פעילות ודיווחים 

כמו דלי מים קרים

"כמו דלי מים קרים שנשפך על ראשו של שיכור, באה החלטת האיחוד האירופי להזכיר לממשלת ישראל שיכורת הכוח את המציאות בה אנחנו חיים" אומרת תנועת גוש שלום. "מעתה והלאה, אם תרצה ממשלת ישראל לחתום הסכמים ולקיים קשרים עם האיחוד האירופי או עם אחת מהמדינות החברות בו, היא תצטרך לציין רשמית כי אין ההסכם חל על ההתנחלויות וגם לא על מזרח ירושלים.

ארבעים ושש שנה מקיימת מדינת ישראל שלטון כיבוש כוחני בשטחי הגדה המערבית, יותר משבעים אחוז מכלל תקופת קיומה של המדינה, ועדיין איש בעולם אינו רואה בשטחים האלה חלק ממדינת ישראל (וגם לפי החוק הישראלי הם אינם חלק מהמדינה). ארבעים ושש שנה גוזלת מדינת ישראל קרקעות פלסטיניות ומקימה עליהן התנחלויות ומקדישה לכך חלק אדיר ממשאבי המדינה – ואיש בעולם אינו מכיר בעובדות האלה שנקבעו בשטח. ארבעים ושש מצהירה מדינת ישראל כי מזרח ירושלים היא חלק מעיר הבירה שלה – ואיש בעולם אינו מכיר בכך (וגם מדינת ישראל עצמה מתייחסת לתושבי מזרח ירושלים כאל אוכלוסיה כבושה).

האיחוד האירופי החל להציג בפני ממשלת ישראל, וגם בפני כל אזרח ואזרח במדינה, תמרור דרכים שאי אפשר להתעלם ממנו. נתיב אחד מוביל אל שלום עם שכנינו הפלסטינים ומדינות ערב ואל אהדה והערכה בינלאומית. הנתיב האחר - אל מלחמה ועוד מלחמה, אל מעמד של מצורעת ומוקעת. הזמן לבחור בין שני הנתיבים האלה הולך ואוזל".

לפרטים: אדם קלר adam@gush-shalom.org