הודעות לעיתונות 

שוטרי ת"א וחיפה התנהגו בצורה מופתית - מה עם שוטרי ירושלים?


מחאת הדגלים השחורים: מודים לשוטרי תל אביב וחיפה על ניהול מופתי של מפגן דמוקרטי - ומצפים משוטרי ירושלים לנהוג כך גם הם.

אתמול (חמישי) הפגינו אזרחים ואזרחיות רבים בחיפה ובתל אביב, נגד המצב שישראל הגיעה אליו בגלל הנאשם. דור שלם קורס תחת מגפת השחיתות של הנאשם, שבמקום לנהל את הכלכלה היה עסוק בהטבות מס לעצמו ולמשפחתו.

מדינת ישראל צריכה מנהיגות שרואה את האזרחים והאזרחיות ולא את נתיב המילוט ממשפט צדק.

זהו תחילתו של סוף השבוע העשירי של המחאות, מחאות אשר ילכו ויתחזקו עד שהנאשם ישחרר את מדינת ישראל לשקם את ההריסות שהותיר אחריו.

במיוחד לאחר הערב המאתגר הזה, אנו רוצים להודות למשטרת תל אביב על ניהול האירוע, לשוטרים ולשוטרות המסורים שאפשרו למפגן הדמוקרטי להתנהל כסדרו.

גם בחיפה, זה השבוע השלישי ברציפות שמשטרת ישראל ניהלה צעדה בצורה מופתית. אנו מצפים ממשטרת ירושלים לנהל את האירוע באותה צורה בשבת הקרובה.

סרטונים:

אתמול בחיפה https://www.facebook.com/110794797223076/videos/226799122074718

אתמול בכיכר רבין בתל אביב https://www.facebook.com/orly.barlev1/videos/4905567219469296


Crime Minister

אנחנו לא מתכוונים לוותר על המדינה שלנו! הרס מאהל, מעצרים וחקירות לא ישברו אותנו! לנגד עינינו העתיד של ילדינו, הרוח, החופש, הדמוקרטיה - שלנו! שישישבת בבלפור - חובת התייצבות! ביחד עד הניצחון!

בלפור>בלפור>בלפור>בלפור>בלפור>בלפור>בלפור


דניאל חקלאי כותב:

  1. סגן ניצב גואטה חשוד בעבירות אלימות חמורות. חזקת החפות חלה עליו. זכותו להליך הוגן היא זכות יסוד חוקתית. ומאליו מובן שאין מקום להפוך אותו לשק חבטות לאומי (חבטות מילוליות כמובן. בניגוד לחבטות הפיזיות האיומות והמצולמות ההן). הוא זכאי כמובן לכבוד אנושי כמו כל אחד ואחת מאיתנו.
  2. אך המעשים שמיוחסים לו כה חמורים ושיטתיים, הראיות שפורסמו בעניינו כה מהדהדות, הסרטונים המפורסמים שתיעדו את האלימות בה נקט, כה מחרידים, החשדות כנגדו כה בעלי עוצמה וקורבנותיו נפגעו בצורה כה קשה, עד שלא נותר אלא להבהיר למפקד מחוז ירושלים את הדברים הפשוטים הבאים:
  3. השבתו של סגן ניצב גואטה למתחם ההפגנות, היא לא רק חריגה קיצונית ממתחם הסבירות בו מחויבת לפעול כל רשות מנהלית (בוודאי רשות מנהלית שמופקדת על חיי אדם כדוגמת משטרת ישראל) ולא רק בבחינת מעילה מוחלטת בתפקידה של משטרת מחוז ירושלים להגן על זכויות האדם והאזרח ולהימנע מהפחדת אזרחים.
  4. השבה מידית זו היא גם לא רק יריקה בפרצופם של אזרחי מדינת ישראל בכלל ובפרצופם של אזרחים שמבקשים לממש את זכות היסוד החוקתית שלהם להפגין בחופשיות ובלא חשש בפרט.
  5. השבתו המידית של סגן ניצב גואטה למתחם ההפגנות, היא חרפה של ממש. שיא החרפה.
  6. נזכיר שוב ושוב ושוב. ושוב: תפקידה של משטרת ישראל הוא להגן על המשטר הדמוקרטי וזכויות האדם והאזרח ולא לתפקד באופן טוטליטרי ואלים, תוך פגיעה במפגינים ובמפגינות ותוך הפחדתם.
  7. אוכל רק לציין שגם חברים מהפרקליטות שפנו אליי, המומים מפרשת גואטה. השבתו למתחם ההפגנות היא דבר בלתי נתפס.
  8. ומי שאינו מבין זאת, ספק אם הוא ראוי להיות ניצב במשטרת ישראל.