פעילות ודיווחים 

מפגינים נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית

ההפגנות שהיו ואלה שיהיו:

System Message: WARNING/2 (<string>, line 3)

Definition list ends without a blank line; unexpected unindent.

דגל שחור נגד הסיפוח - פעילות בימים הקרובים

ה-1.7 עבר, וסיפוח בינתיים אין. אבל אי אפשר עדיין לנשום לרווחה: היום פורסם שהלחץ של האוונגליסטים על טראמפ לקדם את הסיפוח ממשיך, נתניהו הצהיר שהוא ממשיך בהתייעצויות עם האמריקאים. אז אנחנו לא ננוח עד שנדע שהסיפוח ירד מהפרק לגמרי (והאמת? גם אז לא ננוח ונמשיך להיאבק לסיום הכיבוש, עד שיהיה פה שלום!). אז מה אנחנו עושים בענין??

יוצרים יחד שלט ענק נגד הסיפוח || יום שישי 3.7 שעה 10:00 רחבת מוזיאון ת"א || העם נגד סיפוח || https://www.facebook.com/events/208221746993514/

תולים שלטים נגד הסיפוח || 3.7 בכל הארץ || שלום עכשיו || לכבוד ה-1.7 פעילי שלום עכשיו תלו שלטים בכל המדינה, ומחר יוצאים לגל שני || לפרטים - ניצן 054-7397433

  • לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! * || יום שישי 3.7 שעה 14:15 הקונסוליה האמריקאית בירושלים (אגרון 20) || קבוצת פועלות || במחאה על מזימות הסיפוח ולקריאה להכרה עולמית חד צדדית במדינת פלסטין העצמאית || לפרטים ותיאום - יובל הלפרין 050-5613924, צילי גולדנברג 052-2908302, יאפא שוסטר 054-6570300

למה הסיפוח רע ומה אפשר לעשות? האתר החדש של שלום עכשיו נגד הסיפוח https://stop-annexation.co.il/#1592920557091-650de07e-d1c1

בימים האחרונים היו אינספור פעילויות של ארגונים ופעילים בכל הארץ. חייבים לעצור את הסיפוח. אנחנו ממשיכים. לפני שיהיה מאוחר מדי!

https://www.facebook.com/%D7%93%D7%92%D7%9C-%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%97-100655428301214/


דגל שחור נגד השחיתות השלטונית - פעילות בימים הקרובים

שבוע סוער עבר על כוחות המחאה. המוני המשתתפים בקבלת השבת בבלפור היו עדים למעצר הפוליטי המתוזמן שהעלה את המחאה אל הכותרות ברוב כלי התקשורת. במקביל הגיעו אלפים אל עשרות הצמתים והגשרים במבצע גדול של הדגלים השחורים, שיחזור גם השבוע. ההפגנה הנוספת, הספונטנית, במוצאי שבת, בבלפור ומול בית המשפט, יחד עם שחרורם ללא תנאי של שלושה העצורים היוו שיא חדש של מחאה שמציתה זיקים חדשים של תקווה.

מחאת הכיסאות ליד בית ראש הממשלה בירושלים ממשיכה להתעצם ולהעצים.

קבוצת פעילים ממשיכה לקיים שם משמרת קבע עשרים וארבע שעות ביממה במשך כל השבוע וכולם מוזמנים להצטרף אליהם - לביקור, לשהייה, ללינה. לעידוד ושותפות. וכמיטב המסורת הנוצרת, גם בשישי השבוע בארבע תיערך במקום קבלת שבת בהשתתפות מאות פעילים מכל רחבי הארץ.

קבלת השבת הגדולה הפעם בסימן הדרישה לוועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות וכלי השיט. נבוא כולנו!

הפעולה הגדולה ביוזמה ובביצוע הדגלים השחורים, תתקיים גם השבוע במוצאי שבת בשש וחצי בערב: משמרות מחאה נגד השחיתות ובדרישה לחקור את פרשת הצוללות יתייצבו בו זמנית על עשרות גשרים בכול רחבי הארץ. פרטים בקבוצות השונות של הדגלים. במקביל, תתקיימנה ההפגנות הקבועות במקומות הבאים: הרצליה - בשישי בעשר בשער העיר - יד לבנים נס ציונה - ביום שישי באחת עשרה, בצומת ויצמן - עמק השושנים וגם *בצומת אלונים בשישי באחת עשרה

משהו חדש וטוב: במוצאי שבת בשמונה בערב כיכר השמונה בפרדס חנה אירוע מיוחד לצעירים צעירים מדברים עתיד מוסיקה ושיח פוליטי פתוח במטרה לקרב את הדור הצעיר לחשיבה ולעשיה בתחום הפוליטי החברתי.

