הודעות לעיתונות 

דורשים שוויון בכוכב יאיר: לא לבריכה גזענית "ליהודים בלבד"


דורשים שוויון בכוכב יאיר: לא לבריכה גזענית "ליהודים בלבד"

לפני 4 שנים הגיש ד"ר אחמד מנסור, באמצעות האגודה לזכויות האזרח, עתירה נגד המועצה המקומית צור יגאל-כוכב יאיר, והעמותה המפעילה את הקאנטרי קלאב בכוכב יאיר, לאחר שנדחתה בקשתו לרכוש מנוי עבור משפחתו המתגוררת בטירה, בשל היותו ערבי. בחודש שעבר, דחה בית המשפט המחוזי את העתירה, ואישר לקאנטרי קלאב למכור תשעים אחוזים מהמנויים לתושבי היישוב, ואת עשרת האחוזים הנותרים להציע לתושבי היישובים הסמוכים, כולל טירה, אבל עם אפשרות להעדיף מנויים משנת הפעילות הקודמת. כלומר, בפועל, יהודים בלבד. בפרוטוקול שנחשף מישיבת המועצה המקומית בכוכב יאיר, התבטאו פוליטיקאים בגזענות גלויה: "מה שמבריח את התושבים זה לא מחיר המינוי, זה הערבים. באנו לגור ביישוב קהילתי. נהיה גזעניים או לא, זה לא משנה, העובדות הן שתושבי היישוב עוזבים את המתנ"ס בגלל ילדי הערבים".

בריכה ליהודים בלבד היא לא דבר שאנחנו מוכנים לעבור עליו בשתיקה. אנחנו, חברות וחברי תנועת "עומדים ביחד", יהודים וערבים תושבי המשולש והשרון, מבינים שהמציאות הגיאוגרפית באזור – ישובים יהודיים וערביים ששזורים זה בזה – חייבת לבוא לידי ביטוי גם במרחבים הציבוריים, העסקיים, התרבותיים, ומרכזי הבילוי. כל דבר אחר יהיה גזעני ומפלה, ואנחנו לא מוכנים לקבל בשתיקה מדיניות גזענית ומפלה. במקום בריכה ליהודים בלבד - אנחנו רואים חשיבות דווקא בשימוש משותף והוגן במרחבים הציבוריים, וקוראים להנהלת הקאנטרי קלאב ולמועצה האזורית לחזור בהן מהמדיניות הגזענית ולאפשר חיים משותפים ומרחבים משותפים לכולנו.

מעגל המשולש והשרון של "עומדים ביחד" מזמין את כולם לבילוי צהריים משפחתי יהודי-ערבי. ביום שישי, ה-27.10, בשעה 14:00 נקיים אירוע מחאה נגד הגזענות הבוטה בדשא שבכניסה לבריכה בכוכב יאיר. נביא בריכות מתנפחות, נארגן פעילויות לילדים, נשחק, נשב ונאכל ביחד, אולי אפילו נשיר, נקשיב לדוברים שיבואו לדבר איתנו ונראה לאנשי הבריכה שביחד יותר כיף.

גברים, נשים, ילדות וילדים, מוזמנות ומוזמנים לבוא עם משחקים וצידניות לבילוי מחאה משותף!

>> חומר רקע נוסף ניתן לקרוא באתר האגודה לזכויות האזרח: http://www.acri.org.il/he/32561

תנועת "עומדים ביחד"

האתר שלנו: https://www.standing-together.org/ https://www.facebook.com/events/782751521911708/ הפייסבוק שלנו: https://www.facebook.com/standingtogether1/

הטוויטר שלנו: https://twitter.com/omdimbeyachad/