פעילות ודיווחים 

"ביטחון לא בונים – על גופות של מפגינים!"

31.5.10 - יותר מ-2000 אנשים, צעירים וקשישים, התקבצו מול משרד-הביטחון בתל-אביב בהפגנה ספונטנית של זעם ומחאה, 14 שעות אחרי שחיילי "היחידות המובחרות ביותר" של צה"ל נשלחו להתקיף את שיירת-השלום שהייתה בדרך לעזה. מספר ההרוגים והפצועים מבין פעילי-השלום במשא העיד על הכוונה להפחיד ולהרתיע כל מי שינסה לשבור את המצור.

ההפגנה הצטיינה במגוון רחב של פעילים ופעילות, שמראות הלילה הביאו אותם למקום. לצד פעילי "גוש שלום" היו שם אנשי "שלום עכשיו", חברי מרצ וחד"ש, קואליציית-הנשים ואנרכיסטים. כולם קראו במקהלה "ביטחון לא בונים / על גופות של מפגינים!"

רבים מבין המפגינים השתתפו בעבר בעצמם בניסיונות להכניס מזון, תרופות וחומרי-בניין בדרך היבשה לעזה, תחת הסיסמה "לשבור את המצור!" הם ליוו באהדה את ספינות-השלום מארצות שונות שניסו לעשות זאת בדרך הים.

"ביבי וברק / דם הפעילים על ידיכם!" קראה אחת הכרזות. "הממשלה מאבדת את כולנו לדעת" אמרה אחרת. וכן: "הם גם יורים בפעילי שלום!", "די לפיראטים / כן לשלום!", "צה"ל / טרור במדים!"

כוח גדול של אנשי משטרה ומשמר-הגבול שמר על משרד-הביטחון, כנראה מתוך חשש שהמפגינים יסתערו על הבניין. אולם חוץ מכמה מעצרים, לא הייתה התנגשות אלימה.

כמה עשרות מן המפגינים באו למשרד-הביטחון ישר מאשדוד, שם ערכו הפגנה בשערי הנמל.

"המצור על 1.8 מיליון תושבי עזה, גברים נשים וילדים, הוא בלתי-אנושי, בלתי-מוסרי ובלתי-חוקי, ויש לשבור אותו!" הכריז פעיל "גוש שלום" באוזני העיתונאים הרבים שצבאו על ההפגנה. "אין ספק שאחרי המשט הזה יבואו משטים נוספים, ושממדי הפעולה ילכו ויגברו, עד שקברניטי ישראל יגיעו למסקנה שהמצור מזיק לישראל הרבה יותר מאשר לחמאס."