ולהפגנות מוצאי שבת - בעקבות ההתרחשויות חזרה לאחר הפסקה ארוכה ההפגנה הוותיקה במודיעין (צומת שילת בשבע בערב) *ובשבוע שעבר גם בקרית גת (צומת פלוגות)

System Message: WARNING/2 (<string>, line 49); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

כך גם *בראש פינה - בכיכר ליזה במוצאי שבת בשמונה, בנהריה - צומת נהריה, למרגלות התותח וכן השתלבות במבצע הגשרים. שעה טרם נקבעה.

בחיפה במוצ"ש בשש בערב בצומת מקסים, על דרך ההגנה עם אופציה למעבר לחוף הכרמל.

בצומת רעננה - אחוזה פינת כביש ארבע - מוצאי שבת בשמונה בערב.

ובמוצאי שבת בשמונה גם ותיקת ההפגנות המתחדשת בכיכר גורן בפתח תקווה , ש"עברה" בשבוע שעבר להפגנה הגדולה בבלפור ובבית המשפט בירושלים.

ואחרונה חביבה, במוצ"ש בשבע בכיכר פריז בירושלים - סמוך להפגנת הכיסאות, ליד בית ראש הממשלה.

*ההפגנות על גשר יקום ועל גשר הרצליה ב' תשתלבנה גם השבוע במבצע הגשרים הגדול ותתקיימנה בהתאם, בשעה שש וחצי

System Message: WARNING/2 (<string>, line 63); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

כמו בשבוע שעבר, ההפגנות שלא תתקיימנה ופעיליהן יתמקדו באיוש גשרים באזור הן ההפגנות *בקרית טבעון, בעפולה ובפרדס חנה, כפי שיעשו פעילים רבים גם של ההפגנות המתקיימות. *במקביל, ממשיכה התנועה לאיכות השלטון בהרצאות ואירועים בנושא פרשת המניות וכלי השיט, שבדרישה לחקירתם עתרה לבג"צ.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 65); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

פעילי יש עתיד ממשיכים להפגין במקומות שונים תוך הפרחת בלון צפלין בדמות צוללת. ובשבת מתוכננת גם מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה הפגנה נגד מכלול התכניות לפיתוח משק הגז ופגיעתו בסביבה אך מומלץ לוודא קיומה באופן סופי. ✡️✝️☪️ פעולות נגד הסיפוח ובעד השלום והדמוקרטיה תתקיימנה ביום שישי מעשר בבוקר עד אחת ברחבת מוזיאון תל אביב אירוע מרכזי: אמני גרפיטי ופעילים חברתיים צובעים שלט מחאה באירוע *העם נגד הסיפוח". כולם מוזמנים. מתאים גם למשפחות וילדים ופעילי שלום עכשיו מציפים את הארץ בשלטי "הסיפוח רע לישראל" ונמשכות גם המחאות השונות הנוספות נוכח המשבר הכלכלי הקשה שפוגע בציבורים רבים ובתקציבים החברתיים: המחאה של תעשיית התרבות, הבידור והאירועים, שנמשכת גם היא בבירה ובתל אביב מחאת נהגי ההסעות הפרטיים שממשיכים בפעולות חוסמות תנועה ויוצרות פקקים מחאת ענף התיירות מחאת הריבון ♿ מחאת הנכים ועוד. אל אלה מצטרף מאבקם של הרופאים המתמחים, נגד המשמרות בנות עשרים ושש השעות שנכפות עליהם. כל אלה ואחרים, בהם מחאת השולמנים, ארגוני עצמאים ועובדי ענפים שונים נוספים במשק מתכננים להפגין ביום שלישי, השבעה לחודש משמונה בבוקר עד אחת בצהרים מול משרדי הנהלות הבנקים בשדרות רוטשילד בתל אביב

System Message: WARNING/2 (<string>, line 68); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

