פעילות ודיווחים 

"לא נהיה אזרחיה של מדינה פשיסטית המתחזה למדינת ישראל"

[הפגנה הבאה 7.11.10 משעה 3.30 אחר הצהריים]

הגזענות רומסת את הדמוקרטיה

הפוגרומים בצפת מגיעים בעקבות החלטות הממשלה והכנסת

ביום ראשון, ה-7.11.10, תתקיים הפגנה בשעה 15:30, בשדרות רוטשילד 16 (ליד מוזיאון תל אביב הישן בו הוקראה הכרזת העצמאות).

15 שנה אחרי רצח ראש הממשלה יצחק רבין, שוב פסיקות של רבנים מרכזיים – הפעם נגד ערבים אזרחי ישראל, כשאוסרים למכור ולהשכיר להם דירות ושיש לגרשם – מביאות לאלימות, ואין כל הפרעה שלטונית.

חמור מכך, הממשלה והכנסת שמחוקקות חוקים גזעניים כ"חוק ועדות הקבלה", שהוא בעצם "חוק ועדות האפליה" – שעומד לאפשר ולעודד את הרחקתם של לא-יהודים מרוב ישובי ישראל – מעבירות מסר זהה. וזאת בציבור שמשפחות רבים ממנו סבלו מאפליה אתנית ומתחומי מושב מפלים.

מול הגזענות הבוטה הזאת נפגין במקום בו הוקראה הכרזת העצמאות שהבטיחה : "שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל האזרחים בלי הבדל דת, גזע ומין" !

(ההפגנה מתקיימת ביוזמת אמנים ויוצרים שיזמו עצרת דומה נגד חוק הנאמנות – עצרת שעזרה לעצור לפחות את החוק הרע הזה).

בין הדוברים שולמית אלוני, מוטה קרמניצר, ספי רכלבסקי ועוד.

לפרטים נוספים: אודי 0502474635

10.10.10 - "אנו אזרחיה של מדינת ישראל כפי שנחזתה במגילת העצמאות, מדינה שוחרת שלום המבוססת על עקרונות השוויון והחופש האזרחי. לא נהיה אזרחיה של מדינה המתחזה לישראל ואשר מפסיקה להיות דמוקרטית והופכת למדינה פשיסטית" הצהירו אנשי רוח, אישי ציבור, חתני וכלות פרס ישראל ציבור, אשר התכנסו היום אחר הצהרים לעצרת מחאה נגד "חוק הנאמנות" שאושר בממשלה באותו יום. עצרת המחאה התקיימה בשדרות רוטשילד בתל אביב, מול בנין המוזיאון שם קרא דוד בן גוריון את הכרזת העצמאות בשנת 1948.

למרגלות פסלו של מאיר דיזנגוף, ראש העיר הראשון של תל אביב, קראה השחקנית חנה מרון מתוך הצהרת העצמאות: " מדינת ישראל תהא מושתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות" וציינה כי לאחר שישים ושתיים שנה שונה מאוד דמותה של המדינה במציאות מזו שנחזתה בהכרזת העצמאות. בסיום העצרת נחתמה במקום "הכרזת העצמאות מפשיזם" (ראה נוסח בהמשך).

בין השותפים ליוזמה היו שולמית אלוני, אורי אבנרי, מיכה אולמן, ירון אזרחי, אלכס אנסקי, שרי אנסקי, מנחם ברינקר,זהבה גלאון, גליה גולן, חיים גורי, סנאית גיסיס, רות הכהן, דוד טרטקובר, רן כהן, אליה ליבוביץ, אלכס ליבק, סמי מיכאל, מירב מיכאלי, חנה מרון, גבי סלומון, נורית פלד-אלחנן, יהושע קנז, יורם קניוק, דני קרוון, ספי רכלבסקי, ורבים אחרים.

להלן הנוסח המלא של "הכרזת העצמאות מפשיזם":

מדינה הפולשת בכפיה לתחום המקודש של מצפונו של היחיד האזרח ומענישה אותו, אם דעותיו ואמונותיו אינן דעת השלטון ואינן תואמות את "אופי" המדינה, מפסיקה להיות מדינה דמוקרטית והופכת למדינה פשיסטית.

מאחורי מדרגות אלה הוכרזה מדינת ישראל. המדינה שהולכת ומחליפה את ישראל – תוך שהיא ממלאת את הארץ בשלל חקיקה גזענית, המובלת בידי הכנסת והממשלה - מוציאה את עצמה ממשפחת העמים הדמוקרטיים.

לפיכך אנו, אזרחי ישראל של הכרזת העצמאות, שהתכנסנו כאן, מכריזים בזאת שלא נהיה אזרחיה של המדינה המתחזה לישראל ואשר מפרה את מחויבויותיה הבסיסיות לעקרונות השוויון, החופש האזרחי והשאיפה הכנה לשלום – עליהם קמה מדינת ישראל.

לפרטים נוספים: ספי רכלבסקי 052-7078075