פעילות ודיווחים 

ועדת החוקה בכנסת תדון בהגבלות על חופש הביטוי וההפגנה

מחר ב-12:00 בועדת החוקה: דיון על מדיניות הפרקליטות והמשטרה בעניין קיום הפגנות בימי המלחמה – לבקשת ח"כ גלעד קריב

לאור ריבוי מקרים בהם נשללה זכות ההפגנה ע"י משטרת ישראל מאז תחילת ימי הלחימה, ועדת החוקה תקיים דיון בנוכחות המשטרה והפרקליטות. הדיון יתמקד במדיניות המשטרה והפרקליטות מאז ה7.10 בענייני הפגנות ומחאות, תוך הבלטת אירועים בהם נשללה זכות המחאה.

מי שמרכז לקראת הדיון דוגמאות הוא שקמה מצוות לשכת קריב, ככל שהייתם עדים לשלילת זכות המחאה מאז ה7.10 - נשמח אם תשתפו אותו בפרטי המקרה

שקמה 058-449-2009


זעקת הילדים החיים במלחמה - מחר (ב'), קפלן, תל אביב

ילדים הם ילדים מעל חמישה מיליון ילדות וילדים חיים תחת אש!

ביום שני ה 20.11, יום זכויות הילד הבינלאומי, נפגש כולנו כדי לזעוק את זעקת הילדים כולם החיים בצל המלחמה כבר מעל 40 ימים ולילות. למען הילדים והילדות כולם - החטופים הישראלים שבשבי החמאס, הילדות שנרצחו ונפצעו בטבח בשבעה באוקטובר, הילדות שנעקרו ופונו מביתם, אלפי הילדים ההרוגים והפצועים בעזה, למען כולם וכולן, הילדות והילדים של כולנו, אלה שכאן ואלה ששם – למען עתידם נדרוש:

-לקדם עסקת שבויים וחטופים מיד, כדי לאפשר לכולם לחזור למשפחות שלהם. - לפעול מתוך השבר, הקריסה והאובדן, ולהתקדם להסכם שלום ישראלי-פלסטיני, שמתחיל מהפסקת הלחימה, בתור הדרך היחידה להבטיח ביטחון לכולנו.

רחוב קפלן פינת דה וינצ׳י, תל אביב, מחר שני 20.11 בשעה 17:00

בתקווה לימים שקטים ובטוחים נירית בן חורין, יו"ר ומייסדת הורים נגד מעצרי ילדים מוריה שלומות, מנ"כלית הורים נגד מעצרי ילדים


בהפגנה נגד המלחמה, המשטרה אסרה להניף שלטים נגד המלחמה

"טבח לא מצדיק טבח"; "הסדר מדיני"; "ביבי לכלא"; "לא לאפרטהייד"; "אוכל במקום פצצות", ו"להחזיר את החטופים לעצור את הנקמה" הם רק כמה מהשלטים שנאסרו על ידי המשטרה בהפגנה נגד המלחמה שנערכה בתל אביב

מאת: אורן זיו 18.11.2023

"המשטרה הופכת שלב אחר שלב למשטרה פוליטית על מלא". שוטר בוחן שלטים של מפגינים נגד המלחמה, תל אביב, 18 בנובמבר 2023

מאות יהודים וערבים התכנסו היום (שבת) אחר הצהריים במתחם מגודר בחוף צ’ארלס קלור בתל אביב, בהפגנה נגד המלחמה שנערכה באישור משטרתי. המשטרה אישרה את קיום ההפגנה רק לאחר שהאגודה לזכויות האזרח עתרה לבג"ץ בשם מפלגת חד"ש, לאחר שניסיונות קודמים להפגין נגד המלחמה פוזרו באלימות על ידי המשטרה, תוך מעצרים, כולל של רבים מקרב חברי ועדת המעקב העליונה של האזרחים הערבים.

מאות שוטרים אבטחו את האזור ובדקו כל שלט ותיק שנשאו המפגינים, אשר גם נשאלו על ידי השוטרים בטרם כניסה למתחם אם הם נושאים איתם דגל. בעקבות התנאים המחמירים של המשטרה, המארגנים ביקשו להיצמד למסרים בעד שלום ונגד פגיעה בחפים מפשע.

