המסר של השבוע 
התותחים יורים, המטוסים מפציצים - והמחאה נמשכת ומתגברת

התותחים יורים, המטוסים מפציצים - והמחאה נמשכת ומתגברת

‎באנו חושך לגרש: הפגנות במוצ”ש בדרישה להדחת נתניהו; הצתה במאהל המשפחות בי-ם

בתל-אביב תתקיים, זה השבוע השני, הפגנה נגד נתניהו תחת הכותרת "כשהעם נותן מעצמו, הם לוקחים לעצמם"

ההפגנות נגד ממשלת הימין יתקיימו שוב מחר (מוצ”ש) בתל-אביב, חיפה וקיסריה. המפגינים ידרוש גם את הדחתו המיידית של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתל-אביב תתקיים, זה השבוע השני, הפגנה ברחוב רוטשילד 1 בכותרת “כשהעם נותן מעצמו, הם לוקחים לעצמם”. העצרת צפויה להתחיל בשעה 18:00 בהשתתפות גל פיחוביץ, תושבת קיבוץ דורות, אמא לחייל; בת חן לביא, עקורה מקרית שמונה; ארז צרפתי ששכל את בתו רון במסיבת הנובה ברעים; האלוף (במיל’) נמרוד שפר ומיכה ביטון – זמר ויוצר, בן שדרות ותושב נתיב העשרה. בתום העצרת משתתפיה יצעדו להפגנת משפחות החטופים שתתקיים בכיכר החטופים בשדרות שאול המלך, מול משרד הביטחון.

גם מחר פעילי מחאת העם בחיפה יצעדו מרחבת האודיטוריום במרכז הכרמל לצומת חורב. בשעה 17:00 תצא צעדה מהאודיטוריום במרכז הכרמל לכיוון צומת חורב, וההפגנה שם מתוכננת לשעה 18:00. ממחאת העם חיפה נמסר: “חיפאיות וחיפאים, תושבי הצפון האמיצים – כולכם כבר ודאי ראיתם את פרץ השמחה בקרב חברי הקואליציה ברגע אישור הגדלת תקציב המדינה לשנה הבאה. הגזל, האטימות והעיסוק בפוליטיקה מגזרית, בזה מתעסקת ממשלת החורבן. זה הזמן לצאת לרחוב ולשים לזה סוף! בואו לגרש את החושך ולהאיר באור גדול כי הוא חייב ללכת”. בקיסריה תתקיים מחאה נוספת, בכיכר הראלי החל מהשעה 15:00 בקרבת ביתו הפרטי של נתניהו.

בתוך כך, שריפה פרצה אתמול (חמישי) במאהל מחאה של המשפחות שכולות נגד הממשלה מול הכנסת. משטרה הוזעקה למקום ונפתחה חקירה, שלפי ממצאים ראשונים מעלים חשד להצתה. מאהל המחאה עומד סמוך למשרד האוצר ופעיליו מפגינים במקום מדי יום שני ורביעי.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/125769


עצרת יהודית-ערבית: רק שלום יביא ביטחון! وقفة يهودية-عربية: فقط السلام يجلب الأمان!

מוצ"ש السبت 16.12 20:00 בחיפה في حيفا שדרות המגינים 32 همجينيم 32. לאישור הגעה لتأكيد المشاركة: https://omdi.me/3SC8Ztp

כולנו כואבים את המציאות הקשה שאנו חיים בה. את הכאב של המשפחות השכולות, של החטופים, של המפונים והעקורים. כולנו נחרדים לשמוע על פגיעה באזרחים חפים מפשע, כולל ילדים, ברצועת עזה ובעוטף עזה.

كلنا نعاني من الواقع الصعب الذي نعيشه. آلام العائلات الثكلى والمختطفين والمهجرين والنازحين. نشعر بالفزع جميعا عندما نسمع عن الأضرار التي لحقت بالمدنيين الأبرياء، بما في ذلك الأطفال، في قطاع غزة وفي غلاف غزة.

ומתוך הכאב, אנחנו גם מחויבים להסתכל מה הלאה: להבטיח חיים בביטחון למיליוני האנשים שחיים בארץ ולהתקדם לשלום ישראלי-פלסטיני, שהוא החלופה למלחמת נצח.

