הודעות לעיתונות 

המאבק נגד גירוש מבקשי המקלט מאפריקה


בג”ץ: גירוש מבקשי המקלט נדחה לזמן בלתי מוגבל!

ליל סדר עם פליטים אפריקאים בגן לוינסקי: הערב (רביעי 28.3) בשעות 19.00-21.00, מגיעים אל גן לוינסקי בדרום ת"א (שדרות הר ציון בשכונת נווה-שאנן) שם נשתתף בליל-סדר עם פליטים אפריקאים.

בין הארגונים המשתתפים ביוזמה: "עוצרים את הגירוש", א.ס.ף, "דרום ת"א נגד הגירוש", "ספריית לוינסקי", "אחותי", "בינ"ה", "תורת צדק" וכן "המחנה הדמוקרטי" השולח לכם הודעה זאת. צפויה השתתפות רבנים, חתני פרס ישראל, פעילי שלום וזכויות-אדם, וזמרים ישראלים ואפריקאים, והארוע הוא בתיאום עם משטרת ישראל ועיריית ת"א. בין אנשי הציבור המתעתדים להשתתף נמצאים חתן פרס ישראל דני קרוון, ח"כ עמיר פרץ ופרופ' דני יעקובסון. י.

http://on-the-left-side.org.il/wp-content/uploads/ליל-סדר-פליטים.jpg

בברכת "אל תגידו 'יום יבוא' – הביאו את היום!", וחג חירות שמח,

נפתלי רז (יו"ר "המחנה הדמוקרטי" וממארגני ליל הסדר לפליטים), 054-5494172, zar89@netvision.net.il


בבי"ס מנשר בת"א תפתח תערוכה נגד גירוש הפליטים ומבקשי המקלט בבית הספר מנשר לאמנות, דוויד חכמי 18, תל אביב תפתח הערב (רביעי) בשעה 19:30 תערוכה נגד גירוש הפליטים ומבקשי מקלט. העבודות שיוצגו הן עבודות של סטודנטים, בוגרים ומרצים ממנשר.

ממנשר נמסר "על פי אמנת הפליטים ואמנות נוספות אליהן מחויבת מדינת ישראל, אין לגרש אדם למקום בו חייו עשויים להיות בסכנה, בו הוא עלול לסבול מעינויים, רדיפה, או מיחס אכזרי ובלתי אנושי אחר – זהו עקרון 'אי ההחזרה'. בבית הספר מנשר מרצים, סטודנטים ואנשי הצוות מתנגדים לגירוש הפליטים!".

במסגרת האירוע יוקרן בשעה 20:00 סרטה של שרה בוזקוב "לילה חסר שחר". הבמאית היא בוגרת המחלקה לקולנוע במנשר. הסרט מספר את קורותיהם של חמישה גברים דארפוריים מתייצבים ב"חולות" לאחר שקיבלו זימון. ב-20:30 יוקרן "כופר נפש" של קרן שעיו. מאז שאירופה סגרה שעריה למבקשי מקלט אפריקאים, אלפי אריתראים בורחים משלטון דיקטטורי אכזרי במולדתם צפונה לישראל. בחציית מדבר סיני רבים מהם נחטפים על ידי מבריחים בדואים, מוחזקים תחת עינויים קשים ונדרשים לשלם כופר.

הסרט עוקב אחר מרון אסטפנוס, שדרנית רדיו אריתראית, שמראיינת מביתה שבשבדיה אלפי שבויים הנמצאים במחנות. דרך הראיונות בתוכנית הרדיו הסרט נוגע בסיפורים נוספים: האריטי, בת 22, שילדה את בנה הראשון במחנות העינויים ובעלה שמנסה לאסוף בישראל 30,000 דולר על מנת לשחררם. טימנית, בת 20, שנעלמה בגבול ישראל מצרים לאחר ששילמה את הכופר ואחיה שנמצא בישראל, ומנסה להתחקות אחר עקבותיה.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/2007905732800447


בג”ץ: גירוש מבקשי המקלט נדחה לזמן בלתי מוגבל

פרסום ראשון: המדינה לא הגישה בזמן את תשובתה לעתירות בעניין מבקשי המקלט, ביקשה הארכה נוספת, והצו הזמני שעצר את הגירוש נותר בעינו - ללא מגבלת זמן

חיים הר-זהב 26.03.2018

בג”ץ הכריע היום אחר הצהרים (שני) כי גירוש מבקשי המקלט שתוכנן להתחיל ב-1 באפריל יידחה לזמן בלתי מוגבל.

