הודעות לעיתונות 

שיגרה בחצר האחורית של מדינת ישראל


שיגרה בחצר האחורית של מדינת ישראל: תנועת "מסתכלים לכיבוש בעיניים" עורכת כל יום סיכום של מה שקרה בשטחים הכבושים ביום שלפניו.

כאן בהמשך תיאור יום שגרתי של כיבוש, שמתייחד רק בכך שזה היה ה-5 ביוני 2022, בדיוק 55 שנה מן היום בו פרץ צה"ל אל השטחים האלה והטיל את שלטונו העריץ על מיליוני אנשים.

אם ברצונך לראות יום יום את הדיווחים האלה (לא נעימים לקריאה, אבל זוהי חובה אזרחית לדעת מה המדינה שלך עושה) אפשר להצטרף לקבוצת הוואטסאפ של "מסתכלים לכיבוש בעיניים" בטל. 052-7025743.

1.*מחנה הפליטים שועפאט* צפון מזרח לירושלים עימותים קשים עם שחר במחנה הפליטים עם כוחות הכיבוש שפלשו למחנה. דיווחים על פצוע ירי אחד שאף נעצר.

2.*אלאקצא* 539 יהודים עלו היום לרחבת המסגד באבטחת כוחות כבדים. את הגברים נעלו במסגד אלקבלי, את הנשים הותירו בחצר. דיווחים על גז מדמיע לעבר הנעולים במסגד, ממנו הושלכו אבנים. לאחר מכן עצרו כוחות הכיבוש 5 בנינאדם ביציאה. ביניהם 2 נשים מבוגרות.

3.*שופה* דרומית מזרחית לטולכרם כוחות הכיבוש פלשו לכפר על מנת להוריד דגלי פלסטין מעמודים , חומות ושערי בתים.

4.*חברון* שכונות דרומיות. פרצו עימותים עם כוחות הכיבוש שירו גז מדמיע אל תוך ביהס טארק בין זאיד. פצועי חנק ועצור אחד שהוכה קודם לכן.

5.*צור באהר* מזרח ירושלים כוחות הכיבוש פלשו לשכונה והסירו דגלי פלסטין מעמודים וחומות.

6. יעבד דרומית מערבית לג׳נין. במחסום טורה הסמוך לעיירה, עוכב ילד בן 3, יוסוף סנד קבהא, ואמו , משום שלבש חולצה עם רובה עליה. הילד הופשט והחולצה הוחרמה.

7.*באב חטא* מזרח ירושלים כוחות הכיבוש תקפו היום אב , אם ובנם וקודם לכן זוג צעיר שהוכה ונעצר.

8.*קרארה* רצועת עזה כוחות הכיבוש ירו במקלעים כבדים ובמיכלי גז מדמיע לעבר שדות ומנעו מהחקלאים לעבד אדמותיהם.

9.*שכם* דיווחים שבסמוך לעיר הושלך בקבוק תבערה על מחסום צבאי בידי שני רוכבי אופנוע. החיילים ירו ופצעו אחד הרוכבים.

מתנחלים

1.*נבי סלאח* מזרחית לרמאללה. מצוי בשטחי B קבוצת מתנחלים מאובטחים בכוחות הכיבוש ניסו לפרוץ לכפר ולהסיר דגלי פלסטין. תושבי הכפר התעמתו איתם. בתגובה כוחות הכיבוש ירו כדורי גומי וגז מדמיע.ילד נפצע מכדור גומי.

2.*בורין* דרומית לשכם תמתנחלים תועדו יורדים לתקוף את הכפר באבנים. לאחר מכן דווח על ידוי אבנים על רכבים פלסטינים . 3.*ירושלים*

ציר הכביש החוצה בין מזרח למערב העיר מתנחלים יידו אבנים על רכבים פלסטינים.

4.*מבואות יריחו* בקעת הירדן גם היום תועדו מתנחלים תוקפים עדרי רועים פלסטינים.

5.*סילוואן* במצבו של האב ריאד סמרין (שהותקף עם בני משפחתו על ידי מתנחלים בואדי רבאבא ובנו נעצר) חלה החמרה והוא נזקק לניתוח נוסף . סובל משברים בלסת ובגולגולת.