פעילות ודיווחים 

די לענישה הקולקטיבית במזרח ירושלים!

עדכון: משמרת מול ביתו של ראש העיר ברקת גם השבוע (רביעי 5.11). משמרת מחאה מול ביתו של ניר ברקת, רחוב המייסדים 20, בית הכרם יום רביעי (5.11.14) בשעה 21:00, רח' המייסדים 20, ירושלים

ברקת מבעיר את ירושלים!

ניר ברקת מספר שהוא מחזק את הביטחון האישי ואוכף את החוק.

אולם בפועל, כוחות מג"ב ומשטרה מתעמרים בתושבים תמימים, מציפים בתים ב"בואש" ללא כל סיבה, מחלקים דוחות חניה כבדים ברחובות ללא סימון כבישים, יורים גז מדמיע וכדורי גומי ללא אבחנה...

זו לא מדיניות של חוק, זו מדיניות של התעמרות ברוטלית באוכלוסייה שלמה, במטרה לשרת אינטרסים פוליטיים של הימין הקיצוני. כבר חודשים שניר ברקת מקדם יחד עם נפתלי בנט ובכירי עמותת אלעד תוכנית שמטרתה הכבדת יד המשטרה על תושבי ירושלים המזרחית. זו מדיניות שמובילה את ירושלים לאסון.

לא נשתוק מול ענישה קולקטיבית וגזענית. לא נשתוק כשברקת מבעיר את העיר!

בשבוע שעבר קבענו משמרת מחאה קטנה מחוץ לבית של ברקת, אבל לבסוף הייתה משמרת גדולה ומרשימה. יותר ממאה באו. השבוע ננסה להיות אפילו יותר אל מול ביתו וללחוץ עליו להפסיק את הענישה הקולקטיבית ואת הדיכוי הגזעני שמציף את מזרח העיר בשבועות האחרונים. ברקת מנסה לדחוף חוקים איומים, מבחינתו במידי אבנים צריך לירות אש חיה. אבל הוא רגיש ללחץ ציבורי, כי הוא חרד לכסאו, ולכן אנחנו נציק לו קצת ונרגיע את רוחו.

אז - היום יום ד, בשעה 21:00 אנחנו נהיה מחוץ לבית ברקת, רחוב המייסדים 20 בית הכרם

אירוע פייסבוק:

https://www.facebook.com/events/1505229213063035/?ref_newsfeed_story_type=regular

הודעה מקורית: בשבוע האחרון, השכונות הפלסטיניות במזרח ירושלים נמצאות תחת מצור וענישה קולקטיבית. הדרכים הראשיות לשכונות נחסמו לתנועה לחלוטין, המשטרה יורה מטולי גז, רימוני הלם וכדורי גומי ברחובות ולתוך הבתים. תושבי מזרח ירושלים עוברים התעמרות של המשטרה והעירייה, אכיפה סלקטיבית של דו"חות וקנסות, במטרה להפחיד ולהטריד.

כל זה מתווסף למסורת ארוכה של דיכוי והזנחה מכוונת; אי-מתן היתרי בנייה, הריסת בתים, מחסור בכיתות לימוד, ניתוק ממים וחשמל, וניסיון כללי להפוך את החיים במזרח ירושלים לבלתי נסבלים.

בזמן זה, שבו הגזענות גואה ברחובות ירושלים, לא נשתוק מול ביטויים ממסדיים של דיכוי ואפליה.

היום, ד' 29.10 בשעה 21:00 מול ביתו של ראש העיר ניר ברקת, המייסדים 5, ירושלים, דורשות ודורשים את הפסקת הענישה הקולקטיבית של תושבי מזרח ירושלים.

הטכסט נלקח מהפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1457004724546393/