פעילות ודיווחים 

הפגנה - להציל את סוסיא מחורבן!

הפגנת תמיכה בתושבי סוסיא המאוימת - יום שישי, 24.7. סכנת הריסה מיידית מרחפת על הכפר סוסיא בדרום הר חברון. המנהל האזרחי הודיע לתושבי סוסיא שבכוונתו להרוס קרוב למחצית ממבני הכפר, עוד לפני הדיון בבג"צ בשבוע הבא. הצטרפו אל תושבי הכפר בקריאה לעצור את ההריסה! אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה מכל מי שיכול/ה: הצטרפו אלינו להפגנה ביום ו' הקרוב בדרום הר חברון כדי להציל את סוסיא ‬ http://on.fb.me/1SmME9t‫

בחמישי במאי 2015, בית המשפט העליון נתן פסיקת ביניים המעניקה לצבא יד חופשית להרוס את הכפר סוסיא כולו ולגרש את כל תושביו – כ-340 נשים גברים וילדים. בצעד חריג, בית המשפט אף סירב לבקשת הכפר לצו ביניים שימנע הריסה עד לדיון בערעור על פסיקה זו שהוגש לבית המשפט העליון. ב-12 ליולי הגיעו נציגי המנהל האזרחי לכפר סוסיא והודיעו לתושבים כי ישנה כוונה להרוס עשרות מבנים בכפר מיד לאחר הרמדאן, ועוד לפני הדיון בבג"ץ ב3.8.2015.

אלו הם רגעים מכריעים לתושבים בסוסיא, בדרום הר חברון ובכל שטחי סי, העומדים בפני איום גירוש ונישול.המאמצים שאנחנו ושותפינו עושים/ות בבית המשפט, בכנסת, בתקשורת ובמישור הבין לאומי נותנים פתח של תקווה. אנחנו בקשר כמעט כל היום עם בכירים בצבא, שמרגישים את הלחץ ומתחילים לדבר על פתרון. אבל חייבת להיות אמירה ברורה וגדולה מהציבור בכלל והפעילים והפעילות בפרט. הקצינים מוסיפים ואומרים לנו שיש לחץ אדיר עליהם מאלו שחפצים/ות בהריסת סוסיא וגירוש תושביה, עוד לפני הדיון בעתירה ב-3.8 (גם בדיון המשפטי של ה-3.8 בבוקר אנחנו זקוקים/ות לעזרתכם/ן).

מעל הכל, הנוכחות שלכם/ן נותנת כוח לתושבי סוסיא. נאסר נאווגה, תושב סוסיא ותחקירן ‬בצלם‫ אמר פעם: "כאשר גרשו אותנו מהכפר שלנו ב-1986 לא יכולנו לעשות דבר. היינו לבד. אנחנו שוב בסכנה גדולה. אבל, יש הבדל אחד גדול. אנחנו כבר לא לבד."

נתראה ביום שישי הקרוב! http://on.fb.me/1SmME9t ‬ ‫

תחבורה להפגנה בסוסיא: אוטובוסים ייצאו

  • ממגרש החניה של גן הפעמון בירושלים בשעה 12.00 בצהרים - חזרה משוערת ב5.00
  • מתחנת הרכבת ארלוזורוב/סבידור בת"א בשעה 11:30 - חזרה משוערת ב5.30

הרשמה להסעות - שימרו את מקומכם/ן 02-6482757 ‬ http://on.fb.me/1SmME9t‫ http://goo.gl/LucGSD https://goo.gl/k5bZGe

נאסר נוואג'עה, תושב סוסיא וממובילי מאבק הסומוד, קורא לנו לתמוך: https://goo.gl/uWi6Qe

System Message: ERROR/3 (<string>, line 29)

Unexpected indentation.
https://www.youtube.com/watch?v=VVt_WHEv43A

רקע נוסף על המאבק בסוסיא http://goo.gl/LucGSD

סרטון על המאבק בסוסיא https://www.youtube.com/watch?t=22&v=V7ywEamo1X0

דרכים נוספות להצטרף למאבק להצלת סוסיא

מתארגנת נוכחות פעילים קבועה בסוסיא עד למועד הדיון בבג"צ, ב-3 באוגוסט. המטרה היא בראש ובראשונה להיות עם תושבי סוסיא במהלך ההריסות, ולנסות לתעד. זה הדבר היעיל והחשוב ביותר שאפשר לעשות. אנא, הרשמו למשמרות בימים הנוחים לכם משעות הערב ועד לסביבות 10 בבוקר למחרת. להרשמה למשמרות:

System Message: ERROR/3 (<string>, line 42)

Unexpected indentation.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 43)

Block quote ends without a blank line; unexpected unindent.

http://bit.ly/1TCfuFi

כמו כן, מתארגנת רשימת הקפצה לסוסיא - לרגע שיוודע לנו שכוחות ההרס מגיעים. להצטרפות לרשימת ההקפצה:

System Message: WARNING/2 (<string>, line 47)

Definition list ends without a blank line; unexpected unindent.

‬http://bit.ly/1V2qVYm

וגם, להיות נוכחים בבית המשפט העליון ב-3 לאוגוסט כאשר ידון שם ענין סוסיא

מאמר מערכת של "הארץ", מאתיים אמנים ואמניות ואנשים רוח, כלי תקשורת בכל רחבי העולם, פוליטיקאים בכירים, מחלקת המדינה האמריקאית והאיחוד האירופי - כולם קוראים: לא לגירוש סוסיא! ‬http://bit.ly/1Iefvxc http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/710/616.html

לפרטים: סהר ורדי
054-5683419