הודעות לעיתונות 

הבדואים נוסעים לקלפי


בימים האחרונים ניסו בליכוד ובארגון הקיצוני ״אם תרצו״ לעצור את יוזמת ההסעות לקלפי בכפרים הלא מוכרים - ובעצם למנוע ממצביעים להגיע לקלפי. אבל עקרון השוויון והדמוקרטיה ניצחו היום - 50 טרנזיטים שמומנו בתרומות קטנות של ישראלים כמוך, הגיעו לנגב והם מסיעים מצביעים לקלפיות מרוחקות ולא נגישות לאורך כל היום.

לנוכח הדיווחים המדאיגים על אחוזי הצבעה נמוכים בישובים הערבים ברחבי הארץ, ההתגייסות שלנו בנגב הופכת למשמעותית עוד יותר, ואנחנו גאים לשתף איתכם כמה תמונות וקולות מהשטח:

״כל הכבוד לזזים שעשו עבודה כל כך טובה. אני מכיר אנשים שאף פעם לא הגיעו להצביע, אבל הפעם היו להם הסעות - והגיעו להצביע.״ ככה אמר מעיגל אלהוואשלה מהכפר הלא מוכר אלג׳רה, ביציאה מהקלפי בתל שבע.

הצלחנו היום רק בזכות ההתגייסות של 1,500 ישראלים ובזכות התמיכה של הקהילה האזרחית שלנו. עמדנו יחד מול המשאבים האדירים של הליכוד ואם תרצו - וניצחנו.

אבל זו רק ההתחלה. ארגוני הימין הקיצוני לא יוותרו כל כך מהר. אנחנו כבר יודעים שהם פנו למבקר המדינה ולרשם העמותות כדי לעצור אותנו. אני לא מודאגת. הפעילות שלנו חוקית לחלוטין והקהילה שלנו חזקה ונחושה. ומה-10 באפריל, לא משנה מה יהיה התוצאות, נמשיך לפעול יחד למען שוויון, דמוקרטיה ועתיד טוב יותר לכולנו בארץ הזאת.

רלוקה וכל צוות זזים - הלי, אלי, מעין, כפאח, בנג׳י, קרני ואורנת - צוות זזים

נ.ב. כדי לעמוד בכל האתגרים שמצפים לנו החל מ-10 באפריל, אני צריכה אותך איתי - אני מזמינה אותך לתמוך בזזים בקבועה, שתבטיח את העצמאות והיציבות שלנו מול הימין הקיצוני:

לחצ/י כאן כדי לתרום למען שוויון