הודעות לעיתונות 

תשוחרר לארה אל קאסם!


עצומה: "לכבוד רה״מ נתניהו, השר לבטחון פנים גלעד ארדן, שר הפנים אריה דרעי עצור מיד את גירושה של לארה אל קאסם! אני קורא/ת לך לאשר את כניסתה של לארה לישראל, ולחדול מרדיפת פעילי זכויות אדם ישראלים, פלסטינים ובינלאומיים."

לארה אל קאסם, סטודנטית בת 22 מארה״ב, נמצאת במעצר ועומדת בפני גירוש מידי. לארה קיבלה ויזה לשנה לצורך לימודי תואר שני, אבל כשהגיעה לנתב״ג כניסתה ".נמנעה - כי שמה הוזכר ברשימה השחורה של ארגון ימין קיצוני כ"פעילה תומכת חרם.

לארה הגישה ערעור על ההחלטה - אבל הימים עוברים ובית המשפט עוד לא הכריע ולארה עדיין במעצר - בממשלה עדיין יכולים להחליט לאפשר לה להיכנס ולסיים את ציד המכשפות.

אנו נראה ללארה שהיא לא לבד: רבים מצטרפים לקריאה הדחופה לשר לבטחון פנים ארדן, שר הפנים דרעי ורה״מ נתניהו לאשר את כניסתה של לארה אל קאסם.

לארה הגיעה עם ויזה שתקפה לשנה - בנתב״ג שאלו על משפחתה וסבה הפלסטיני, וציינו כי היא מסורבת כניסה בגלל שהוזכרה כפעילת חרם באתר הימין Canary Mission - גוף שעוקב אחרי פעילים בארה"ב כדי לאסוף עליהם מידע.

האיסור על כניסתה מתבסס על חוק הזוי שמסמן פעילים המתנגדים לכיבוש ותומכים בחרם כאיום בטחוני. האמת, מעבר למדיניות האנטי דמוקרטית של ארדן ונתניהו, לארה בכלל טוענת שהיא כבר לא תומכת בחרם - אבל עדיין מסרבים לאפשר את כניסתה, בגלל מידע שנאסף ברשת.

לארה נמצאת בסכנת גירוש מידית, ואנחנו חייבים לפעול עכשיו כדי להראות ללארה שהיא לא לבד, ולמנוע את גירושה. הצטרפו לקריאה הדחופה לשר לבטחון פנים, שר הפנים ורה״מ לאשר את

כניסתה של לארה ללימודים בישראל, ולהפסיק את הרדיפה של כל מי שמתנגד לכיבוש - ישראלים, פלסטינים ובינלאומיים.

כלי התקשורת דיווחו בחודשים האחרונים על לפחות שבעה מקרים בהם פעילי ופעילות שמאל עוכבו כשניסו להכנס לארץ, ומקרים בהם נמנעה כניסתם של אזרחים זרים ב״חשד לפעילות חרם".

״תופעת התשאולים בנתב"ג הופכת את שב"כ לבעיה של הדמוקרטיה״ - את הדברים האלה אמר עמי איילון, ראש השב״כ לשעבר, שהתבטא בסוף השבוע נגד מדיניות העיכובים וההפחדות של המשרד לעניינים אסטרטגיים וסתימת פיות. ארדן ונתניהו מנסים להשתיק את כולנו - הצטרפו לקריאה לאשר את כניסתה של לארה ולהפסיק את הרדיפה.

יחד אנחנו עומדים בנחישות מול ציד המכשפות של הימין - אלפי פעילות ופעילים כבר פנו לשר אקוניס בקריאה להפסיק את הרדיפה של פרופ׳ אמיתי לקרן מחקר ישראלית-גרמנית, אחרי שהשר סירב לאשר את מינויה בגלל הדעות הפוליטיות שלה. בואו נפעיל את הכוח שלנו - מאה אלף פעילות ופעילי זזים, למען שחרורה של לארה ונגד סתימת הפיות.

http://act.zazim.org.il/sign/lara_he/?t=3&referring_akid=2842.51530.ALfeeD

בנחישות,

מעין, הלי, מחמוד, רלוקה, הלי, בנג׳י ואלי - צוות זזים.