הודעות לעיתונות 

הצבא פרץ למשרדי ארגון זכויות האדם הפלסטיני אדאמיר


זהו חלק ממסע מחושב נגד ארגוני זכויות אדם! הארגונים הישראלים והפלסטינים החתומים מטה, מגנים בחריפות את הפשיטה הלילית של הצבא הישראלי למשרדי אדאמיר - האגודה לתמיכה באסירים וזכויות אדם. במהלך הפשיטה אשר התקיימה ב-19 בספטמבר, הצבא החרים מחשבים ניידים, כוננים ופריטים נוספים כולם חיוניים לעבודה של הארגון.

הפעילות של אדאמיר בהגנה על זכויות אסירים הינה קריטית במניעה של הפרות זכויות אדם. כארגון בעל מוניטין מוכח הקיים מזה 30 שנה, רבים מאיתנו עבדנו ועודנו עובדים עמו בשיתוף פעולה הדוק במגוון סוגיות במטרה להבטיח זכויות בסיסיות כולל מניעה של עינויים, מעצרים שרירותיים ומשפטים לא הוגנים.

פשיטה זו היא חלק ממתקפת הדה לגיטמציה של הרשויות בישראל כנגד ארגוני זכויות אדם פלסטינים וישראלים במטרה להשתיק קולות המבקרים את הכיבוש. הצעדים כנגד מגיני זכויות אדם וכנגד ארגונים חברה אזרחית פלסטינית, כולל פעילות של המשרד לעניינים אסטרטגיים, לייבש מקורות מימון לכל ארגוני זכויות האדם, פרסום האשמות שווא ויצירת אווירה מאיימת, חייבים להסתיים ולהיות מגונים על ידי הקהילה הבינלאומית.

באמצעות עבודתם של ארגונים כמו אדאמיר, פלסטינים וישראלים יכולים להיאבק נגד הנזק המתמשך, הקטסטרופלי שנגרם על ידי הכיבוש. אנו קוראים לכם להשמיע קול נגד התקיפה הזו. כארגונים שדואגים לחברה בה הם פועלים, אנו מאמינים כי רק על ידי סיום הכיבוש והגנה על זכויות האדם אנו יכולים להבטיח עתיד טוב יותר לפלסטינים וישראלים.

הארגונים החתומים: האגודה לזכויות האזרח בישראל, בצלם, במקום – מתכננים למען זכויות תכנון, גישה, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, חקל – ברית להגנה על זכויות אדם, יש דין – ארגון מתנדבים לזכויות אדם, עדאלה – המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל, עיר עמים, עמק שווה, מכון עקבות, קז"א - הקרן למגיני זכויות אדם, רופאים לזכויות אדם, תורת צדק,