בעקבות עתירות שהגישו יותר מ-100 עותרים המיוצגים על ידי עורך הדין איתי מק ועתירה נוספת של עורך הדין אביגדור פלדמן החליטו שופטי בית המשפט העליון להוציא צו זמני שיאסור להמשיך בפעולות הגירוש עד להכרעה בעתירות. העתירות הוגשו על רקע הכחשות מצד משרדי החוץ של רואנדה ואוגנדה כי ארצותיהם הן “הארצות השלישיות” שעמן יש לישראל הסכם ולפיו יקלטו את מבקשי המקלט מאריתריאה וסודן.

תחילה ביקשה המדינה שבועיים להשיב לצו הזמני, אולם היום, עם תום המועד, לא הגישה המדינה את תשובתה לעתירות, הגישה בקשת הארכת זמן נוספת, והצו הזמני שאוסר על פעולות הגירוש ועל מאסרם של מבקשי המקלט בכלא סהרונים נותר בעינו.

כעת אמור בג”ץ להכריע בסוגיית שחרורם של מבקשי המקלט שנכלאו בכלא סהרונים בעקבות מדיניות הגירוש שמוקפאת, כאמור. בשיחה עם המקום הכי חם בגיהנום העריך עו”ד אביגדור פלדמן כי הכלואים ישוחררו בימים הקרובים, שכן אין עוד עילה להחזיקם בבית הסוהר.


מפגן מרגש של סולידריות ותמיכה במאבק - אבל חרב הגירוש עודנה מונפת! י‎

זזות וזזים יקרות/ים,

נשארו לנו רק 24 שעות לעצור את הגירוש - בג״ץ הקפיא זמנית את הגירוש, אבל ההחלטה עדיין לא סופית ולמדינה יש עוד כמה ימים כדי להגיב ולשכנע את בג״ץ לאשר את הגירוש. עכשיו, לפני שתתקבל החלטה שתקבע את גורלם של עשרות אלפי פליטים - חייבים עוד מאמץ כדי לנצח:

האחראים לגירוש שומעים רק את ההסתה של ביבי - אנחנו חייבים להראות להם שהציבור מתנגד לגירוש: שלחו עכשיו את ההודעה הדחופה שתגיע ישירות לתיבות המייל של היועמ״ש, שר הפנים, מנכ״ל רשות ההגירה, וראש מנהל אכיפה וזרים במשרד הפנים - וקראו להם לבטל את הגירוש מיד:

שלחו עכשיו ממשלת הימין מספרת לנו שהגירוש נועד כדי לדאוג לדרום ת״א - אבל הדרך לשיקום שכונות דרום ת״א אותן הזניחה הממשלה במשך שנים, אינה עוברת בגירוש פליטים למדינות בהן נשקפת להם סכנת חיים.

עכשיו כשבג״ץ מערער על כל תכנית הגירוש, יש לנו הזדמנות להראות לאחראים שהציבור מתנגד לגירוש ודורש פתרון אמיתי ומוסרי. בעוד חמישה ימים המדינה צריכה לתת תשובה לבג״ץ על הסכמי הגירוש לאוגנדה ורואנדה - בואו ננצל את חלון ההזדמנויות כדי לעצור את הגירוש. שלחו עכשיו הודעה דחופה לאחראים על הגירוש במשרדי הממשלה וקראו להם לבטל את הגירוש ולקדם פתרון אמיתי:

בחודשים האחרונים עשרות אלפי פעילי ופעילות זזים פעלו נגד הגירוש: שכנענו טייסים לסרב לגרש פליטים, יחד עם ארגון האחות שלנו SumofUs שלחנו יותר מ-90 אלף פניות לחברות התעופה הזרות שמטיסות מאות פליטים מגורשים בכל חודש והפגנו נגד הגירוש ובעד דרום ת״א. הלחץ שלנו עובד ואנחנו מתקרבים לניצחון - לא נעצור, עד שנעצור את הגירוש.

בנחישות,

מעין, אלי, רלוקה, שדא, בנג׳י והלי - צוות זזים

לקריאה נוספת: בג״ץ הקפיא זמנית את המבצע לגירוש מבקשי מקלט / ירדן צור, יהונתן ליס, הארץ 15.3.18

https://act.zazim.org.il/go/2836?t=10&akid=2091%2E8418%2E3gbyiY בג"ץ הוציא צו זמני המורה למדינה לעצור את גירוש מבקשי המקלט / חדשות ערוץ עשר 15.3.18 https://act.zazim.org.il/go/2837?t=13&akid=2091%2E8418%2E3gbyiY בג"ץ מבהיר: הצו להקפאת מבצע גירוש מבקשי מקלט אינו מוגבל בזמן / לי ירון, הארץ 20.3.18 https://act.zazim.org.il/go/2838?t=16&akid=2091%2E8418%2E3gbyiY סקר: תושבי דרום ת"א נגד גירוש מבקשי מקלט / אהוד שם טוב, הטלויזיה החברתית 18.3.18

https://act.zazim.org.il/go/2839?t=18&akid=2091%2E8418%2E3gbyiY

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.


