פעילות ודיווחים 

ממשלה של פירומנים מציתה את האזור

אורי אבנרי: בלב ים בוצע הלילה מעשה פשע בפקודת ממשלת ישראל ופיקוד צה"ל

התקפה מלחמתית על ספינות סיוע וירי קטלני על פעילי שלום וסיוע הומניטארי

היא מעשה מטורף שרק ממשלה שעברה כל גבול מסוגלת לעשותו

"רק ממשלה מטורפת שאיבדה כל רסן וכל קשר למציאות הייתה מסוגלת למעשה כזה – להתייחס לספינות הנושאות סיוע הומניטארי ופעילי שלום מכל רחבי העולם כאל אויב ולשלוח כוח צבאי אדיר כדי לתקוף אותן במים בינלאומיים, לירות ולהרוג. התירוצים השקרניים שמביאים דוברי הממשלה והצבא למעשה הזה לא ישכנעו איש בעולם" אומר חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי מתנועת גוש שלום. פעילים מגוש שלום ותנועות אחרות הפגינו היום הזה באשדוד, תל אביב, ירושלים וחיפה.

זהו יום של חרפה למדינת ישראל, יום של חרדה בו אנו מגלים כי עתידנו הופקד בידי חבורה של אנשים חסרי כל אחריות שידם קלה על ההדק. זהו יום הוא יום של בושה וחרפה וגם שיגעון וטפשות ללא גבול, יום בו דאגה ממשלת ישראל להשחיר את שמה של המדינה בעולם כולו, לספק הוכחות חדשות ומוחצות לתדמית הכוחנית והברוטאלית שכבר יצאה לישראל בזירה הבינלאומית, לייאש ולהרחיק את מעט הידידים שעוד נותרו לה.

אכן, היום התבצעה פרובוקציה מול חופי עזה – אך הפרובוקטורים לא היו פעילי השלום שביקשו להגיע לעזה על פי הזמנתם ובקשתם המפורשת של התושבים הפלסטינים. את הפרובוקציה ביצעו ספינות חיל הים וחיילי הקומנדו, במצוותה של ממשלת ישראל, כאשר חסמו את דרכן של הספינות והפעילו כוח קטלני.

הגיע הזמן להסיר את המצור על רצועת עזה, הגורם סבל קשה לתושביה. היום קרעה ממשלת ישראל במו ידיה את המסכה מעל פניה וחשפה את העובדה כי מדינת ישראל לא "התנתקה" מעזה. מי שהתנתק באמת משטח אינו חוסם את הדרכים לשטח הזה ואינו שולח חיילים להרוג ולפצוע את כי מי משנסה הלגיע אליו.

מדינת ישראל התחייבה בהסכמי אוסלו לפני 17 שנה לאפשר וגם לעודד הקמת נמל עמוק מים בעזה, דרכו יוכלו הפלסטינים לייבא ולייצא באופן חופשי ולפתח את כלכלתם. הגיע הזמן לממש את ההתחייבות הזאת ולפתוח לרווחה את נמל עזה. רק ברגע שיפתח נמל עזה לתנועה חופשית ובלתי מופרעת, בדיוק כמו בנמל אשדוד ובנמל חיפה, תסתיים באמת התנתקותה של ישראל מרצועת עזה. עד אז, ימשיך העולם – ובצדק – לראות את רצועת עזה כנתונה לכיבוש ישראלי ואת מדינת ישראל כאחראית לגורל התושבים בה.