרבה הבושה הנשיא הרצוג מתכוון לבוא ולבקר במקום המתועב הזה.

בארגון המחאה על כוונתו של נשיא המדינה יצחק הרצוג לבקר במערת המכפלה ולהתחבר למתנחלים הגזענים שותפים שלום עכשיו, שוברים שתיקה, אמהות נגד אלימות, מחזקים וקריים מיניסטר.

בעמוד האירוע בפייסבוק נכתב: "ביקור של 'האזרח מספר אחת' בהתנחלות במרכז העיר חברון מכשיר את משטר האפרטהייד ואלימות המתנחלים הבלתי פוסקת תחתיהם חיים תושביה הפלסטינים של העיר. מדובר בהכשרת השרץ הכהניסטי והענקת לגיטימציה לתומכי הטרור היהודי ולעוול המשווע המתרחש שם מדי יום. בוז'י השקיע את החודשים הראשונים לנשיאותו בהתחנפות והתרפסות בפני הימין המתנחלי - ולנו נמאס".

משלום עכשיו נמסר: "ההתנחלות בחברון היא הפנים המכוערות ביותר של השליטה הישראלית בשטחים. בלתי נתפס שנשיא המדינה, שאמור להיות דמות מאחדת, בוחר, מכל המקומות, להדליק נר במקום שהפך למעוז הכהניזם ולסמל הדיכוי והאלימות. נגיע לחברון ונבהיר להרצוג שלא נעמוד מנגד מול ניסיון החנופה השקוף שלו למחנה הימין, ולא נאפשר לו לנרמל את הקיצונים שבמתנחלים".

משוברים שתיקה נמסר: "הבחירה של הרצוג לציין את הנר הראשון לחנוכה דווקא במעוז הכהניזם היא החלטה מבישה ומנותקת שמעדיפה את גולדשטיין וגופשטיין על פני טובת החברה הישראלית ועתידה. בזמן שהרצוג ידליק את הנר, פלוגות חיילים יישלחו לסגור את רחובות העיר הגדולה בגדה המערבית במפגן אפרטהייד נוסף. אנחנו מזמינים את הרצוג לקרוא מקצת מאלפי עדויות החיילים ששירתו בחברון על מנת להבין כמה אלימות, נישול וגזענות מייצרת ההתנחלות בחברון".


אל: הרמטכ"ל אביב כוכבי

מאת: עמרם זהבי

  1. כידוע לך אני, וקבוצה גדולה והולכת של אזרחי ישראל, רואים בך אחראי ישיר ובלעדי להתנהלות חיילי צה"ל בכלל, ובגדה המערבית בפרט.
  2. הפניות אליך לא נענות על-ידך או על ידי איש מהצוות הענק העומד לרשותך.

כך לא מתנהג מנהיג/מפקד/איש-רם-מעלה, במדינה דמוקרטית.

  1. מחר יום ראשון, 28/11/21, בכוונתנו לנסוע לחברון וללוות/להיות-נוכחים בטכס הדלקת נר ראשון של חנוכה, על ידי נשיא מדינת ישראל, ולהביע את מחאתנו והבוז שאנו חשים לנשיא מדינה המתנהג כך.
  2. ההשתתפות שלנו בטכס תהייה מסודרת להפליא, ואת מחאתנו נביע לכל היותר בכרזות ובצורה ווקלית.
  3. הנני מבקש שתורה לחיילי צה"ל שלא לחסום את דרכנו, לא להתנכל לנו, ולשמור עלינו מפני כל רע.
  4. אנחנו נראה בך גורם אחראי בלעדי לכל התנכלות מכל גורם שהוא, לכל איש ואישה מהקהל.
  5. בברכת חג שמח ובתקווה שתתחיל להתייחס אלינו ולא לראות בנו "שקופים".

