הודעות לעיתונות 

פעילי שלום וזכויות אדם ילוו את סרבני הכיבוש אל שער הבקו"ם.


ביום ראשון הקרוב, 11 בפברואר, בשעה 12:00, סער יהלום עומד לסרב ולהיכלא בגלל זה בכלא הצבאי. יחד איתו יסרב בפעם הרביעית מתן הלמן. "כולנו נבוא לתמוך בהם בהחלטה האמיצה הזו, ללכת עם המצפון שלהם ולא להיכנע לתכתיבי החברה והצבא. ההפגנה תהיה גדולה מהרגיל, בשיתוף חברי בנק"י מכל הארץ", נמסר מרשת מסרבות. יהלום והלמן נמנים עם מחותמי מכתב השמיניסטיות 2017. כאמור, הלמן מסרב בפעם הרביעית אחרי 50 ימים בכלא, יהלום סרב בפעם הראשונה.

לקרת ההתייצבות מסר יהלום: "אני מסרב כי לאחר 50 שנות כיבוש, הצבא הפך למכונה הסובבת כולה סביבו. כי ההתנגדות שלי איננה לפשעים בודדים הקורים בשטחים הכבושים – אלא לכיבוש עצמו, שאינו יכול להתקיים בלי מקרים קיצוניים אלה: למדיניות המחסומים, להריסות הבתים, להתנחלויות, לרדיפת התנועות הפוליטיות, לעוצרים והמעצרים השרירותיים - לסיכום, להחזקת אוכלוסייה אזרחית ע"י משטר צבאי עוין.

אני מסרב כי אני מתנגד לשליחת בני ובנות גילי להוות כח שיטור קולוניאלי מול בני גילנו הפלסטינים בשירות ממשלת ההון וההתנחלויות. משיחות עם חברים, פלסטינים החיים תחת כיבוש, הבנתי שהבעיה בכיבוש קשורה בכלל מנגנוני הצבא המנהלים את חייהם של הפלסטינים – ולא רק בשירות הצבאי בשטחים".

ההפגנה ביום ראשון בפייסבוק – כולל פרטים על ההסעות:

https://he-il.facebook.com/events/602249343452014

ריאיון עם סער יהלום בטלוויזיה החברתית:

https://www.facebook.com/israelsocialtv/videos/10155968793484088