הודעות לעיתונות 

מכתב לאדם נבזה המכנה עצמו "רב"


ב-20 לאוגוסט, יום מר וכואב, התפרסמה בתקשורת הידיעה על פטירתו של אורי אבנרי. רב בשם אבי זרקי שמע ומיהר לפרסם בעמוד הפייסבוק שלו את המסר להלן "מצטער, לא אסכים לנהל טכס לוויה לאדם מסוגו של אורי אבנרי". באותו הזמן הייתי כאוב והלום והיו הרבה דברים אחרים לעשות. אבל בכל זאת מוטב מאוחר מאשר בכלל לא, אז נכנסתי לעמוד של זרקי הנ"ל, ירדתי במורד התאריכים עד ה-20 לאוגוסט וכתבתי שם תשובה הולמת.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011297373921

לידיעתך, כבוד הרב, אורי אבנרי ממש אבל ממש לא היה זקוק לשירותיך, וגם לא של שום רב אחר. הוא היה כל חייו אדם חילוני שלא האמין באלוהים, מעולם לא התפלל ולא נכנס לבית כנסת ולא ביצע שום מצווה של הדת היהודית (וגם לא של שום דת אחרת...). ומה פתאום שאחרי מותו יקיימו לו טכס דתי של דת שהוא לא האמין בה?

מה שהוא ביקש בצוואתו, והבקשה התמלאה, זה שישרפו את גופתו (יש במדינת ישראל מתקן לשריפת גופות למי שביקש זאת בחייו או שמשפחתו ביקשה אחרי מותו) ואחר כך חבריו וידידיו הקרובים עלו על סירת מפרש בחוף תל אביב, הפליגו ללב ים ושם נפרדו מחברם אורי אבנרי ופיזרו את האפר בים כפי שהוא ביקש. את אלוהים לא הזכירו שם.

אז בקיצור, כבוד הרב, אף אחד לא ביקש ממך לנהל טכס לוויה לאורי אבנרי. אתה לא היית רוצה לנהל לו טכס לוויה ותאמין לי שהוא עוד פחות היה רוצה שאתה תנהל לו טכס לוויה. אתה לא רצית לנהל לו טכס לוויה? תודה רבה, הסתדרנו מצוין גם בלעדיך.

חתום: אדם קלר, ידיד של אורי אבנרי.