הודעות לעיתונות 

סיור חרום בשייח ג'ראח - עוצרים את צו הגירוש!


משפחת שמסנה בשייח' ג'ראח בסכנת גירוש מיידי מביתה - משמרת מחאה מחר שישי ה-11/8.

תושבי שייח' ג'ראח עומדים בימים אלה בפני פינויים חדשים משפחת שמסנה עלולה להיות מפונה מביתה ביום שישי הקרוב משמרת המחאה תתקיים השבוע בסימן הזדהות עם המשפחה התושבים קוראים לכל מי שמתנגד לפינויים להצטרף למאבק המתחדש

אנו קוראים לכל מי שאכפת להם מצדק וזכויות אדם נוכחותכם חשובה מאד

מחר יום שישי 11/8 תתקיים משמרת בתמיכה במאבקם

משמרת המחאה מתחילה בשעה 16:00 נפגשים בגן שייח' ג'ראח על המדרכה החדשה, דרך שכם פינת רחוב דלמן נסיים ליד בית משפחת שמסנה.

***

System Message: WARNING/2 (<string>, line 18); backlink

Inline strong start-string without end-string.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 18); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

היום שישי 4.8 עוצרים את הפינוי - מונעים את התבערה הבאה סיור חירום בשייח ג'ראח

יום שישי, 4.8, 16:00 גינת שייח ג'ראח, דרך שכם

משפחת שמאסנה נדרשת לעזוב את ביתה בשכונת שייח ג'ראח ולהעבירו לידי מתנחלים. ב-9 לאוגוסט ייכנס לתוקף צו פינוי התובע מהם לפנות את ביתם. אם ימומש הצו יהיה זה הפינוי הראשון בשכונה מזה שמונה שנים - אז הוצאו משפחות מבתיהן והחלה המחאה בשכונה. אם ימומש הצו יהיה זה פינוי שיסלול את הדרך לריקונה של השכונה מתושביה הפלסטינים. עשרות משפחות נוספות כבר נמצאות תחת איום דומה.

ירושלים בקושי הספיקה להתאושש מגל האלימות האחרון - וכבר הממשלה, המתנחלים והמשטרה מלבים תבערה חדשה. חידוש צווי ותביעות הפינוי מלמדים שהוסר המעצור ושהממשלה מאיימת לשבור את הסטטוס-קוו בשכונה.

השתלטות מתנחלים על שייח ג'ראח לא תעבור בשתיקה. אנחנו באים להתנגד לייהוד ירושלים המזרחית ולחוקים מפלים המאפשרים את פינויים של ערבים. אנחנו קוראים לכל מי שאכפת להם לבוא לראות את המתרחש ולעמוד איתנו - נגד הפינוי!

רקע: רוב רובם של תושבי שייח ג'ראח הינם צאצאים של פליטים פלסטינים ממערב ירושלים, יפו, חיפה, לוד וישובים נוספים. אחרי קביעת הגבולות ב-1948, התושבים שוכנו במקום בכדי למצוא להם פתרון כפליטים. מאז כיבוש מזרח ירושלים על ידי ישראל ב-1967, החלו תהליכים משפטיים שמטרתם לפנות את המשפחות. תביעות הפינוי מבוססות על הטענה כי הקרקע נמצאה בבעלות יהודית לפני 48', ולמרות שהחוק קובע שהתושבים הפלסטינים אינם יכולים להנות מאותה הזכות, ולתבוע חזרה את האדמות והבתים שהיו בבעלותם לפני 48'. המציאות המפלה בה קיים חוק אחד ליהודים - המאפשר קבלת בעלות על נכסים מלפני 48' בעוד חוק אחר אוסר זאת על ערבים - משמשת כבסיס לפינוי התושבים מבתיהם ולהקמתה של התנחלות לאומנית חדשה בלב שכונה פלסטינית.