חברות וחברים,

אתמול חזינו במפגן מרגש של סולידריות ותמיכה במאבק שלנו. עשרות אלפי בני אדם הגיעו לעצרת בכיכר רבין: צעירים ומבוגרים, גברים, נשים וגם ילדים. הם באו מכל רחבי הארץ ומכל הקבוצות באוכלוסייה כדי להשמיע קול ברור למען זכויות פליטים, למען פתרונות ראויים והוגנים למצב הקשה בדרום תל אביב - ונגד הגירוש. אנחנו יודעים שרבים מכם היו איתנו שם כדי להביע עמדה ולחזק את הדרך - ואנחנו רוצים להגיד לכם תודה!


סיפורה של סלאם

דווקא היום, כשאנחנו חדורי תקווה ומלאי הודיה, חשוב לנו להזכיר את האנשים והנשים שעבורם אנחנו פועלים מדי יום בזירה הציבורית, הפרלמנטרית והמשפטית - ובהענקת סיוע פסיכוסוציאלי. אנחנו מתרגשים לשתף עמכם את דבריה של סלאם - אישה חזקה, מרשימה ומקסימה, אותה אנו מכירים מקרוב.

סלאם היא מבקשת מקלט מאריתריאה, העובדת כמגשרת קהילתית בא.ס.ף. גם לה, כמו לכל מבקשי המקלט, יש סיפור מסמר שיער על מציאות החיים ממנה ברחה ועל התלאות שעברה בדרך לכאן. אנו מוקירים את האומץ שלה לחלוק את סיפורה למען המאבק בגירוש, ומצטרפים לקריאתה להעניק מקלט בטוח לאלו שזקוקים לו.

בעוד ימים ספורים נשב עם יקירינו אל שולחן החג שמסמל יותר מכל את היציאה מדיכוי ומשעבוד אל החירות. בצל המאבק העיקש נגד הגירוש - ובעד צדק לכל משוללי הזכויות במרחב שלנו, יקבל הפסח הזה משמעות סמלית חשובה במיוחד.

ברצוננו לאחל לכם ולבני ביתכם חג פסח שמח ומלא שלווה וברכה!

שלכם, צוות א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל. גולומב 52 תל אביב


אבי עופר, מרכז הפעילות למען מבקשי המקלט בתנועה הקיבוצית: "נוכחותנו המסיבית חשובה מתמיד. קיבוצינו בחזית העשייה, עם 17 קיבוצים ברחבי הארץ שכבר החליטו לאפשר דיור ועבודה למבקשי מקלט, 55 שבתהליך בשלבים שונים, ואחרים שעוד יצטרפו. אנחנו בעד דרום תל אביב, ובעד הגנה על מבקשי המקלט וסיוע להם למצוא דיור ותעסוקה ברחבי הארץ, בקיבוצים ומחוצה להם"


Rotem Xbar ‏25 מרץ‏ ב-‏20:05‏

‏רוצה לעזור למבקשי מקלט שקיבלו צו גירוש ולהציל חיים? לקליניקה לכתיבת עררים עבור מבקשי מקלט שקבלו צווי גירוש דרושים/ות מתנדבים/ות. להרשמה: https://t.co/cVftvnJSQ3‎ https://t.co/IsmzNEZKFE‎ .


המאבק שלנו לא יפסק עד שתבוטל תכנית הגירוש האכזרית!

במוצאי שבת ה-24.03 בשעה 20:00 תתקיים בכיכר רבין בתל אביב הפגנת ענק נגד הגירוש ובעד מדיניות מקלט אחראית, שיקום שכונות דרום תל אביב ושילוב הפליטים ברחבי הארץ!

ישראלים מכל קצוות הקשת הפוליטית וממגוון קבוצות באוכלוסייה הבהירו בחודשים האחרונים שהם מתנגדים לגירוש הפליטים. אלפי אנשים הגיעו להפגנה בדרום תל אביב כדי למחות על התניית שיקום השכונות בגירוש, וכדי לדרוש פתרונות אנושיים והוגנים. עכשיו זה הזמן להפגין את מלוא כוחנו בכיכר רבין, להשמיע יחד קול חזק וברור, ולהוכיח לממשלה שלא ניתן לגירוש הזה לקרות!

ההשתתפות של כל אחד ואחת היא חשובה - אז תבואו!

לדף האירוע של ההפגנה בפייסבוק

https://www.facebook.com/events/156604118336536/

ב-16.3 יוצאים לפעולת הסברה ארצית!

