המסר של השבוע 
השבוע חרב עולמן של עוד משפחות. נתניהו גורר את ישראל לתהום. חייבים לעצור את המלחמה!

השבוע חרב עולמן של עוד משפחות. נתניהו גורר את ישראל לתהום. חייבים לעצור את המלחמה!

השבוע חרב עולמן של עוד משפחות. נתניהו גורר את ישראל לתהום. חייבים לעצור את המלחמה!

תנועת שלום עכשיו: מלחמה ללא תכלית מדינית היא אסון. היא התבוססות בבוץ. היא מלחמת נצח חסרת תוחלת שתביא לעוד ועוד הרוגים והרס. היא מחזקת את חמאס כי אין חלופה שלטונית, והיא מחלישה את ישראל כי היא פוגעת בביטחון, בכלכלה והופכת אותנו למוקעים ומוקצים בעולם.

הגיע הזמן לעצור את המלחמה.

עצירת המלחמה תאפשר:

עסקה להחזרת כל החטופים. החזרת תושבי הצפון והדרום לביתם. התנעת מהלך מדיני אזורי שיאפשר לבנות חזית עוצמתית נגד איראן וגרורותיה. הצבת כוחות פלסטינים פרגמטיים לצד כוח ערבי משולב שינהלו את הרצועה.

הגיע הזמן לעצור - ולהתניע את היום שאחרי עם מנהיגות אחראית שתדע לדאוג לעתיד וביטחון ישראל.

בימים אלה צוות מעקב ההתנחלויות שלנו עובד על דוח מאחזים מעודכן שיתפרסם בקרוב. השבוע תיעדנו את המאחז ה-200 הולך ונבנה צפונית לעתניאל בדרום הר חברון. בלי אישורים, בלי היתרי בנייה ובלי תוכניות. העבודות בעיצומן. כנראה יאוכלס בימים הקרובים.


*כבר 235 יום של כאב - הגיע הזמן לשנות כיוון*🕊️ ‏https://cli.re/Time4Peace

System Message: WARNING/2 (<string>, line 21); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

בימים האחרונים עוד ועוד אימהות שכולות. התמונות מהלוויות של החטופים שנהרגו מרסקות את הלב, שוב אזעקות במרכז וברחבי הארץ. עשרות פלסטינים, בהם ילדים, נהרגו ונשרפו בתקיפת צה"ל ברפיח.

מול הכאב- אנחנו נהיה התקווה.

💫 סמנו ביומנים: 1.7.2024 💫 נתכנס מחנה השלום בישראל - יהודים וערבים, מכל רחבי הארץ, יחד עם נפגעי ה-7.10, משפחות שכולות, בני משפחות חטופים (בתקווה שעד אז יהיו בבית) ומפוני הצפון והדרום למפגן של עוצמה. יחד נקרא לסיום המלחמה ולפתרון הסכסוך בהסכם המבוסס על צדק ושוויון בין העמים, על הזכות לחיים במדינה עצמאית ובטוחה.

כי הגיע הזמן! لأنه إجا الوقت

🔔🔔 לעדכונים ולהרשמה מוקדמת לאירוע - הצטרפו לקבוצות הווטסאפ של הגיע הזמן: https://cli.re/Time4Peace ברפיח, בשדרות ילדות רוצות לחיות! في رفح، وسديروت البنات يريدون العيش!


ממשלת המוות ממשיכה במלחמת הנצח שלה - ואנחנו חייבות לעצור אותם. ✋🏼 حكومة الموت تواصل حربها الأبدية - وعلينا وقفها. ✋🏼

בלי עסקה לשחרור החטופים ועצירת המלחמה, החטופות יחזרו רק בארונות, עוד פלסטינים חפים מפשע ימותו, המפונים לא יחזרו לבתיהם, ומעגל השכול רק יילך ויתרחב. من دون التوصل إلى اتفاق لإطلاق سراح المختطفين ووقف الحرب، لن يعود المختطفون إلا في توابيت، وسيموت المزيد من الفلسطينيين الأبرياء، ولن يعود المهجرون إلى ديارهم، وتتسع دائرة الثكل أكثر وأكثر.

