פעילות ודיווחים 

שובת הרעב מוחמד אל-קיק - בסכנת חיים!

קריאה לנשיא המדינה לפעול לשחרורו המלא של העיתונאי אל-קיק השובת רעב וחייו בסכנה.

כבוד נשיא המדינה, ראובן ריבלין! אנו פונים אליך, בבקשה להתערבות דחופה להצלת חייו של העיתונאי מוחמד אל-קיק, מאחר וכל המגעים לשחרורו עלו בתוהו. אל-קיק מתנדנד בין חיים ומוות, ביום ה-79 לשביתת הרעב שלו.

אל-קיק זכאי לזכות האדם הבסיסית: לדעת במה הוא נאשם ולהיות מסוגל להשיב להאשמות. אם אין אשמה עליו להיות משוחרר לאלתר. זכות זו נתונה לכל אדם בישראל, ולכול אדם בחברה חופשית. מדוע לא יהיה אל-קיק זכאי לזכות בסיסית זו? מדינת ישראל הפכה את המעצרים המנהליים, המאפשרים לה לכלוא אנשים ללא תאריך שחרור, וללא כתב אישום, לכלי המופעל כנגד פלסטינים באופן שרירותי ונפוץ.

אל-קיק מתנגד ל'עסקאות' שהוצעו לו. זאת הן משום שהנחתן הבסיסית היא אשמה והן משום שעסקאות מסוג זה נעשו בעבר עם שובתי רעב, אשר זמן קצר לאחר שחרורם נאסרו בשנית. מדינת ישראל גוזרת על אל-קיק מוות בגלל עמידתו על עקרונות בסיסיים של משטר צודק וראוי.

כבוד נשיא המדינה, אנו פונים אליך במעמדך כנשיא המדינה להתערב להצלת חייו של העיתונאי, איש העקרונות מוחמד אל-קיק, ובכך גם לתרום לחיזוקה של הדמוקרטיה בארץ.

קרוב לאלף אזרחים כבר חתמו על העצומה לשחרורו של מוחמד אל קיק. http://www.atzuma.co.il/elqiq

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 14)

Missing matching underline for section title overline.

----------------------------------------------------------------------------
ביום ה-85 של שביתת הרעב נגד מעצרו המנהלי - חייו של העיתונאי הפלסטיני מוחמד אלקיק בסכנה מיידית!

היום, רביעי ה-ת17.2 בשעה 20:00 יקיים ארגון חראק חיפה הפגנה להצלת חייו של העציר המנהלי שובת הרעב מחמד אלקיק, בצומת הרחובות אלנבי ושדרות הכרמל (בן-גוריון), במושבה הגרמנית, חיפה.

החלטת בית המשפט "העליון" למנוע את העברת מוחמד אלקיק לקבלת טיפול רפואי ברמאללה חושפת את השקר של "השעיית" מעצרו המנהלי ומהווה למעשה החלטה על הוצאה להורג ללא משפט. ההחלטה היא פוליטית ונועדה ללמד את כולנו, באמצעות מותו של מוחמד, שאין כאן זכויות אדם לפלסטינים.

ישוחרר מוחמד אל-קיק! יבוטלו המעצרים המנהליים! חופש לאסירי המאבק לחופש!

https://www.facebook.com/events/848807205228184/