המאבק הזה הוא של כולנו, ועל הסכנות הכרוכות בגירוש כל אחד ואחת חייבים לשמוע! ביום שישי הקרוב בשעה 11:00 נשוב ונקים דוכני הסברה בכל הארץ. נעמוד ברחובות, בצמתים ובמרכזי הערים. נספר את האמת על מבקשי המקלט בישראל ועל סכנות הגירוש, נציג את הפתרונות בהם אנו מאמינים ונפרסם את ההפגנה הגדולה ב-24.3!


הערב (שלישי) בירושלים: הקרנת הסרט "בין גדרות" המתעד סדנת תיאטרון של מבקשי מקלט מאריתריאה וסודן הכלואים במתקן חולות

לאחר הקרנת הסרט תתקיים שיחה עם יוצר הסרט אבי מוגרבי ומבקשי מקלט החיים בירושלים.

היום שלישי, 20.3, 19:30 אימבלא, ינאי 3, ירושלים

תוך שימוש בטכניקות של "תאטרון מדוכאים" הם בוחנים ביחד את מעמדם של מבקשי מקלט בישראל. מה מוביל גברים ונשים לעזוב את חייהם מאחור ולצאת למסע לקראת הלא-נודע? מדוע מסרבת ישראל, מדינה שהוקמה על ידי ועבור פליטים, לשקול את מעמדם של מי שגלו מארצותיהם, ברחו ממלחמה, רצח-עם ורדיפות כפי שמחייבת אותה אמנת הפליטים? האם מסוגלים ישראלים שעובדים עם מבקשי המקלט להיכנס לנעליהם ולהזדהות עם מצבם?


במחלקה הפסיכוסוציאלית של א.ס.ף אנחנו נלחמים על האנשים שעבורם הגירוש הוא הרסני במיוחד. תכנית הגירוש לא חומלת ולא פוסחת על מבקשי המקלט הפגיעים ביותר, כולל קורבנות של עינויים קשים בסיני, אנשים חולים ואלו המתמודדים עם מוגבלויות פיזיות או נפשיות.

פונים ומטופלים אשר נשקפת להם סכנת גירוש זוכים לתמיכה וסיוע מצד הצוות המסור שלנו: אנו מסייעים באיסוף מידע המעיד על פגיעותם, ומדווחים על הסכנה הנשקפת להם כתוצאה מנסיבות חייהם הייחודיות. לשם כך, לאחרונה גייסנו והכשרנו עשרות מטפלים מתנדבים למערך המאבק בגירוש. ההיענות של אנשי הטיפול הייתה מדהימה, ואנו בטוחים שתרומתם תסייע להציל נפשות.

כמו תמיד, אנו ממשיכים לספק תמיכה ולסייע לכלל מבקשי ומבקשות המקלט, שבימים קשים אלו מצוקתם הולכת ומחריפה. אנו מבקשים את עזרתכם כדי שנוכל להמשיך! נודה לכם על כל תרומה לפעילות של עמותת א.ס.ף - נגד הגירוש ולמען מבקשי המקלט בישראל.

לא עוצמים עיניים ⚫ לא עומדים מנגד ⚫ לא מגרשים פליטים א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל


'תיאטרון חולות', ששחקניו הם מבקשי מקלט בסכנת גירוש

בעקבות האיום של ממשלת הימין לבצע את גירוש הפליטים ומבקשי המקלט האפריקאים יתקייםה היום (שישי) אירוע סולידריות והתנגדות בתיאטרון "תמונע" בתל-אביב: הצגה של "תיאטרון חולות" ולאחריה סדנה משותפת לשחקנים; ולקהל ומעגלי היכרות ושיח עם מבקשי מקלט. קבוצת "תיאטרון חולות" היא קבוצה מעורבת של מבקשי מקלט, ששוחררו לפני למעלה משנתיים - באוגוסט 2015 - ממתקן חולות בצו בג"צ, ושחקנים ישראלים. לאחר כשנה וחצי של עבודה במתקן חולות העלתה הקבוצה את המופע "תיאטרון מחוקק חולות" (ביוני 2015). ביוני 2017, העלתה הקבוצה החדשה את ההצגה "תיאטרון חולות 2.0 - קו החיים". בימים אלה, לאחר שהשתחררו אחרוני חברי קבוצת התיאטרון ממתקן חולות, אוחדו שתי הקבוצות לכדי קבוצה -קהילה אחת. קבוצת "תיאטרון חולות" היא קהילה הולכת ומתרחבת של ישראלים ומבקשי מקלט שחברו יחד במטרה לכונן קהילה תיאטרונית-יצירתית, בת קיימא, של ישראלים ומבקשי מקלט מסודאן ומאריתריאה.