בכמה מקרים המשטרה אסרה על הכנסת שלטים בגלל תוכנם. אחד המפקדים אמר למארגנים: "כל תוכן, באנר או דגל שיכולים לייצר התססה, לא ייכנסו לפה". על גבי שלטים שנאסרו לשימוש על ידי המשטרה נכתב: "טבח לא מצדיק טבח"; "הסדר מדיני"; "ביבי לכלא"; "לא לאפרטהייד"; "אוכל במקום פצצות", ו"להחזיר את החטופים לעצור את הנקמה".

חלק מהשלטים נלקחו לניידת סמוכה ולמפגינים נמסר כי יקבלו אותם בתום ההפגנה.

עורכת הדין נעה לוי, מזכירה חד"ש בתל-אביב וממארגנות ההפגנה, אמרה בתגובה: "השלטים שהפריעו לשוטרים, שהחליטו שהם מתסיסים ומסיתים, היו שלטים שקראו לא להפצצות וגם לא לאפרטהייד ו'טבח לא מצדיק טבח'. גם שלטים מאוד בסיסיים, של 'כן לשלום, לא למלחמה' הפכו לחשודים בעיני המשטרה, שהציבה מנגנון שלם של בדיקה פוליטית בכניסה למתחם. אנשים שלבשו חולצות של 'מסתכלים לכיבוש בעיניים' עוכבו ורק לאחר התערבות אפשרו להם להיכנס, כאשר מבחינת השוטרים עצם המילה 'כיבוש' מהווה הסתה. המשטרה הופכת שלב אחר שלב למשטרה פוליטית על מלא, והאירוע הזה מדגים זאת".

ברגע קומי מעט ניסו השוטרים למנוע גם הכנסת שלט בו נכתב "בקש שלום ורודפהו" וחזרו בהם רק כשנאמר להם שזהו ציטוט מהתנ"ך.

בין הדוברים בהפגנה היה יו"ר ועדת המעקב, מוחמד ברכה, שנעצר לפני קצת יותר משבוע על שתכנן לקיים עצרת למען השלום בנצרת, שאמר: "ההפגנה הזו תהיה סימן דרך במלחמה נגד המלחמה. ההפגנה הזו תהיה סדק רציני במדיניות ההשתקה, שדואגת לא להראות מה נעשה בשמם של הישראלים בעזה".

מעוז ינון, ששכל ב-7 באוקטובר את שני הוריו בהתקפת חמאס על נתיב העשרה, דיבר גם הוא בהפגנה, ואמר: "כשאתה הולך במדבר וחם לך, ואתה הולך להתמוטט, אתה צועק למים. זה הזמן הכי נכון לצעוק לשלום ולשוויון. זה הזמן הנכון להפגין למען שלום ושוויון ולמען עצירת המלחמה. אין זמן יותר נכון מעכשיו".

מדוברות המשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל איפשרה את חופש הביטוי והמחאה, זאת לאור החלטת בג"צ ובהתאם לתנאים שנקבעו לקיום ההפגנה".


מאות מפגינים בתל-אביב נגד המלחמה, בקבוקים וחפצים נזרקו לעברם

עשרות אזרחים התעמתו עם המוחים בגן צ'ארלס קלור שקוראים להפסקת אש מיידית. בין המפגינים נגד המלחמה: יו"ר הכנסת לשעבר, אברהם בורג. מפגינה אחת עוכבה. מארגני ההפגנה: "עומדים על זכותנו להשמיע את קולנו. לא נשלים עם רדיפה פוליטית"

אדם קוטב|

מאות מפגינים, יהודים וערבים, מוחים בשעה זו בגן צ'ארלס קלור בתל אביב וקוראים להפסקת המלחמה ולביצוע עסקה להחזרת כל החטופים והשבויים בתמורה לאסירים.

המשטרה נערכה להפגנה עם כוחות מתוגברים הכוללים כוחות מג"ב, יחידת פרשים וזינזאנה. מתחם ההפגנה גודר והשוטרים בדקו את ציוד המפגינים לפני שנכנסו. מפגינה אחת עוכבה על ידי המשטרה.

