הודעות לעיתונות 
"נשים וילדים נהרגו בעזה באישור ראש הממשלה". נכון או לא נכון?

"נשים וילדים נהרגו בעזה באישור ראש הממשלה". נכון או לא נכון?


"נשים וילדים נהרגו בעזה באישור ראש הממשלה". נכון או לא נכון?

בערוץ 13 בטלויזיה הופיעה הכותרת "נשים וילדים נהרגו בעזה באישור ראש הממשלה". ערוץ 13 הותקף קשות על הכותרת הזאת ומיהר לסגת ולהתנצל ''הכותרת נוסחה בצורה לא ראויה ובאופן לא נכון ומטעה". מה לא נכון ומטעה כאן? בהתקפה של חיל האויר נהרגו נשים וילדים? אין ספק שנהרגו. ראש הממשלה נתן את אישורו? בהחלט נתן. אז הכותרת נכונה ומדויקת. חבל שערוץ 13 נבהלו מהתקפות הימין.

מה בעצם קרה כאן ומהיכן באה הזוועה הזאת? בעבר,.מדינת ישראל נמנעה מלבצע "חיסולים" כאשר המיועד ל"חיסול" נמצא בביתו בקרב משפחתו. לא כל כך בגלל שיקולים מוסריים אלא בגלל "ההסברה". ילדים הרוגים לא נראים טוב וקשה מאד "להסביר" את זה. אז מה קרה הפעם? נראה שהבעיה היתה שלנתניהו לא היה זמן. בן גביר נשף בעורפו. בן גביר איים לא להשתתף בהצבעות בכנסת ובכך למעשה לשלול מהממשלה את הרוב הפרלמנטרי. בן גביר דרש הוכחה ממשית ומוחשית שאכן זאת ממשלת "ימין על מלא".

אפשר לנחש שאנשי השב"כ אמרו לנתניהו "חכה קצת, יש לנו מודיעין טוב בעזה, עוד שבוע או שבועיים נוכל לתפוס את ראשי הג'יהאד מחוץ לבתיהם בלי לפגוע במשפחות" וענה נתניהו "אין לי זמן, אני צריך את זה עכשיו. מהר מהר תחסלו לי את ראשי הג'יהאד ואם יהרגו בדרך כמה ילדים אז שיהרגו."

אם זה מה שקרה, זה אומר שלישראל יש ראש ממשלה שלא רק עומד לדין על שחיתות ולא רק מציג "רפורמה משפטית" המערערת את יסודות הדמוקרטיה. גם ראש ממשלה שמוכן להחליט בדם קר על הרג ילדים כדי לשמור על יציבות הממשלה שלו. אדם קלר