System Message: INFO/1 (<string>, line 51)

Enumerated list start value not ordinal-1: "3" (ordinal 3)

עמרם זהבי

קישורים:

https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.10418752

https://www.facebook.com/594867134508978/posts/903673466961675/?d=n

לאיוונט: https://www.facebook.com/events/1859276254281577

להרשמה להסעות מירושלים ותל-אביב: https://forms.gle/QGzQfpLpGSkRHcdW8

https://www.facebook.com/100003835421485/posts/2292237070914118/

ttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTn9QMxhZ8ZnRahoUOCAKnPtbvr6YB5PzDM_VxmB44rSQI6w/viewform?fbzx=2556831077078406160

https://www.facebook.com/mehazkim/posts/1277728859339180


הערב (ה') במאהל "מסתכלים לכיבוש בעיניים" - סרט על הנשים בחברון

במאהל "מסתכלים לכיבוש בעיניים" בפינת הרחובות קפלן ודה וינצ'י בתל אביב, סמוך למשרד הבטחון ממנו מנוהל שלטון הכיבוש על הפלסטינים, תתקיים הערב (חמישי 25.11) בשעה 7.00 בערב הקרנת סרטן של ענת אבן ועדה אושפיז "אסורות"על מצבן של הנשים הפלסטיניות הסובלות מהתעמרות המתנחלים בחברון. לאחר הסרט נשאר לשיחה עם הבמאית.

משא הכיבוש, כאב האלמנות | מאת רותה קופפר

אחת התמונות המקוממות, הקשות לעיכול ממש, בסרט המצוין "אסורות" צולמה בחגיגת פורים בחברון. האירועים ב"אסורות" מתרחשים בביתן של שלוש אלמנות פלשתינאיות - נאג'וא, נוואל וסיהם אבו-מונשאר, כולן בנות משפחה אחת - החיות ברחוב שוהדא בחברון, על קו הגבול: חזית הבית בשליטה ישראלית ועורפו שייך לרשות הפלשתינית, בכניסה לבית עמדה של צה"ל ועל גגו עמדת תצפית של החיילים.

בסרט נראים המתנחלים חוגגים בהפגנתיות ברחובות, בעוד שהאוכלוסייה הפלסטינית סגורה בביתה, בשמחת תורה, למשל, ובחגיגה הצורמת במיוחד בפורים. תוך כדי שירת "ליהודים היתה אורה ושמחה" מפילים החוגגים, שרבים מהם מחופשים לערבים, בובת המן עוטה כאפייה, דורכים וקופצים עליה. החיילים והשוטרים הישראלים המאבטחים את החגיגה נדרכים פן יגיבו התושבים הפלשתינאים להתגרות. אווירת חג שכזאת.

ילדיהן של האלמנות יושבים באותה עת בבית וצופים בערוץ 1 בתוכנית מיוחדת לחג: "על כמה מדינות שלט אחשוורוש?" שואל המנחה, והילדה הפלשתינאית השוכבת במיטה משיבה לו בחיוך: "הלוואי שימותו, וניפטר מהם וייצאו מארצנו". "הלוואי", מסכים האח.

אבל הסרט של ענת אבן ועדה אושפיז, בהפקת אבן ודני סיטון, מביא גם רגעים משגרת חייהן של האלמנות, שהכיבוש משמש להם רקע. הוא תופש אותן כנשים אמיתיות ולא כסמלים של מאבק. הבמאיות תיעדו את חייהן במשך שנתיים; הן החלו בכך עוד לפני פרוץ האינתיפאדה, ובמשך הזמן נוצרה תחושה של חום והתנהלות כמעט טבעית מול המצלמה. הנשים מדברות לידה על הקושי להיות אלמנה בחברה שלהן: "את יודעת שהאלמנה, גם כשהיא חולמת, חולמת שהיא אלמנה?"; על המלכוד שבו הן נתונות - אסור להן לצאת, להתאפר ולהתלבש, גם אם הבעל כבר מת זמן רב.

הסרט חושף את הדיכוי הכפול - לא רק מצד החיילים הישראלים, שמקשים על כל מעבר במחסום ומשתינים ליד מכלי המים שעל הגג, אלא גם מצד הגברים הפלשתינאים. אחותה של אחת מגיבורות הסרט מספרת לה שבעלה מכה את הילדים ואותה; בהזדמנות אחרת אומרת אחת הנשים לאחותה: "בלי עין הרע, אחותי. את נראית יפה. בעלך לא ראה את היופי הזה והלך להתחתן עם עוד אחת".

