המסר של השבוע 
מעל 300 ישראלים כותבים לבית הדין בהאג: אנו תומכים בתביעה של דרום אפריקה נגד מדינת ישראל

מעל 300 ישראלים כותבים לבית הדין בהאג: אנו תומכים בתביעה של דרום אפריקה נגד מדינת ישראל

מעל 300 אזרחים ישראלים כתבו לבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג והביעו את תמיכתם בתביעה שהגישה דרום אפריקה נגד מדינת ישראל. במכתב נאמר:

https://chng.it/PJVRfR86W4

אל בית הדין הבינלאומי לצדק, האג - הולנד, שלום רב!

החומרים אשר עולים מהתביעה שהגישה דרום אפריקה מזוויעים ואמינים. ישראל אכן נוקטת בצעדים שיטתיים ויסודיים למחיקת אוכלוסיית עזה, להצמאתה, להרעבתה, להתעללות בה ולעקירתה. היא מיישמת מדיניות של מחיקת אפשרויות מחייה, ואשר מובילה לג'נוסייד. היא הורגת באופן שיטתי שכבות אוכלוסייה רחבות, אנשי אקדמיה מובילים, סופרים, רופאים, צוותי רפואה, עיתונאים ואזרחים פשוטים.

לאור האמור לעיל, אנו מבקשים להוסיף את קולנו כאזרחים וכאזרחיות ישראל לטענות שמובאות בכתב התביעה שהגישה דרום אפריקה לבית המשפט הבינלאומי לצדק בהאג, בתקווה שקולנו יסייע לקבלת החלטה שתביא להפסקתה המיידית של המלחמה."

ליאור קיי הפעיל החברתי, מיוזמי המכתב לבית הדין בהאג, מוסר: "תוך פחות מ-48 שעות מתחילת היוזמה, כבר חתמו יותר מ-200 ישראלים על המכתב שלנו, ואנחנו ממשיכים להחתים: למרות שאתר העצומות הישראלי "עצומה" הסיר אחרי דקות ספורות את העצומה, לא ויתרנו, והגענו להישג מרשים כבר בשעות הראשונות של העצומה.

קיי מוסיף: "מובן שבאווירה השוררת כיום בארץ, אנחנו יודעים שפעולתנו זאת עלולה לעורר התנגדות ואף זעם, ויתכן שיופעלו נגדנו צעדי דיכוי מצד רשויות המדינה, כמו שהופעלו כלפי אזרחים רבים שהביעו התנגדות למלחמה ואפילו נגד מי שפשוט הביעו צער על ההרג ההמוני של תושבים בעזה. בכל זאת, הפעולה שלנו היא צעד מצפוני מחויב המציאות, לנוכח הזוועות שמדינתנו – מדינת ישראל – מעוללת יום יום, ושעה שעה ברצועת עזה.

כפי שכתוב בתביעה עצמה, הזוועות הנוראות שחמאס חולל ב7 באוקטובר אינן נותנות שום הצדקה להחרבת רצועת עזה על 2.2 מיליון תושביה, הרג של יותר מעשרים ושניים אלף תושבים פלסטינים כולל אלפי ילדים וגירוש שני מיליון אנשים מבתיהם לחיות תחת כיפת השמיים בתנאים של רעב נורא". מסכם קיי.

בנוסף לליאור קיי מובילים את ארגון והפצת העצומה ד"ר ענת מטר ופעיל השלום יונתן פולק.

המארגנים מוסרים שהעצומה תימסר לבית הדין בסמוך לתחילת הדיונים ביום חמישי הקרוב.

לפרטים: ליאור קיי טל - 0506521650