*אנו באים לזעוק את זעקת הדמוקרטיה, ולא נרתע! סוף שבוע מבורך, אברי רביב 052-388-7887: http://bit.ly/hafganot_map

System Message: WARNING/2 (<string>, line 82); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

https://chat.whatsapp.com/H9vsrrZnO4aF4Trjh0j6Xr


מצפון ועד דרום מתנגדים לסיפוח : אלפי שלטי 'הסיפוח רע לישראל' נתלו ברחבי הארץ

לרגל תאריך היעד לתחילת המהלך לסיפוח חד צדדי של שטחים בגדה המערבית מצד ממשלת ישראל, ערכו פעילי תנועת 'שלום עכשיו' מבצע תליית שלטים נרחב בכל רחבי הארץ. הפעילים תלו אלפי שלטים במאתיים וחמישים מוקדים מצפון ועד דרום שעליהם הכיתוב 'הסיפוח רע לישראל'. בנוסף לצמתים והגשרים השונים, תלו הפעילים שלט בבית מפלגת הליכוד, מצודת זאב שבתל אביב.

משלום עכשיו נמסר: "צבענו את המדינה והזכרנו לממשלה שסיפוח חד צדדי רע לישראל, יפגע בסיכוי לשלום וידרדר אותנו מדינית, ביטחונית ומוסרית. רוב הציבור נגד סיפוח, מערכת הביטחון נגד סיפוח והטובים שבידידנו באיזור ובעולם קוראים לישראל לא לספח."

בתנועה שבים וקוראים לראש הממשלה החליפי, שר הביטחון ויושב ראש 'כחול לבן', בני גנץ, לומר בקול ברור כי הוא וכל חברי מפלגתו יתנגדו לכל מהלך לסיפוח חד צדדי. " גנץ, למעלה מ 80 אחוז ממצביעי 'כחול לבן' נגד סיפוח. אל תהיה משת"פ של מיעוט קטן וקיצוני ותיתן יד להחרבת מורשת רבין."

לפרטים: נדב גלאון - 050-9221666

https://tinyurl.com/y8a5tv67 https://13news.co.il/item/news/politics/state-policy/netanyahu-gantz-annexation-1087245/


עומדים יחד - סיכום יום הזעם על המגיפה הכלכלית From: עומדים ביחד نقف معًا

השבוע יצאנו ליום מחאה ארצי על המשבר הכלכלי ואטימות הממשלה. פתחנו את הבוקר עם השכמות לשר החינוך ושר התיירות. המשכנו עם תליית פוסטרים בבית שמש ושלטי ענק בגשרי ירושלים. צעדנו והפגנו בנגב, בעכו, בחיפה, בירושלים ובתל אביב-יפו, והשמענו את הקול של העם מול ממשלה מנותקת. כבר נרשמה הצלחה ראשונה: לפני יומיים, בעקבות הלחץ הציבורי, הממשלה האריכה את הזכאות לדמי אבטלה. זה קרה בזכות המחאה. לכן כל-כך חשוב שגם נמשיך להיאבק, כי יש עוד הרבה מה לעשות כדי למנוע קריסה כלכלית של רבות ורבים מאיתנו.

אין לנו משרדי יח"צ, אין לנו תרומות-ענק מבעלי-הון, אבל יש לנו 2,500 חברות וחברים - יהודים וערבים, במרכז ובפריפריות - הפועלות במסגרת מוסכמת אחת. לזה אנחנו קוראים: "לבנות כוח".

אנחנו מתכוונים להמשיך במאבק של העם נגד המנותקים שבשלטון. כדי לגרום לממשלה להתחיל לעבוד בשבילנו וליישם פתרונות למצב כמו שעשו כל-כך הרבה ממשלות אחרות בעולם – אנחנו צריכים המון מנהיגים ומנהיגות בשטח - במרכז ובפריפריה - שידעו להוציא לפועל הכשרות, פעולות ולבנות שותפויות מקומיות.

*******************************************

דיון משפטי מכריע - לא לגירוש משפח סומרין מביתה!

מאבק של קרוב ל30 שנה מגיע לנקודת הכרעה משמעותית היום (שלישי) בבוקר, כאשר ידון בית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה של קק"ל לסלק את בני ובנות משפחת סומרין מביתם בשכונת סילוואן במזרח ירושלים.