הסרט הופק בסיוע ערוץ 8- נוגה תיקשורת, קרן סורוס לקונוע דוקומנטרי, קרן "מקור" לסרטים. פרסים: יונת הזהב, פסטיבל לייפציג, גרמניה 2001. ציון לשבח, פרס וולג'ין, פסטיבל ירושלים,2001, ציון לשבח פסטיבל ליסבון, פורטוגל 2001, פרס הפצה, סינמטק ירושלים, 2002, פרס הקהל, פסטיבל וסול, צרפת, 2002.


חברים יקרים ושותפים לדרך, לא יאומן אבל כבר כמעט 3 חודשים המאהל שלנו בכל יום חמישי בפינת קפן -דה וינצ'י, בלב השוקק של תל אביב הוא מיזם ללא הפסקה, בעיר ללא הפסקה (טוב נו, מידי פעם אילוצי העירייה סוגרים לנו שבוע, אבל מי סופר...) אנחנו שם! על המפה, נוכחים ואי אפשר להתעלם מאיתנו. המאהל חי ותוסס ומלא יוזמות ותוכן.

המאהל הזה נהגה והוקם מתוך כוונה לעורר את מודעות הציבור הישראלי הרדום והאדיש, לזוועות הכיבוש שמתרחשות כמה עשרות קילומטרים מכאן.

מה שכן, אתם חסרים לנו. אמצעינו דלים, והכח שלנו הוא בעיקר אתם. זקוקים לכם, לתמיכה שלכם, לנוכחות שלכם, ולא רק ברשתות החברתיות, תחלס בשרונה.

ככל שיהיו יותר פעילים קולנו ישמע חזק יותר ולאורך זמן.

אז בבקשה , תנסו לשלב אותנו בלו"ז השבועי. נכון שחורף ופקקים, והחיים עמוסים במטלות. אבל יש כאן מטרה מאוד ברורה והיא להדהד את המסרים שלנו לציבור הישראלי. ולא חשוב כמה מגפונים או מסכי לד יהיו לנו, הגורם האנושי, הקהל הגדול, זה הכח האמיתי שלנו.

בואו, קר בחוץ וחם במאהל של מסתכלים לכיבוש בעיניים.

https://www.facebook.com/102509235498430/posts/135001978915822/?d=n


דובר גוש שלום אדם קלר אל "אם תרצו": הגישו גם נגדי תלונה במשטרה

לכבוד "אם תרצו"

שלום רב

לפי מה שפורסם היום, "אם תרצו" הגישה תלונות במשטרה נגד מספר רב של אנשים וארגונים אשר הביעו מחאה על הכרזת שישה ארגוני זכויות אדם וארגוני חברה פלסטינית כ"ארגוני טרור" והביעו הזדהות עם ארגונים אלה. צוין כי תלונות כאלה הוגשו נגד בצלם, רבנים למען זכויות אדם, רופאים למען זכויות אדם, עיר עמים, האגודה לזכויות האזרח, המוקד להגנת הפרט, מחסום ווטש, יש דין, מגזין +972. בין הפעילים: ליאור עמיחי מנכ"ל יש דין, ח"כ גבי לסקי ותמר זנדברג, אורי וולטמן חבר הנהגת תנועת עומדים ביחד אשר הודיע כי תרם 'לאגודה הבינלאומית להגנה על זכויות האדם בפלסטין', עו"ד מיכאל ספרד, עינת עובדיה מנכ"לית מכון זולת. .

להפתעתי ולאכזבתי, שמותיהם של תנועת גוש שלום ושל החתום מטה נעדרו מן הרשימה המאד מכובדת הזאת. אני מרגיש נעלב ונפגע ביותר, שכן תנועת גוש שלום ואני אישית כדובר התנועה הבענו מחאה רמה על מעשה הנבלה של שר הביטחון גנץ, בקול לא פחות רם מאשר כל הארגונים והאנשים שמופיעים ברשימת נשואי תלונותיכם במשטרה, והבענו לא פחות מהאחרים הזדהות עם ששת הארגונים הנ"ל שכמובן אינם בשום צורה "ארגוני טרור". אי לכך, אני מוחה בתוקף על אי הכללתנו ברשימת התלונות במשטרה, אשר כבוד ויקר להופיע בה, ואני מבקש וגם דורש לתקן את המעוות ולהגיש מיידית וללא כל דיחוי תלונה במשטרה גם נגדי ונגד תנועת גוש שלום שאני דוברה. אני אראה אי הגשת תלונה כזאת כעלבון חמור אשר לא אעבור עליו בשתיקה.

