המסר של השבוע 
סיוע הומניטרי עכשיו!

סיוע הומניטרי עכשיו!

קול רבני לזכויות אדם

הפגנו הבוקר למען סיוע הומניטרי לרצועת עזה. הבוקר, הגענו להפגין בנמל אשדוד יחד עם חברינו מארגון ״זזים - קהילה פועלת״ למען הכנסת משאיות הסיוע לעזה. במקום נתקלנו בגילויי אלימות קשים מצד פעילי ימין.

אם לומר את האמת, אנחנו לא מופתעים. חודשים על גבי חודשים שתרבות בן גביר ונתניהו מחלחלת מהממשלה אל השטח - וזו התוצאה. זוהי חובתנו היהודית לעמוד לצד החלשים והנזקקים תמיד, בכל מצב ובכל מקום. מוכרחים לשים סוף לאסון ההומניטרי שמתחולל בעזה, ומוכרחים להביא לשחרור מיידי של החטופות נמשיך להפגין ולהתעקש על הערכים שלנו, גם מול אלימות והסתה כמו זו שפגשנו הבוקר.

רמדאן כרים | رَمَضَان كَرِيم לכל חברינו ושותפינו המוסלמים

עם תחילת חודש רמדאן, אנחנו מבקשי לאחל לכל שותפינו המוסלמים בארץ ובעולם - רמדאן כרים.

החודש הזה מצוין השנה בצל מלחמה עקובה מדם, שסופה לצערנו לא נראה באופק. עשרות אלפי חפים מפשע ששילמו בחייהם, ותופעות של רעב, עקירה מן הבית, ביזה וצלקות גופניות ונפשיות, הם רק חלק ממה שהביאה אתו התקופה האחרונה.

אנו מתפללים שערכי הרמדאן, של התבוננות פנימית, חמלה וצדקה, יקרינו על פני כל האנושות, מי ייתן ובשילוב ידיים, בסולידריות ובשלום, ניחלץ יחד מן הימים הנוראים הללו, ונבנה אופק של שותפות, שלום וצדק לכולנו.

תקוותנו היא לאפשר חבילות מזון מיוחדות לחג עבור כ-500 משפחות ברחבי הגדה על ידי גיוס של 155,000 ₪. 100% מהתרומות ישמשו לסיוע הומניטרי. נותרו ימים אחרונים לתרומה.

רוצים לתרום לקמפיין? לחצו כאן https://causematch.com/ramadan_he

ממשיכים במלאכת אריזת המזון: הפעם במתכונת מתוגברת לקראת חודש רמאדן

ביום חמישי האחרון קיימנו יום אריזות ביחד עם חברותינו ממחסום Watch ואחוות עמים, לצד רבנים ואנשי דת נוצרים. ביחד ארזנו 200 חבילות תרומה שהועברו למשפחות פלסטיניות בגדה המערבית, והעבודה תימשך גם בשבועות הבאים.

הצטרפו לשיחה פתוחה על שותפות בעתות משבר: פאנל בנושא המאבק המשותף מה אנחנו יודעים על שותפות? דני ברודסקי, מנהל מחלקת שטחים בארגון, ישתתף בפאנל זום לכל המתעניינים במאבק הישראלי- פלסטיני.

ניפגש ברביעי ה- 20.3, 20:00-21:30, בזום, נדבר בפתיחות על שותפות יהודית-פלסטינית, על אופיה, על אתגריה, ועל כוחה. בפאנל ישתתפו גם רולא דאוד (עומדים ביחד), ג'מיל קסאס (לוחמים לשלום), ותנחה אילת קאהאן (פעילי בקעת הירדן).

להרשמה https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-4OVnomKGogUSHVYRQVY60PDGdGwMud5XF9veYcUcQuTdMw/viewform

חֲזַק חֲזַק וְנִתְחַזַּק - עפרה ליבוביץ גולדברג בדבר תורה לפרשת פקודי

"אֵלֶּה פְקוּדֵי הַמִּשְׁכָּן" (שמות ל"ח יא) - "אֵלֶּה", הסכומים שיפורטו בהמשך, הם "פְקוּדֵי הַמִּשְׁכָּן" - פירוט החומרים, שמהם נעשה המשכן, ופירוט כמויותיהם: הרבה מאד זהב, כסף ונחושת, בדים בצבעים יקרים ואבנים טובות; כולם עשויים במעשה־חושב - מהמנורה, הכיור והמזבח ועד לולאות וווים, ביחד עם בגדי השרד של הכהנים, המפורטים עד רמת החוט. כל ישראל העלו מכספם נדבה לעשיית המשכן, ולכל נפש יש חלק במשכן - לאנשים ולנשים, לעם ולמנהיגיו.

וכך, ניכר היה בפועל, כיצד כל חלקי העם, על השוֹנוּת המובנֵית בהם מעצם ריבוּיַם, לא נפוצו על פני כל הארץ, אלא ראו כולם תכלית משותפת; ועסקו יחד בבנייתה. לפי הכרונולוגיה המקראית, אני מבקשת עתה לדלג כאלף שנים קדימה, ולהגיע לימי שיבת־ציון. גם אז רבים מהעולים היו אידיאליסטים, ולמרות שחיו בבבל ובפרס חיי נוחות ורווחה מפרי עמלם, הם בחרו לשוב ולכונן ממלכה לישראל בארץ, שמרכזה - המקדש בירושלים.

קול רבני לזכויות אדם

רח׳ ש״י עגנון 22, ירושלים

כל הזכויות שמורות

אתר האינטרנט: http://www.rhr.org.il דואר אלקטרוני ליצירת קשר: media@rhr.org.il