מקביל עשרות מתנגדים להפגנה הגיעו למקום עם מערכת הגברה ומשמיעים שירים. המשטרה הציבה אותם ממול, גם כן בשטח מגודר. בין שני המחנות הניצים התפתחו עימותים פיזיים ומילוליים בעשרה מוקדים שונים, כשחפצים ובקבוקי מים הושלכו אל עבר המפגינים נגד המלחמה - ונשמעו קריאות "לכו לעזה", "חבל שלא הייתם אתם במיגונית" ו-"מוות לערבים". כמו כן, הושמעו הקלטות בהן נשמע הרמטכ"ל מדבר על המלחמה בעזה. המשטרה פועלת להפריד בין הצדדים כשבלשים במקום שלפו מפגינים משני המחנות וערכו עליהם בידוק גופני.

בין הנוכחים בהפגנה נמצאים יו"ר הכנסת לשעבר אברהם (אברום) בורג וחבר הכנסת לשעבר סמי אבו-שחאדה (בל"ד). את ההפגנה נגד המלחמה ארגנו חד"ש ומק"י (מפלגה קומוניסטית ישראלית). תחילה סירבה המשטרה לאשר את קיום ההפגנה, אך בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ באמצעות האגודה לזכויות האזרח, הודיעה הפרקליטות כי ההפגנה תאושר.

בהודעתה לתקשורת מסרה חד"ש: "אנחנו עומדים על זכותנו וזכות הציבור להשמיע את קולו נגד המשך המלחמה ונגד התוכניות לעקירת וגירוש תושבי עזה מבתיהם, ולמען הוצאת כל האזרחים ממעגלי האלימות והסכם מיידי להחלפת כל החטופים והשבויים בכל האסירים. נרים את הקול הזה גם בת"א וגם בסכנין ואום אל פאחם מתוך מחויבות כלפי שני העמים בארץ הזו. לא נשלים עם הרדיפה הפוליטית נגד האזרחים הערבים וכוחות השמאל היהודים, המעזים להתבטא נגד המלחמה, הכיבוש, המצור והדיכוי הפשיסטי של חופש הביטוי".


הפגנה בת"א נגד המלחמה, המשטרה החרימה דגל פלסטין ההפגנה, שיזמה תנועת חד"ש, אושרה על ידי בג"ץ בעתירה של האגודה לזכויות האזרח, בשם חופט הביטוי • מול ההפגנה, מתקיימת הפגנה נוספת התומכת בהמשך המלחמה

הדס גרינברג

הפגנה נגד המלחמה ביוזמת תנועת חד"ש התקיימה היום (שבת) בגן צ'ארלס קלור בתל אביב. המפגינים דרשו לעצור את המלחמה באופן מיידי ולקדם פתרון מדיני המבוסס על שתי מדינות. בנוסף, המפגינים קראו להדיח את "הממשלה הרעה ביותר בתולדות המדינה" ולקיים עסקה להחלפת החטופים. מולה התקיימה הפגנת נגד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חברת הכנסת עאידה תומה סלימן, שהורחקה השבוע מן הכנסת לאחר שטענה שישראל מבצעת פשעי מלחמה, אמרה: "באנו היום להתריע מהניצול האכזרי של הכאב הכעס והאובדן ולהפוך אותו לקולות של מלחמה כדי להחריש את הקולות של התקווה ואת הרצון לחיות בשלום וביטחון. מברכת את האמיצים/ות שהגיעו היום למרות כל ניסיונות ההפחדות והיאוש א-נ-ח-נ-ו נ-ג-ד ה-מ-ל-ח-מ-ה!".

תחילה, המשטרה התנגדה לקיום ההפגנה, אולם האגודה לזכויות האזרח עתרה לבג"ץ, שם החליטו לאפשר אותה. בדיון, שופטי בג"ץ ציינו את חשיבות ההגנה על חופש הביטוי גם בימי מלחמה, וגם את חובת המשטרה להגן על מפגינים. התנאים שניתנו לקיום ההפגנה - אי קיום תהלוכה, ללא דברי הסתה והתססה, והגבלת מספר המשתתפים ל-700 איש. בנוסף, אסרו על הנפת דגלים, ועד כה, המשטרה החרימה דגל פלסטין אחד מאחד המפגינים.

