הודעות לעיתונות 

אירוע פוליטי-תרבותי בכפר אל-עראקיב בנגב


יעקב מנור מפורום הכרה מוסר: תושבי אל עראקיב מארחים בכפרם לאירוע תרבותי-פוליטי את המשוררת האסירה דארין טאטור ואת המחזאית והשחקנית עינת ויצמן שתשוחחנה על אמנות ומשטר. יום ראשון 25.11.2018, משעה 18:30. עד השעה 20:30.הגעה עצמית, ואפשרות להסעה ברכבים פרטיים. בעלי רכב מאזור תל אביב והמרכז מתבקשים להודיע על השתתפות ומספר מקומות פנויים ברכבם. נא להירשם אצל יעקב, טלפון 050-5733276, וואטסאפ, דוא`ל: manor12@zahav.net.il

להלן לינק האירוע בפייסבוק

https://www.facebook.com/events/2036962346384751/

המשוררת, והאסירה הפוליטית המשוחררת, דארין טאטור, והמחזאית והשחקנית עינת ויצמן, יגיעו לשיחה על אמנות ופוליטיקה באלעראקיב. בשיחה נדבר על היצירה המשותפת שלהן ועל היצירה של כל אחת, על יצירה נשית ופמיניזם, על רדיפה פוליטית וצנזורה, ועל איך אמנות יכולה לשמש מנוע לשינוי תודעתי.

עינת כתבה בין היתר את ההצגות פלסטין, שנת אפס אודות הנכבה, הבית ה-112 - שיעור בבנייה פוליטית יחד עם תושבי אלעראקיב אודות ההריסות בכפר, ואת אני, דארין טאטור יחד עם המשוררת דארין טאטור בעקבות המאסר הפוליטי שלה.

דארין היא צלמת ומשוררת, הוציאה לאור את ספר השירים להב של דשא: שירה פלסטינית חדשה. נאסרה למשך כחצי שנה בעקבות שירה התקומם עמי.

האירוע יתארח בכפר אלעראקיב, הכפר הבדואי הסמוך לרהט אשר נאבק על קיומו שנים רבות. כמו כפרים רבים בנגב, מינהל מקרקעי ישראל מנסה להעביר את תושבי הכפר בכפייה לאחת משבע עיירות, במטרה להשתלט על האדמות שירשו מהוריהם, ולהפוך אותם מחקלאים עצמאיים לכוח עבודה זול ולצרכנים עבור חברות המזון הגדולות. הכפר נהרס ב-8 השנים האחרונות 135 פעם.

ההפגנה השבועית תתקיים זו הפעם ה- 425, בשעה 15.00, בצומת להבים. השיחה תתחיל בשעה 18.30. בין לבין מוזמנים לבקר בכפר ולשמוע על החיים של התושבים.

הגעה לכפר: יש להגיע לצומת להבים, ולנסוע דרומה במשך 3 ק`מ, עד שתראו בצד ימין שלט קטן עליו כתוב 197. פונים ימינה אל תוך שביל עפר ולאחר כקילומטר רואים את הכפר בצד שמאל.