הצטרפו אלינו ביום שבת בשעה 19:00 בבית אמות משפט, נצעד דרך קפלן לשער בגין ונדרוש עסקה עכשיו ושלום ישראלי-פלסטיני 🟣📣 *انضموا إلينا يوم السبت الساعة 19:00 في بيت آموت مشباط*، سنسير عبر كابلان إلى جسر بيغن ونطالب بالتوصل إلى اتفاق الآن. والسلام الإسرائيلي الفلسطيني 🟣📣

System Message: WARNING/2 (<string>, line 46); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

אין זמן לבזבז: הממשלה בוחרת ברפיח במקום בחטופים🚨📢 https://cli.re/Protest.Updates


מה קורה בסופ"ש❓ 🔥*הפגנה! מוצ"ש | 19:30* קפלן - תל אביב תצעדו ותזעקו איתנו ! הממשלה בוחרת במלחמת נצח וגוררת את כולנו לתהום. אנחנו בוחרים בחיים, אנחנו חייבים לעמוד מולה, ביחד, יהודים וערבים, ולדרוש: לעצור את המלחמה, להחזיר את החטופים - עכשיו! אנחנו בוחרים ובוחרות בחיים! בואו במוצ"ש, אי אפשר לשתוק אל מול הממשלה שלא מחזירה את היקרים שלנו. דורשות עסקה עכשיו. למקרה שעוד אין לכם חולצת Fck Bngvr - נחכה לכן עם דוכן מרצ'! בקבוצה: https://cli.re/Stop.Pitamar

להפגנות נוספות, כנסו למפת ההפגנות המלאה: https://cli.re/FullProtestMAP

לעדכוני מחאה נוספים הצטרפו לקבוצת הווטאספ: https://cli.re/Protest.Updates

שימו ❤️! מפגינים ושומרים על עצמנו: 🔸 לדיווח על אלימות נגד מפגינים למוקד המחאה המיוחד: https://cli.re/alimut 🔸 לסיוע מפורום מערך עצורים מחאות: https://cli.re/atzurim 🔸 לעזרה ראשונה נפשית מא.נשי טיפול ללא עלות: https://cli.re/nefesh במקרה של שימוש במכת"זיות - יש להסיר משקפיים, ולהגן על הפנים והראש.

שתפו והפיצו בכל הכוח!! 📣📣📣


ירושלים, ירושלים המציאות חונקת. כמעט 8 חודשים שאנחנו קמים כל בוקר לחדשות קשות שרק ממשיכות להצטבר.

החטופים נשכחים בעזה, רשימת הנופלים מתארכת כל שבוע, חוקים מסוכנים מקודמים והשחיתות חוגגת.

הממשלה לא חושבת על היום שאחרי המלחמה, ואפילו לא על ההווה. החיים שלנו הם הדבר האחרון שמעניין אותם.

רק אנחנו יכולות לשנות את המצב. אנחנו שרוצים לחיות כאן, חייבים לצאת מהבית ולהיאבק על העתיד. התקווה נמצאת ברחוב. בואו.

מוצ"ש 20:45 | המשביר הישן | צעדה למען החטופים 21:30 | בית הנשיא | עצרת מחאה

להצטרפות >> https://linktr.ee/dayafteril


▪️ הגוש נגד הכיבוש בהפגנות מוצ"ש - שבת 1.6:

18:30 חיפה, רחבת האודיטוריום 19:00 תל אביב

▪️ בהמשך:

הצעדה הבין-דתית לזכויות אדם ולשוויון | שני 3.6 16:00 | כיכר ציון ירושלים הפגנה גדולה: עוצרים את המלחמה. צועדים לפתרון | שבת 8.6 | תל אביב | לפרטים: https://bit.ly/3X1furG הגדה המערבית בצל מלחמה | מפגש עם חיילים לשעבר ששוברים שתיקה | שני 10.6 19:00 | הבית הסגול, שדרות המגינים 32, חיפה

