פעילות ודיווחים 

החוק לסתימת פיות

חוק איסור המימון מיועד לפגוע בסיוע לאירגוני שלום וזכויות אדם. בתרומות של מיליונרים ימניים קיצונים מחו"ל החוק אינו נוגע. אירווין מוסקוביץ יכול להמשיך להעביר מליונים למימון פלישת מתנחלים לשכונות פלסטיניות, ושלדון אדלסון ימשיך לממן עבור ראש הממשלה נתניהו עיתון חינמון יומי.


"החוק הזה, שזכה לתמיכתה הרשמית של ממשלת ישראל, הוא חוליה נוספת בשרשרת החוקים האנטי-דמוקרטיים שהפכו לסימן ההיכר של הממשלה הנוכחית ונציגיה בכנסת.יתר על כן, תמיכת הממשלה בחוק הזה הוא גם מעשה של חוצפה עילאית שמעטים כמוה" אומרת תנועת גוש שלום. "יוזמי החוק טוענים כי הוא נועד למנוע התערבות מבחוץ בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל - וזאת בעוד ממשלת ישראל, באמצעות ארגונים כמו 'הלובי הישראלי' בוושינגטון (איפ"ק) מתערבת בצורה גלויה ובוטה ביותר בענייניה הפנימיים של ארצות הברית ולקבוע מי יבחר ומי לא יבחר לקונגרס ולנשיאות, ואיזו מדיניות ינהלו נבחרי הציבור בארצות הברית. כל עוד לא הודיעה ממשלת ישראל על פירוקו של איפ"ק ועל הפסקת כל התערבות במערכת הבחירות בארצות הברית, הטענות על "התערבות זרה בענייני ישראל" הינן שיא של צביעות.

כמו כן, ממשלת ישראל מבקשת ואף דורשת ממדינות אירופה לעמוד לצידה בהצבעות באו"ם בנושא הפלסטיני, מודה במלים נרגשות למי שנענו לבקשות אלה - ובו בזמן היא תומכת בהצעת חוק שנועדה להגדיר את אותן מדינות עצמן כ"אויבות" ולאסור עליהן להעניק תמיכה לארגוני זכויות אדם בישראל.

החוק הזה חותר לאסור קבלת כספים מאת ממשלות ומוסדות בחו"ל, שהוא מקור הכנסה חשוב של ארגוני שלום וזכויות אדם, אך אינו נוגע כחוט השערה בתרומות של מיליונרים ימניים קיצונים מחו"ל כמו פטרון המתנחלים ארווין מוסקוביץ המעביר מליונים למימון פלישת מתנחלים לשכונות פלסטיניות, או שלדון אדלסון אשר מממן עבור ראש הממשלה נתניהו עיתון חינמון יומי.

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749