הודעות לעיתונות 
להחזיר את החטופים!

להחזיר את החטופים!


זזות וזזים יקרים/ות.

הלב נשבר אל מול המראות והקולות מהדרום. גם ורדה, הדודה האהובה של גוני מנהלת הקמפיינים שלנו, נרצחה בביתה בקיבוץ רעים. לילך ותרי, הוריו של יותם, הקמפיינר שלנו, מקיבוץ בארי, נעדרים יחד עם פול, המטפל של אבא שלו, מאז שבת בבוקר. הבשורות הקשות לא מפסיקות לזרום, הגרון נחנק והבטן מתהפכת.

בתוך התופת והאימה, סדר העדיפויות שלנו חייב להיות ברור: לעשות הכל כדי להציל את 150 בני הערובה שחמאס חטף לעזה. אבל הממשלה הפושעת כושלת גם בהבנת החובה האנושית הפשוטה הזו. חלקם, כמו סמוטריץ׳ משולח הרסן, לא מתביישים אפילו להתבדח (!) כשהוא קובע שהתגובה הישראלית בעזה לא צריכה להתחשב בחייהם של הישראלים החטופים - תינוקות ואמותיהם, קשישים, נשים וילדים.

הממשלה מעדיפה הפצצות מסיביות שיוסיפו למעגל הדמים הנורא אלפי ילדים, נשים ואזרחים חפים מפשע בעזה - ויחסלו כל אפשרות להחזיר את החטופים בחיים. גם כאן, כמו בכל תחום אחר מאז שבת בבוקר, אנחנו, האזרחים, אלו שחייבים לפעול - ומיד: הצטרפו עכשיו לקמפיין לשחרור מיידי של החטופים

https://my.zazim.org.il/petitions/shkhrvr-hkhtvpym-tkhylh?akid=14474.8418.uxtnag&rd=1&t=2

יחד עם Campact, ארגון האחות של זזים בגרמניה, פתחנו קמפיין שקורא לממשלת גרמניה להוביל מאמצים לתיווך עסקה להחזרת בני הערובה תמורת אסירים פלסטינים. גרמניה שימשה בעבר בהצלחה כמתווכת בעסקת שליט, ויש לה את הכלים והיכולת להביא את ישראל וחמאס לשולחן המשא ומתן.

לפי הדיווחים, קטאר כבר מנסה לתווך עסקה כזו, אבל ממשלת ישראל שאחראית על המחדל הנורא הזה, מסרבת להכנס למשא ומתן. רק מעורבות בינלאומית רחבה תגרום לממשלת ישראל להעדיף את בני הערובה החיים על פני עוד ועוד מוות וסבל.

הקמפיין בגרמנית יעלה בשעות הקרובות ויופץ למיליוני גרמנים. בגלל שכל דקה חשובה, השותפים שלנו בקמפקט ידאגו להגיש את החתימות ישירות לקנצלר ולמשרד החוץ הגרמני תוך 24 שעות. במקביל, השותפים שלנו בשוויץ, אוסטריה, רומניה, פולין והונגריה מפעילים לחץ דומה על שגרירות גרמניה אצלם ומול האיחוד האירופי. עכשיו הרגע שלנו להוסיף את קול הזעקה שלנו מישראל - למען הקרובים, החברים, הנערה המבוהלת בתמונה על האופנוע בדרך לעזה - למען החיים: הצטרפו עכשיו

כולנו מוצפים ברגשות פחד, צער וכעס על הטבח שאין לו כפרה שביצע חמאס. אבל הפתרון אינו הרחבת מעגל הדמים והרג אלפי חפים מפשע בעזה. הממשלה עומדת בפני ברירה חותכת - בין נקמה חסרת תוחלת לבין החזרת הילדים, ההורים והסבתות הביתה. בואו נעשה הכל כדי שיבחרו נכון.

בחיבוק חזק לכל אחת ואחד מהפעילים שלנו בדרום ובכל הארץ,

רלוקה וצוות זזים - גוני, יותם, אמל, סרוג׳, יונתן וענת

נ.ב. קישור לעצומה שלנו באתר campact בגרמנית >> https://act.zazim.org.il/go/15128?t=5&akid=14474%2E8418%2Euxtnag

לקריאה נוספת:

אם מאמצי התיווך יצליחו, ישראל לא תוכל להתעלם מהצעה לשחרור שבויים / צבי בראל, הארץ:

https://act.zazim.org.il/go/15098?t=7&akid=14474%2E8418%2Euxtnag

הלחץ הציבורי לשחרור השבויים צפוי לגבור - אבל לא ברור מתי תקודם עסקה לשחרורם / יונתן ליס, הארץ:

https://act.zazim.org.il/go/15099?t=9&akid=14474%2E8418%2Euxtnag

סמוטריץ׳ - צריך להיות אכזריים ולא להתחשב יותר מדי בשבויים / כאן 11

https://act.zazim.org.il/go/15100?t=11&akid=14474%2E8418%2Euxtnag