פעילות ודיווחים 

הפגנות חרום נגד הפוגרום בפליטים וההזנחה הממשלתית

הפגנות חרום נגד הפוגרום בפליטים וההזנחה הממשלתית העם נגד הממשלה - לא נגד פליטים ומהגרי עבודה!

הפגנות דחופות במחאה על הפוגרום בפליטים וההזנחה של הרשויות הממשלתיות והעירוניות יתקיימו הערב (חמישי 24.5) בתל אביב ובירושלים.

תיקון: בניגוד למה שפורסם מקודם, ההפגנה בתל אביב תתחיל בשעה 6.00 בערב בגינת לוינסקי ומשם תצעד עד מצודת זאב ברחוב המלך ג'ורג'.

ההפגנה בירושלים מתחילה ב7:00 בערב בכיכר פריז, בתהלוכת מחאה אל בית ראש הממשלה.

העם נגד הממשלה! לא נגד פליטים ומהגרי העבודה!

בסרט של 1933 כבר היינו!

אתמול הגיעו פוליטיקאים של הממשלה והסיתו בפראות למה שהפך לפוגרום נגד העובדים הזרים- הפליטים ומהגרי העבודה.

התבטאויות גזעניות, אנשים שהותקפו, שמשת מכונית שנופצה, חנויות שנופצו, בקבוקים שנזרקו, גני ילדים שהושחתו, זריקת צואה על אנשים ברחוב רק בגלל צבע עורם - כל אלה תוצאות של ממשלה גזענית שמנצלת את השפל הכלכלי (שנוצר באשמתה) והעוני בשכונות הדרום, וכן תוצאת מדיניות ראש העיר חולדאי אשר מזניח את השכונות הדרומיות, בשיטת "הדלת המסתובבת".

כולנו נגד גזענות ! כולנו - תושבי הדרום והצפון, אשכנזים ומזרחיים, ערבים ויהודים, ישראלים ופלסטינים, דתיים מסורתיים וחילוניים, גברים ונשים – כולנו מאוחדים נגד גזענות ונגד ההסתה של הממשלה .

אין ספק שיש לצורך למצוא פתרון לנושא ההגירה והפליטים, אך לא באמצעות הסתה ואלימות כלפי אזרחים ופליטים, מהגרים חפים מפשע .

הקיץ התקיימה מחאה חברתית בישראל - אף מחאה לא יכולה להתעלם מהגזענות ומדיכוי בתוך מדינת ישראל וסביבותיה. מאבק בגזענות הוא חלק בלתי נפרד מהדרך לשינוי.

נפגשים בירושלים ובדרום ת"א להפגין ולמחות מול ממשלת 94 הח"כים שיכולה להעביר כל חוק גזעני ואנטי דמוקרטי שהיא רוצה.

כולנו חברה אחת - נאבק נגד גזענות אלימות, סכסכנות בין פליטים לבין תושבים בשכונות המוזנחות עוד מהקמת המדינה.

לפרטים נוספים: ליאור קיי 050-6521650


לבטל את "יום ירושלים" - חג המתנחלים והגזענים

שקר אינו נהפך לאמת גם אם חוזרים עליו ארבעים וחמש פעם. ירושלים אינה עיר מאוחדת, ומעולם לא היתה עיר מאוחדת במהלך ארבעים וחמש השנים מאז 1967. מזרח ירושלים היא שטח פלסטיני הנמצא תחת שלטון כיבוש. כך בדיוק נוהגות בו הרשויות הממשלתיות והעירוניות של מדינת ישראל והמתנחלים המנשלים את התושבים הפלסטינים במימון וגיבוי הרשויות האלה – כפי שרק למשל אך לאחרונה בשכונת בית חנינא.

"יום ירושלים" אינו יום חג לאזרחי ישראל או לתושבי ירושלים. זהו יום חג אך ורק לצעירי המתנחלים, אשר קיבלו יד חופשית ממשטרת ירושלים לקיים "ריקוד דגלים" פרובוקטיבי ברחבי מזרח ירושלים. זאת למרות שבשנים קודמות הפך ה"ריקוד" הזה לשרשרת מתמשכת של התנכלויות גזעניות ואלימות כנגד התושבים הפלסטינים.

הגיע הזמן לבטל את השקר ולמחוק את הכתם המכוער הזה מלוח השנה של מדינת ישראל. יום ירושלים האמיתי יהיה היום בו יגיע הקץ לכיבוש וירושלים תהיה בירתן של שתי מדינות – מערב ירושלים בירת ישראל ובירת ירושלים מזרח פלסטין. רק אז תוכל ירושלים להיות עיר מאוחדת באמת, לרצונם החופשי של כל תושביה – ישראלים ופלסטינים כאחד.

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749


ישראלים ופלסטינים יפגינו בשער שכם נגד "יום ירושלים" שהוא יום הכיבוש

היום, יום ראשון 20.5, יצוין "יום ירושלים" המוקדש להאדרת מיתוס האחדות של העיר. אך ירושלים אינה מאוחדת, היא חצויה וכבושה. יום ירושלים הוא יום חגם של המתנחלים המנצלים את המועד לשלל אירועים במזרח ירושלים אשר מלווים שנה אחר שנה בהטלת טרור והפגנת אלימות רבה כנגד האוכלוסיה הפלסטינית.

תנועת "סולידריות" מודיעה כי התושבים הפלסטינים מזמינים את אזרחי ישראלי להשתתף במחאה כנגד ריקוד הדגלים של הימין החוגג את הכיבוש המתמשך של ירושלים המזרחית.

ועדי השכונות במזרח ירושלים הזמינו להצטרף אל

אירוע מחאה בשער שכם מול ריקוד הדגלים של הימין יום ראשון, 20.5, בשעה 18:00

יש לציין שזהו אירוע מחאה המאורגן על ידי שותפינו הפלסטינים והם שיקבעו את אופייה של ההפגנה. נזהיר גם כי בשנים האחרונות אירועי יום ירושלים התאפיינו לעיתים באלימות הן מצד המתנחלים והן מצד כוחות הבטחון.

לפרטים נוספים: 052-5357456