לאחר הגשת התלונה במשטרה אבקשכם לשלוח אלי עותק שלה, שכן ברצוני למסגר את התלונה הזאת ולתלות אותה במקום מרכזי על הקיר בסלון ביתי. תודה!

https://tinyurl.com/ex59c628

בברכה,

אדם קלר, דובר גוש שלום טל. 054-2340749 1453ak@gmail.com


פעילי חד"ש הפגינו מול הקריה בתל אביב: ״זכויות אדם הן לא טרור״

פעילי חד"ש הפגינו מול הקריה בתל אביב נגד ההחלטה של שר הביטחון גנץ להכריז על 6 ארגוני חברה אזרחית פלסטינים כ"ארגוני טרור" כביכול - דבר שאין לו שום קשר למציאות. המפגינים הפגינו תחת הסיסמה ״זכויות אדם הן לא טרור״ וקראו קריאות נגד הממשלה שמעמיקה את הכיבוש בשותפות מרצ ורע״ם. מחד"ש נמסר: "ארגוני זכויות אדם הם לא טרור. ההחלטה הזו היא עוד הסלמה במדיניותה הנפשעת של הממשלה - בשותפות מרצ ורע"ם – להנצחת הכיבוש, העמקת ההתנחלות, ומניעת כל התנגדות פוליטית לכיבוש, דרך חשיפת פשעיו בזירה הבינלאומית והמקומית״. עוד נמסר: "הקהילה הבינלאומית נדרשת לפעול באופן מיידי לביטול החלטה זו, וללחוץ על ממשלת הכיבוש לחדול מההפרות היומיומית של זכויות העם הפלסטיני".


משמרת מחאה - פעילי זכויות אדם אינם טרוריסטים!

היום ,שלישי בשעה 18:00 משמרת מחאה על הוצאת שישה אירגונים מחוץ לחוק,מול משרד הביטחון

היום (שלישי, 26.10) נתייצב מול משרד הביטחון בתל אביב כדי למחות נגד ההחלטה של שר הביטחון גנץ להוציא מחוץ לחוק שישה ארגוני חברה אזרחית פלסטיניים.

החלטתו של גנץ נועדה לחסל את החברה האזרחית הפלסטינית ולמנוע כל אפשרות למאבק נגד הכיבוש. החלטה זו מוכיחה פעם נוספת כי "ממשלת השינוי" איננה ממשלת אחדות אלא ממשלת ימין מסוכנת המבקשת להעמיק את הכיבוש - בשתיקתן של מרצ, העבודה ורע"מ.

במשמרת המחאה נקרא לסיום כל צורות הכיבוש והדיכוי בשטחים הפלסטיניים הכבושים ולהקמת מדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל.

יום שלישי, 26.10 בשעה 18:00. מול משרד הביטחון, קפלן 23, תל אביב

לאירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/909750022990125

חד"ש בן גוריון 39, חיפה כורש 14 כניסה ד', ירושלים אחד העם 70, תל אביב Facebook


בצלם - גאים לעמוד בסולידריות עם עמיתינו הפלסטינים

ביום שישי חצתה ממשלת "השינוי" קו שאף ממשלה ישראלית לא העזה לחצות עד כה והכריזה על שישה ארגוני חברה אזרחית פלסטינים כ"ארגוני טרור". הכרזה מבישה זו אינה אומרת דבר על ארגונים אלו – אך היא אומרת המון על האלימות, הברוטליות והשחצנות שהמשטר הישראלי מפעיל כדבר שבשגרה נגד פלסטינים מזה עשרות שנים.

בצלם ניצב בסולידריות עם עמיתינו הפלסטינים. אנחנו גאים בעבודתנו המשותפת איתם לאורך השנים ובמאבק המשותף נגד משטר האפרטהייד ונגד הכיבוש. כך היה וכך יהיה. בין הארגונים אותם הוציאה הממשלה מחוץ לחוק ישנו גם ארגון זכויות האדם הפלסטיני הותיק ביותר, אל-חק, הפועל כבר יותר מארבעים שנה. אל-חק ובצלם זכו יחד בפרסים בינלאומיים מספר פעמים. ב-2018, כאשר אל-חק ובצלם קיבלו את פרס הרפובליקה הצרפתית לזכויות אדם, ניסתה הממשלה למנוע זאת – גם אז באמצעות שקרים דומים לאלו המושמעים כעת. למרות השקרים, הפרס הוענק. למרות האיומים, העבודה תימשך.

