הודעות לעיתונות 
"די להרג! די לכיבוש! צאו מיד מג'נין!" - הפגנה הערב בתל אביב

"די להרג! די לכיבוש! צאו מיד מג'נין!" - הפגנה הערב בתל אביב


שלישי 4.7.2023

אי אפשר לשתוק לנוכח סבב התוקפנות וההרג של צה"ל בג'נין הכבושה. הפגנת מחאה תתקיים הערב (שלישי 4.7) בשעה 19:00 ברחבת שדרות בן ציון ורחוב המלך ג'ורג' בתל אביב . ההפגנה מאורגנת בשיתוף פעולה של מק"י וחד"ש עם ארגוני "הגוש נגד הכיבוש". באותו זמן תתקיים הפגנה גם באום אל פחם

אתמול התקיימו הפגנות בחיפה, עכו, שפרעם, נצרת וירושלים. במחסום ג'למה עמדו עשרות אזרחיות ואזרחים וקראו קריאות נגד פשעי המלחמה שמבצעת ממשלת ישראל במחנה הפליטים ג'נין. חיילים ברכבים צבאיים שיוצאים ממחנה הפליטים ג'נין הגיבו בקללות. המפגינים קראו לעברם: "אנחנו מפגינים כאן גם למענכם. הממשלה הופכת אתכם לבשר תותחים ושותפים לפשע - מוטב שתסרבו להשתתף בפשעים גם אם זה יביא לתקופה בכלא!"

ח"כ עופר כסיף (חד"ש-תע"ל) בתגובה להתקפה בג'נין:

זוהי מתקפה רצחנית אשר מנוהלת למען מתנחבלי הגדה ועוזריהם - מי שפולש לערים כבושות הוא הפושע והטרוריסט! מי שנלחם מול הפולש למען שחרורו - הוא לוחם חופש. עוד מסר: למתקפה על ג׳נין אין קשר לביטחון שלנו. כל מטרתה לספק את תאוות הדם של המתנחבלים הפורעים הקוראים לטיהור אתני, לפצל את המחאה ולהשתיק אותה. כל עוד טירוף הכיבוש, החורבן וההרג נמשך, חובה עלינו להחריף את המאבק נגדם ולמען דמוקרטיה אמיתית לכולם.

ג'נין שלא נכנעה לפני 21 שנים מול אחת ההתקפות הכי מכוערות בהיסטוריה המודרנית, לא תיכנע גם היום. ראש הממשלה ושריו מבינים זאת היטב ומבינים שביטחונם של אזרחי ישראל לא יישמר גם כעת אלא רק עם סיום הכיבוש, חתירה לשלום והכרה בזכויות העם הפלסטיני. אך למרות זאת, הם בוחרים ללכת בכיוון ההפוך בכדי לשרת מטרות: לשמר את הכיבוש ולשמר את ממשלתם! על-כן - כל מי שהדמוקרטיה חשובה לו, צריך להשמיע קול, נגד הפשע המבוצע בג'נין.

התיזה הישראלית שמה שלא הולך בכוח ילך בעוד יותר כוח כשלה שוב ושוב, ותיכשל גם הפעם. בינתיים פלסטינים רבים משלמים בחייהם וביטחונם האישי ומתעוררים ללילה של הפגזות ותוקפנות ישראלית פרועה.מתקפות כאלה מלבות את מעגל הדמים וגוררות תגובה פלסטינית בלתי נמנעת, בדיוק כמו שהיה בחודשים האחרונים, והמשך שפיכות הדמים. אין סימטריה בין כובש לנכבש ואת המחיר משלמים בעיקר הפלסטינים, אבל גם ישראלים.

הגיע הזמן לנסות את הפתרון היחידי שלא נוסה: סיום הכיבוש, סיום השליטה על העם הפלסטיני. זה הפתרון הצודק, והנכון. אינטרס פלסטיני וישראלי כאחד.

ח״כ עופר כסיף גם השתתף אתמול בהפגנת המחאה נגד "הרפורמה" הדיקטטורית בנתב"ג ובהפגנת ההזדהות עם עצורי ההפגנה מול תחנת המשטרה ברמלה, ושם אמר: מעצרים המוניים, אלימים ופוליטיים הם סימן מדאיג ביותר ועוד פרקטיקה שזולגת מהשטחים הכבושים. אם לא ניאבק על דמוקרטיה מלאה לכולם, לא תהיה דמוקרטיה לאף אחד. ‏צאו לרחובות למרי אזרחי! נגד הדיקטטורה הרצחנית בשטחים הכבושים ונגד הדיקטטורה המתהווה בישראל.

צפו בסרטון במקור: https://fb.watch/lzRSZHes3x/?mibextid=Nif5oz

זו הדרך - קול שמאלי מהשטח https://chat.whatsapp.com/Gk3pwNKm6eC2Xx5n8syLPN סיעת חד"ש-תע"ל בתגובה להתקפה הצבאית בג'נין

זו הדרך - קול שמאלי מהשטח https://chat.whatsapp.com/Gk3pwNKm6eC2Xx5n8syLPNhttps://chat.whatsapp.com/Gk3pwNKm6eC2Xx5n8syLPN

https://twitter.com/ofercass/status/1675956055455547392?s=46&t=iXpfqFiURsmQEm1vwFCJvQ