בין הדוברים שנאמו בהפגנה, ‏ח״כ עאידה תומא-סלימאן, ח״כ יוסף עטאונה, דנה מילס, לשעבר מנכ״לית שלום עכשיו, אילה שליו, מארגנת טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני, מעוז ינון ששכל את שני הוריו בנתיב העשרה ומוחמד ברכה, יו"ר ועדת המעקב העליונה לציבור הערבי בישראל. ‏ההפגנה תחת הנחיות פיקוד העורף ובתיאם עם המשטרה. את המפגינים מאבטחים שוטרים מג"ב ופרשים, ובמקום נמצאים גם מכתזית וזינזאנה.


בג"צ אילץ את המשטרה לאפשר הפגנה נגד המלחמה

בג"צ אילץ את המשטרה לאפשר הפגנה נגד המלחמה בעזה – מחר (שבת) בתל אביב

לעצור את המלחמה! הפגנה יהודית ערבית משותפת בגן צ'ארלס קלור, ת"א, מחר שבת 18.11 שעה 16:00

עסקה מיידית להחלפת כל החטופים, השבויים והאסירים! תופסק הרדיפה הפאשיסטית אחרי מתנגדי המלחמה! לא לכיבוש ולמצור – כן לשלום!

מאז תחילת המלחמה בעזה הכריזה משטרת ישראל מלחמה על הפגנות נגד המלחמה. מפכ"ל המשטרה הכריז, ברוחו של השר הגזען בן גביר הממונה עליו, כי ימנע הפגנות כאלה ש"הן תמיכה בחמאס" ואיים כי יאסוף מפגינים נגד המלחמה ו"יעלה אותם על אוטובוס לעזה".

בפועל, המשטרה פיזרה באלימות רבה הפגנות נגד המלחמה באום אל פחם ובחיפה, מנעה גם קיום אסיפה נגד המלחמה באולם סגור, עצרה את ראשי הציבור הערבי בישראל כאשר היו בדרכם למשמרת מחאה בנצרת, ושוב נקטה אלימות רבה ומעצרים המוניים בפיזור הפגנות בתל אביב וירושלים נגד סתימת הפיות.

עתירה ראשונה נגד מדיניות המשטרה נדחתה בידי בג"צ, שקיבל את טענת המשטרה על "חוסר כח אדם". אולם עתירה נוספת שהוגשה בידי האגודה לזכויות האזרח התקבלה והשופטים אילצו את המשטרה לאשר את ההפגנה מחר בתל אביב.

כך מתחיל להפתח מחדש המרחב הדמוקרטי במדינת ישראל, שהיה בסכנה מוחשית להיסגר ולהתחסל לגמרי בצילה של המלחמה. שופטי בג"צ הצדיקו, ולו באיחור ובאופן חלקי, את המאבק שניהלו למענם מפגיני תנועת המחאה בחודשים שלפני המלחמה.

ההפגנה נגד המלחמה אושרה והיא תתקיים באופן חוקי – עכשיו נשאר רק להגיע לשם (מחר שבת 18.11 שעה 16:00 בגן צ'רלס קלור ליד חוף הים של תל אביב).


שני כפרים פלסטינים זעירים, הנתמכים על ידי פעילים ישראלים ובינלאומיים, מחזיקים מעמד מול התקפות ברוטליות ורצחניות של מתנחלים

הודעת תנועת הסולידריות הבינלאומית ISM

הכפר ואדי טיראן קיבל אזהרה של 24 שעות: "עזבו את בתיכם או שנהרוג את כולכם!".

ואדי טיראן הוא קהילת רועים קטנה בדרום הר חברון, בגדה המערבית הכבושה. בליל ה-11 בנובמבר הגיעו לוואדי טיראן שבעה מתנחלים מהמאחז הבלתי חוקי "חוות יהודה", הנמצא ממש מעל הכפר, ואמרו לכפריים: "יש לכם 24 שעות לעזוב את המקום, או שנהרוג את כולכם".

זהו כבר נהפך לאיום הסטנדרטי שמאיימים המתנחלים ברחבי הגדה המערבית על קהילות רועים – החלק החלש והפגיע ביותר בחברה הפלסטינית. 15 מהקהילות הללו כבר נמחקו מהמפה, תושביהן נכנעו לאלימות ואיומים ונמלטו מחשש לחיי משפחותיהם וילדיהם.