ومن الألم، علينا أيضاً أن ننظر إلى ما هو قادم: سنضمن حياة آمنة لملايين الذين يعيشون في هذا البلد، وسنتقدم نحو السلام الإسرائيلي الفلسطيني، وهو البديل للحرب الأبدية.

לקבוצת ערבים ויהודים ביחד لمجموعة الواتس اب عرب ويهود معا: https://omdi.me/together

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 30)

Missing matching underline for section title overline.

****************************************************************
מפסיקות לשתוק!
ביום שלישי האחרון קיימנו ביוזמת "אקדמיה לשוויון" משמרת מחאה נגד המלחמה בקריאה להפסקת אש ושחרור החטופים עכשיו. להפתעתנו הנעימה לא היתה שום התערבות משטרתית, בניגוד ליחס הברוטאלי של משטרת בן גביר בשבועות קודמים. מסתבר שאכן יש שופטים בירושלים ופסיקת בג"צ לשמירת זכות ההפגנה גם ובמיוחד בזמן מלחמה הועילה. שופטי בג"צ לפחות חלקית מצדיקים את המאבק של המפגינים בקפלן למענם בחודשים שלפני המלחמה.

בהמשך הוחלט להפוך את זה למשמרת קבועה - כל יום שלישי, שעה 18.00-19.00, בניין משרדי הממשלה, בגין 125 תל אביב (מול מגדלי עזריאלי).

עד סוף המלחמה (מי יודע מתי זה יהיה?) נמשיך לבוא עם אותן הסיסמאות:

הפסקת אש עכשיו! השיבו את החטופים היום! אלימות אינה התשובה לטרור! הסדר מדיני - די למלחמה


בשבת 9.11 (מחר) בשעה 15:00 תתקיים משמרת מחאה יהודית ערבית נגד המלחמה בבאקה אלגרבייה. יצאו הסעות מהגדה השמאלית(אחד העם 70 ת"א) ב13:00 מספר המקומות מוגבל אז מהרו להירשם

https://forms.gle/W791dJV9SQKPVhMTA


שיחה על המלחמה והיום שאחריה

ראשון 11.10 שעה 8.00 בערב הגדה השמאלית אחד העם 70 תל אביב

בפרספקטיבה שמאלית ויהודית ערבית:

  • הקולנוען ברק הימן
  • עו"ד סאוסן זאהר
  • דוד זונשיין מ"אומץ לסרב"
  • ראובן אברג'יל הפנתר

*פידא שחאדה מ"נשים נגד נשק" ומההתארגנויות הקהילתיות המשותפות בלוד השיחה תשלב בהקרנת סרטים קצרים וקטעים מסרטים שישתלבו בדיון שלנו- בין יאוש ואופטימיות, התנגדות ורדיפה פוליטית.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 62); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

לינק לאיוונט: https://www.facebook.com/share/ieJbaz42WJBRzg8U/?mibextid=9VsGKo


עצומה של מרצים וחוקאים ישראלים לנשיא ביידן - להפסקת אש ושחרור החטופים. אם מתאים חיתמו והפיצו!

https://sites.google.com/view/israel-elephant-in-the-room

המצב בבקעת הירדן וסביבותיה הולך ומחמיר. המתנדבים הפועלים שם נחושים להוסיף וללוות את קהילות הרועים ולנסות להגן עליהן מפני האלימות המשתוללת של המתנחלים. אנא סייעו להם במימון הנסיעות כדי שיוכלו להמשיך במפעל הזה שאין ערוך לחשיבותו. https://my.israelgives.org/he/members/JVST


Yair Ron

התחלה רעה לסוף השבוע:

06:30 מגיעים דיווחים ראשונים: כעשרה רכבי צבא/מתנחלים וטרקטורון יוצאים מהתנחלות הפורעים אביגיל לכיוון חלת א-דבע.

יש מתקפת מתנחלים על היישוב. הצבא שומר עליהם ומאפשר להם להיכנס לבתים ולזרוע הרס וחורבן במסווה של"חיפוש". הם מכים ומאיימים על התושבים והורסים כל מה שנמצא בתוך הבתים. הצבא שומר עליהם מבחוץ ונותן להם להתפרע.

