הודעות לעיתונות 

התנועה לאיכות השלטון - תקיפה אלימה במאהל מול בית הנשיא ‎


פשוט מאד: אסור לתת את המנדט להרכבת הממשלה לאדם עם שלושה כתבי אישום. מה כאן לא ברור?

אנחנו כאן בשבת, בגשם, ביום ובלילה, נלחמים למען הדמוקרטיה.

פעילים אלימים שמאמינים עלינו כבר שלושה ימים הבטיחו להגיע בשעה 19:30 הערב כדי להראות לנו בכוח את תמיכתם באדם שמואשם בשוחד מרמה והפרת אמונים.

אנחנו כבר כאן. הצטרפו אלינו. http://bit.ly/save-Democracy


פעילים של התנועה לאיכות השלטון הקימו אוהל מחאה מול בית הנשיא כדי להעביר מסר שאסור לתת את המנדט להרכבת הממשלה לאדם עם שלושה כתבי אישום. הם נמצאים שם 24/7, גם בלילה, וישנים שם. תומכי ביבי מגיעים להציק להם ולהתנכל למאהל. אפשר להגיע, להביע תמיכה או להביא מרק חם או עוגה.


עו"ד תומר נאור כותב:

הבטחתי בלי פוליטיקה לסוף השבוע, אבל היא תפסה אותי, לא מוכן, בשעה 5 בבוקר במיטה בשיחת טלפון מבהילה.

פעיל של התנועה הוכה לפנות בוקר במאהל המחאה ופונה לבית חולים.

מזה שמונה שנים שאני גאה לעבוד באחד מארגוני החברה האזרחית הוותיקים והגדולים בישראל, התנועה לאיכות השלטון. ארגון שכבר 30 שנים, עוד מהתרגיל המסריח של שמעון פרס, דרך דרעי, בוז'י, רמון, ברק, שרון, אולמרט, הירשזון ועוד עשרות רבות של ראשי ערים ונבחרי ועובדי ציבור - נלחמת למען טוהר המידות בשירות הציבורי.

ארגון שלפני שנתיים בערך התעורר לגלות שזה בסדר להלחם בשחיתות בשירות הציבורי, זה בסדר להחזיק בסט ערכים ועקרונות, עד שזה מגיע לאדם אחד - בנימין נתניהו. מכאן ואילך, אתם ארגון שמאל קיצוני שמטרתו היא להפיל את נתניהו.

וואלה, התרגלנו. לפעמים זה אפילו משעשע כששואלים אותי "למה אתם לא פועלים בנוגע ל..." ואז אני מספר שפנינו, בדרך כלל לפני כולם. מצחיק אותי לא פעם כשאנשים מופתעים כשהם מגלים שאנחנו פתאום "בצד שלהם", ואני מסביר תמיד, בגאווה, שאני עובד בארגון שלא זז מילימטר ימינה או שמאלה מעקרונות הליבה שלו.

וכן, בגלל שאנחנו לא מאמינים שאדם - יהא שמו אשר יהא - שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, ראוי להרכיב ממשלה במדינת ישראל - הקמנו השבוע מאהל מחאה אל מול בית הנשיא בירושלים.

מספר שעות אחרי שהוקם, כבר הופצו ברשתות החברתיות קריאות להגיע ו"לגדוע את היד שמבקשת לפגוע בראש הממשלה". ממש כך. הגיעו חבורת בריונים (ובכוונה אני לא אומר פעילי ליכוד. יש לי המון חברים בליכוד. אלו לא האנשים האלו) בליווי רמקולים, התמקמה מולנו והתחילה לאיים, שפה בוטה, ירודה, אלימה. אבל זה סביל. חופש ביטוי הוא ערך עליון.

עד שזה מגיע לאלימות. פיזית. היום לפנות בוקר הגיעו מספר בריונים למאהל, ככל הנראה במטרה לגרום לו נזק. כשפגשו שם פעיל של התנועה שנשאר לשמור על הציוד, הם הכו אותו, שברו את משקפיו וגנבו את הפלאפון שלו שהושלך עליו אחר כך מחלון הרכב שבו נמלטו. אותו בחור יבלה את השבת הקרובה בבית החולים שערי צדק. כי הוא חשב שבמדינה דמוקרטית מותר לו להביע את דעתו.

השבוע נתקלתי בשנאה שבה מעולם לא נתקלתי. הייתי בהפגנות בחיי, ראיתי כעס, זעם, עלבון. הייתי בהפגנות של חרדים, בהפגנות הגדר בשטחים, תושבי גוש קטיף בתקופת ההתנתקות. אנשים שפינו אותם מהבית לא אחזו בשנאה ובחרדה הקיומית שנתקלתי בה השבוע.

אלו אנשים שלא מחזיקים באידיאולוגיה פוליטית, ולא במשנה סדורה. מדינת ישראל ושלטון החוק לא מעניינים אותם. הם בחרדה קיומית עמוקה מהיום שבו ילך המנהיג האהוב, ובשם כך הם מוכנים לעשות דברים שטרם ראינו פה - ובכלל לא משנה אם מי שיעמוד מולם הוא "שמאל" או "ימין".

כן, ברור לי שזה מיעוט, וקומץ, ורק כמה מאות וכו'. ובכל זאת, אחרי השבוע אני מאמין באמונה שלמה שכשנתניהו ילך, ולא משנה באיזו דרך - בתרגיל פוליטי, בהרכבת ממשלה, או בהחלטת בית משפט - יישפך פה דם ברחובות. לא אלימות מילולית. לא מכות. דם. אני אדם אופטימי, אבל הבוקר קשה לי מאוד. ובכל זאת, מקווה שהרוב השפוי יתעשת ויבין שצמח לנו כאן מתחת לאף גידול פרא שאת קוציו יפנה כלפי כל מי שיזהה כאויב, מבית או מחוץ. שתהיה שבת שלום לכולנו. איחולי החלמה מהירים לבחור ששוכב עכשיו בבית החולים.


קישורים: https://tinyurl.com/smsc3lc

https://tinyurl.com/tz6dxuu