פעילות ודיווחים 

במוקדים ברחבי הארץ: מקשיבים לתושבי עזה והדרום

הערב (חמישי) במוקדים ברחבי הארץ: מקשיבים לתושבי עזה והדרום

הערב, יום חמישי, 14 בנובמבר, בשעה 19:30 הצטרפו לשיחת-וידאו עם פלסטינים מעזה ועם תושבי הנגב, שדרות ועוטף-עזה במוקדים ברחבי הארץ: ירושלים, תל-אביב, חיפה, טירה, באר-שבע, בית שמש, הרדוף, כליל

חברות וחברים,

שוב הסלמה. שוב סבב של אלימות ופחד, ומיליוני אנשים - בנגב וברצועת עזה - שלא יודעים מה יקרה מחר בבוקר. והנורא מכל זו הידיעה, שגם אחרי שהממשלה תגיע להפסקת אש עם ההנהגה הפלסטינית בעזה, ושוב יתקיים המצב המתוח שבתקשורת קוראים לו "שקט" - גם אז זו רק המתנה לסבב המלחמה הבא, שיגיע במוקדם או במאוחר.

אותה ממשלה, שלא מהססת לדרדר את כולנו להסלמה בעזה, היא גם אותה ממשלה שמסרבת להתמודד עם הצפיפות בבתי-החולים, שאין לה פתרונות למשבר הדיור, שמפקירה את הקשישים והנכים, שלא מוכנה להתמודד עם תופעת האלימות כלפי נשים, עם תאונות העבודה בענף הבנייה, עם היעדר הביטחון האישי ביישובים הערבים. במקום לתת מענה לבעיות האמיתיות שמעסיקות את האנשים - הממשלה מקווה שאזעקת "צבע אדום" תשתיק את מי שדורשים סדר יום אחר.

די להפקיר את הביטחון והחיים של תושבי הדרום, די לסרב לנהל משא-ומתן לשלום עם הפלסטינים, די להוריד מהשולחן כל אפשרות להתקדם לסיום הכיבוש, להסרת המצור מעל עזה, ולהבטחת חיים בכבוד לישראלים ופלסטינים כאחד.

אנחנו לא מוכנים להמשיך ללכת בדרך של עוד הסלמה ועוד הרוגים ועוד חרדה ועוד שנאה. אנחנו יודעות ויודעים – יש דרך אחרת, והיא היחידה שיכולה להבטיח חיים של ביטחון גם לישראלים וגם לפלסטינים. הדרך הזו היא שלום, וזה מה שאנחנו דורשים.

יום חמישי, 14 בנובמבר, בשעה 19:30 במוקדים ברחבי הארץ שמים במרכז את תושבי הדרום ועזה הצטרפו לשיחת-וידאו עם פלסטינים מעזה, לשמוע עדויות ממקור-ראשון על החיים תחת מצור והפצצות, ועם תושבי הנגב, שדרות ועוטף-עזה, שיספרו על מציאות החיים של אזעקות, מקלטים, ומדיניות הזנחה והפקרה ממשלתית.

מוקדים בהם האירוע יתקיים:

ירושלים: "זנגביל", רחוב בלפור 8 (צמוד לבית ראש הממשלה).

תל-אביב: משרדי קרן רוזה לוקסמבורג, שדרות רוטשילד 11, קומה שנייה.

חיפה: אשה לאשה - מרכז פמיניסטי חיפה, רחוב ארלוזורוב 118.

טירה: מעל בית מרקחת אסמא. נקודת ציון https://maps.google.com/?q=32.231133,34.944065.

באר-שבע: מועדון מולתקא-מפגש, רחוב שלמה המלך 7, במקלט.

בית שמש: קיבוץ תמוז, רחוב הנשיא 40

קיבוץ הרדוף: https://goo.gl/maps/zwfwXqg6UZ2pu41C7

כליל: מועדון הנוער.