אנחנו, פעילי ופעילות שלום וזכויות אדם, נגיע לעמוד מחוץ לבית המשפט המחוזי על מנת להראות למשפחה, לשופטים, לציבור ולקק"ל שלא ניתן לעוול הזה לעבור. להבהיר שבית המשפט נדרש להכריע אחרת.

התביעה לגירוש משפחת סומרין מבוססת על פרשנות מפלה של חוק נכסי נפקדים, שקובע כי מי ששהו במה שמוגדר כמדינת אויב יאבדו את נכסיהם, זאת למרות שהמשפחה מתגוררת ברציפות בבית מאז שנבנה, על ידי בני המשפחה, בשנות ה50.

בואו איתנו לתמוך במשפחה ולדרוש הכרעה צודקת! ניפגש ב8:30 מחוץ לבית המשפט המחוזי ברחוב סלאח א דין, ירושלים.

הכוח לשנות את גורל ביתם של משפחת סומרין נמצא בידיים של בית המשפט - אך גם בידיה של קק"ל. לפרטים נוספים על המקרה ולהצטרפות לעצומת מכתבים לקק"ל - https://drove.com/.28uC


מתנגדים לסיפוח! ישראלים ופלסטינים יחד במפגן מחאה משותף

מתנגדים לסיפוח! ישראלים ופלסטינים יחד במפגן מחאה משותף בבקעת הירדן, מחר שבת 27.6 - נגד הסיפוח והכיבוש ובעד שלום צודק.

מחר שבת 27.6 בשעה 18:30 ניפגש בצומת אלמוג ונצעד יחד עם תנועות וארגונים ישראלים ופלסטינים, ובהם חברינו בפורום המשפחות השכולות, זזים ועומדים ביחד.

לצעוד, להתנגד ולהפגין נגד תכנית הסיפוח ובסולידריות עם שותפינו הפלסטינים נגד הכיבוש ובעד שלום צודק.

הצעדה תתקיים באיזור דרום הבקעה, ים המלח – אזור המוגדר שטח C .

להרשמה להסעות מתל אביב וירושלים (פתוחות גם לנציגי התקשורת) : https://forms.gle/j64BBrQmh1G2kBsV9

לוחמים לשלום - עוצרים את הסיפוח

אירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1916085242031929/


תיכוניסטים דורשים לעצור את הסיפוח!

הפגנה היום (חמישי) מול ביתו של בני גנץ בראש העין.

שלום רב :) קוראים לי שחר פרץ, ואני חלק מקבוצת "נוער נגד הסיפוח".

לאחר שבשבועות האחרונים כתבנו מכתב המתנגד לסיפוח עליו חתמו למעלה מ-400 בני ובנות נוער, שלחנו את מכתבנו לרה"מ החליפי ושר הביטחון בנימין גנץ.

לא קיבלנו ממנו אף תגובה, ולכן היום חמישי 25.6 שעה 6.00 בערב נצא להפגין אל מול ביתו ברחוב טללים 7, ראש העין, ולהרים את קולנו נגד הסיפוח והכיבוש.

בברכה, שחר פרץ - 058-4949802 youthletter2020@gmail.com


הפוסט האחרון שלנו העתיד שלנו בסכנה. אנו, בני נוער, חוששים למציאות במדינת ישראל ובפלסטין לאחר תוכנית הסיפוח, העתידה לצאת לדרך ב1 ליולי. תוכנית הסיפוח תעמיק את היריבות והאלימות בין שני העמים, ותחבל בעתיד השלום אליו אנחנו כה משתוקקים.

במשך שנים מקבלי ההחלטות במדינה מדברים על עשיית שלום והידברות עם הפלסטינים, אך ברגע האמת הבחירה היא תמיד במלחמה ובעשיית עוול. אנחנו מתנגדים לכך בתוקף.

תוכנית הסיפוח היא חבלה מכוונת בעתיד השלום, ומתוך כך בעתיד שלנו כבני נוער ישראלים ופלסטינים.

כתבנו מכתב נגד תוכנית הסיפוח, ושלחנו פנייה אישית לרה״מ החליפי ושר הבטחון בני גנץ בבקשה להפגש איתו ולהביע את הסתייגותנו מהמהלכים המתוכננים. הוא לא ענה.

לכן, היום, חמישי, נפגין מול ביתו ונדרוש ממנו להטיל וטו על תוכנית הסיפוח המסוכנת.

