הודעות לעיתונות 

ט' באב - מסע אל כפרים שהוחרבו, או נמצאים בסכנת חורבן


חורבן הבית - ביום ט' באב יוזם הרב אריק אשרמן מסע אל כפרים שהוחרבו, או נמצאים בסכנה (חאן אל אחמר, אל ערקיב, אום אל חיראן, סוסיא).

יום א': מסע ט' באב לחאן אל אחמר, וכפרים נוספים שעברו חורבן, או נמצאים בסכנה. יציאה מהחניון של גן הפעמון בירושלים בשעה 14:45. תורת צדק ע"ר תנסה לתאם ממקומות נוספים לאיסוף בהתאם לביקוש. כל הלו"ז בהמשך. בט' באב אנחנו זוכרים את חורבן בתי המקדש שפעם עמדו בירושלים. עד היום הזה, אנו מתאבלים על הטרגדיה הלאומית הזו. יש אלו שעבורם/ן הכאב הלאומי אוטם אותם/ן לכאב של אחרים/ות. אבל, התורה מצווה אותנו לא לעשות/ות לאחרים/ות את אותן העוולות שאחרים/ות עשו לנו. אדם שהכאב שלו/ה לא אוטם את לבו/ה, חייב/ת להרגיש את הכאב של אחרים/ות, ולפעול למנוע אותו. החורבן של כל אחד מהבתים שאנו הורסים/ות בשני צדדי הקו הירוק היא טרגדיה שכואבת למשפחה שבית נחרב באותו סדר גודל של הכאב הלאומי שלנו.

זו "איפה ואיפה" כאשר המדינה היהודית לא נותנת לאותן משפחות ללא הבדל דת גזע או לאום, הזדמנות הוגנת ושווה לבנות באופן חוקי, בזמן שהיא "רואה בפיתוח התיישבות יהודית ערך לאומי, ותפעל על מנת לעודד ולקדם הקמה וביסוס שלה"

זה עוול ופשע כאשר החורבן משרת את מטרת המדינה היהודית לנשל לא יהודים/ות .

והיום המדינה היהודית עומדת להחריב כפרים שלמים. כפר אל ערקיב כבר עבר ועובר חורבן. המדינה ממתינה להחריב את חאן אל אחמר ברגע שהיא יכולה. אום אל חיראן אמורה להחרב עד סוף אוגוסט. סוסיא על הכוונת. ויש כפרים נוספים....

בתפילת מנחה של ט' באב, (בגלל השבת, הצום השנה ב-י' באב) נכנסת קרן של תקווה אל תוך האבל שלנו. ועוד מהדהדת באוזנינו הפטרת הבוקר: " צִיּוֹן בְּמִשְׁפָּט תִּפָּדֶה וְשָׁבֶיהָ בִּצְדָקָה. " לכן, בכאב על חורבן ערכינו, בנחישות לעצור ולתקן את העוול, וגם בתקווה שאף על פי כן, הצדק ינצח, נצא למסע. נסתכל בתושבי/ות הכפרים בעיניים ונתחייב בפניהם לעשות את הכל מה שלאל ידינו לעשות, כדי לעצור את העוול ואת החורבן: תכנית:

יציאה מגן הפעמון בשעה 14:45 (ומקומות אחרים, במידה ויש ביקוש) ביקור בחאן אל אחמר 15:30-16:15. ביקור אל ערקיב 18:00-18:30 ביקור באום אל חיראן 19:00-19:30 ביקור בסוסיא ושבירת צום 20:00-20:45 חזרה לי-ם 22:00

אנשים/נשים עם רכב יכולים/ות להגיע לכפר אחד או יותר, בלי להשתתף בכל המסע. בדרך מחאן אל אחמר לאל ערקיב, ניתן להוריד משתתפים בגבעה הצרפתית.

כדי להזמין מקום, נא לכתוב ל: torat.tzedekQgmail.com, ניתן להתקשר ליעקב מנור 050-5733276 . ביום ו' עד כניסת השבת או במוצ"ש ניתן להתקשר לרב אריק אשרמן ב 050-5607034.

כולנו ביחד נמצא וניצור תקווה חדשה שתפרוץ מתוך החושך.