היום יופיעו השחקנים והיוצרים-שותפים: יונתן יוהאנס אסטיפאנוס, אוואט אשאבר טספמיקל, שחרית ירושלמי, נורלדין מוסא, ליאת שבתאי, רוני לבנון, דורון לב, רותם גולדנברג, עומאד שאקור, מאיה בואנוס, ענת ברזילי, אברהם הגוס, תמר אלון, עילם מורביץ להב, ברכאת היילה גאברהאווארייה, ישולו גברמיקאל הגוס, פנאן הדיש, גרמאלם אראייה, פרזגי הבטה. במאי ומנחה: חן אלון; אבזרים: כנרת קיש. כאמור, לאחר ההצגה יתקיים תאטרון פורום, שהוא למעשה סדנה משותפת לשחקנים ולקהל, דיון אינטראקטיבי בפעולה, בו מוזמנים הצופים להחליף את הדמויות השונות, להיכנס לנעליהן, על מנת לחפש פתרונות למצבים המוצגים בהצגה. יצוין ההצגה היא חלק מפרויקט משותף של אבי מוגרבי וחן אלון. הסרט "בין גדרות" של הבמאי מוגרבי תיעד את התהליך ממנו נולדה ההצגה. הכניסה היא בחינם לאירוע שיתקיים מחר ברחוב שונצינו 8, בתל-אביב, החל מהשעה 13:00.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/2290571594301580


לאור ההתפתחויות בבג"צ - דורשות/ים להקפיא מייד את הגירוש!

גם שופטי בג"צ הטילו היום ספק בחוקיות הסכמי הגירוש של ממשלת ישראל עם רואנדה. עכשיו הזמן להגביר הילוך ולפנות ליועץ המשפטי לממשלה!

בדיון שנערך היום בבג"צ, השופטים שאלו את נציגי המדינה שאלות קשות: האם ההסכם שהוצג בפניהם בשנה שעברה הוא ההסכם שקיים בפועל, והאם בכלל קיים הסכם. השופטים אמרו ליועץ המשפטי לממשלה שטיעוניו אינם מניחים את דעתם.

השופטים אף המליצו על הקפאת הליכי הגירוש המתוכננים החל ב-1.4.2018 עד לבירור העניין.

השופטים נתנו ליועץ המשפטי ארכה עד מחר (שלישי) בשעה 13:00 להציג את תשובתו.

לאור ההתפתחויות בבג"צ - דורשות/ים להקפיא מייד את פעולות הגירוש ולבטל את מדיניות הגירוש! 24 השעות הקרובות קריטיות למאבק! אנא פנו בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה במסר הבא:

"אני פונה אליך להקפיא מייד את פעולות הגירוש ולבטל את מדיניות הגירוש "

state-attorney@justice.gov.il Lishkat-yoetz@justice.gov.il

https://www.facebook.com/sgavivi/videos/vb.100000616674862/1840121266018411/?type=2&theater


טלי יצחקי התחילה לארגן עצומה זריזה לנצל את 24 שעות ההקפאה שאישר בג"ץ לגירוש. אם נשמיע את קולנו במהלך השעות האלה יהיה לזה אולי אפקט כלשהו: "בית המשפט הורה למדינה להקפיא את הליכי הגירוש – עד שידונו בפרטי ההסכם.

המדינה יכולה להשיב בעניין ההקפאה תוך 24 שעות.

אנחנו חייבים להגיב מיד ובעוצמה – סופרים, אמנים, אנשי רוח, מורים, מרצים, בני אדם –

בבקשה צרפו את שמכם לקריאה הזו- אסור להפסיק.

אנחנו קוראים למדינה להסכים מיד להקפאת כל המהלכים הקשורים בגירוש, עד להחלטת בית המשפט, ובכלל. תעצרו לחשוב. תעצרו את החרפה הזו. תעצרו את הגירוש, תחליפו כיוון, יש פתרונות אחרים. אנושיים.

אנחנו קוראים לכל הציבורים בישראל להתגייס להתנגדות לגירוש. לא ניתן שיהפכו אותנו למשתפי פעולה עם רצח. מדינת ישראל חייבת לקדש חיי אדם, חייבת להיות מקלט לנרדפים,

קוראים לעורכי דין לסייע בערעורים פרטניים לגבי מבקשי מקלט שבקשותיהם נדחו.

אנחנו קוראים למבקשי המקלט , בחולות, בסהרונים ובכל מקום – תחזיקו מעמד. תעמדו בלחצים, אל תחתמו על עזיבה מרצון.