אנו קוראים לאזרחי ישראל מכל הגילים להצטרף אלינו בקריאה לתת צ'אנס לשלום ולא רק למלחמות.

https://www.facebook.com/107621357661069/posts/116501310106407/

על מכתב הנוער נגד הסיפוח חתומים למעלה מ-400 בני נוער. כאן נמצא המכתב המלא: https://tinyurl.com/y99p7xth


נוער נגד הסיפוח شباب ضد الضم والاحتلال

בשנה הקרובה רבים מבנות ובני המחזור שלנו יתגייסו לצבא. מאיתנו יידרש להוציא לפועל ולקיים את מדיניות הסיפוח המתגבשת, המאיימת לפגוע בצורה אנושה באוכלוסיה הפלסטינית ובחזון השלום. מסיבה זו אנו, בני הנוער, פונים אל כלל הציבור הישראלי ומקבלי ההחלטות בקריאה חד משמעית: את הסיפוח יש לעצור בהקדם האפשרי.

הסיפוח של השטחים הכבושים, המתוכנן להתחיל ב-1 ביולי הוא חלק מ"תכנית המאה לשלום" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שנועדה לתת מענה לסכסוך הישראלי-פלסטיני - סכסוך הנמשך זמן רב מדי וגובה מחיר גבוה מדי משני צידי המתרס.

"תכנית שלום" הוא שם אירוני להחריד לתוכנית המנוגדת לזכויות אדם בסיסיות ולחוק הבינלאומי, ולכזו שלא תביא דבר מלבד חיזוק האלימות והפיכת השלום לחלום רחוק.

אותה ההחלטה על תחילת הסיפוח, שנעשתה בהתנגדות וללא מעורבות הצד הפלסטיני, למעשה תהפוך את מציאות האפרטהייד בשטחים הכבושים לחוק רשמי ומוכר במדינת ישראל ואף תקצין אותה.

סיפוח יגרור הפקעה מיידית ואוטומטית של שטחים פלסטיניים באיזור המסופח ויגרום לגירוש של יחידים, משפחות וקהילות שלמות מהבתים שלהם לטובת התיישבות יהודית.

המהלך יגרום להחמרת העוני בקהילה הפלסטינית עקב גזל של אדמות חקלאיות ויכשיר את השלילה השיטתית של זכויות הפלסטינים כגון הזכות לביטחון, הזכות לחופש תנועה, הזכות לכבוד, הזכות להליך משפטי הוגן ועוד.

על כן, אנחנו מתנגדים לצעד מסוכן זה, אשר ינציח את הכיבוש האלים הקיים כיום, ויעמיד את חייהם של כ-15 אלף פלסטינים החיים בשטחים המיועדים לסיפוח, בפני גורל לא ידוע, אלים ומדכא.

אנו דור שוחר שלום. מאז שאנחנו קטנים שמענו הבטחות על סיום המלחמות ועל איך כשנגדל יהיה פה טוב יותר. כעת אנחנו רואים בצורה ברורה מאי פעם איך מקבלי ההחלטות מחבלים במאמצים לשלום בצורה מכוונת וחסרת אחריות.

היום, כשהגענו לגיל בו מדינת ישראל דורשת מאיתנו לקחת חלק פעיל בקיום מדיניות גזענית ואלימה, אנחנו מחוייבים להתנגד באופן פעיל ונחרץ לסיפוח.

אין ספק שמהלך זה יביא לחידוש העימותים האלימים באזורנו, שקורבנותיהם יהיו פלסטינים וישראלים כאחד. פירושו הוא העמקת הסכסוך, שימור מעגל הדמים והמוות, וביסוס הכיבוש, האלימות והגזענות.

המאבק כנגד הסיפוח הוא המאבק על עתיד שתי המדינות ועל אופי מדינת ישראל. זהו רגע האמת - האם אנחנו רוצים לחרות על דגלנו את האלימות או את השלום? את הדיכוי או את התקווה?

לנו ולדורות שלפנינו הייתה הפריבילגיה לחיות עם תקווה לעולם טוב יותר, לשלום. במידה ואסון הסיפוח יקרה - הדורות הבאים לא יזכו לאותה התקווה. אולם, אם נעצור את הסיפוח עכשיו - נשמר את התקווה ונוכל יחד, כשני עמים, לסלול את הדרך לשלום - שעליו אנו חולמים עשרות שנים.