פעילות ודיווחים 

ההתנהגות בנתב"ג מציגה לעולם את דמות ישראל כמדינת משטרה

"בשיא של דמגוגיה, בנימין נתניהו קורא לפעילי השלום וזכויות האדם לנסוע מכאן לסוריה ולאיראן, ודברי ההבל שלו מקבלים הד אדיר בשופרות השלטון הרשמיים והבלתי רשמיים. ראש הממשלה לא שם לב שבעצם ההשוואה הזאת הוא עצמו מכניס את מדינת ישראל למסגרת אחת עם משטרי דיכוי מתועבים ותורם תרומה משמעותית לדה-לגיטימציה של מדינת ישראל" אומר חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי, פעיל גוש שלום.

"היום הזה הוא דף שחור ומביש בתולדותיה של מדינת ישראל. ההצגה הכוחנית האדירה שנערכה היום בנתב"ג, הצפת השדה במאות שוטרים, המצוד השיטתי אחר כל נוסע המעז להודות כי פניו לבית לחם, כאילו היה זה הפשע הנורא ביותר, ההתנפלות ההיסטרית על קומץ אנשי שלום ישראלים שהעזו להביעה דעה נגדית, הלחצים חובקי העולם לאיים על חברות תעופה כדי שיבטלו טיסות למאות נוסעים. אם רצתה הממשלה להציג בפני העולם את דמותה של ישראל המכוערת, המדכאת, הכוחנית, הלאומנית, שאינה סובלת כל ביקורת , הרי הייתה זאת הצלחה מסחררת. אבל אם רצו לאשש את הטענה כי ישראל היא 'הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון', הרי המסר שהעבירה הממשלה בהתנהגותה היה ההיפך הגמור. ה"ניצחון" שנחלה הממשלה על הפעילים הבינלאומיים הוא ניצחון פירוס מובהק.

משטר אסאד בסוריה זוכה מזה שנה לגינויים כלל עולמיים על מעשי הזוועה שלו, ועכשיו סוף סוף מתחילה הקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה שם, גם אם מעט מדי ומאוחר מדי. פעילי זכויות אדם אמיצים מעבירים מתוככי סוריה תמונות ומסרים תוך סיכון חייהם,וראויים לכל כבוד והוקרה. כל זה בשום אופן אינו מטהר ואינו מנקה את מדינת ישראל מאחריות לכך שכבר 44 שנה, יותר משני שליש תקופת קיומה, היא מקיימת שלטון דיכוי על ארבעה מליון בני אדם וגוזלת באופן שיטתי את אדמתם. אכן, ברגע זה אין ספק שב'מצעד ההרוגים' היומי סוריה מובילה בראש – אך לא כדאי למדינת ישראל להתהדר יותר מדי בכך. פעילי זכויות האדם בעולם זכאים וחייבים לעסוק בהפרות זכויות האדם בכל מקום שיתרחשו – בסוריה, באיראן וגם בשטחים הפלסטינים שתחת שלטון הכיבוש הישראלי. פעילי השלום הישראלים, אשר באו לשדה התעופה להביע את מחאתם על התנהגותה הכוחנית של הממשלה ולקבל בברכה את הפעילים הבינלאומיים, הצילו מעט מכבודה האבודה של מדינת ישראל"

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749