ליד ואדי טיראן היה עד לאחרונה כפר גדול יותר, זנוטה, אשר 150 תושביו נמלטו מבתיהם ב-31 בנובמבר תחת איומים והתקפות מתמשכים ואלימים מאותו סוג בידי המתנחלים הישראלים. למרות שהם כפר קטן יותר, הכפריים בוואדי טיראן עקשנים מתמידים יותר, ונחושים להישאר על אדמתם למרות האיום הנורא.

24 שעות לאחר פרסום האיום, נכנסו מתנחלים לוואדי טיראן והרסו מכוניות, פאנל סולארי, טרקטור וכל מה שיכלו לשים עליו יד - אך (עדיין?) לא הרגו אף אחד.

עם רדת הלילה ב-13 בנובמבר, התכנס כל הכפר באוהל אחד גדול, יחד עם קומץ מגיני זכויות אדם בינלאומיים וישראלים - נחושים לעמוד יחדיו עם שובם של המתנחלים. משטרת ישראל הוזמנה, נאמר לשוטרים כי יש במקום אלימות חמורה המלווה באיום מפורש ברצח, אך שום שוטר לא הגיע. תושבי הכפר והפעילים נותרים אפוא לעמוד לבדם, לא חמושים - מול מתנחלים המצטיידיםומתחמשיםבנשקיות של צה"ל.

עדכון: נכון לשעות אחר הצהריים של ה-16 בנובמבר, תושבי הכפר ואדי טיראן והפעילים שבאו לתמוך בהם עדיין בחיים ועדיין בכפר - אם כי אין לדעת כמה זמן המצב הזה יימשך.

למידע נוסף ניתן ליצור קשר עם מגיני זכויות האדם האמריקאיים הנמצאים בשטח בטלפון 1-727-303-5053+ או 1-727-623-641+.


משמרת לילה עם תושבי הכפר שי'ב אל בוטם

פעילה אמריקאית כותבת: חברים יקרים, הייתי אתמול בלילה בשי'ב אל בוטם וכתבתי את המאמר הזה. אנחנו נמצאים עכשיו בוואדי טיראן עם עוד כמה פעילים בינלאומיים.

שי'ב אל בותם הוא כפר בדרום הר חברון, בו מתגוררות 18 משפחות פלסטיניות. בקרבתם נמצאת התנחלות ישראלית בלתי חוקית, ומאחז מתנחלים שצמח מן ההתנחלות הראשית נמצא אפילו קרוב יותר, סמוך מאוד לבתים בקצה העליון של הכפר.

כשהגענו אמש, הבוהק הצהבהב של אורות ההתנחלות נראה קרוב הרבה יותר מדי. האורות הלבנים של העיירה הפלסטינית יאטה היו הרבה יותר רחוקים. כביש המתנחלים נמתח לאורך הצד השני של הכפר, חוצה את הגבעות ומנתק את שי'ב אל בותם מיטא.

המארח שלנו ומשפחתו ישבו סביב מדורה של גזע עץ זית גדול, והזמינו אותנו לשתות איתם תה וקפה. כשהרחפן של המתנחלים עלה לשמי הלילה, ידענו שהם שמים עלינו עין ומזכירים לנו את נוכחותם.

המארח ובניו אמרו לנו שהם יישארו ערים במשמרות במשך כל הלילה. אז קבענו משמרות שלנו, המתנדבים הבינלאומיים, לשמור יחד איתם. עיתונאי מה"לוס אנג'לס טיימס", אשר בילה את הלילה בכפר, הצטרף גם הוא למשמרת.

במהלך משמרת הלילה שלי, כל רעש ורחש היה סיבה להתראה. המארח שלנו ובנו קמו שוב ושוב, מקשיבים חזק ומאירים בפנס כדי לוודא שלא מגיעים מבקרים לא רצויים. ואז החלו הכלבים התחילו לנבוח ובנו של מארחנו יצא יוצא בחושך לראות מה עורר אותם.

למרבה המזל הלילה עבר בשקט, אבל כמה מגברי המשפחה בקושי זכו לישון. אמרו לנו שהם ישלימו שעות שינה לאחר תפילת הבוקר.

פעילה ישראלית אשר מבלה זמן רב באזור ושוהה בכפרים שונים, אמרה לי שהתנחלים תמיד מגיעים מהמאחז שמעל הכפר. בפעם הקודמת, לפני כמה ימים, הם באו ואמרו לכל אוכלוסיית הכפר לעזוב ואחרת יהרגו אותם. אבל תושבי הכפר לא מתכוונים לעזוב, וגם לא להיתפס ישנים.

