הודעות לעיתונות 

לשכת רוה"מ מודיעה: נמצאה התרופה לסרטן!


אחרי שנים של הסתה, הפחדות, שקרים, הבערת אש ושנאה בין אוכלוסיות, לשכת ראש הממשלה נתניהו זונחת את המילה מסתננים ובאבחת הודעה לתקשורת הופכת אותם למהגרים. בני אדם לגיטימיים. פתאום הם לא סרטן.

"במסגרת ההבנות המשותפות תפעל נציבות האו"ם לפליטים, באמצעות הסדרים עם מדינות מערביות שונות, ליציאה מישראל של לכל הפחות 16,250 מהגרים, ואילו ישראל תסדיר את מעמדם של אוכלוסיות מוגנות שמרביתן ממילא היו נשארות בישראל." כך נאמר בהודעה. לגזור ולשמור.

הפנים האפורות של נתניהו ודרעי במסיבת העיתונאים אותה החלו באיחור רב מספרות הכל. למרות ההצהרות על "הבנות משותפות חסרות תקדים עם נציבות האו"ם לפליטים", והניסיון למכור את ה"עסקה" כהישג, ההודעה שלהם נתפסת ככניעה. השמאל חוגג, הימין מצחצח חרבות, שפי פז לא יודעת את נפשה. גירוש הפליטים נעצר.

אחרי שנים ארוכות בהן נתניהו האכיל אותם בשנאה, ובשקרים על גירוש המוני מתקרב, אני מניחה שאנשי הימין מרגישים עכשיו מרומים. הממשלה הימנית ביותר "נכנעת לשמאל", וניתן לצפות שנתניהו יזכה למחאה קולנית, שכבר החלה. לכן, אסור להסתפק בהצהרות ויש לדרוש לראות בהקדם את התוכניות לשיקום דרום תל אביב ולהשתלבות הפליטים ברחבי הארץ, ובעיקר – את שינוי הטרמינולוגיה של ממשלת ההסתה של נתניהו. הגירוש אמנם נעצר, אבל עכשיו מתחיל עוד שלב של עבודה סיזיפית כדי לוודא שהדברים אכן מיושמים במציאות ומבקשי המקלט, הן בישראל והן אלו שיעברו למדינות אחרות, יזכו להגנה ולמעמד.

צריך לזכור, בסהרונים עדיין כלואים 280 מבקשי מקלט שקיבלו צו גירוש למדינה שלישית ובחרו ללכת לכלא על פני הרחקה, ועוד 200 תחת החוק למניעת הסתננות, כלומר – נתפסו ללא אשרת שהיה בתוקף. נתניהו חייב להורות מיד על שחרורם. בנוסף, כבר אחרי החג תהיה לממשלה הזדמנות ראשונה להראות שהיא משנה את דרכיה עם צורת ההתנהלות הבלתי אנושית במשרדי רשות האוכלוסין בתור לחידוש האשרות.

ואולי, אולי, כמו שיום אחד כך פתאום נמצאה התרופה לסרטן ממנו חששה כל כך מירי רגב, נמצא גם תרופה לכיבוש ולדיכוי של מיליוני הפלסטינים בגדה ובעזה.

מאמר זה מאת יעל מרום התפרסם באתר "שיחה מקומית".

https://mekomit.co.il/stream/%d7%9c%d7%a9%d7%9b%d7%aa-%d7%a8%d7%95%d7%94%d7%9e-%d7%9e%d7%95%d7%93%d7%99%d7%a2%d7%94-%d7%a0%d7%9e%d7%a6%d7%90%d7%94-%d7%94%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%94-%d7%9c%d7%a1%d7%a8%d7%98%d7%9f/