הודעות לעיתונות 

בגשר אלנבי מנעו הרשויות את כניסתם של יותר ממאה פעילי שלום בינלאומיים


בגשר אלנבי מנעו הרשויות את כניסתם של יותר ממאה פעילי שלום בינלאומיים גוש שלום: "בפני חבריהם מחו"ל של המתנחלים האלימים מעברי הגבול פתוחים לרווחה"

בסביבות שבע וחצי בערב הגיעו יותר ממאה פעילי שלום מכל העולם מירדן אל מעבר הגבול בגשר אלנבי, ומסרו כי הם בדרכם לבית לחם על פי הזמנת המושל הפלסטיני וארגוני החברה האזרחית שם, וכי הם נושאים עמם מחברות וציוד לימודים עבור התלמידים הפלסטינים העומדים להתחיל את שנת הלימודים. אולם כניסתם לשטח הגדה המערבית נמנעה. בכל אזור גשר אלנבי נראתה תכונה רבה שלכוחות צבא ולעיתונאים שהיו במקום נמסר כי הוכרז "שטח צבאי סגור".

"אפילו לא נתנו לנו לרדת מהאוטובוסים" סיפרה אוליביה זמור מפאריז, ממארגני הביקור. "אספו את הדרכונים שלנו ואחרי כמה דקות החזירו אותם כשבכל דרכון ודרכון החותמת 'הכניסה נאסרה'. החיילים לא הסכימו לתת שום הסבר, הם פשוט אמרו – זהו, הכניסה שלכם נאסרה, תחזרו לירדן". זמור ציינה כי בשנה שעברה, כאשר היא וחבריה ניסו להגיע אל השטחים הפלסטינים דרך שדה התעופה בן גוריון, נאמר להם "למה אתם לא באים דרך גשרי הירדן?". "אז ניסינו להגיע דרך גשרי הירדן ועכשיו קיבלנו תשובה חד משמעית של ממשלת ישראל".

"המתנחלים האלימים, אנשי 'תג מחיר' השורפים עצי זית ומציתים מסגדים, מקבלים כל הזמן תגבורות מחו"ל של חבריהם לדעה, יהודים ונוצרים. שערי מדינת ישראל פתוחים בפניהם לרווחה והם מגיעים ישר משדה התעופה אל ההתנחלויות" אומר אדם קלר, דובר גוש שלום. "כאשר הפלסטינים החיים תחת שלטונה של מדינת ישראל מנסים להזמין אורחים שיבואו לבקר אותם, ממשלת ישראל מנחה את הצבא והמשטרה לחסום את דרכם. בידה הכוח והיכולת לנהוג בצורה כוחנית, גסה ושרירותית – אך בכך היא רק מדגישה ומדגימה לעיני כל העולם כי למרות מה שניסה לטעון השופט אדמונד לוי בדו"ח שלו, השטח נמצא תחת שלטון כיבוש מדכא".

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749 מארגני המסע "ברוכים הבאים לפלסטין": ניקולס (איש קשר באירופה) 00 33 6 73 38 24 84 אוליביה (אשת קשר במשלחת שהגיעה לגשר) 00 33 6 80 88 71 54 סרטון מסיבת העיתונאים שקיימו המארגנים טרם צאתם מפאריס – ניתן אישור להשתמש בחומר זה: http://presstv.com/detail/2012/08/20/257291/propalestinians-mission-children/#.UDO8FphiaQs