ומודים לפעילים ולארגונים ששומרים על צלמנו ולא נחים ולא נרדמים בשמירה. חייבים לעצור את הגירוש. כולנו פליטים.


https://www.facebook.com/sgavivi/videos/vb.100000616674862/1840121266018411/?type=2&theater

הודעה לתקשורת: היום בשעה 11:30 התקיים דיון בגצ שדן בהסכם שקיים בין מדינת ישראל לרואנדה בנוגע לגירוש מבקשי המקלט. הטענה של העותרים היא בשל שינויים כגון תשלום של 5000 דולר לרואנדה על כל מבקש מקלט שיגורש אליה בכפיה, ובשל ההכחשות החוזרות הנשנות של הממשל ברואנדה - של שרת החוץ ושל יועץ הסנט הרואנדי - שלא קיים כל הסכם חשאי מול מדינת ישראל, יש לבחון את ההסכם בבית המשפט. שופטי העליון העלו את השאלה האם ההסכם הוא אותו הסכם שאישרו שופטי העליון באוגוסט 2017 או שמא מדובר בהסכם חדש?

העתירות הן של עו"ד איתי מק בשם 119 עותרים ועותרות, ועתירתו של עו"ד אביגדור פלדמן. הצטרפה לדיון עורכת הדין ענת בן דור מהקליניקה המשפטית של אוניברסיטת תל אביב שבמשך שנים נאבקת בגירוש מבקשי המקלט.

בנוסף העותרים ביקשו שהסכם שכזה יאושר על ידי הכנסת. שופטי העליון, הנדל, מלצר וחיות טענו כנגד פרקליטת המדינה, שמואל, שטיעוניה הם מאד רזים, ושהפרקליטות לא הגיעו מוכנים לטעון כנגד העתירה של העותרים. השופטים טענו שהמדינה אינה יכולה להסתמך על החיסיון שהוטל על ידי השופטת בראון ביחס לעתירה שנדינה בעליון באוגוסט 2017 אם מדובר בהסכם חדש. השופטים אף נזפו והקשו על המדינה בשאלה האם ישנו הסכם עם המדינה השלישית, ואם כן האם זה הסכם חדש שיש לבחון בבית המשפט. השופטים המליצו למדינה על הקפאת מדיניות הגירוש העומדת לצאת לפועל בראשון לאפריל, עד שהמדינה תחזור עם תשובה מלאה יותר בנוגע לנושאים שהועלו.

בשעות אלה נידון העניין אצל היועץ המשפטי לממשלה בו יחליטו האם לקבל את המלצת בית המשפט ולהקפיא את הגירוש או שההליך ימשיך כרגיל. ההודעה תימסר על ידי הפרקליטות לבית המשפט עד מחר בשעה 13:00.

באם המדינה תחליט שלא לקבל את המלצת ביהמש להקפיא את הגירוש, יתכנסו מחר השופטים להחליט האם להוציא צו ביניים להקפאת הגירוש עד תום ההליכים.


לציון יום האישה: יפגינו בשישי בדרום ת"א נגד גירוש הפליטים

לציון יום האישה הבינלאומי: בשישי הקרוב, 9 במארס, תיערך הפגנה בדרום תל-אביב נגד גירוש הפליטים ומבקש המקלט. יוזמות ההפגנה מסרו "נשים, אנשים וטף מכל הקשת האנושית והפוליטית מוזמנות ומוזמנים לצעוד איתנו בתשיעי למרץ בצעדת סולידריות עם הנשים האמיצות, מבקשות המקלט ותושבות דרום תל אביב".

ועוד "ביום האישה הבינלאומי 2018 נציין ונחגוג את העשייה והתרומה המשמעותית של הנשים במאבק למען זכויות האשה והאדם בארץ וברחבי העולם. ביחד נשמיע את קולנו, קולן של נשים מהמגוון האתני והלאומי למען מי שקולותיהן מושתקים. נצעד כולנו עם נשים מבקשות המקלט ותושבות דרום תל אביב, נצטרף למסען נגד הגירוש והפינוי ולדרישה הבסיסית שלהן לכבוד, למעמד ולשוויון. נגיע כולנו, נשים מזרחיות ואשכנזיות, ערביות ודוברות רוסית, אתיופיות ומבקשות מקלט בקול ברור ואחד – נשים נגד הגירוש ובעד דרום תל אביב". ההפגנה תצא בשעה 12:00 מבית אחותי רחוב מטלון 70, ומשם בצעדה לכיוון המרכז לנשים אריתראיות ולספריית גן לוינסקי בה תתקיים עצרת.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/154011358652069


איזה ערב זה היה!

אתמול בערב עשינו צעד חשוב וגדול בדרך לניצחון במאבק נגד הגירוש ובעד ת"א. אתמול עמדו ביחד המוני אנשים באמירה אחת פשוטה: לא לגירוש מבקשי המקלט, לא למדיניות הסכסוך וההסתה, כן לשיקום דרום ת"א. וואו, איזה ערב זה היה.

