הודעות לעיתונות 

סוף שבוע של מאבק נגד הכיבוש ולמען השלום


שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודיע שיעניק למתנחלי חברון "מעמד של עירייה". מה זה אומר? עוד כוח, תקציב וסמכויות למתנחלים השודדים, עוד שלב בתהליך הכיבוש והסיפוח של העיר לישראל. כ-8,00 מתנחלים יהפכו לבעלי מעמד שווה לעירייה שמייצגת את תושבי המקום הפלסטינים - למעלה מ-200,000 תושבים. ה״עירייה״ החדשה תקבל תקציבי מדינה וסמכויות תכנון ובניה בשטחי H2 .משמעות הדבר היא שהתושבים הפלסטינים של האזור ונכסיהם יהיו כפופים ל״עיריית״ המתנחלים, שלא מנסים להסתיר את חזון הטיהור האתני והסיפוח אותו הם מתרגמים לתכניות מפורטות ולפעולות בשטח.

הצעד הזה הוא הפרה בוטה של הסכם חברון עליו חתומה ממשלת ישראל, ויש לו משמעות החורגת מעוד התעללות בתושבי 2H . זוהי פעולה של נורמליזציה של הכיבוש ושל אפרטהייד גלוי: חיי אלפי פלסטינים ינוהלו על ידי מועצה שיבחרו להם קומץ מתנחלים.

זה הזמן לפעולה דחופה וחיונית של סולידריות ושותפות מאבק. ביום שישי נהיה בחברון עם מי שנאבקים יום יום על זכויותיהם ועל כבודם האנושי מול הכיבוש הגזענות והאלימות המופעלת נגדם. יחד נעמוד עם תושבי חברון נגד הקמת ״עירייה״ שכל מהותה קידום טיהור אתני, גירוש ואפרטהייד.

הרשמה להסעה: אנחנו מתארגנים להסעה לחברון. מי שרוצה להגיע אנא מלאו כאן את הפרטים ואנחנו נהיה איתכם בקשר: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJ4masWtEZYNgHWVLkrYzAPVw0uWcSrlWqv_sTc1SiO2YbAA/viewform


משדרות תפתח התקווה- בוחרים בחיים בעוטף עזה

אנו, תושבי ותושבות עוטף עזה, הדרום וישראל בכלל, לא רוצים יותר "מבצעים" ומלחמות וקוראים לממשלת ישראל להתערב ולגבש מידית אסטרטגיה למול המצב הנוכחי. לפי דו"ח האו"ם תוך שנה עזה לא תהיה ראויה למגורי אדם. אין בעזה מים ראויים לשתייה, או חשמל יותר מארבע שעות ביום.

המצוקה האנושית בעזה הופכת למצוקה שלנו. לסבב נוסף שילדינו ואנו מכירים על בשרנו את משמעותו: חיים של חוסר יציבות מתמדת, עם מחיר נפשי וכלכלי כבד, שעלה בכל המבצעים והמלחמות בחיי אדם. רק חיים בכבוד של כל תושבי עזה ועוטף עזה יאפשרו לכולנו רווחה ושקט בטחוני.

אתמול אמר מפקד פיקוד הדרום אייל זמיר כי חמאס מכין עצמו למלחמה עתידית מול ישראל. אנו כבר מכירים את הלך הרוח הזה, הבחירה האסטרטגית בחיים בין מלחמה למלחמה, במקום יצירת שלום בר קיימא, בו לשני הצדדים יהיו חיים ראויים.

לא רוצים להמשיך לחיות יותר בין צבע אדום לצבע אדום, בחרדה מתמדת.

לא רוצים ששכנינו מעבר לגבול יחיו בתת תנאים.

רוצים תקווה, לא מלחמה!

ביום שישי, 15.9, נקיים אירוע ציבורי רחב תחת הכותרת "משדרות תפתח התקווה- בוחרים בחיים בעוטף עזה". חשוב שתגיעו!

התכנסות ברחבת הדשא של הסינמטק, נאומים- ראשי רשויות ונציגי התושבים, קטע אומנותי ומעגלי שיח ותכנון ע"פ נושאים רלוונטיים.

https://www.facebook.com/events/312068919196572


שבת ה-16.9: צועדים בצעדת החופש בסימן יום השלום הבינלאומי

לציון יום השלום הבינלאומי (שחל בראש השנה) אנחנו מזמינים את אזרחי ישראל לצעדת סולידריות עם הכפר וואלג'ה. אנחנו מזמינים כל מי שאכפת להם/ן להגיע ולקרוא ביחד: בונים גשרים, לא חומות!

נקרא יחד לעצירת סיפוח אדמות הכפר והריסת הבתים. נעמוד יחד עם תושבי וואלג׳ה במאבקם על אדמותיהם, והתנגדו איתנו למהלכים המסכנים כל אפשרות עתידית לסיום הוגן של הכיבוש ולעתיד של שלום, עצמאות, שוויון וצדק לשני העמים.

הצעדה תתקיים בשבת, ה-16.9. בשעה 15:30 נצא ממלון האוורסט בבית ג'אלה, ונצעד ביחד לעבר הכניסה לכפר.

האירוע מאורגן במשותף על ידי פורום המשפחות השכולות, ארגון "לוחמים לשלום" ותנועת "עומדים ביחד".

הסעות לצעדה: ירושלים – יציאה מגן הפעמון בשעה 14:30 תל אביב – יציאה מרכבת מרכז בשעה 13:45 חיפה- יציאה ממרכזית המפרץ בשעה 13:30 באר שבע- יציאה משדרות רגר (בתחנות ליד האוניברסיטה) בשעה 13:15 שעת חזרה משוערת: 17:30 להרשמה הכנסו לקישור:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxxO5_r2iexVc7iMGBUI4xjGPpZGKOftJny2XheIPTBkw3Gw/viewform


יש גבול!!!