👐🏽 הגיע הזמן - אירוע השלום הגדול | שני 1.7 | לעדכונים ולהרשמה הצטרפו לקבוצה: https://cli.re/Time4Peace

כרם נבות במאבק משפטי נגד המתנחל צבי בר יוסף, שמדינות העולם כבר הטילו עליו סנקציות | לפרטים ותרומה לסיוע במאבק: https://bit.ly/3yBdvjx עמותת ״בדרך להחלמה״ מחפשת מתנדבות ומתנדבים להסעת חולים פלסטיניים ממעברי הגבול לבתי החולים בישראל | אם יש ברשותכם רכב, רשיון נהיגה ורצון טוב - התקשרו ליעל נוי 054-7792875 מתנגדים לאלימות, רוצים שכנות טובה צפייה לשבת - הפרק הראשון של סדרת הרשת "ובליבה", על אנשים ועמותות שפועלים בלב ירושלים בזמן המלחמה: https://www.facebook.com/0202updates/videos/1107224560507464/

להצטרפות לקבוצות החזית לסיום הכיבוש והמלחמה: https://bit.ly/3IBDF7k


חברות וחברים יקרות.ים

מי שעוקב.ת בטח רואה שארגוני המחאה החלו ב24 שעות האחרונות לסמן את אמצע יוני כנקודה קריטית להעצמת המחאה. חשוב לי לעדכן פה את מי שפחות חשופ.ה לחשיבה מאחורי הקלעים. יש לו״ז שחשוב להכיר ולהיות מסונכרנים לגביו. הנחת העבודה של ארגוני המחאה היא שאם לא נצליח להפיל את הממשלה במושב הקרוב- נהיה בעמדה הרבה (הרבה) פחות טובה לגרום לזה לקרות אח״כ. יש לכך אוסף של סיבות. ברמה הגלובלית- מעבר למוד בחירות בארה״ב. ברמה המקומית- המינויים הפוליטיים הצפויים של המפכ״ל וככל הנראה גם של ראש השב״כ, הפרישה של פוגלמן מבית המשפט העליון שתשנה עוד יותר את רוח העליון ועוד. השינויים האלו יפגעו עוד יותר באפשרות למחות ולהניע לשינוי. כרגע יש המומנטום של חוק הגיוס ופרישתו הצפויה של גנץ…חשוב לנצל את ההתרחשויות האלו שיכולות בתקווה להעיר את הציבור. ברמה הסימבולית- אם נגיע ליום השנה לטבח כשממשלת הדמים עוד מכהנת- זה יהיה הנרמול הסופי של הזוועה ואובדן מומנטום לשינוי. אם גוזרים זמנים לאחור, מבינים שבמושב הנוכחי חייב לקרות השינוי. זה המאני טיים. גם האופטימיים מבין מובילי המחאה חוששים שאם זה לא יקרה במושב הקיץ- אנחנו במסלול המהיר לחורבן הבית השלישי. ארגוני המחאה מסונכרנים ופועלים לקראת מחאה גדולה החל מאמצע יוני ועד לפיזור הכנסת אני מבקשת מכל מי שיכול/ה למצוא את הכוחות ולהתחיל להחזיר אנשים לפעולה. זה הזמן להוריד חסמים, להעיר את החברים ובני המשפחה שנכנסו לדכאון ותרדמת. להסביר את לוחות הזמנים, לעקוב אחרי הפעילות בקבוצות. להגיע. זה בשביל הילדים שלנו. אם עוד לא ארגנתם את הרילוקיישן אני מפצירה בכם לא לוותר על המדינה היחידה שיש לנו.