אנחנו כותבים לכם הבוקר בהתרגשות רבה. לא כי ניצחנו אתמול. הניצחון עוד רחוק וצריך לעבוד קשה בשבילו. אבל אתמול צעדנו צעד חשוב בדרך לניצחון במאבק. זה היה ערב של תקווה, ושל ידיעה ברורה – אפשר לנצח את המאבק הזה. ערב שבו רחובות דרום תל-אביב התמלאו באנשים שעמדו ביחד - תושבי שכונות ותיקים ביחד עם מבקשי מקלט, יהודים ביחד עם ערבים, מרכז ביחד עם פריפריה, מזרחים ביחד עם אשכנזים – בהפגנה ענקית, שבה השתתפו יותר מ-20,000. במקום שמבקשי המקלט יעמדו במאבק לבדם בלי אזרחים ישראלים, במקום שתושבי השכונות יאבקו לבדם - עמדנו אתמול ביחד, בהפגנה עצומה אחת, והראינו שיש פוליטיקה ודרך אחרת.

לתמיכה במאבק https://www.standing-together.org/donate?utm_campaign=24364e30c8-EMAIL_CAMPAIGN_2018_02_25&utm_medium=email&utm_source=%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%2B%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%A6%D7%94%2B%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99%D7%AA%2B19.2.18&utm_term=0_787d8e6cde-24364e30c8-47380433

ראש הממשלה, החברים שלו בקואליציה, והבריונים של הימין הקיצוני – רצו שניכשל. הם יודעים הכי טוב – ההפגנה הזאת היא התשובה הכי מדויקת לניסיון שלהם לסכסך, להסית, ולהרוס כאן כל אפשרות לתקווה. ככה זה עם אנשים שאין להם פתרונות ואין להם אלוהים – התקווה היא האויבת הכי גדולה שלהם. אבל אנחנו הצלחנו – ועכשיו הם מפחדים. ובצדק, כי אנחנו הולכים לנצח אותם.

תנועת "עומדים יחד"


הזמנה לעצרת המונים נגד גירוש הפליטים, מוצאי שבת 24.2 דרום ת״א

מעלים הילוך במאבק נגד גירוש הפליטים: במוצ״ש, 24.2, בשעה 20:00 נצטרף לתושבות ותושבי דרום ת״א להפגנה ברח׳ לוינסקי: בעד דרום ת״א ונגד הגירוש.

כדי שההפגנה תכבוש את כותרות העיתונים ביום א׳, כולנו צריכים להגיע. אם כל אחת ואחד מאיתנו יביאו איתם להפגנה לפחות עוד חבר/ה או בן משפחה, נוכל יחד לייצר כוח אזרחי שלא ניתן להתעלם ממנו.

לחצו כאן כדי להוריד ולהדפיס את פלייר ההזמנה שהכנו, ותלו אותו בבניין, במכולת או בגינה הציבורית, ויחד נעביר את המסר שלנו לממשלה- אנחנו בעד דרום ת״א ונגד הגירוש:

https://s3.amazonaws.com/zazimedia/wp-content/uploads/20180220121026/FLAYER-PLITIM1.pdf

חייבים לעצור את הגירוש, וזה תלוי בנו - העבירו את ההודעה לעוד שלושה חברים ובנות משפחה, כדי שגם הם יוכלו להדפיס את הפלייר שלנו ולהגיע להפגנה במוצ״ש.

כבר יותר מחודש שקהילת זזים מגויסת כולה למאבק בגירוש. 12,500 זזות וזזים כבר שכנעו טייסים וצוותי אוויר ישראלים לסרב לגרש פליטים, והשבוע למעלה מ- 100 פעילו/ת הפגינו מול אתיופיאן איירליינס, שמטיסה כבר עכשיו פליטים אל מותם ודרשו מהחברה להפסיק לשתף פעולה עם הגירוש. אנחנו ממשיכים בכל הכוח בקמפיין בינלאומי מול חברות התעופה הזרות, ולא נעצור, עד שנעצור את הגירוש.

במוצ״ש ה 24.2.18 כולנו בדרום ת״א -נצטרף לתושבות והתושבים שמתנגדים לגירוש, ונקרא יחד: בעד דרום ת״א, נגד הגירוש! לחצו כאן לפרטים נוספים https://www.facebook.com/events/168011063844346/

וכאן להרשמה להסעות https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeI9o83GAw5a61nyANxuVyYPAFyfDd9TPVQx-AqxbjgV2VVxQ/viewform

יחד ננצח,

הלי, מעין, רלוקה, אלי, בנג׳י ושדא- צוות זזים.