הבוקר פרסמנו ביחד עם עוד למעלה מעשרים ארגוני חברה אזרחית בישראל מודעה בעמוד הראשון של עיתון הארץ. ביחד, אנו אומרים את המובן מאליו: הפללתם של ארגוני זכויות אדם היא צעד פחדני, המאפיין משטרים אפלים ואוטוריטריים.

למשטר האפרטהייד הישראלי ישנן סמכויות גורפות בכל הנוגע לניהול חייהם של הנתינים הפלסטינים – שהוא אינו מהסס להשתמש בהן גם כדי למנוע מהם לחשוף את פעולותיו, לדרוש מתן דין וחשבון ולהפעיל לחץ בינלאומי. כעת מנצל משטר זה את סמכויותיו כדי לנסות לסגור ארגוני זכויות אדם – גם הפעם על בסיס "ראיות חסויות". מי שחתם הפעם על הצו הוא שר הביטחון – אך האחריות, והקלון, הם על הממשלה כולה, על כל אחת ואחד מהשרים, על כל מפלגה אשר חברה בקואליציה.

לאורך השנים, ישראל מקפידה לצבוע כל צעד פלסטיני שאינו בבחינת כניעה לאפרטהייד ולכיבוש בתור "טרור": האג? טרור משפטי. או"ם? טרור דיפלומטי. חרם צרכנים? טרור כלכלי. הפגנות? טרור עממי. ישראל מנסה לצבוע את מי שנאבקים על חירותם כטרוריסטים, אך הפוסל במומו פוסל.

תהיה אחריתה של הכרזת שר הביטחון אשר תהיה, דבר אחד ברור: המאבק הפלסטיני למען זכויות האדם, חירות ושיוויון יימשך. ובצלם יוסיף לעמוד בסולידריות עם עמיתינו הפלסטינים – עד למיגור האפרטהייד.

חגי אלעד, מנכ״ל בצלם


האם לעזור לחקלאים במסיק הזיתים זה "טרור"? כך כנראה חושב גנץ

ביום שישי, כשחזרנו מפעולת המסיק בה כמעט 150 פעילות ופעילי זזים הגיעו לתמוך בחקלאים הפלסטינים בכפרים סביב ההתנחלות האלימה יצהר, הרגשתי גאווה גדולה בתנועה שלנו. שעה אחרי זה, קראתי שגנץ החליט להוציא ארגוני זכויות אדם פלסטינים בולטים מחוץ לחוק. אחד מהם, ״איגוד הוועדות החקלאיות״, עוזר לחקלאים בשטחי סי לנטוע עצי זית, לחפור בארות, ולשקם אדמות שנפגעו, בין השאר, ממתנחלים אלימים. גנץ החליט שכאשר פעולה כמו המסיק שבו השתתפנו נעשית על-ידי פלסטינים - מדובר ב״טרור״.

הקהילה שלנו, זזים, הוקמה כדי להרים קול אזרחי שפועל למען דמוקרטיה וזכויות אדם - כאן ומעבר לגדר. אסור לנו לעמוד מנגד. אנחנו חייבים לעמוד בסולידריות עם ארגוני זכויות האדם ולדרוש את ביטול ההחלטה. ויש לנו גם סיכוי להצליח:

גנץ יודע שההחלטה הדרקונית שלו היא קיצונית ומסוכנת, ולכן בחר לפרסם אותה רגע לפני כניסת השבת. אבל זה לא עזר: מספר שרים כבר דרשו מגנץ להקפיא את ההחלטה, עשרות ארגוני זכויות אדם ישראלים, רבים מהם עבדו ועובדים עם הארגונים הפלסטינים, קוראים לבטל אותה, וגם ממשלות העולם דורשות תשובות.

