הודעות לעיתונות 

אנחנו מאמינים שיכול להיות אחרת - חוזרים להידברות בכיכר השלום


אוסמה אבו עייש ויובל רחמים, מנכ"לים משותפים - פורום המשפחות השכולות

בשבועיים האחרונים המתיחות בין ישראלים ופלסטינים מגיעה לשיאים של אלימות ועויינות. הניצוץ התחיל בירושלים והאש והתרחבה לכל מקום. חודש הרמדאן שהסתיים בימים אלו העלה רגשות לאומיים ודתיים לצד הייאוש המתגבר בצד הפלסטיני מהמשך הכיבוש, הפקעת האדמות והבתים והסיפוח הזוחל.

ביטויי אלימות מאורגנים וספונטניים, מצד צעירים משולהבים משני הצדדים, טילים מעזה לישראל והתקפות של הצבא על הרצועה המאוכלסת בצפיפות, כל אלה מתדלקים זה את זה וגובים קורבנות מיותרים נוספים. מול זה הרשויות נוקטות באמצעי היחיד שהן מכירות – רטוריקה של נקמה ושנאה, הפעלת עוד כוחות ועוד הגבלות.

אנחנו מאמינים שיכול להיות אחרת. ירושלים קדושה למאמינים מכל הדתות ורק הידברות וסובלנות תאפשר לכולם לממש את מצוותיהם ללא פגיעה ברגשות של האחרים. מדינת ישראל שהיא היום הריבון בירושלים יכולה לנהוג בתבונה וליזום הידברות עם מנהיגי כל העדות ועל ידי הקשבה והסכמות להמעיט בנוכחות המשטרה וכוחות אחרים באתרים שנועדו לעבודה רוחנית.

בינתיים אנחנו מקווים ומתפללים שהימים האלו יעברו בשקט, שיעצרו מיד הפגיעות בנפש וברכוש ושבוע החגים שמסתיים ייתן לכולם לראות אפשרות של פיוס ושלום.


לא לאלימות ולייאוש, כן להידברות ולתקווה חוזרים להידברות בכיכר השלום

הלחימה בעזה, ירי הטילים על ישובים והאלימות בין יהודים וערבים בישראל ובשטחים חייבים להיפסק. אנו יוצאים במיזם מיוחד - כיכר השלום הווירטואלית לדיאלוג, הידברות וקידום הפיוס והשלום. בכל ערב מיום שלישי, 18 במאי בשעה 19:30-18:00, נתכנס בכיכר השלום (בזום ובדף הפייסבוק של הפורום) עם בני המשפחות השכולות, ישראלים ופלסטינים, אורחות ואורחים מתחומים שונים, לשיחה פתוחה על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, הקיטוב בחברה הישראלית, יחסי יהודים וערבים בישראל ועוד. המפגשים פתוחים לכולם ללא צורך בהרשמה.

ביולי 2014, יום לפני תחילת מלחמת “צוק איתן”, הקימו חברי פורום המשפחות השכולות ברחבת סינמטק תל אביב אוהל של דיאלוג והידברות והזמינו את העוברים והשבים, תומכים ומתנגדים, להצטרף ולקחת חלק בשיחה. ישראלים ופלסטינים חלקו עם העוברים והשבים את סיפורם האישי ואת בחירתם בפיוס ולא בנקמה. אירועי השבועיים האחרונים מחייבים אותנו לחזור לכיכר, לחזור להידברות ולדיאלוג, ואנו מזמינים את הקהל הרחב, תומכים ומתנגדים, להצטרף ולחלוק את שעל ליבם. התכנית המלאה ושמות הדוברים יפורסמו בימים הקרובים.

הקישור למפגשי הזום https://us02web.zoom.us/j/84996556345?pwd=WFBsdmZhVE1DcElNTnozeFkrb3VCdz09#success

קישור לדף הפייסבוק שלנו https://www.facebook.com/theparentscircle.org


מפגש זום על האירועים המתרחשים במזרח ירושלים https://vimeo.com/547610101

פורום המשפחות השכולות הזמין נציגים מתנועת ״עיר עמים״ למפגש ״זום״, בו הם סיפרו ושיתפו במידע על האירועים המתרחשים במזרח ירושלים – בעיקר בשכונות סילוואן, שייח׳ גראח׳ ובשער שכם. במפגש המשמעותי השתתפו גם שני פעילים מקומיים, ישראלית ופלסטיני. המשתתפים במפגש היו חברי הפורום, בוגרי פרויקט הנרטיבים וכן מספר משתתפים מקבוצת הצעירים של הפורום. מוזמנים לצפות בהקלטת המפגש


נציגי הפורום בריאיון עם כריסטיאן אמנפור - CNN מוזמנים לצפות בריאיון (באנגלית) https://edition.cnn.com/videos/tv/2021/05/14/amanpour-robi-damelin-bassam-aramin-israel-palestinian-territories-peace.cnn