(בזמן אמת לא היה ברור מה קורה שם ולא ניתן היה ליצור קשר עם אף אחד מהכפר)

8:20 הוזעק אמבולנס אבל לא מאפשרים לו להיכנס לכפר.

8:40 נעצר מוחמד רבעי, ראש מועצת א-תוואני, שניסה להגיע לכפר.

9:05 מתנחלים נכנסו לבית הספר הקטנטן של חלת א-דבע והרסו כל מה שאפשר.

אני מכיר את המקום: מבנה קטנטן המשמש ארבע כיתות, מא' עד ד'. בלעדיו ייאלצו הילדים ללכת ברגל יותר משעה לכל כיוון עד לבית הספר הקרוב בא-תוואני. את הרכב ששימשו להסעת תלמידים הצבא החרים כבר לפני כמה חודשים.

9:10 עצרו כמה מאנשי הכפר.

9:30 נראה שהפוגרום הסתיים. חברים בדרך לשם לתעד את ההרס. אעדכן כשאדע יותר.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 104)

Title underline too short.

9:30 נראה שהפוגרום הסתיים. חברים בדרך לשם לתעד את ההרס. אעדכן כשאדע יותר.
______

המתנחלים והצבא ממשיכים לקדם את היעד שלהם באין מפריע: להדליק את דרום הר חברון, האזור השקט ביותר בגדה.


עצומה חשובה!

https://my.zazim.org.il/petitions/shnv-t-hnkhyvt-hlkhymh-l-lhrg-khpym-mpsh-b-zh


"הכהנסטים הפכו את עזה לבית קברות":

חבר הכנסת עופר כסיף השווה היום (שני) בנאומו בין הטבח של מחבלי חמאס לפעילות צה"ל ברצועת עזה. "עזה הפכה בידי ממשלת הכהניסטים לבית קברות מדמם", טען כסיף. השרה לקידום מעמד האישה מאי גולן התפרצה לדבריו של כסיף ואמרה: "מחבל ותומך טרור. תצא מפה. של איזה עם אתה? למי את שייך? לחמאס? לפת"ח? לחזית העממית? תתבייש".

בתום נאומו של כסיף, התחולל ויכוח בין גולן לבין חבר הכנסת נאור שירי ממפלגת יש עתיד. חברת הכנס שרון ניר ממפלגת ישראל ביתנו גינתה את דבריו של כסיף וכתבה: "המקום הטבעי שלו הוא בפרלמנט ברמאללה. מבייש את הכנסת ואת הדגל שאתה נואם לידו - אין צבא מוסרי וערכי יותר מצבא ההגנה לישראל".

בתחילת נאומו כסיף גינה את הטבח ב-7 באוקטובר. "התקפה נפשעת, רצח מחריד של יותר מאלף ישראלים חפים מפשע. טבח, ביזה, אונס והתעללות מינית בקורבנות וחטיפת אזרחים תמימים בהמוניים לתוככי הרצועה. המונים הפכו פליטים במדינתם בעוד בתיהם נחרבו והועלו באש".

עם זאת, לאחר הגינוי על מחבלי חמאס, כסיף גינה גם את החלטות ממשלת ישראל ופעולות צה"ל. "האפלה לא פסקה באותו יום שבת ארור. "עזה אותה הפכה ישראל לבית הכלא הגדול בעולם, הפכה עכשיו בידי ממשלת הכהניסטים לבית קברות מדמם. רבבות הרוגים, רובם המוחלט אזרחים חפים מפשע. נשים וילדים".

כסיף לא נתן לצעקות מצידה של גולן לעצור אותו, ומי שישב במקומו של יו"ר הכנסת ניסה להגיע לסדר במליאה. "טבח אחד אינו מצדיק טבח אחר ושפיכות דמים אינה מתירה או מצדיקה נקמת דם. מעשה אותו באופן אירוני מייחסת ממשלת הזדון לאלה בהם היא זו שעכשיו נוקמת".

לאחר שכסיף עצר את דבריו, וגולן החלה להתקדם לכיוון היציאה ממליאת הכנסת, כסיף המשיך בדבריו ואמר: "כפי שפשעי הכיבוש והמצור לעולם לא יכולו להצדיק את פשעי המלחמה של חמאס, כך פשעי חמאס לעולם לא יכולו להצדיק את פשעי המלחמה שמבצעת עכשיו ממשלת ישראל בעזה".

