פעילות ודיווחים 

בעד הכרה בפלסטין

עידכון 30.11: דיווח וידאו מאת הטלווזיה החברתית

גוש שלום מצטרף אל העצרת לתמיכה בקבלת מדינת פלסטין לאו"ם, שיקיימו ארגוני השלום וזכויות האדם בישראל יום ה' (כ"ט בנובמבר) בשעה 6.00 בערב מול "היכל העצמאות" בשד' רוטשילד 16 בת"א.

"ההכרה שעצרת האו"ם צפויה להעניק למדינת פלסטין, אשר תקום בגבולות 1967 לצידה של מדינת ישראל, הייתה צריכה להיות יום חג לישראלים. ממשלתנו הייתה צריכה להיות הראשונה לתמוך במהלך הזה, במקום להתבזות במאבק חסר טעם וחסר סיכוי נגדו" אומר חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי, פעיל גוש שלום, שיהיה בין הדוברים בעצרת.

"סיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית עצמאית אינו רק אינטרס פלסטיני. זהו אינטרס ישראלי ראשון במעלה. הכיבוש הוא משקולת על צווארה של מדינת ישראל, הגורר אותנו לתהומות של ברוטאליות, הקצנה וגזענות ומשחית את החברה הישראלית. הרשימה הימנית קיצונית המבהילה שבחרו השבוע מתפקדי הליכוד היא רק דוגמא אחת מבין רבות ומתרבות. שחרור הפלסטינים מעול הכיבוש ישחרר את מדינת ישראל מלהיות מדינה כובשת ומדכאת, מדינה שהיא חושך לגויים ואשר יותר ויותר יהודים בעולם – במיוחד הצעירים שבהם – מתביישים בה ומתרחקים ממנה.

רק שחרור הפלסטינים מן הכיבוש והקמת מדינתם העצמאית יפתח בפני מדינת ישראל את השער לחיים של שלום עם שכניה ולהשתלבות במרחב בו היא נמצאת. לא עוד מובלעת מנותקת ומוקפת גדרות וחומות אלא שכנה ושותפה כלכלית ומדינית של פלסטין וירדן, מצרים וסוריה ולבנון ויתר המדינות הערביות והמוסלמיות. זה אפשרי וזה חיוני לעתידנו. ההצבעה של מדינות העולם בעצרת האו"ם היא צעד קטן אך חשוב בדרך לבניית העתיד הזה, ועל כך תתקיים עצרת התמיכה בתל אביב במקביל להצבעה הזאת ".

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749

להלן ההודעה המשותפת של מארגני ההפגנה:

יוזמת כ"ט בנובמבר 2012

הודעה לעיתונות, 28 נוב' 2012

מחר, יום ה' 29.11 בשעה 6:00 בערב, עצרת של ישראלים התומכים ביוזמה המדינית הפלסטינית באו"ם תתקיים מול היכל העצמאות, שד' רוטשילד 16, תל אביב – המקום בו הוכרזה מדינת ישראל.

מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ד"ר אלון ליאל: "יוזמת אבו מאזן- אירוע היסטורי שישנה את כללי המשחק".

"יוזמת אבו מאזן אינה גימיק דיפלומטי, היא משקפת מהלך פלסטיני עקבי וארוך טווח של ראש הרשות אבו מאזן, המיועד לממש את הצדק ההיסטורי בדרכים מדיניות, ללא שפיכות דמים. הכרה או"מית בפלשתין כמדינה תאפשר לתנועת הפתח לחזור לזירה המדינית כשחקן בעל משמעות, גם נוכח הישגי החמאס בשנה האחרונה - בעסקת שליט ובהפסקת האש במבצע 'עמוד ענן'". כך אומר ד"ר אלון ליאל, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, השותף ליוזמת "כ"ט בנובמבר 2012".

קבוצת היוזמים מביעה תמיכה ביוזמת אבו מאזן להפיכת פלסטין למדינה לא-חברה באו"ם. הקבוצה עורכת ביום ה' בשעה 18:00 עצרת תמיכה ביוזמה המדינית הפלסטינית המובאת בפני האו"ם. מול היכל העצמאות שד' רוטשילד 16 תל אביב.

מסמך ההקמה של היוזמה קובע: "אנו, אזרחי ישראל, יהודים ופלסטינים, תומכים ביוזמת אבו מאזן לשדרג את מעמדה של פלסטין באו"ם ותומכים בהקמת מדינה פלסטינית על בסיס גבולות 1967 לאלתר. בתאריך סימבולי זה של כ"ט בנובמבר הגיע הזמן לממש את חזון שתי המדינות - זהו אינטרס מובהק של שני העמים."

"הסכסוך ארוך הימים והעקוב מדם לא ייפתר דרך הכוחנות, הנשק והאלימות אלא במו"מ שיוביל להקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. רק כך נבטיח עתיד טוב יותר לילדנו ולדור העתיד" אומרת דר' נאוה זוננשיין, מנהלת ביה"ס לשלום ומיוזמות העצרת.

בין היוזמים בולטים בית הספר לשלום וכפר נוה שלום/וואחאת אל סלאם, פורום אירגוני השלום, פסיכואקטיב, גוש שלום, קול אחד, פעילים של מרצ, פעילים של חדש, שלום עכשיו, מחסום ווטש, לוחמים לשלום, עיר עמים, ידידי כדור הארץ, ואיגוד שוחרי הסביבה הערבים.

דוברים: פרופ' גליה גולן, דר' אלון ליאל, דר' רון פונדק, אורי אבנרי, מוסי רז, נבילה אספניולי, ודר' נאוה זוננשיין. סופיאן אבו זיידה יביא את דברה של הרשות הפלסטינית.

באירוע ישתתפו האומנים: מירה עוואד ויונתן שפירא.

ד"ר ליאל מוסיף: "ממשלה ישראלית שתסרב לקדם הקמת מדינה פלסטינית בדרכי שלום, תמצא עצמה מול שוקת מדינית שבורה ומבודדת לחלוטין במזרח התיכון.. אנחנו צריכים לבחור בין שדרוג דיפלומטי של הפתח- לשדרוג מעמדו המדיני של החמאס. הטכנולוגיות המתקדמות של כיפת ברזל יכולות להגן על ישראל מפני הטילים של החמאס, אך לא מפני קוצר הראות המדיני של מנהיגיה".

פרופ' גליה גולן, מומחית ליחסים בין-לאומיים: "צריך להבין את האתגר הפלסטיני הניצב בפני ישראל במימד ההיסטורי. אבו מאזן בחר בחוכמה רבה בתאריך כ"ט בנובמבר, כי כך הוא כופה על נתניהו להודות באי-הצדק. בכ"ט בנובמבר 1947 הוחלט על הקמת שתי מדינות, יהודית וערבית. נתניהו תובע מאבו מאזן הכרה במדינה יהודית שקיימת 66 שנים, אך מסרב להכרה מקבילה במדינה הפלסטינית, או אפילו לשדרוג מוגבל וסמלי של מעמדה באו"ם. אבו מאזן חושף את הבלוף של נאום בר-אילן ומציג את נתניהו במערומיו".

לפרטים: נאוה זוננשיין: 050-8557594 Nava.sfp@nswas.info

יפעת סולל: 050-3777723 ysollel@013.net

ליאור פינקל: 054-4449074 lior.Peace.Forum@gmail.com