מעוניינים לפתוח מוקד נוסף אצלכם באזור? רשמו את פרטיכם בטופס ונארגן את זה יחד - gle.com/forms/d/1mtiMcUnnGwtmyBjujwZSRQ5tyWzZN4mybWvK0WvFRN8/edit

לעמוד האירוע בפייסבוק


ישראלים ופלסטינים מנהלים מו"מ על פתרונות שונים למצב בדרום

היום, יום חמישי, בשעה 17:00, יתכנסו 20 ישראלים ופלסטינים - הצוות המייסד של 'קונגרס העמים' – בקפה לנדוור, כיכר רבין, ת"א. הדיון יתמקד בגיבוש תכנית אסטרטגית ליצירת התשתית לשקט ויציבות בגזרת עזה. המסמך שיגובש יימסר להנהגות.

המפגש יתקיים היום (חמישי) בשעה 17:00, בקפה "לנדוור" בכיכר רבין, ת"א.

פרויקט 'קונגרס העמים' כולל 120 ישראלים ופלסטינים מתחומי חיים שונים המשקפים את הדעות השונות בחברות היריבות. המשתתפים מנהלים מו"מ על פתרונות אלטרנטיביים לסכסוך פעם בחודש במקומות שונים במרחב. הדיונים פתוחים לקהל הרחב ומזמינים את השתתפותו.

ההסכמים שיגובשו יוצגו בקונגרס העמים הראשון – כנס מכונן בהשתתפות קהל רחב של ישראלים ופלסטינים. במהלך הקונגרס יתנהלו דיונים על ההסכמים השונים ובסוף תיערך הצבעה בקלפיות שיוצבו באירוע.

לפרטים נוספים על פעילות העמותה ועל 'קונגרס העמים' (כנסת עם): /www.facebook.com/MindsOfPeace/

או בטלפון: 058-5578066


הפגנת חירום: עוצרים את המלחמה עכשיו!

נתניהו גורר אותנו למלחמה מסוכנת שתמיט אסון על שני העמים רק כדי לשמור על כסאו. מלחמה תביא רק עוד הרג, סבל וכאב בשני הצדדים.

אנחנו דורשים את הפתרון היחידי למצב: הסרת המצור מעל עזה, סיום הכיבוש, וחתירה לשלום ישראלי-פלסטיני צודק.


"החיסול נעשה ממניעים פוליטיים"

ח"כ עומר בר לב (העבודה גשר) וח"כ עופר כסיף טענו הבוקר כי החיסול נעשה ממניעים פוליטיים וגררו בעקבות כך תגובות נזעמות בימין /

להלן מבחר קולות ביקורתיים מהאינטרנט, טוויטר ופייסבוק

חה"כ כסיף: "נתניהו פועל לשם הצלת עורו";

החיסול הלילה (שלישי) בעזה של בכיר הג'יהאד האסלאמי בהא'א אבו אל עטא בעיצומו של המשבר הפוליטי בישראל כבר גורר בעקבותיו חילופי האשמות הנוגעות לעיתוי החיסול ולהקשר הפוליטי שלו. ח"כ עומר בר לב (העבודה גשר) וח"כ עופר כסיף טענו הבוקר כי החיסול נעשה ממניעים פוליטיים וגררו בעקבות כך תגובות נזעמות בימין. לדברי ח"כ בר לב, בעבר מפקד סיירת מטכ"ל, "בכירים בג'יהאד האסלאמי כאבו-אל עטא הם בני מוות וידו הארוכה של צה"ל יכולה להגיע לכל אחד, אך איני יכול שלא להרגיש שביטחון המדינה והפקודה לפגוע בבכיר הג'יהאד נוצלו בציניות וממניעים פוליטיים. בעוד מספר שעות יכנס ללשכת שר הביטחון אדם חדש ולא מנוסה, שעלול לרשת מלחמה שנפתחה בפזיזות״. חברתו לשעבר למפלגת העבודה, ח"כ סתיו שפיר, תמכה בדעתו של בר לב וכתבה: "מחזקת את התושבים שבמרחבים המוגנים ומאחלת לסיום מהיר של ההסלמה. לצערנו, אם בעבר היה נהוג להתאחד בשקט סביב החלטות הממשלה, היום קשה שלא לשאול שאלות על העיתוי. את ההרתעה והביטחון צריך היה להשיב מזמן. לא בממשלת מעבר כשהמנדט בידי אחרים ומעל כל החלטה של ביבי מרחפת עננת חשדות. מצב מסוכן".

