פעילות ודיווחים 

תנו לספינות הסיוע להגיע לעזה! הסירו את המצור!

אין למדינת ישראל שום אינטרס להציף את מסכי הטלויזיה בכל העולם בתמונות של חיל הים מפעיל אלימות נגד פעילי שלום בלב ים. הגיע הזמן להסיר את המצור החונק ולאפשר לתושבי עזה קשר חופשי עם העולם החיצוני, בנמלי ים ואויר משלהם כמו כל מקום אחר בעולם.

תנועת גוש שלום קוראת לממשלה לאפשר לשייטת שמונה אוניות הסיוע מכל רחבי העולם להגיע לחופי עזה בשבוע הבא ולפרוק את המטען ההומניטארי שעל סיפונן, הדרוש בדחיפות לתושבי הרצועה. במכתב אל שר הביטחון ברק קוראת לו התנועה לבטל מיד את ההנחיה שניתנה לחיל הים לעצור בכוח את השייטת.

"העולם כולו מתבונן בנו. אין למדינת ישראל שום אינטרס להציף את מסכי הטלוויזיה הבינלאומיים בתמונות של מלחים וחיילי קומנדו ישראלים נאבקים בפעילי שלום ואנשי סיוע הומניטארי, רבים מהם ידועים מאד בארצותיהם. את מי זה ישרת כאשר במשך שעות רבות יזרמו דיווחים דרמטיים בשידור חי מלב הים התיכון ואהדת העולם כולו תינתן למאות פעילים בלתי אלימים על סיפונן של שמונה ספינות, המותקפים בידי הכוח הצבאי החזק ביותר במזרח התיכון?" נאמר במכתב אל שר הביטחון.

לא יגרם למדינת ישראל שום נזק מכך שהשייטת תגיע לחוף עזה ותפרוק מטען של תרופות וציוד רפואי, חומרי לימוד לבתי הספר וחומרי בניה לשיקום הבתים שנהרסו בידי חיל האוויר לפני שנת וחצי וטרם שוקמו. להיפך, לטובתה של ישראל עדיף בהרבה להודיע ללא דיחוי כי כמחווה הומניטארית היא לא תחסום את דרכן של הספינות. יותר מכך, הגיע הזמן לסיים אחת ולתמיד את המצור החונק על רצועת עזה, הגורם סבל נורא למיליון וחצי תושבים. .

כל המטרות שהציבה ממשלת ישראל בהטלת המצור הזה נכשלו כשלון חרוץ. הייתה מטרה להפיל את ממשלת החמאס – והסתבר כי המצור אך מחזק ממשלה זאת, הנסמכת על תמיכת חלק משמעותי מן העם הפלסטיני. הייתה מטרה לקדם את שחרורו של החייל גלעד שליט – והסתבר כי המצור אך מעכב את השחרור הזה, שיכול היה להתבצע כבר מזמן אילו הסכימה ממשלת ישראל לעסקת חילופי השבויים שעל מרבית פרטיה הוסכם כבר מזמן. הגיע הזמן לשים קץ למצור הזה, האכזרי והחסר כל טעם.

לתושבי רצועת עזה, כמו לתושבי מדינת ישראל וכל מדינה אחרת בעולם, יש מלוא הזכות לקיים קשר ישיר עם העולם החיצוני, לצאת מארצם ולחזור אליה, לפתח את כלכלתם, לייבא מוצרים הנחוצים להם ולייצא את תוצרתם לכל מי שמעוניין לרכוש אותה, בלי לבקש אישור מישראל, ממצרים או מכל מדינה אחרת. כשם שמדינת ישראל אינה זקוקה לשום אישור ממדינה אחרת כדי להפעיל יום יום את נמלי הים באשדוד וחיפה ואת נמל התעופה בן גוריון, כך זכאים הפלסטינים בעזה ומדינתם שתקום להפעיל נמל ים ונמל אויר משלהם. תהא שייטת הסיוע ההומניטארי מכל רחבי העולם השייטת החונכת את נמל עזה הפלסטיני הריבוני!

לפרטים: אדם קלר 054-2340749