הודעות לעיתונות 

10 דקות ! עשר דקות ניתנו לתושבי חומסה אל פוקא לאסוף את כל חפציהם לפני שהכורת הישראלי יעלה עליהם.


חברות וחברים יקרים,

להלן מכתבה הנוגע ללב של חברתנו דפנה בנאי.

ביום שלישי השבוע, הרשויות הישראליות בצעו

הריסה ועקירה בכפיה בקהילת הרועים חומסה אל-פוקא.

בהריסה הנרחבת ביותר מזה 4 שנים ברחבי הגדה,

נהרסו 76 מבנים, וכ- 120 בני אדם נותרו ללא קורת גג.

במכתבה דפנה מציינת כתובות לאיסוף בגדים וציוד

ואני מבקש להדגיש את הצורך בתרומות כספיות

לפקודת 'מטה הקואליציה'

לחש. מס. 119445 סניף מס. 627 בבנק הפועלים.

בהמחאות ל- ת.ד. 1335, כפר סבא, מיקוד 44113,

ב-ביט לדפנה: 052-2575938 ליעקב -050-5733276 .

בברכה ובתודה

יעקב מנור


בקשת תרומה - כל דבר או עזרה כספית

10 דקות ! עשר דקות ניתנו לתושבי חומסה אל פוקא לאסוף את כל חפציהם לפני שהכורת הישראלי יעלה עליהם. חפצים ששנאפו במהלך כל החיים נרמסו והיו לאבק כי התושבים לא הספיקו לחלץ אותם בזמן.

75 איש ו-43 ילדים עמדו ביום שלישי לפנות ערב באמצע המדבר ולא ידעו מה לעשות. כל רכושם – האוהלים, הפחונים, דירי הצאן, הפאנלים הסולאריים ומערכת החשמל בתוך הבית, מזרנים שמיכות כלי מטבח – הכל הכל נדרס באכזריות על ידי הכובש.

הרבה שנים אני פעילה בבקעה וכמות כזו של הרס לא ראיתי עדיין. דיברתי עם תיאסיר, אחד התושבים שלא הפסיק להודות לי על שהתעניינתי ואני לא ידעתי את נפשי. כי מה אומרים לאדם שבני עמי מתעמרים בו כך? סליחה ? זו לא אני ?

קהילת הרועים חומסה היא מהסובלות ביותר בבקעה. היא נמצאת בלבו של מדבר אדום שהוכרז כ"שטח אש" ולפחות 8 פעמים בשנה, בחום של למעלה מ-40 מעלות ובלילות של 0 מעלות הם מגורשים מביתם למשך יום או לילה כי צה"ל מתאמן. כשהם חוזרים , עם מכות שמש או כפור הם מוצאים בתים הפוכים , טלאים שמתו כי לא האכילו אותם , ושדות שנשרפו מפגזי הצבא. האם התנחלות בקעות הסמוכה עוברת חוויות כגון אלו ? בוודאי שלא !

כל המעשים האלה – הריסות הבתים, הגירושים ומעל לכל מניעת המים הם אמצעים שישראל נוקטת כדי לגרש את האוכלוסיה המקומית. אבל זו לא תזוז משם כי אין פשוט לה לאן ללכת !

לא נעים לי לבקש שוב, אחרי שלפני חודש תרמתם בצורה מדהימה, אבל יש כרגע מצוקה קשה. אני אבין כל מי שלא יכול. אני יודעת שרבים רוצים. אנחנו רוצים להביא לאנשים דברים ולעזור להם לקום על רגליהם

הרשות הפלסטינית והסהר האדום עוזרים וגם מתנדבים מכל הגדה באירגון FAAZ לעזרה הדדית נמצאים שם ועוזרים פיזית בבניה. אנחנו נגיע גם כן עם מה שנוכל לתת.

מ.חשבון לתרומות : מטה הקואליציה לציין עבור חומסה, בנק הפועלים מס. חשבון 119445 סניף 627

כמו כן צריכים כלי בית , שמיכות , מזרנים, בגדים, נעליים, כל דבר ! מי שרוצה לתרום חפצים (רק כאלה שראויים לשימוש בבקשה) התקשרו לרוזה אני אוספת עד ראשון בערב .רוזה 0544479348.

אפשר גם להעביר לדפנה בביט 0522575938

תודה

דפנה בנאי