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, כתב בטוויטר: "אדם ציני שהפסיד שתי בחירות ברצף ישאיר רק אדמה חרוכה בניסיון נואש להישאר בתפקידו. במשך עשור קם כל בוקר במטרה להעמיק את הכיבוש ולהרחיק את הסיכוי לשלום - וכך עשה גם היום". ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) אמר: ״לשם הצלת עורו - נתניהו פונה לדבר היחיד שהוא מסוגל לעשות: הרג, הרס וחרחור מלחמה. שפיכות הדמים – בראשו". חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן האשימה גם היא את ראש הממשלה בניצול פוליטי: "הציניות והאכזריות של נתניהו לא יודעות גבול - הוא פותח במלחמה כתרגיל פוליטי. מוכרחים לעצור את האש עכשיו, לפני שנדרדר לעוד ועוד הרג".

עמר בר-לב @omerbarlev המרצח הא אבו אל-עטא הוא בן מוות. בשנה וחצי האחרונות היו מספר רב של הזדמנויות לחסל אותו כמו גם בכירים נוספים בג'יהאד ובחמאס אך הקבינט נמנע מלעשות זאת. מדוע שינה נתניהו את עמדתו דווקא עכשיו שבעה ימים לפני תום המנדט של ח'כ גנץ להרכיב ממשלה? והתשובה לצערי ברורה

Ayman Odeh @AyOdeh אדם ציני שהפסיד שתי בחירות ברצף ישאיר רק אדמה חרוכה בניסיון נואש להשאר בתפקידו.

במשך עשור קם כל בוקר במטרה להעמיק את הכיבוש ולהרחיק את הסיכוי לשלום - וכך עשה גם היום.

Ofer Cassif עופר כסיף @ofercass לשם הצלת עורו - נתניהו פונה לדבר היחיד שהוא מסוגל לעשות: הרג, הרס וחרחור מלחמה. שפיכות הדמים - בראשו.

MK Aida Touma-Sliman ✔ @AidaTuma הציניות והאכזריות של נתניהו לא יודעות גבול - הוא פותח במלחמה כתרגיל פוליטי. מוכרחים לעצור את האש עכשיו, לפני שנדרדר לעוד ועוד הרג.

"זהו לא זמן התנגחויות פוליטיות ואלה אינן מוסיפות כבוד לכל העוסק בהן - זאת השעה לחדול מהתבטאויות שכאלה מיד. אזרחי ישראל, אנא, היו קשובים להנחיות מצילות החיים של פיקוד העורף והישמרו לנפשותיכם מאוד". גם סגן שר הביטחון ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) את דברי בר לב "אמירה אומללה". לדבריו "מזמן לא שמענו בכיר כל כך, מדבר שטויות כל כך בביטחון רב כל כך. רב המחבלים שעמד מאחורי מאות פיגועים מעזה לעבר ישראל, היה בן מוות מזה זמן. התנאים בשלו רק הלילה וחיסולו היה צעד מובהק של מניעת פיגועים משמעותיים נוספים. יישר כח לכוחות הביטחון ודרג מקבלי ההחלטות על הביצוע", אמר דיכטר. גם יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, התייחס לדברי בר לב ואמר: "אני קורא ושומע מספר הולך וגובר של אמירות שמנסות להציג את האירוע הביטחוני הזה כאקט פוליטי, אני מציע לכם להירגע. פעולות מהסוג הזה אינן יזומות ע"י הממשלה אלא מתקבלות מצה"ל". ח"כ גדעון סער בירך את ראש הממשלה בנימין נתניהו על ההחלטה לחסר את אבו אל עטא: "מברך את ראש הממשלה ושר הביטחון, צה״ל וכוחות הביטחון על ההחלטה לחסל את בהאא׳ אבו אל-אטא וביצועה. עם ישראל מאוחד ברגעים אלה וראוי שאחדות זאת תבוא לידי ביטוי גם במערכת הפוליטית ותוסיף עוצמה לישראל. היעד הנדרש צריך להיות: פירוק התשתיות הצבאיות של החמאס והג׳יהאד האסלאמי בעזה.

