הודעות לעיתונות 

מחר (ה') משפטו של הפעיל יונתן פולק, שסייע לתושבים שמתנחלים השתלטו על אדמתם


מחר (חמישי) יתקיים בפתח תקוה משפטו של יונתן פולק, הפעיל נגד האפרטהייד. פולק נשפט על סיוע לתושבי ביתא נגד השתלטות מתנחלי "אבייתר" על אדמתם. המשפט מתקיים בדיוק כאשר המתנחלים חוזרים שוב להקים את "המאחז" האלים והפרובוקטיבי.

מחר (חמישי 22.9) בשעה 9.00 בבוקר יתקיים בבית משפט השלום בפתח תקוה משפטו של יונתן פולק, פעיל ותיק נגד האפרטהייד. פולק נמצא כבר כמעט חצי שנה במעצר בית לאחר שב27 בינואר השנה נעצר בזמן הפגנה בכפר ביתא, במחאה נגד השתלטות מתנחלי "אביתר"על אדמות הכפר. לאחר שנים של רדיפה משפטית ופוליטית הן על ידי המדינה והן על ידי ארגוני מתנחלים, יונתן מואשם עכשיו בזריקת אבנים על סמך עדויות שקריות של שוטרי המג"ב שעצרו אותו ותיאמו גרסאות ביניהם.

יונתן פולק החליט לקרוא תגר על מדיניות האפרטהייד המשפטי, שעל פיה אזרחים יהודים נשפטים בבתי משפט ישראליים על עבירות שבוצעו בשטחים הכבושים בעוד פלסטינים נשפטים בבתי דין צבאיים בהם העונשים חמורים יותר וסיכויי ההרשעה גבוהים הרבה יותר. יונתן והצוות המשפטי שלו ידרשו מבית המשפט להעביר את הדיונים לבית המשפט הצבאי ובכך להשוות את תנאיו של יונתן לתנאים בהם נשפטים פלסטינים.

מחוץ לאולם המשפט תתקיים משמרת מחאה של פעילים נגד האפרטהייד והדיכוי, לסולידריות עם יונתן פולק.

ראוי לציין כי בדיוק בימים אלה מנצלים המתנחלים את האירועים האחרונים כדי להגיע שוב במאותיהם ולקיים פרובוקציה גדולה חדשה באתר בו הם מנסים להקים את התנחלות אביתר על אדמותיו של כפר ביתא.