פעילות ודיווחים 

עצרת מחאה: הסדירו את פינוי הזבל ממחנה הפליטים שועפאט!

באים לשועפאט! שישי ה12/6 בשעה 12:00. ועדת החירום של מחנה פליטים שועפאט והועד נגד הגדר מזמינים פעילות ופעילים לעצרת מחאה במחנה. נפגין נגד אי פינוי הזבל וההזנחה הממושכת של המחנה מצד עיריית ירושלים. כפי שראינו בסיור ההזדהות מוקדם יותר השנה, המחנה מוצף בהרים של זבל שאינם מפונים בטענה שסמטאותיה הצרות של השכונה אינן מותאמות למעבר של משאיות הזבל (דבר שנמצא גם הוא תחת אחריותה של העירייה). גם מכולות הזבל הממוקמות ברחובות ראשיים ורחבים אינם מפונים בסדירות הנדרשת והקבועה בהגדרות המכרז האיזורי. תקציב העירייה לאיסוף אשפה במחנה, על כל תושבת ותושב, הוא כחמישית מהתקציב לשכונות במערב העיר. הזבל נערם במחנה הצפוף ונשרף בתוכו ומהווה בעיה תברואתית חמורה, סכנה בריאותית ופגיעה ישירה באיכות חייהם של תושבי המחנה.

לתושבי מחנה הפליטים נמאס מהצהרותיה הריקות של העירייה ומהזנחת איכות חייהם. ביום שישי ה-12/6 בשעה 12:00 נצטרף אליהם לעצרת מחאה בסמוך למחסום שבכניסה למחנה הפליטים שועפט. יחד עם תושבי המחנה נבהיר לראש העיר ניר ברקת ועמיתיו שדיבורים לא מספיקים, שהגיע הזמן לנקוט בצעדים ממשיים, שהתחמקות ממושכת כזאת מאחריות לא תיתכן. נפגין יחד על מנת לשים קץ להתחמקות העירייה מאחריותה כלפי תושביה ולהסדרה מיידית של פינוי הזבל ממחנה הפליטים שועפאט.

עצרת המחאה תתקיים מחוץ למחנה הפליטים שועפאט, במעגל התנועה שבסמוך למחסום הולכי הרגל. בתחילת העצרת, לפני שנתחיל להפגין יחד, תתקיים תפילה של תושבי מחנה הפליטים ומארחינו להפגנה.

הסעה: הסעה תצא מגן הפעמון אל מקום ההפגנה, חובה להרשם כדי להבטיח מקום בהסעה. נפגש בשעה 11:15 בגן הפעמון.

(ניתן גם להגיע עצמאית)

פיזור: ההסעה תסע חזרה לגן הפעמון בערך בשעה 14:00, מי שמעוניין או מעוניינת, ניתן יהיה להמשיך להפגנה בשייח' ג'ראח.

לינק לארוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1574547059478989/

לפרטים: אורי עגנון 0544-777-397