ההסלמה הביטחונית תשליך מן הסתם גם על הפגישה המתוכננת להיום בין יו"ר כחול לבן בני גנץ לבין יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ועל המגעים להרכבת ממשלה על רקע דיווחים כי גנץ מתכוון להשיב בחיוב להצעת ליברמן לקבל את מתווה הנשיא.
".

Tal Yftah ✈ @TalYftah ·ניב רסקין סוגר את הפה לד״ר דגני מנהל גימנסיה הרצליה בראיון הבוקר- ״זה לא הזמן לעסוק בפוליטיקה״. באמת? עתונאי יקר ונכבד זהו בדיוק הרגע לעסוק בפוליטיקה. איזו התקרנפות!!

Gilad Bihari גילעד ביהרי

System Message: WARNING/2 (<string>, line 146)

Block quote ends without a blank line; unexpected unindent.

@BihariGilad · במשך שנתיים יורים על מדינת ישראל, ובדיוק שבוע לפני תום המנדט ישראל מבצעת חיסול שיכול להוביל למלחמה. יכלו לעשות את זה גם לפני שנה. ישראל חייבת להגן על עצמה אבל התזמון לא מקרי. ומי שאומר אחרת, זה לא אמיתי

2h בכל תקופתו של ביבי במשרד הבטחון (שתסתיים היום) היו אך ורק 2 חיסולים ושניהם היו בתקופת הנסיונות להרכבת הממשלה:

5/5/2019 - המנדט אצל ביבי מנסה לייצר מצב חירום וללחוץ על ליברמן כדי לאפשר הקמת ממשלה.

12/11/2019 - המנדט אצל גנץ ביבי מנסה לייצר מצב חירום כדי לסכל הקמת ממשלה. Vladimir Beliak ולדימיר בליאק @VladimirBeliak · אני מספיק זקן, כדי לזכור את בוקר הסיכולים של שחאדה, יאסין, רנטיסי, ג'עברי ואחרים. מעולם האירוע לא שיתק מדינה שלמה, כפי שזה קרה הבוקר. עדות לשחיקה מדהימה ביכולת ההרתעה של ישראל מול ארגוני הטרור. Uri Breitman @uribreitman ·

זה לגמרי נורמלי שמדינה שלמה משביתה את הלימודים והעבודה בגלל ארגון ג'יהאד קטן ומטופש בעזה. זה גם נורמלי שמשפחות שלמות מאבדות את השליטה על חייהן כי צה"ל החליט להרוג שני טרוריסטים. נורמלי בדיוק כמו ראש ממשלה שמתעקש להישאר בשלטון למרות שלוש פרשות שוחד חמורות עם כתבי אישום. ארנון הרביניסט @vK456EoWml6lLm6 ·

4h אז ככה.....4 ילדים בבית. שניים שחזרו מבוהלים. גרים רחוק יחסית מהחזית. לחץ בקרב כל תושבי המועצה האזורית. ישראל מושבתת מתל אביב דרומה. לא בגלל מלחמה, לא בגלל מבצע רחב היקף. ברקע עסקה פוליטית על מזבח משרד הביטחון. באמת מאמינים שהשיקולים ממלכתיים? אבישי מתיה @Benadam2019 · 4h אזרחי ישראל, תזכורת: "מדובר על ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, ואין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים כל כך גורליים במדינת ישראל. קיים חשש שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא על פי האינטרס הלאומי" (ביבי, 2008) Yair Golan - יאיר גולן @YairGolan1 · 16h מה בעצם נתניהו אומר? אם מפלגת הליכוד תשב באופוזיציה, ותגיע העת למבצע צבאי הכרחי, היא תפקיר את עם ישראל? ב רגעים של חירום לאומי אנשי הליכוד יעסקו בהפלת ממשלה ויציאה למערכת בחירות? בקיצור, אחרי שאתמול הלין על היעדר ממלכתיות מצד יריביו ומצד משפחת רבין, נתניהו חוזר להשמצותיו הידועות. Itai Leshem @Itai_Leshem