חברות וחברים, במוצאי שבת הקרובה, 24.02, תיערך העצרת המרכזית נגד גירוש הפליטים. זהו האירוע המרכזי שבו שותפים כל ארגוני הפליטים, הסיוע והפעילים העצמאים, ואמור להיות עצרת מרשימה והמונית שתבהיר לממשלה כי ישנו ציבור רחב המתנגד בתוקף לגירוש. להרשמה להסעות מכל הארץ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeI9o83GAw5a61nyANxuVyYPAFyfDd9TPVQx-AqxbjgV2VVxQ/viewform

אנא מכם, עשו את כל המאמצים להגיע לעצרת הזאת, שחשובה ביותר להמשך המאבק.

בחודשיים האחרונים ראינו התעוררות עצומה בקרב הציבור הישראלי שנרתם ומשמיע קול נגד הגירוש. התמיכה הציבורית האדירה מחזקת את הפליטים המועמדים לגירוש ואת כל העושים במלאכה, ונותנת תקווה אמיתית שיחד נצליח לעצור את הגירוש, בפרט לאור כמה התפתחויות של החודש האחרון, בהן פסיקת בית הדין לעררים כי עריקה מצבא אריתריאה יכולה לשמש עילה למקלט. עצרת ענקית ומרשימה תעזור לנו לעלות שלב ולהבהיר כי לא נרשה לגירוש בשמננו פליטים אל סכנת חיים, ותהיה לה השפעה מכרעת.

מוזמנים להירשם בדף האירוע בפייסבוק וכמובן, לשתף ולהזמין חברים! https://www.facebook.com/events/168011063844346/ כמו כן מומלץ לבקר באתר החדש שמסכם את כל האירועים נגד הגירוש ומביא את כל המידע והחדשות

https://www.stopthedeportation.co.il/

תודה, שרון ליבנה


מפגינים מול משרדי חברת אתיופיאן איירליינס, שמטיסה פליטים אל מותם

יחד קראנו לחברה לעצור את טיסות הגירוש!‎ אלי מתנועת "זזים" מדווח: ואוו. איזה יום זה היה! אתמול הפגנתי עם עוד יותר ממאה פעילות ופעילי זזים מחוץ למשרדי אתיופיאן איירליינס, שכבר מטיסה פליטים אל מותם. יחד קראנו לחברה לעצור את טיסות הגירוש.

מאבטחי בניין המשרדים של אתיופיאן איירליינס היכו ודחפו אותי ואת הפעילים עומר ואמנון, כדי למנוע מאיתנו לעלות למשרדי החברה ולהגיש שם אישית את אלפי המכתבים ששלחו פעילות ופעילי זזים. אבל המכות האלו לא יעצרו אותנו: יחד כבר שכנענו טייסים ישראלים לסרב לשתף פעולה עם הגירוש, והפעולה שלנו אתמול מול משרדי אתיופיאן היא יריית הפתיחה לקמפיין בינלאומי שיעצור את טיסות הגירוש.

המאבק והקמפיין הבינלאומי דורשים משאבים רבים, וכדי להמשיך עד לניצחון ולביטול הגירוש האכזרי, אנחנו צריכים גם אותך - לחצ/י כדי לתרום למאבק נגד הגירוש.

אתיופיאן איירליינס, יחד עם רויאל גו׳רדניאן וטורקיש איירליינס, מטיסות כבר עכשיו מאות פליטים בחודש אל מותם, עוד לפני יישום תכנית הגירוש של הממשלה. עד עכשיו הטיסות האלו התנהלו מתחת לרדאר, אבל יחד שברנו את קשר השתיקה. חברות התעופה כבר מתחילות לחשוש - בואו נגביר את הלחץ לפני שקצב הגירוש יגבר.

כבר יותר מחודש שקהילת זזים מגויסת כולה למאבק בתכנית הגירוש. 12,500 זזות וזזים כבר שכנעו טייסים וצוותי אוויר ישראלים לסרב לגרש פליטים, והסערה התקשורתית שיצרנו כבשה כותרות בארץ ובעולם. עכשיו אנחנו מפנים את הכוח האזרחי האדיר של הקהילה שלנו לחברות התעופה הזרות. הפעולה אתמול היתה רק ההתחלה, וההמשך תלוי בך ובכל אחת ואחד מאיתנו.

בזכות ההתעוררות המרגשת של עשרות אלפים שמתעקשים לעשות את הדבר הנכון לנוכח המדיניות האכזרית והשרירותית של הממשלה - אנחנו יכולים לנצח במאבק הזה. במוצ״ש הקרוב (24.2) תושבי דרום תל אביב מארגנים הפגנת ענק נגד הגירוש ברחוב לוינסקי, ומזמינים את כולנו להצטרף ולקרוא יחד איתן ואיתם: בעד דרום תל אביב, נגד הגירוש!