נועה גור גולן נכלאה בפעם השלישית ל-30 ימים וכלואה כבר 74 ימים, הדס טל נידונה בפעם השנייה ל-30 ימים וכלואה כבר 50 ימים, בגין סירובן להתגייס ולקחת חלק בדיכוי העם הפלסטיני.

נקיים משמרת כלא על ההר שמעל כלא 6 ביום שבת, ה-16.9.2017, בשעה 18:00.

נקודות ההסעה למשמרת: 15:45 בנייני האומה בירושלים, 16:45 צומת הרכבת-בגין בדרום תל אביב, 17:00 צומת נמיר-ארלוזורוב שליד רכבת מרכז בתל אביב, 18:00 על ההר שמעל כלא 6.


בבקעת הירדן עם תעאיוש! ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

מדי שבוע יוצאת קבוצת פעילים לבקעת הירדן, שם הורסים כוחות הכיבוש מקומות יישוב בדואיים באופן שיטתי, מונעים גישה למשאבי מים ואדמות מרעה ומגבילים ללא הרף את חופש התנועה של התושבים הפלסטינים.

בשבוע הקרוב נצא שוב לפעילות במספר מקומות באזור, כדי ללוות את התושבים לאדמותיהם, ולסייע להם לעמוד על זכויותיהם.

נצא לליווי רועים וחקלאים בבקעה, לפעילות משותפת של ישראלים ופלסטינים!

לפרטים: 055-9409175.


מפגינות ומפגינים בשייח' ג'ראח בשישי (וגם בראש השנה) : לא להמשך גירוש משפחות

בשישי הזה ה-15.09 בשעה 16:00, נפגין יחדיו בשכונת שייח ג'ראח. מי משעוניינת/ן בשעה 15:15, נתאסף ליד תחנת הרכבת הקלה "יפו מרכז" ונסע יחד לשייח ג'ראח.

אחרי שמונה שנים בהן לא פונתה אף משפחה בשייח ג׳ראח, ביום שלישי ה-5.9 גורשה משפחת שמאסנה מביתה בשכונה. הבית רוקן כולו, ובחסות כוחות משטרה ומג"ב, נכנסו אליו מתנחלים.

גירוש משפחת שמאסנה עלול להצית גל חדש של פינויים בכל השכונה ולהציב איום ממשי מעל ראשן של עשרות משפחות נוספות. אנחנו חייבים להיות שם ולמנוע את הפינוים הבאים!

אנו קוראים לכל מי שאכפת להם/ן להצטרף אלינו להתנגדות לעקירת המשפחות מביתם, לייהוד השכונה הפלסטינית ולחוקים המפלים המאפשרים ״תביעות שיבה״ ליהודים בלבד.

נבוא להישמע, להשמיע, ולהקים קול צעקה על העוול!

https://goo.gl/y8D3w4

המשפחה יושבת באוהל מחאה בפתח ביתה כל יום מהבוקר עד הערב. כל מבקר ומבקרת לזמן קצר או ארוך ובכל שעה מוזמנ/ת בחום, זה משמעותי ומחזק להראות להם שישנה תמיכה פוליטית בהם ושאינם לבד בהתמודדות עם העוולות.

ראש השנה בשייח ג'ראח - יום חמישי, 21.9 18:30 רחוב קונדר 5

תושבי שייח ג'ראח מזמינים את כל מי שמאמין ומאמינה בשוויון ומוחים כנגד פינוי תושבים פלסטינים מבתיהם -לארוחת חג שני בשיח ג'ראח.

תושבי השכונה, פעילים וחברים יציינו יחד את ראש השנה היהודי בארוחה חגיגית מול בית משפחת שמאסנה שפונתה מביתה (ואוכלס מיד על ידי מתנחלים). נעמוד יחד איתם מול אותם הכוחות הפועלים מפחד, שנאה וגזענות, ונראה שאפשר גם אחרת- לפעול מתוך הערכה, אמפתיה, סולידריות ואהבה.


הצטרפו אלינו! שבת בדרום הר חברון עם תעאיוש ‎‎‎‎‎‎‎‎

קבוצת פעילים/ות יוצאת מדי שבת לליווי חקלאים פלסטינים בדרום הר חברון - בואו לקחת חלק בפעולה ישירה נגד הכיבוש.

יום יום מתנחלים וכוחות הצבא מתעמרים בפלסטינים, פולשים לאדמותיהם, ומונעים גישה של חקלאים ורועים לאדמותיהם. בשבת הקרובה, 16 בספטמבר, נצא שוב לפעילות במספר מקומות באזור, כדי ללוות את התושבים לאדמותיהם, ולסייע להם לעמוד על זכויותיהם. בואו להכיר את המציאות העכשווית בשטחי הגדה.

לפרטים והרשמה (לא בסמס): 0532363884.

אנא עשו מאמץ להירשם עד יום שישי בשעה 16:00 כדי שנוכל לארגן מקום לכולכם/ן. לצערנו לא נוכל להבטיח מקום לפונים/ות לאחר שעה זאת. זיכרו להביא תעודת זהות, מים, כובע ואוכל למשך היום. כדאי לקחת בחשבון הבדלים תרבותיים בבחירת הלבוש.

אנו זקוקים לתמיכה כספית להמשך פעילותנו: תרומה כספית תעזור לנו לכסות הוצאות שונות, כגון שרותים משפטיים, תחבורה, חומרי בניין וכלי חקלאות.

לפרטים: https://www.taayush.org/?page_id=2 תעאיוש