הודעות לעיתונות 

יום הולדת 50 לכיבוש - מתניעים את המאבק


כבר 50 שנה שהממשלות בישראל שולטות על העם הפלסטיני, שוללות את זכותו לחירות, ומדרדרות את החברה הישראלית למשברים ולעוני.

היום, יום ו' 3.3.17 ב-11:00 בכיכר "הבימה השחורה" שבשדרות רוטשילד פינת הרצל בתל אביב, מתחילים במסע להחזרת הכיבוש למרכז השיח הציבורי בישראל. במקום יערך יריד התנעה למאבק לקראת ציון 50 שנים של שליטה בשטחים הכבושים. האירוע הוא יוזמה של קבוצות, תנועות ארגונים ומפלגות, אמנים ומשוררים, שיגיעו ביום ו' לכיכר כדי לפתוח דיון, לספק אינפורמציה, לשאול שאלות ולהציע דרכי פעולה במאבק נגד הכיבוש. י בהזמנה לאירוע נכתב: ".אנחנו הדור השני בישראל שנולד וגדל בתוך מציאות שבה מפעל ההתנחלויות הוא הפרויקט הגדול ביותר של ממשלות ישראל, ושמשימתו העיקרית של צה"ל היא הכיבוש. במשך שנים אומרים לנו שככה עושים ביטחון ושלעד נחיה על חרב. במשך שנים מספרים לנו שכל סבב לחימה ברצועת עזה הוא גזירת גורל. במקום לשאוף לסיום הסכסוך ולצעוד אל דרך של שלום, בחרו ממשלות ישראל להעמיק את הכיבוש, להרחיב את הבנייה בשטחים, ובשנים האחרונות אף להסית ולפלג בין חלקיה השונים של החברה הישראלית".

במהלך האירוע יעלו שורה של משוררים, אמנים ופעילים יהודים וערבים על במה שתוצב בכיכר ויקראו טקסטים הקשורים בכיבוש המתמשך ובהשפעתו על החברה. מחר ב- 11:00 בבוקר יוצאים לתחילת המסע להחזרת הכיבוש למרכז השיח הציבורי בישראל, ולפתיחת הראש ושיתופי הפעולה. על הבמה: המשוררות והמשוררים נעם פרתום, מרואן מח'ול, לריסה מילר וראג'אא נאטור, קטעי פרפורמנס של תמר רבן ושל הבטחתם יונה, כמו כן, הארגונים השונים יקימו דוכנים בהם יספרו על פעילויותיהם, יחלקו חומרי הסברה, ויקיימו דיונים עם קהל המשתתפים. הארגונים המשתתפים באירוע הם מרצ, חד"ש, שלום עכשיו, לוחמים לשלום, עומדים ביחד, גוש שלום, נשים בשחור, שוברים שתיקה, פורום המשפחות השכולות, מחסום ווטש, מאבק סוציאליסטי, מחזקים, זזים – קהילה פועלת, קואליציית נשים לשלום, שומרי משפט - רבנים למען זכויות האדם, יש גבול, הבטחתם יונה, סיסו, גבעת חביבה, גישה - מרכז להגנה על הזכות לנוע.

למידע נוסף:

אחיה שץ - 054-632-4455

הילה אלוני - 054-245-7680

לאיוונט בפייסבוק

http://www.standing-together.org/

System Message: WARNING/2 (<string>, line 25)

Title underline too short.

http://www.standing-together.org/
-------------------------

נוסח מוקדם יותר

ביום שישי הקרוב, 03.03.17 בשעה 11:00, יתקיים בשדרות רוטשילד 1 בתל אביב יריד של ארגונים ויוזמות למאבק בכיבוש - כהתנעה ונקודת פתיחה לשרשרת פעולות אשר תגיע לשיאה בתחילת חודש יוני, הרגע בו שלטון הכיבוש והדיכוי הישראלי בשטחים הפלסטינים יחגוג יום הולדת חמישים (שזה בחמישים יותר מדי!)

גוש שלום שותף ליוזמה הזאת יחד עם ארגונים, מפלגות וקבוצות רבים ושונים - ביניהם מק״י וחד״ש, מרצ, שלום עכשיו, לוחמים לשלום, עומדים ביחד, שוברים שתיקה, פורום המשפחות השכולות, מחסום ווטש, מאבק סוציאליסטי, זזים, קואליציית נשים, הבטחתם יונה ועוד (התנצלותנו אם החמצנו מי שהצטרפו בשעות האחרונות).


הכיבוש הזה התחיל הרבה לפני שחלק גדול מאיתנו נולדו. כבר 50 שנה מדינת ישראל מדכאת למעלה מ-2.5 מיליון פלסטינים בגדה במערבית ובעזה. כבר 50 שנה שכספי המסים שהיו אמורים ללכת לחינוך שלנו, ולבריאות שלנו ושל בני משפחותינו, מושקעים בתחזוק מלחמה, מצור ודיכוי. כבר 50 שנה שנבנות התנחלויות על הקרקעות הכבושות, משבשבות את חייהם של תושבי השטחים ומרחיקות את הסיכוי לראות פה שלום אמיתי בעתיד. כבר 50 שנה אנחנו - הצעירים - נשלחים לשם, כאדוני השטח, כבעלי הסמכות הבלעדית על חייהם של אחרים בתירוצים של ביטחון ומלחמה בטרור. נכפה עלינו להכשיר את פשעי ההתנחלות ולתרום למערכת הלחצים, האיומים והדיכוי שמופעלת על הפלסטינים.

כבר 50 שנה הכיבוש הזה נמשך - אבל השנה זה הזמן שלנו להשמיע את קולנו ולעצור את הטירוף הזה.

ביום שישי הקרוב, 03.03.17, יתקיים בשעה 11:00 בשדרות רוטשילד 1 בתל אביב יריד ארגונים ויוזמות למאבק בכיבוש.

חברנו ביחד, פעילים מארגונים ותכניות שונות, שמאמינים עדיין שזכויות אדם זו לא מילה גסה - כי יחד עוד ננצח. אנחנו קוראים די - די למדיניות הכיבוש, די להסתה, די לגזענות ודי להשתקה של הממשלה. 50 שנה הן זמן ארוך מדי, ובמדינת ישראל יש רוב שדורש פתרון והסכם שיבטיח את ביטחונם של כל יושבי הארץ.

אנחנו מאמינים בתקווה ומאמינים שיכול להיות פה טוב לכולם. אנחנו יודעים שזה בידיים של כולנו - אז בואו בשישי והצטרפו למאבק! (ושתפו את הדף בפייסבוק) https://www.facebook.com/events/377195662663422/


System Message: ERROR/3 (<string>, line 52)

Document may not end with a transition.