הודעות לעיתונות 

דחוף: המשמרת היום מבוטלת


עקב הורדת המצלמות, השבת הסטטוס קוו, החלטת הווקף על חזרה לתפילות בהר הבית, והפסקת המחאה הפלסטינית, ההפגנה שתוכננה להיום בשער שכם מבוטלת.

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 3)

Missing matching underline for section title overline.

--------------------------------------------------------------------
הודעה מקורית

היום (חמישי) משמרת מחאה בשער שכם: עומדים בסולידריות נגד כוחנות ממשלת הימין, נגד הבערת העיר ומלחמה בתושבים.

עומדים בסולידריות כנגד כוחנות הממשלה. היום (חמישי) 27 ביולי שעה 18:00 שער שכם

המחאה המזרח ירושלמית נמשכת. אתמול (שלישי בערב) נפצעו לפחות 13 מתפללים, בהם עיתונאים ואנשי צוות רפואי, כתוצאה מפיזור אלים של המשטרה. המגנומטרים הוסרו, אבל שינויי הסטטוס -קוו החד צדדים של הממשלה ממשיכים - ומולם גם המחאה. הסיבה הישירה היא הכוונה הישראלית להציב מצלמות אבטחה רבות שנתפסות בצד הפלסטיני כעוד אמצעי משטור ודיכוי, אבל יכול להיות שהמחאה גם תתרחב ותפנה נגד בעיית היסוד: הכיבוש במזרח ירושלים ושאר השטחים הכבושים. זה הזמן שנתייצב לצד המזרח ירושלמים ונשמיע מסר של תמיכה. הסולידריות שלנו היא גם עם המחאה הלא אלימה שנתקלת באלימות משטרתית וגם עם הזעם הפלסטיני על הכיבוש המתמשך.

את האלימות ושפיכות הדמים של השבוע האחרון ניתן היה למנוע. ההחלטות החד-צדדיות של ממשלת ישראל נועדו לשנות את הסטטוס קוו ולכפות החלטות במקום אשר תלוי בהדברות. אלו החלטות פוליטיות במסווה בטחוני – שעלו עד כה בחייהם של 7 אנשים ומאות פצועים.

בעודם מביעים מחאה לא אלימה דרך חרמות ותפילות משותפות, מזה קרוב לשבועיים תושבי מזרח ירושלים נמצאים תחת התקפה אלימה. המשטרה נוהגת במפגינים כאילו היו אויבים והרשויות משתמשים בעונשים קולקטיביים. כוחנות זו גבתה עד עכשיו את חייהם של ארבעה מתושבי העיר.

נעמוד נגד כוחנות ממשלת הימין, נגד הבערת העיר ומלחמה בתושבים. נעמוד בסולידריות עם המפגינים ונתמוך בזכותם לכניסה חופשית אל חרם אל-שריף ולחופש מדיכוי.

אירוע בפייסבוק http://tinyurl.com/ybm795oh

הודעה קודמת

System Message: WARNING/2 (<string>, line 29)

Block quote ends without a blank line; unexpected unindent.

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 29)

Missing matching underline for section title overline.

--------------------------------------------------------------------
הפגנת חירום: הממשלה מבעירה את ירושלים!

היום בערב מוצאי שבת בשעה 20:30 - הפגנת חירום בכיכר פריז בירושלים נגד הממשלה שמבעירה את ירושלים.

לא ניתן לממשלה להבעיר את ירושלים! لن نسمح للحكومة بأن تحرق القدس! לא ניתן להם לגרור את כולנו לעוד מלחמה! لن ندعهم يجرّونا جمعًا لحربٍ اخرى!

כבישים חסומים, עוצר על שכונות, ושוטרים בכל רחבי העיר – ובכל זאת, אין ביטחון בירושלים. כי ככה לא משיגים ביטחון – ככה משיגים תבערה. اغلاق شوارع, منع تجوّل في الأحياء, ورجال شرطة في كل المدينة - ومع هذا, لا أمن في القدس. لأن هذه ليست الطريقة لتحقيق الأمن - هكذا يؤججون الأوضاع.

אנחנו כבר מכירים את זה יותר מידי טוב. שוב הממשלה בוחרת באלימות, ושוב מי שישלם את המחיר זה כולנו. ובדיוק בגלל זה – אנחנו צריכים לעצור אותם. نحن نعرف هذا جيدًا جدًا. تختار الحكومة مرّة اخرى العنف, ومرّة اخرى نحن ندفع ثمن هذا الخيار. وبالذات لهذا السّبب - علينا نحن ان نوقفهم.

במקום לבחור בעוד סבב אלימות, צריך להיאבק לסיום הכיבוש ולשלום ישראלי-פלסטיני, בו ירושלים המזרחית תהיה בירת המדינה הפלסטינית, ותובטח הגישה החופשית למקומות הקדושים של בני כל הדתות. רק כך ניתן יהיה לשים סוף לאלימות ולפחד. بدل ان نختار جولةً اخرى من العنف, علينا ان نناضل من أجل انهاء الإحتلال, ومن أجل السّلام الاسرائيلي-فلسطيني, والذي يضمن ان تكون القدس الشّرقيّة عاصمة الدولة الفلسطينيّة, وتضمن حرّيّة الوصول الى الأماكن المقدّسة لأبناء جميع الأديان. هكذا وهكذا فقط يمكننا انهاء العنف والخوف.

במוצאי שבת, 22 ביולי, בשעה 20:30 בכיכר פריז בירושלים, ליד בית ראש הממשלה, נפגין ביחד נגד הניסיון של הממשלה לגרור את כולנו לסבב נוסף של הסלמה. הצטרפו אלינו. يوم السّبت, الموافق 22.07, السّاعة 20:30 في ميدان باريس في القدس, بجانب بيت رئيس الحكومة, سنتظاهر معًا ضد محاولات الحكومة جرّنا جميعًا نحو جولة اخرى من التّصعيد, انضموا الينا.

אירוע פייסבוק כאן: https://www.facebook.com/events/690805324377440/?ti=cl