1h חלאס, אין ח"כ אחד בכחול-לבן שמאמין לנתניהו. אין אחד שחושב שהעיתוי מקרי. ובכל זאת כולם מוציאים הודעות גנריות יעני ממלכתיות שנכתבו על-ידי מיטב היועצים בלי אף מילת ביקורת. שמישהו יעדכן אותם שהמנוול - כן, זה שלפני רגע מינה שר ביטחון רק בגלל שיקולים פוליטים- שינה כבר מזמן את הכללים. Rami Vered רמי ורד @ramivered

System Message: ERROR/3 (<string>, line 205)

Unexpected indentation.
·

יובל הלפרין

זהו, בשביל להישאר לנצח ראש ממשלה שכולם יסתמו את הפה ויתייצבו מאחוריך אתה צריך טבח קטן בעזה. ידעתי שזה לא יעבור בלי זה. ה"חיסולים" הם פשע מלחמה לכל דבר שגורם פשעים נוספים. שמישהו באופוזיציה הציונית יגיד שזה נועד להציל את ראש הממשלה מכתבי האישום ולתעמולה לבחירות שלישיות ואולי להחזיר את ליברמן לנתניהו? שבתקופה כזאת רק הסדרה והסרת המצור יביאו לשקט בדרום? מה פתאום.

עומר ברלב דווקא שבר את קשר השתיקה בין מדיניותו ה"ביטחונית" כביכול של נתניהו ובין שיקולי ההישרדות הפוליטיים שלו. התחלה טובה. אבל עמיר פרץ קפץ מיד בשביל "לתקן" את עומר ברלב ולחזור לקשקש "גיבוי לכוחות צה"ל". עלוב ביותר.

Uri Horesh: למה כבר ניתן לצפות משר הביטחון של מלחמת לבנון ב?

יובל הלפרין: מסכים בהחלט. אם כי קיוויתי שגם זמן עושה קצת את שלו.

תזכרו שרוב ההחלטות החשובות מתקבלות מאזור תל אביב. אז "אם טיל אחד היה נופל על תל אביב היו משטחים את כל עזה"? ממש. אולי ההפך - כשטילים פוגעים בתל אביב זה מציב גבולות של הרתעה למקבלי ההחלטות תאבי הרצח והחורבן.

ממש צריך להיות קוסם גאון בשביל לדעת שאתה חי במקום שבו אתה מזמין טיל אחד (שלא לדבר על עשרות טילים), וכולם נעמדים דום ומאחוריך ומצדיעים. וכולם זה קודם כול המנהיגים הפוליטיים. כי מנהיג פוליטי חזק שהיה שובר את השורה היה מעניק בכך לגיטימציה גם בקרב הקהל הרחב.

זהבה גלאון Zehava Galon

רציתי לכתוב משהו על ביבי/הסלמה/חקירות/ממשלת אחדות/מלחמה/פיקוד העורף - אבל הגששים ניסחו את זה כבר טוב יותר "למה אין לנו עדיין שר מלחמה? ...אומרים ששר החינוך יתמנה לשר מלחמה... כששר החינוך היה שר חינוך היה חינוך? אולי כשיהיה שר מלחמה לא תהייה מלחמה..." https://youtube.com/watch?v=-klCrvagcJs&feature=youtu.be