**הזדמנות נוספת לרכישת שמן זית ומוצרים נוספים מחברינו בדיר איסתיא 🫒* נדמה שכל שנה התמיכה בחלקאים דרך רכישת השמן היא חשובה יותר, וודאי כעת כשהמצב הכלכלי בגדה מחמיר. תודה למי שכבר קנו ותמכו עד כה 🙏🏽 שימו לב לחידושים ✨ בנוסף לשמן זית, זיתים, זעתר וסבונים, לאוספים מתל אביב אנחנו מציעים הפעם עוד כמה מוצרים בכמות מוגבלת שיאפשרו לכם להנות מעוד טעמים מהכפר: - מרווה מיובשת שגדלה באזורים הפראיים בין מטעי הזיתים - לימון מותסס מלימונים שגדלו בואדי קנה ללא ריסוסים - גזר מותסס עם מעט שום

System Message: WARNING/2 (<string>, line 137); backlink

Inline strong start-string without end-string.

טופס ההזמנה - https://bit.ly/3BIIpFb


תושבת הגליל נעצרה והובלה עם כיסוי עיניים בגלל שהתבטאה נגד המלחמה

הפרקליטות: זה לא אושר בסרטון שהופץ ברשתות נראית שוטרת מכסה את עיניה של האישה, תושבת מג'ד אל-כרום, ואוזקת אותה באמצעות אזיקונים. מהפרקליטות נמסר כי המשטרה לא ביקשה אישור כנדרש בעבירות הסתה. המשטרה: החשודה פרסמה פוסטים נגד חיילי צה"ל וממשלת ישראל

עדי חשמונאי עיתון הארץ 14:43 • 31 במאי 2024.

פרקליטות המדינה ביקרה אתמול (חמישי) את המשטרה על מעצר משפיל של תושבת מג'ד אל-כרום שליד כרמיאל. בסרטון, שהופץ ברשתות החברתיות, נראית האישה, רשא כריים חראמי, כשהיא נאזקת באזיקונים ושוטרת מובילה אותה כשעיניה מכוסות בפלנלית. לפי סנגורה של חראמי, הסרטון צולם על ידי שוטר בשטח תחנת המשטרה המקומית. במשטרה אמרו כי חראמי נעצרה כי פרסמה פוסטים ברשתות החברתיות "נגד חיילי צה"ל וממשלת ישראל". היא שוחררה למחרת, ללא שהובאה בפני שופט, למעצר בית של חמישה ימים.

פרקליטות המדינה מתחה ביקורת על אופן המעצר. "לעמדת הפרקליטות, בנסיבות המקרה שפורסמו, לא ברורה החלטת המשטרה לאזוק את החשודה באזיקוני פלסטיק ולכסות את עיניה עם פלנלית", נכתב. בהודעה צוין גם כי המשטרה לא ביקשה אישור לחקירה, כדרוש בעבירות הסתה. "חקירת עבירות הסתה, לרבות במקרה האמור, מחייבות אישור מוקדם של הפרקליטות. במקרה זה לא התבקש אישור חקירה, ומשכך מטבע הדברים גם לא ניתן אישור".

גורמים במשטרה טענו כי צו המעצר אושר על ידי שופט בבית משפט השלום בעכו לאחר שהוצגו בפניו הפוסטים שפרסמה. עם זאת, במשטרה לא הציגו את הצו בטענה שהוא חוסה תחת צו איסור פרסום. "ביקשתי לקבל את הצו והם סירבו לתת לי אותו", אמר עורך דינה של האישה, עו"ד חוסיין מנאע. לדבריו, במשטרה הסכימו להראות לו רק צו חיפוש, ולא צו מעצר. "הם הוציאו צו חיפוש, ביצעו את החיפוש לא מצאו כלום ומסרו לה שהיא עצורה — ואז לקחו אותה לתחנת המשטרה", אמר הסנגור.

מהמשטרה נמסר כי המעצר בוצע בין היתר לאחר שחראמי העלתה פוסטים ש"עלולים להפר את שלום הציבור". אחד משני הפוסטים שהעלתה בשפה הערבית, תוקף את מדיניותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "תעלו פוסטים על השואה שביצע נתניהו. איפה הערבים הדו-פרצופיים שבכל פעם מעלים פוסטים על השואה שהנאצים עשו ליהודים. מה ההבדל בין מה שעשה נתניהו לבין מה שעשה היטלר? הגופות של התינוקות נשרפו כליל, הגופות של הנשים, הגופות של הצעירים, הגופות של הזקנים", כתבה.

