פעילות ודיווחים 

הפגנה: ענישה קולקטיבית לא תחזיר את הנערים החטופים

כמאתיים פעילי שלום וזכויות אדם קיימו הפגנה על המדרכה ליד משרד הביטחון בתל אביב, קראו קריאות קצובות והניפו שלטים בנוסח "סגרים ומעצרים לא יחזירו חטופים", "סגר על חברון לא יבוא בטחון", "מעצר מנהלי – חטיפה בחסות החוק", "פוליטיקאים מנצלים חטיפות של ילדים", "הכיבוש הוא טרור", "גם בחברון יש ילדים", "די לכיבוש", "די להתנחלות בחברון", "עונשים קולקטיביים לא יביאו לשחרור הנערים החטופים", "גם דמו של נער פלסטיני אינו הפקר", "מסרבות להיות כובשות","בוגי בוגי שר הבטחון, כמה ילדים חטפת עד היום". קבוצת מתופפים מארגון "מתופפים נגד הכיבוש" עמדו במעגל במרכז ההפגנה ותופפו כשהם מלווים את התיפוף בקריאות "די לכיבוש".

את ההפגנה יזמה קואליצית הנשים לשלום, והצטרפו אליה גוש שלום, האנרכיסטים, מאבק סוציאליסטי ודע"ם. אדם קלר, דובר גוש שלום שהשתתף בהפגנה, אומר: "כמובן שגם אנו מקווים בכל ליבנו ששלושת הנערים החטופים ימצאו בריאים ושלמים ויחזרו לחיק משפחותיהם. זה לא אומר שאנחנו יכולים להשלים עם מבצע צבאי גדול הגורם סבל רב למאות אלפי תושבים, מבצע צבאי שנועד להעמיק את אחיזת שלטון הכיבוש והדיכוי בגדה המערבית ואין לו שום קשר עם החטיפה – כפי שהממשלה והצבא מודים בפה מלא. אנחנו לא מוכנים לקבל את הצביעות והכפילות המוסרית כאשר שלושה נערים ישראלים מוצבים במרכזו של מסע תעמולה כלל עולמי ונהפכים ל'ילדים של כולנו' ואילו הריגתו של נער פלסטיני צעיר מהם בעיירה דורא במהלךהחיפושים נתפסת כאירוע אגבי וחסר חשיבות. שלושת הנערים הישראלים והנער הפלסטיני, ועוד רבים רבים אחרים, הם כולם קרבנות הכיבוש. רק סיום הכיבוש והדיכוי הנמשך יכול להביא לסיום האלימות, השנאה ושפיכות הדמים, להביא את היום בו יקום בארץ הזאת – בין ישראלים ובין פלסטינים – דור חדש שידע על מלחמות ושפיכות דמים רק מספרי ההיסטוריה ולא מנסיון אישי".

הודעה קודמת: הפגנה במוצאי שבת מול משרד הביטחון בקריה:

לא לענישה קולקטיבית! ישוחררו כל האסירים הפוליטיים! פעולות הדיכוי אינן מסיעות במאום להחזרת הנערים!

מוצ"ש 21.6 ב 20:30 מול הקריה בת"א

מאות מעצרים, פשיטות ליליות על בתים, סגר, מעצרי עיתונאים וחברי פרלמנט פלסטינים, ענישה קולקטיבית של תושבי חברון, שכם, אזור בית לחם, ג'נין ומקומות רבים נוספים, מעצרי ילדים וקטינים, איומים לניתוק מחשמל ורשתות סלולריות. כל אלה לא באמת נעשים כדי למצוא את הנערים!

אנו מייחלות למציאת הנערים והחזרתם בשלום. בפועל, נתניהו וממשלתו מנצלים ניצול ציני את האירוע לצורך מתקפה כוללת. הם אומרים בצורה ברורה כי ימשיכו באותן פעולות, עם או בלי קשר לחיפוש הנוכחי.

עבור ממשלת ישראל, זהו פשוט תירוץ לרדיפה אחר החמאס ושבירת הסכם הפיוס הפלסטיני.

תקציב הביטחון עמד בפני קיצוץ ועכשיו כבר ברור שיעלו אותו בחזרה.

נתכנס כדי לדרוש את הפסקת האלימות היומיומית וההרג. די להתעללות וענישה קולקטיבית של אוכלוסייה אזרחית אשר חיה תחת כיבוש צבאי!

מוצ"ש ה 21.6, 20:30 מול משרד הביטחון בקריה בת"א (רחוב קפלן)

ההפגנה ביוזמת פעילות מתנועות שונות. אנו קוראות לארגונים ותנועות להצטרף ולהוסיף את שמם להזמנה/ כל יום שעובר הוא יום אחד יותר מדי של שתיקה!

קישור גם להזמנה בפייסוק- https://www.facebook.com/events/828035260540418/

--