הודעות לעיתונות 

עצרת רבין האלטרנטיבית - חמישי 4 בנובמבר 7.00 בערב בכיכר רבין


עצרת רבין הגדולה התבטלה ואנחנו החלטנו לא לוותר ולהזמין את כולכן.ם לעצרת אלטרנטיבית שקטה ומכבדת. מה בעצם קרה כאן? ובכן, ארגון שנקרא "הברית הישראלית" תכנן לקיים בכיכר רבין עצרת באותה מתכונת כמו אלה שהתקיימו שם שנה אחר שנה ב25 השנים האחרונות. אבל עצרת כזאת עולה הרבה כסף, מאות אלפי שקלים, והשנה התורמים פשוט סגרו את הלב ואת הכיס.

לאנשי "הברית הישראלית" לא היתה ברירה אלא להודיע בצער: "התרומות שהובטחו לנו מכסות רק 8% מעלות העצרת. אין לנו ברירה אלא לבטל את העצרת!" מהר מאד הגיעו התגובות: "למה?״ ״איך?״ ״האם באמת לא תהיה עצרת השנה?" "איך יכול להיות דבר כזה?" "עשרים וחמש שנה היו עצרות בכל ארבעה בנובמבר ופתאום אתם מבטלים?״ למארגנים לא היתה ברירה אלא לחזור שוב ושוב על התשובה הפשוטה: "העצרת עולה הרבה כסף, השנה אין כסף ולכן השנה לא תהיה עצרת, אין מה לעשות".

אין מה לעשות? אין כסף - אין עצרת רבין? לא בדיוק. אנחנו קמנו. קמה התארגנות מלמטה, התארגנות של אזרחים נחושים לקיים את עצרת הזכרון לראש הממשלה יצחק רבין, גם בלי כסף! מה זה אומר, עצרת בלי כסף? אם אין כסף, לא יהיו מערכות הגברה אדירות ולא מסכי טלויזיה ענקיים עליהם אפשר לראות את המתרחש על הבמה. ובכלל לא תהיה במה. בלי כסף, אמנים לא יוכלו להופיע בכיכר כאשר קול שירתם נישא במערכות ההגברה ונשמע למרחקים בכל רחבי הכיכר וברחובות הסמוכים. ובלי כסף, לא יהיו נאומים חוצבי להבות של פוליטיקאים ואישי ציבור (וגם לא מאבקים מרים וקטנוניים בשאלה מי יהיה ברשימת הנואמים ומי לא).

אז מה כן יהיה בעצרת רבין האלטרנטיבית, עצרת בלי כסף? יהיה העיקר. יהיו אזרחים ישראלים שיבואו ויתכנסו בכיכר שבה נורו שלוש יריות אקדח לפני 26 שנה. אזרחים ישראלים שיבואו לזכור ולהזכיר שהיה במדינת ישראל ראש ממשלה שרצה להביא לנו שלום עם שכנינו הפלסטינים ושילם על כך בחייו. לזכור ולהזכיר שעל ההדק לחץ רק אחד שנקרא יגאל עמיר, אבל היו רבים רבים שהסיתו הסתה רצחנית נגד ראש הממשלה יצחק רבין. להזכיר שההסתה לא נגמרה והיא חיה וקיימת ובועטת ונושכת ומאיימת גם כיום (כיום יש רשתות חברתיות שלא היו ב-1995, והן הפכו להיות מגרש הבית של ההסתה...). ושגם היום ובמיוחד היום אנחנו במדינת ישראל מאד מאד זקוקים לשלום. אז כן, גם בלי שירים שזורמים ממערכות הגברה אדירות, חשוב וחיוני מאד לבוא לכיכר גם ובמיוחד השנה. תביאו כריות מחצלות גיטרות או חליליות נשב כולנו, נשיר ננגן ונזכור ביחד את ראש הממשלה יצחק רבין. בשעה 20:43 תהיה דקה דומייה. זאת הדקה המדויקת בה נורו שלושת הכדורים בהם נרצח יצחק רבין, יצחק ראש ממשלת ישראל. לפני כן נקיים ברחבי הכיכר מעגלי שיח על שלום. כולם.ן מוזמנות.ים להגיע ולהשתתף עם כל המשפחה ועם כל תנועות הנוער. להתראות בכיכר!

אל תגידו יום יבוא - הביאו את היום! כי לא חלום הוא...

קישור לפייסבוק https://www.facebook.com/events/299012861785921/?ref=newsfeed https://www.facebook.com/events/1275468056191947 https://www.facebook.com/Israeli.Alliance/