זו ההזדמנות שלנו להפעיל גם לחץ מבית: צריך לקרוא עכשיו לחברי הכנסת ולשרים שהתחייבו לפעול למען דמוקרטיה, שוויון וזכויות אדם - ממרצ והעבודה ועד יש עתיד ורע״מ - לדרוש מגנץ לבטל את ההחלטה הנוראית:

https://tinyurl.com/dd2ruzdw

ההחלטה של גנץ היא צעד קיצוני במיוחד - שאפילו ממשלת הימין הקיצוני של נתניהו נמנעה ממנו. גנץ משתמש בכוח הזרוע כדי למנוע פעילות קריטית של תיעוד, סיוע משפטי, תמיכה ישירה, ועוד ועוד - בניסיון להשתיק ולשתק את המאבק למען זכויות אדם לפלסטינים.

אנחנו לא יכולים להסכים לכך שהמאבק למען זכויות אדם של פלסטינים תחת שלטון צבאי - מאבק שהתנועה שלנו לוקחת בו חלק - הוא מחוץ לחוק. יש לנו חובה מוסרית לבטל את ההחלטה, ולהכפיל את המאמצים למען עתיד דמוקרטי, שוויוני, וצודק בשני צידי הגדר.

דווקא עכשיו, עם ממשלה שיותר קשובה לציבור, זה אפשרי: הנציגים שלנו בכנסת צריכים לשמוע מאיתנו ולדעת שאנחנו מצפים מהם להתנגד להחלטה, ולהגן על זכויות האדם של הפלסטינים תחת כיבוש. זה בידינו!

https://tinyurl.com/dd2ruzdw.

בתקווה ונחישות, אלי וכל צוות זזים - חן, רלוקה, גוני, קרני, גלעד, חנין, יונתן וסרוג׳.

קריאה נוספת:

השתקה ורדיפה פוליטית: הארגונים הפלסטיניים על הכוונת של גנץ מגיבים / יובל אברהם, שיחה מקומית 25.10.21 https://act.zazim.org.il/go/12845?t=7&akid=10256%2E62%2EkXm-

הארגונים הפלסטיניים: ההכרזה של גנץ לא תרתיע אותנו, זהו ניסיון השתקה / הגר שיזף, הארץ 24.10.21 https://act.zazim.org.il/go/12846?t=9&akid=10256%2E62%2EkXm-

אם כך, גנץ, אני טרוריסטית גאה / מוריה שלומות, הארץ 25.10.21 https://act.zazim.org.il/go/12847?t=11&akid=10256%2E62%2EkXm-


צעד דרקוני מודעה של ארגוני זכויות אדם ישראלים על החלטת גנץ https://act.zazim.org.il/go/12848?t=13&akid=10256%2E62%2EkXm-


ח"כ גבי לסקי שוקלת לפרוש מהקואליציה

System Message: WARNING/2 (<string>, line 307)

Block quote ends without a blank line; unexpected unindent.

"מרצ: "מסכנים את האופק המדיני

אחרי שהנהלת מפלגת מרצ תקפה בחריפות את התנהלות הממשלה בעקבות מספר מהלכים ימניים של הממשלה, חברת הכנסת גבי לסקי חושפת כי היא שוקלת לפרוש מהקואליציה : בראיון לחדשות 13, התייחסה לסקי לדברי הנהלת המפלגה ושיגרה איום מרומז לעבר ראשי הקואליציה. לדבריה: "אני תמיד יכולה לחזור למשרד עורכי הדין שלי, אני בהחלט שוקלת את זה".

מוקדם יותר תקפה לסקי את החלטתו של שר הבטחון, בני גנץ, להכריז על שישה ארגונים כארגוני טרור ואמרה: "ארגוני זכויות אדם הם לא ארגוני טרור. שר הביטחון חייב לבטל את ההכרזה". "גם חברה מוסי רז כתב: "בעקבות פעולת הטרור של "תג מחיר" היום גנץ יכריז עליו כארגון זכויות אדם".

יו"ר המפלגה שלהם, שר הבריאות ניצן הורוביץ תקף אף הוא ואמר: "כמדינה דמוקרטית, ריבונית וחזקה, ובסיטואציה של כיבוש – ישראל חייבת להיות מאוד, אבל מאוד זהירה בהטלת מגבלות על ארגוני חברה אזרחית פלסטיניים. יש לזה השלכות בתחום המדיני, יחסי חוץ, וכי חשוב – בתחום זכויות האדם. "פניתי לשר הביטחון כדי שיציג לממשלה את הממצאים שהובילו להחלטה".