הודעות לעיתונות 

בג"ץ חייב את ליברמן לאפשר לפלסטינים להשתתף בטקס יום הזיכרון בת"א


"חוסר איזון ממשי וחוסר סבירות" - זאת אמרו שופטי בג"צ על דרישתו של שר הביטחון למנוע ממשפחות שכולות פלסטיניות להשתתף בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני בתל אביב. השופטים קיבלו את העתירה נגד ליברמן. נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ועמיתיה השופטים עוזי פוגלמן וענת ברון נתנו הוראה להעניק אישורי כניסה ל-90 פלסטינים, לפי מספר ההיתרים שניתנו לטכס שהתקיים לפני שנתיים. ליברמן בתגובה התקיף את בית המשפט וטען ש"בג"ץ יצר שוויון בין שכול וטרור, בין נרצחים ורוצחים. החלטת בית המשפט פוגעת ביום הכי ממלכתי ומאחד".

ההחלטה התקבלה בעתירה דחופה שהגישו "פורום המשפחות השכולות" ו"לוחמים לשלום" נגד ליברמן. בשבוע שעבר אמר שר הביטחון כי לא מדובר בטקס זיכרון, אלא ב"מפגן של טעם רע וחוסר רגישות, שפוגע במשפחות השכולות היקרות לנו מכל".

בהחלטתם כתבו השופטים: "מצאנו כי משיקול הדעת שהפעיל שר הביטחון נפקד לחלוטין מקומם של השיקולים הנוגעים לרגשותיהן של המשפחות השכולות המבקשות לקיים את הטקס". השופטים הוסיפו כי "החלטת השר לוקה בחוסר איזון ממשי ובחוסר סבירות במידה המצדיקה את התערבותנו". לדבריהם, "שיקול הדעת הרחב הנתון לשר הביטחון בכל הנוגע למתן היתרי כניסה לישראל אין משמעותו שיקול דעת בלתי מוגבל".

בדיון שהתקיים אתמול התברר כי בניגוד לטענות משרד הביטחון, "אין מידע שלפיו חלק מהתושבים הפלסטינים שביקשו להשתתף בכנס הם בני משפחה של תושבים פלסטינים שנהרגו כתוצאה מפעילות טרור נגד מדינת ישראל". במשרד הביטחון התנצלו על "חוסר הדיוק שנפל בעניין זה". אמש דחה ליברמן פשרה שהציע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לפיה תורשה נציגות פלסטינית מצומצמת להיכנס לישראל.

על כך כתבו השופטים כי "ייתכן ששר הביטחון העריך ביתר שאת את עוצמת הפגיעה ברגשותיהן (של משפחות שכולות הנפגעות מהשתתפותם של פלסטינים בטק) בשל ההנחה שהתבררה כשגויה... הנחה זו לאחר שנבחנה כנדרש התבררה כבלתי מבוססת ומוטב היה שתיבדק בטרם נטענה".

לקראת טקס הזיכרון, הנערך זו השנה ה-13, הגישו שני הארגונים רשימה של כ-200 פלסטינים המבקשים להשתתף בו. בשבוע שעבר הודיע ליברמן כי דחה את הבקשה של כ-110 פלסטינים בנימוק כי מדובר ב"חילול יום הזיכרון". במשרד הביטחון לא מסרו פרטים נוספים, אך לפי ההערכות כמחצית מהקבוצה הפלסטינית נדחתה מסיבות ביטחוניות. העתירה שהגישו עורכי הדין גבי לסקי ויובל יועז מתייחסת למוזמנים שאין מניעה ביטחונית שיקבלו אישור.

גם בשנה שעברה סירבה ישראל לאשר ל-225 פלסטינים להשתתף בטקס. בניגוד לנימוקים שניתנו השנה בדבר "חילול יום הזיכרון", הרי שאז הסיבה הרשמית היתה לכאורה ביטחונית: פיגוע דקירה שיצא לפועל כמה ימים קודם. בעקבות האיסור, התקיים טקס מקביל, ראשון מסוגו, בבית ג'אלה, בהשתתפות כ-600 אנשים.