גם שר הבינוי והשיכון ושר במשרד ראש הממשלה, יצחק גולדקנופף גינה את התבטאותו של כסיף. "ההשוואה בין חיילי צה״ל לבין ארגון טרור אכזר שרוצח בדם קר נשים וילדים בצורה זוועתית, היא מעשה נבלה נבזי וכמוהו כהכחשת הטבח. אין לכך שום מקום, ודאי שלא בכנסת ישראל".

כמובן שכל צעקות מנוולי הימין לא עושות שום רושם על עופר כסיף, הוא ימשיך בדרכו ויביע את האמת שלו בקול צלול וברור, על אפם וחמתם.


שיר נהדר

C'est la Vie סְה לָהּ וִי. (אֵלּוּ הַחַיִּים)

הַשֶּׁמֶשׁ שׁוֹקַעַת דּוּמָם עַל נִיר עֹז, הַדָּם כְּבָר יָבַשׁ, לֹא נִשְׁאַר מָה לִבְזֹז. רַק רֹאשׁ מֶמְשַׁלְתֵּנוּ, מֻפְרָע דּוּ-קָטְבִּי, מְנַחֵם אֶת עַמּוֹ הַשָּׁבוּר: סְה לָהּ וִי.

שָׁקְטוּ וְנָדַמּוּ יוֹם קְרָב וְעַרְבּוֹ, נָפַל הָעוֹטֵף בְּ"מִקְרֶה" עַל חַרְבּוֹ. אַף אֶחָד לֹא אָשֵׁם בְּמוֹתוֹ שֶׁל אָבִי, נִרְצַח כָּכָה סְתָם, בְּמִקְרֶה, סְה-לָהּ-וִי.

הַכְּתֹבֶת הָיְתָה רְשׁוּמָה עַל הַקִּיר, "לֹא יָדַעְתִּי", טוֹעֵן הַמַּנְהִיג שֶׁהִפְקִיר. אַף אֶחָד לֹא מָשַׁךְ שׁוּב בְּדַשׁ מְעִילִי, סְה לָהּ וִי, לֹא יָדַעְתִּי, בָּאִמָּשׁ'לִי.

זֶה גַּנְץ, זֶה יָאִיר, זֶה הַשְּׂמֹאל שֶׁלָּכֶם, זֶה בִּגְלַל אַלְטָלֵנָה, אֲנִי לֹא אָשֵׁם. זֶה בִּכְלָל הַצָּבָא שֶׁיָּזַם אֶת הַכֹּל, סְה לָהּ וִי, מִתְבַּכְיֵן, הַמַּנְהִיג הַסָּגֹל.

שׁוּרוֹת שֶׁל קְבָרִים בְּאַדְמַת הַקִּיבּוּץ, בְּרֹאשׁ כָּל תְּלוּלִית, מִתְנוֹסֵס עוֹד תֵּרוּץ. כֻּלָּם אֲשֵׁמִים בְּמֶחְדָּל קוֹלוֹסָאלִי, מִלְּבַד הָאָדוֹן סְה לָהּ וִי הַנּוֹרְמָאלִי.

אָז עָלְתָה חֲרִישִׁית, בַּת קוֹל הֲמוּמָה, וְהָפְכָה לְנַחְשׁוֹל, שֶׁגּוֹעֵשׁ בְּעוצְמָהּ. אֶת הַנֶּזֶק גָּרַמְתָּ, הָרַסְתָּ כָּאן עַם, תִּזָּכֵר סְה לָהּ וִי לְדֵרָאוֹן הָעוֹלָם.

תֶּאֱרֹז אֶת הַפְּסִיכִית וְאֶת הַיָּלְדָ"ז, נְאַרְגֵּן לָכֶם תָּא, בְּסִגְנוֹן אְלְקַטְרָז. תְּכַבְּדוּ שְׁלָשְׁתְּכֶם, אֶת זִכְרוֹ שֶׁל אָבִי, כְּשֶׁתֹּאמַר לִשְׁנֵיהֶם, סְה לָהּ וִי, סְה לָהּ וִי.

עָנָן שִׂיאוֹן חנוכּה 23