עשר דקות מה לקחת בעשר הדקות בין הטלפון המודיע שעוד מעט מפציצים את הבית ועד לנהמת המטוס המתקרב? ארנק, מסמכים, ספרים, כרית המיטה? סיפור של סופרת עזתית שיוצא לאור בעברית בהוצאת מכתוב. כאילו נכתב היום

וִסַאם נביל אלמַדַנִי 12.11.2019

https://mekomit.co.il/%d7%a2%d7%a9%d7%a8-%d7%93%d7%a7%d7%95%d7%aa/

---------- Forwarded message --------- From: Noa Galili

ארגון גישה עוקב בדאגה אחר ההתפתחויות האחרונות, וקורא להוציא את התושבים מחוץ למעגל האש‬

ישראל הודיעה הבוקר על סגירת המעברים בין ישראל לרצועת עזה, מעבר ארז לאנשים ומעבר כרם שלום לסחורות, לתנועה בשני הכיוונים, וכן על צמצום מרחב הדיג מול חופי הרצועה לשישה מיילים ימיים בלבד, זאת עד להודעה חדשה, "בעקבות המצב".

נזכיר כי על ישראל חלה חובה לאפשר את המשך אספקת הצרכים החיוניים של תושבי הרצועה ולהגן על יכולתם לנוע בעת הזאת לכל הפחות לצרכים הומניטריים. גישה עוקב בדאגה אחר ההתפתחויות והשפעתן על החיים האזרחיים, וקורא להוציא את התושבים מחוץ למעגל האש.

בברכה, נעה גלילי

רכזת פעילות ציבורית

גישה – מרכז לשמירה על הזכות לנוע

טל: 03-6244120 שלוחה 103

פקס: 03-6244130

www.gisha.org


מסיק זיתים בכפר ג'יוס באדמות הכלואות - שבת 09.11.19

חברות וחברים יקרים, עונת המסיק השנה התאפיינה בהתגייסות מוגברת; מעל 140!! הגיעו לפעילות עד כה ולהם התודה והברכה. העונה כבר מסקנו ארבעה סופי שבוע מוצלחים. הזמן מתקצר ועדיין יש עוד הרבה פרי למסוק - חשוב שנבוא!

ההרשמה השבוע מתנהלת בעצלתיים. יהיו לנו עוד ימי מסיק ספורים והמלאכה מרובה. השתתפותנו חשובה! בואו להביע סולידאריות ולתת כתף לחקלאים הפלסטינים!

השבוע מגיעים לכפר ג`יוס לקיים מסיק באדמות הכלואות בין גדר ההפרדה לקו הירוק. מתאים למשפחות עם ילדים.

הגעה ברכב פרטי או בהסעה מאורגנת הכל על פי מספר כלי הרכב והמתנדבים/ות: בעלי/ות כלי רכב מתבקשים להודיע על השתתפות, והאם יוכלו לאסוף מתנדבים וכמה אנו מבקשים מהמתנדבות/ים להודיע בהקדם על השתתפותם, מקום מגורים, וטלפונים.

נקודות איסוף מתוכננות: תל-אביב: גן לוינסקי בשעה 07:30. תחנת האוטובוסים בדרך נמיר פינת ארלוזורוב לצד צפון, בשעה 07:45. מחלף הכפר הירוק : בכביש 5 לכיוון מזרח בשעה 07:45 כפר סבא: אגד כפר סבא, רח` ויצמן פינת רח` תל חי לכיוון מזרח, בשעה 08:00. נקודת ריכוז ויציאה לכפר: מעבר אייל, במגרש החניה בשעה 08:15

נא לדייק

הרשמה מוקדמת: יעקב מנור - 050-5733276, 09-7670801. דוא`ל: manor12@zahav.net.il מיקי פישר -054-7202378 דוא`ל: miky.fisher@gmail.com בומה ענבר- 054-7670511 דוא`ל: buma.inbar@gmail.com

מוזמנות/ים להגיע ולהפיץ בתפוצה רחבה ככל האפשר

נא להקדים ולהירשם,מסיק טוב!