מתנועת לוחמים לשלום ומפורום המשפחות השכולות נמסר: "אנחנו שמחים שבית המשפט הבהיר שגם לשר הביטחון יש גבולות ושאת חוש הטעם שלו הוא צריך להשאיר לעצמו. ליברמן לא יקבע למשפחות שכולות כיצד לציין את הכאב שלהן".


לליברמן אין מונופול על השכול! תנו למשפחות שכולות ישראליות ופלסטיניות להתאבל יחד!

מעל 2800 חתימות כבר נאספו

מוזמנות/ים להצטרף לעצומה.


לא ניתן לליברמן לעצור את טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני

זזות וזזים יקרות/ים,

שר הביטחון אביגדור ליברמן חושב שיש לו מונופול על השכול, אז הוא אסר על פלסטינים שהוזמנו להשתתף בטקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני להיכנס לישראל. פעילת זזים רבקה פתחה קמפיין חדש שקורא לליברמן לחזור בו ולאפשר את קיום הטקס יחד עם המשפחות הפלסטיניות - ומבקשת ממך להצטרף אליה:

הצטרפו לקריאה של רבקה https://my.zazim.org.il/petitions/shr-hbytkhvn-tn-lqyym-t-tqs-hzykrvn-hyshrly-plstyny?akid=2179.3941.5-YPFK&rd=1&t=3

מדי שנה מתקיים בתל-אביב, בערב יום הזיכרון, טקס זיכרון אלטרנטיבי משותף לישראלים ופלסטינים. בטקס משתתפות משפחות שכולות ישראליות לצד משפחות שכולות פלסטיניות, אשר קוראות יחד למציאת פתרון שישים סוף למעגל השכול הנורא. אבל במקום לברך על העבודה הקשה שהמשפחות עושות כדי לשבור את חומות הייאוש, השנאה והדעות קדומות, ליברמן אסר על כמחצית מהפלסטינים להיכנס לישראל לכבוד הטקס.

הצטרפו עכשיו לרבקה וקראו לשר הביטחון לאפשר את כניסתם של כלל המוזמנים לישראל כדי להשתתף בטקס יום הזיכרון:

הצטרפו לקריאה של רבקה https://my.zazim.org.il/petitions/shr-hbytkhvn-tn-lqyym-t-tqs-hzykrvn-hyshrly-plstyny?akid=2179.3941.5-YPFK&rd=1&t=3 צוות זזים


​חברים יקרים, טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני המשותף הוא אירוע שאני חלק ממנו בשנים האחרונות. הטקס המתקיים כבר 12 שנים התחיל כיוזמה של אב שכול, ומטרתו לשתף בכאב הדוברים שאיבדו בני משפחה, ולומר שהמשך המלחמה אינו גזירת גורל. בשנה שעברה השתתפו בו כארבעת אלפים איש בתל אביב, שבע מאות איש הגיעו לטקס המקביל בבית ג'אלה, ועוד חמישים אלף איש (!) צפו בו בשידור חי באינטרנט.

אני פונה אליכם בבקשה לתמוך בו. לשמחתנו, בכל שנה האירוע הולך וגדל אך כך גם ההוצאות. השנה לראשונה הוא יתקיים במרחב פתוח, מה שמגדיל מאוד את ההוצאות.

הטקס מופק ע"י 'לוחמים לשלום' ו'פורום המשפחות השכולות' והוא אירוע הפיוס הדו-לאומי הגדול ביותר במזרח התיכון. ב-12 השנים בהן התקיים הטקס השתתפו בו בהתנדבות עשרות אמנים ואנשי תרבות, ביניהם אחינעם ניני, שאנן סטריט, יוני רכטר, להקת בת שבע, מירה עוואד, רות דולורס-וייס, ערן צור, מרים טוקאן, אמיר לב, שלומי שבן, רות קנר ועוד רבים. השנה בין הדוברים יהיה גם דויד גרוסמן.

