הודעות לעיתונות 
בנמלי יפו ועכו - מחאה נגד המצור על עזה!

בנמלי יפו ועכו - מחאה נגד המצור על עזה!


בפעולה משותפת, פלסטינית יהודית, יחד עם הפליטים הפלסטינים ברחבי העולם, עם תושבי הגדה תחת משטר הכיבוש ואיום הסיפוח וכמובן עם עזה הנצורה,

אנחנו חוברים לקואליצית משט החרות הבינלאומית לציון עשור להתקפה על משט החרות (המרמרה) וקוראים להסרת המצור מעל עזה. קואליציית המשט הבינלאומית מתכננת משט נוסף שיפליג לאורך חוםי אירופה ונמלי הים התיכון ובסופו של דבר יפנה אל נמל עזה החסום וסגור בידי חיל הים הישראלי.

זאת כדי למקד את תשומת הלב בצעירים וילדים - שבעזה מהווים יותר ממחצית מהתושבים.

משט זה אמור היה להתקיים במאי, אך בשל משבר הקורונה והגבלות התנועה שנכפות על חלקים נרחבים בעולם, התוכנית נדחתה עד שהתנאים בעולם בכלל ובאגן הים התיכון בפרט יאפשרו את מימושה.

בינתיים יתקיים ארוע המחאה בנמלי יפו ועכו בשבת ה-30/5 בין השעות 16:00-18:00 כמו שמוסבר בארוע בפייסבוק https://www.facebook.com/events/2754327951343085/

להרשמה לארוע: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_bG312dbISYKnw21IcgxUAw

בנמל יפו ידברו ח"כ סאמי אבו שחאדה ונועה לוי בנמל עכו תדבר ח"כ עאידה תומא סולימאן יספרו על השתתפותם במשטי עבר עמירה הס, שיח' חמאד אבו דעאבס, רמי אלחנן וג'ף הלפר. כמו כן נשמע ממרוואן מחמוד פלסטיני מעזה. הארוע יכלול קטעי שירה, נגינה ושירים מדארין טאטור, זאב טנא, דרור פיילר, מאירה אשר, טל ניצן ןשמוליק צור.

במיוחד כעת, כשמשבר הקורונה העולמי מבהיר לנו מצד אחד את התלות ההדדית שלנו זה בזה ומצד שני מאיים על האוכלוסיות המוחלשות בכלל ועל תושבי עזה הנצורים בפרט, על הקהילה הבינלאומית לדרוש במפגיע את הסרת הסגר מרצועת עזה.

משטי החופש לעזה, כמו גם פעולות סולידריות אחרות יימשכו כל עוד הסגר על עזה נמשך וזכויותיהם של הפלסטינים לחירות ולחיים בכבוד מופרות!