הודעות לעיתונות 

מירי רגב 0 - החברה האזרחית 1‎‎‎


בעקבות הלחץ הציבורי האדיר, מירי רגב נאלצה להוריד את חוק הדגל שלה מסדר היום. איזה הישג! אבל המאבק שלנו לא נגמר. רגב כבר איימה להעלות את החוק שוב - כדי שנוכל לפעול נגד סתימת הפיות לאורך זמן, ולנצח גם בפעם הבאה, אנחנו צריכים אותך איתנו.

״אנחנו כבר השגנו הישג....יצאנו מהאדישות, יצאנו משגרת הדכדוך וחוסר האונים, והראנו לעצמנו שיש לנו כוח...זה השיעור שלמדנו היום, והוא חשוב יותר מכל שיעור סטודיו או הרצאה מלומדת״. לארי אברמסון, אמן - הבוקר בהפגנה מול הכנסת.

כ- 10,000 פעילי זזים קראו לח״כים להצביע נגד סתימת פיות, ובזכות תרומות של 238 פעילות ופעילים- הגענו הבוקר להפגנה מחוץ לכנסת. בעקבות הלחץ הציבורי האדיר, ח״כ בגין הודיע שיתנגד לחוק, כחלון אפשר חופש הצבעה, מירי רגב נאלצה להוריד את חוק הדגל שלה מסדר היום, וההפגנה שלנו הפכה לחגיגה למען חופש הביטוי. איזה הישג!

אבל המאבק שלנו לא נגמר - רגב כבר איימה להעלות את החוק שוב, וכדי שנוכל לפעול נגד סתימת הפיות לאורך זמן ולנצח גם בפעם הבאה, אנחנו צריכים אותך איתנו.

השרה רגב רוצה להשתיק את כל מי שלא מוכן להתיישר לפי הקו הימני קיצוני שהיא מובילה, והיום היא אפילו האשימה את חבריה ליברמן וכחלון שהם עובדים בשביל הקרן החדשה.

יחד עם מחאת האמנים והסטודנטים מעוררי ההשראה - הלחץ שלנו עבד, והחוק ירד מסדר היום. זו זריקת עידוד אדירה, אבל אנחנו יודעים איך זה עובד - ברגע ששרת התרבות תחשוב שהמחאה דעכה היא תקדם שוב את החוק, ותביא אותו לאישור הכנסת. אבל אנחנו לא הולכים לשום מקום.

בזכות פעילות ופעילים כמוך, בנינו יחד תנועה מדהימה - והיום אנחנו כמאה אלף זזות וזזים, שפועלים קמפיין אחר קמפיין, פעולה אחרי פעולה - ומשנים יחד את המציאות. גם אם לפעמים זה נראה רחוק, אני יודעת שיחד אנחנו באמת יכולים לנצח.

בגאווה,

מעיין, רלוקה, מחמוד, אלי, הלי ובנג׳י - צוות זזים.

לקריאה נוספת: רגב: ליברמן מעביר כסף למחבלים, כחלון עובד בקרן החדשה / יהונתן ליס, הארץ 26.11.18

https://act.zazim.org.il/go/3666?t=9&akid=3051%2E8418%2EFcT8BK

החוק הוסר, המריבות נמשכות / שי ניר, דבר ראשון 26.11.18

https://act.zazim.org.il/go/3667?t=11&akid=3051%2E8418%2EFcT8BK

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-100,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

להלן הודעה קודמת


נשארו לנו פחות מ-24 שעות לנצח את מירי רגב!

שלום רב לכולם.ן, מעל 8,000 פעילות ופעילים כבר הצטרפו לקמפיין שלנו שקורא לח״כים להצביע נגד סתימת פיות, ולעצור את חוק נאמנות בתרבות. נשארו לנו פחות מ- 24 שעות עד שהחוק יעלה לאישור סופי בכנסת וזה הזמן להגביר את הלחץ.

עכשיו אחרי פרישת ישראל ביתנו, לקואליציה יש רוב של 61 ח״כים בלבד, והקרב על חופש הביטוי והיצירה זקוק לדחיפה אחת קטנה. אם חברי מפלגת כולנו וח״כ בגין שכבר הביע את הסתייגותו מהחוק, יעמדו לצד חופש הביטוי - נוכל לנצח.

108 פעילות ופעילים כבר תרמו להדפסת שילוט ופוסטרים שקוראים לח״כים להתנגד לחוק נאמנות בתרבות, שיעלה מחר לאישור בכנסת. בתי ספר לאמנות יגייסו את הסטודנטים, ואיגודי יוצרים יצטרפו אלינו מחר מחוץ לכנסת למחאה. בזמן ההצבעה הגורלית, נגיע לכנסת עם שילוט ענק ופוסטרים שקוראים לחברי הכנסת להצביע נגד החוק, ולהגן על חופש הביטוי. זה מדהים, אבל כמות השלטים שהדפסנו פשוט לא תספיק.

נשארו רק כמה שעות כדי לגייס עוד 2,300 ש״ח ולהכפיל את מספר הפוסטרים - האם תוכלי לתרום כדי לנצח את סתימת הפיות של מירי רגב?

בתקווה,

מעיין, רלוקה, אלי, מחמוד, הלי ובנג׳י - צוות זזים.

ps://act.zazim.org.il/donate/tarbut_donate_he/?t=3&akid=3040%2E8418%2EqeU0Gw