אנא היכנסו לקישור הזה ותרמו כפי רצונכם ויכולתכם. גם סכום צנוע עוזר.

אנא שתפו והפיצו, תודה!

נ.ב – אני מקווה גם לראות אתכם בין באי הטקס השנה, ראו למטה מידע נוסף.

בטקס 2015 בירך אותנו דזמונד טוטו, ברכה מרגשת ביותר שהייתה אחד הרגעים המשמעותיים באותו ערב

/Pulseem/ClientImages/1087///22artboard%201.jpg


שלום לכם, שותפינו לדרך, אנחנו נמצאים בשעת האפס, ממש לפני הטכס, ופונים אליכם שוב, גם כדי לשתף וגם כדי לבקש את עזרתכם.

בוודאי שמעתם גם על הצטרפותו של הסופר דויד גרוסמן אל דוברי הטקס, וגם על החלטתו של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, למנוע משותפינו הפלסטינים להגיע.

הטקס הזה יקר לרבים, שכולים ולא שכולים, ואין בכוונתנו לוותר עליו. הוא מסמל קול שחשוב שיישמע – קולנו/קולכם..

הטקס יתקיים ביום ג', ערב יום הזיכרון, 17 באפריל, בשעה 21:00 בגני יהושע שבפארק הירקון תל אביב, הכניסה לחניה אחרי תחנת דלק "פז", מול הלונה פארק.


אז אנחנו ממשיכים! כסף כסף כסף: סליחה על הישירות, אבל אנחנו מרגישים שמותר. העלויות השנה מרקיעות שחקים, כיוון שהטקס בחוץ. לכן, קמפיין גיוס ההמונים יישאר באוויר עד סוף החודש, ואנחנו ממשיכים לבקש את עזרת הציבור, עזרתכם.

ביטחון: למדנו משנה שעברה. הטקס השנה יהיה מאובטח, עם מאות שוטרים ואנשי אבטחה, גלויים וסמויים, ועם גידור כפול.

דרכי הגעה וחנייה: רכבת - כרבע שעה הליכה מתחנת אוניברסיטת תל אביב אוטובוסים - 8/22/40/47/48/89/108/122/133/137/189/208/220/231247 למגיעים ברכב - waze - "חניון גני יהושע". החניה בתשלום, וניתן לחנות גם בחניונים הסמוכים: בחניון הדרייב-אין או בחניון מרכז הספורט הלאומי.

לידידינו בצפון הארץ: בקרית טבעון יתקיים אירוע זיכרון ברוח הטקס.

מתנדבים: מי שמעוניין, אנחנו יותר מנשמח. אנו זקוקים לעזרה בהקמת הטקס, במהלך הטקס עצמו, בפירוקו, ובכל מה שבאמצע.

שיתופים: בעמודי הפייסבוק של פורום המשפחות השכולות ושל ״לוחמים לשלום״ אנו מעלים פרסומים ומידע לגבי הטקס. בקשתנו היא לשתף לשתף לשתף – פוסטים, איוונטים, התייחסויות.... הכול. למשל, שיתוף הפרסום שהעלינו השבוע.

Pulseem/ClientImages/1087///600-40artboard-1-copy.png

https://www.pulseem.com//Pulseem/content/images/facebook.png

לוחמים לשלום אתר אינטרנט: http://cfpeace.org | אימייל: office@cfpeace.org מספר טלפון: 054-7933369 אוסישקין 113, 4720445, רמת השרון


הצטרפו אל "לוחמים לשלום" https://he-il.facebook.com/cforpeace

"All we have to decide is what to do with the time that is given to us" Gandalf, The Lord of the Rings