הפעילה הישראלית אמר שזאת היתה ההתנפלות השלישית של המתנחלים מאז תחילת המלחמה בעזה. בהתנפלות קודמת הם הרסו לגמרי את כל תכולתו של בית אחד: קמח נשפך לכל עבר, עציצים נופצו וברווז ותרנגול נהרגו. היא ציטטה את הערתו הצינית של אחד הכפריים: "עכשיו, כשחיי פלסטינים כבר לא נחשבים, האם יכול מישהו לפחות לנסות להגן על חייהם של בעלי חיים?"


צרפת כינתה את אלימות המתנחלים בגדה המערבית "מדיניות של טרור" רויטרס, 16 בנובמבר 2023

צרפת גינתה ביום חמישי את האלימות של מתנחלים ישראלים בגדה המערבית, כינתה אותה "מדיניות של טרור" שמטרתה לעקור פלסטינים מאדמתם וקראה לרשויות הישראליות להגן על הפלסטינים מפני האלימות.

בשיחה עם עיתונאים, דוברת משרד החוץ אן-קלייר לג'נדרה אמרה גם כי כמחצית ממאה הטונות של הסיוע ההומניטרי שצרפת שלחה לעזה נכנסו לרצועה. היא הוסיפה שאין זה ענינה של ישראל להחליט מה יהיה השלטון העתידי בעזה, אשר לדבריה צריכה להיות חלק ממדינה פלסטינית שתקום.


עיצרו את הטרנספר! אל תגידו לא ידענו! טרנספר מתרחש בימים אלו ממש בגדה המערבית, בבקעה ובדרום הר חברון. לעצור מיד את הגירוש, הפוגרומים וההרג בשטחים הכבושים! מאז תחילת המלחמה בעזה ובחסות כוחות הבטחון, מתנחלים מגרשים, עורכים פוגרומים ורוצחים פלסטינים ופלסטיניות ברחבי הגדה המערבית.

עד כה: 16 קהילות גורשו מאדמתן: ח'ילת אל חמרא, ח'ירבת עין א-רשאש, ואדי א-סיק, קהילת מליחאת, דרום א-נסארייה, ח'ירבת ג'בעית, קהילה סמוכה לתוקוע, ח'ירבת א-טוובה, עתירייה, מקתל מסלם, ח'ירבת א-רדים, ח'ירבת זנותה, עניזאן, אל-קנוב, בריית חיזמה, ח'ירבת טאנא.

6 קהילות גורשו באופן חלקי (בינתיים): ח'ירבת סוסיא, קהילה מדרום לעין שיבלי, אזור ח'ירבת סמרה, קהילת בנבע אל ר'זאל באל-פאריסייה, ח'ירבת תל אל-חימה, בדו ג'יבאס.

20 קהילות נוספות הותקפו באופן ברוטאלי: ח'ירבת ואדי א-ג'חיש, מר'אייראל-עביד, אל-מופקרה, שיעב אל-בטם, ח'ירבת סימרי, ח'ירבת אום ניר, אום אל-חייר, ח'ירבת א-ספאיי אל-תחתא, הריבת א-נבי, מסאפר בני נעים, ח'ירבת א-טובא, ח'ילת א-דבע, ח'ירבת ג'ינבה, ח'ירבת לסיפר, קוואוויס, סדת א-ת'עלה, בדו אל-מוערג'את, אזור עין אל-חראשה, תורמוסעיה, א-טוואני. (נתוני "בצלם").

למעלה מ200 תקריות אלימות יזומות על ידי מתנחלים (נתוני האגודה לזכויות האזרח).

192 פלסטינים נהרגו בגדה המערבית מאז תחילת המלחמה - רובם בידי הצבא וכוחות הבטחון, שבעה בידי מתנחלים פורעים חמושים (נתוני יש דין).

להצטרפות למימון מודעה זאת ומודעות נוספות שיופיעו: תנועת יש גבול ת.ד. 33089, ירושלים 9133002 Facebook.com/Yesh.Gvul.1982 yesh-gvul.org.il

עיצרו את הטרנספר!