בפוסט נוסף כתבה חראמי: "אני מאוד שמחה כשיהודי אומר מוות לערבים והמדינה לא מענישה אותו. זאת אומרת שכל אלה שמשרתים בצבא, דרוזים מוסלמים ונוצרים, מגיע להם להישאר סוג ב'".

עו"ד מנאע מסר בתגובה כי הוא הגיש תלונה למח"ש בעקבות המעצר. "הליך המעצר הוא הליך לא חוקי שפוגע בכל זכויות היסוד של אדם והוא פוגע בכבודו של אדם כאדם. אין למשטרה כל זכות להתנהג בצורה הזו ובאופן כזה. הגשנו תלונה למח"ש כנגד השוטרים שעשו את זה", מסר.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במשטרת ישראל התקבל דיווח על מספר פוסטים שפורסמו על ידי החשודה נגד חיילי צה"ל וממשלת ישראל ועלולים להפר את שלום הציבור. החשודה נעצרה ולאחר חקירתה הוחלט על המשך מעצרה בתנאי מעצר בית למשך חמישה ימים. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד כל גילוי הסתה נגד כוחות הביטחון ותמיכה בארגון טרור. דברים אלו עלולים להפר את הסדר הציבורי ולסכן את שלום האזרחים".

הפגנות הסופ"ש לעצירת המלחמה, עסקה להחזרת החטופים וקידום הסכם מדיני:

רוצות לחיות פה!*


From: קול רבני לזכויות אדם

ממצעד הגאווה לצעדה הבין-דתית - אנחנו מתפללים ברגליים

ביום שני הקרוב: הצעדה הבין דתית בירושלים לזכויות אדם ולשלום יוצאת לדרך - הצטרפו אלינו! אנחנו נרגשים להזמין את הציבור הרחב להצטרף אלינו לצעדה הבין-דתית בירושלים לזכויות אדם ולשלום, שתתקיים זו השנה השניה ביום שני, 3 ביוני 2024.

בצעדה נצעד ביחד, יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, מכל הזרמים, וכל מי שהוא חלק ממחנה זכויות האדם והשלום. נתכנס בכיכר ציון ב 16:00 ונצעד לשער החדש, שם יצטרפו אלינו חברינו ממזרח העיר. ביחד נצעד בשירה לאורך רחוב יפו, עד לשער יפו, ובו יינשאו נאומים ותפילות של מנהיגות ומנהיגי הדתות.

האירוע יסתיים בסביבות 18:00, ולאחריו יצאו הסעות למכון הרטמן, שם יתקיימו מעגלי שיח בין-דתי משותפים לקול רבני לזכויות אדם ותפילת "מאמינים" בהובלת קהילת ציון, עם תפילה, שירה ודברים של מנהיגות ומנהיגי הדתות.

הצעדה הבין דתית לזכויות אדם ושלום תצעד זו השנה השנייה בלב ירושלים, בתפר שבין מערב העיר והעיר העתיקה. הצעדה תתקיים בערב לפני ערב יום ירושלים. מול יום ירושלים וריקוד הדגלים, שהפכו לסמלים של אלימות וכיבוש, אנחנו מציבים חלופה ברורה וזקופת קומה של שותפות מחיים ושל קריאה של הדתות לזכויות אדם ולשלום.

את הצעדה מובילה קואליצית ארגונים, בריכוז והובלה של קול רבני לזכויות אדם, ביחד עם שותפות ושותפים רבים - רשימת השותפים המלאה באיבנט בפייסבוק לאיבנט בפייסבוק תמכו בצעדה הבין דתית רבנים ורבות חברות הארגון צעדו ונשאו דברים למען שלום, שוויון וצדק לכולם אתמול במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים 🏳️‍🌈