הודעות לעיתונות 

לא להחשכת עזה! לא עימות נוסף בעזה! המחאה נמשכת!


לא להחשכת עזה! לא לדרדור המצב הבטחוני! כן לחיים של כבוד ותקווה משני עברי הגבול! קול אחר מזמינה את מי שאכפת להם/ן להצטרף למחאה מתמשכת מחר יום שישי 23.6 - 10:00 – 13:00 בצומת יד מרדכי (משמרות של שעה) לפני שבוע ממשלת ישראל החליטה לצמצם את אספקת החשמל המועטה גם כך לעזה. השבוע ההחלטה מתממשת בפועל ולתושבים יש 45 דקות פחות חשמל מתוך ה 4 שעות בממוצע שהיו למשפחה עד כה. אנו ממשיכים למחות על הפעולה הלא מוסרית והמסוכנת. הצטרפו אלינו למשמרות של שעה ביום שישי בין 10:00-13:00 בצומת יד מרדכי. אין, ולא יכולה להיות, שום הצדקה לענישה קולקטיבית כזו. זוהי מדיניות אכזרית ובלתי מוסרית! זהו צעד שעלול לדרדר את אזורנו לעימות דמים נוסף. במציאות הנוכחית, ההתפרצות האלימה הבאה באזורנו הינה רק עניין של זמן וחיי כל תושבי האזור יהפכו שוב לסיוט! אנו נקרא לממשלה לפעול באופן מיידי להקלה על התושבים בעזה ולפעול להשגת הסכם עם המנהיגות בעזה, אשר יביא לשקט מתמשך ותקווה לתושבי האזור משני צידי הגבול! בפייסבוק: https://facebookbrand.com/wp-content/themes/fb-branding/prj-fb-branding/assets/images/fb-art.png https://www.facebook.com/events/116014029004307 שלום רב!

זו תזכורת לגבי אירוע המחאה היום (שישי) בצומת יד מרדכי החל מ 10:00. למי שמגיע, נא להביא כובע, מיים וקרם הגנה. אין במקום צל. אפשר לבוא לחצי שעה, שעה או יותר. רק בואו!

למי שמגיע ברכבת. נא להגיע לרכבת שדרות ולעדכן אותנו. נוכל לאסוף אותכם: 054-4689001 (אריק).

ליצירת קשר: אריק ילין – 054-4689001

---------- Forwarded message ---------- From: רלוקה - זזים בזכות עשרות פעילים ופעילות מסורים, הצלחנו להאיר את השמיים ללילה אחד עבור תושבות ותושבי עזה המוחשכת. פעילי זזים, ביניהם גם רבים מתושבי הדרום, התאספו אתמול בערב בחוף אשקלון והפריחו 150 פנסי נייר במחאה על החלטת הממשלה לקצץ באספקת החשמל לרצועה. עתה פורסם כי ישראל כבר החלה ליישם את ההחלטה, ומדובר כרגע בצמצום קטן בלבד, אך גם לו יש חשיבות מכרעת - אנו נמשיך בלחץ ונהדהד את הקריאה שלנו כדי למנוע קיצוץ נוסף באספקת החשמל לשני מליון ילדים, נשים וגברים בעזה: נתניהו טוען שנושא החשמל הוא נושא ״פנים פלסטיני״ ומתנער מאחריות, אנו מעוררים הד באמצעות פעולה שמעבירה מסר לשני מליון פלסטינים שיחגגו עוד מעט את חגם בלי חשמל ומים נקיים. למעלה מ-3200 פעילים הצטרפו לקריאה הדחופה ודרשו מהשר ליברמן לבטל את ההחלטה ולמנוע את האסון ההומניטרי חסר התקדים שעומד בפנינו. אנחנו לא שותקים. רלוקה, מעיין, גיל, אלי, שדא ובנג׳י, צוות זזים.

שלום רב!

זו תזכורת לגבי אירוע המחאה היום (שישי) בצומת יד מרדכי החל מ 10:00. למי שמגיע, נא להביא כובע, מיים וקרם הגנה. אין במקום צל. אפשר לבוא לחצי שעה, שעה או יותר. רק בואו!

למי שמגיע ברכבת. נא להגיע לרכבת שדרות ולעדכן אותנו. נוכל לאסוף אותכם: 054-4689001 (אריק).

פרטים נוספים והרשמה למטה.

להתראות!

לא להחשכת עזה! לא לדרדור המצב הבטחוני! כן לחיים של כבוד ותקווה משני עברי הגבול!

קול אחר מזמינה אותכם להצטרף אלינו למחאה מתמשכת

יום שישי 23.6 - 10:00 – 13:00 בצומת יד מרדכי (משמרות של שעה)

אשרו ושתפו בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/116014029004307

ליצירת קשר: אריק ילין – 054-4689001

לפני שבוע ממשלת ישראל החליטה לצמצם את אספקת החשמל המועטה גם כך לעזה. השבוע ההחלטה מתממשת בפועל ולתושבים יש 45 דקות פחות חשמל מתוך ה 4 שעות בממוצע שהיו למשפחה עד כה. אנו ממשיכים למחות על הפעולה הלא מוסרית והמסוכנת. הצטרפו אלינו למשמרות של שעה ביום שישי בין 10:00-13:00 בצומת יד מרדכי. אין, ולא יכולה להיות, שום הצדקה לענישה קולקטיבית כזו. זוהי מדיניות אכזרית ובלתי מוסרית! זהו צעד שעלול לדרדר את אזורנו לעימות דמים נוסף. במציאות הנוכחית, ההתפרצות האלימה הבאה באזורנו הינה רק עניין של זמן וחיי כל תושבי האזור יהפכו שוב לסיוט!

אנו נקרא לממשלה לפעול באופן מיידי להקלה על התושבים בעזה ולפעול להשגת הסכם עם המנהיגות בעזה, אשר יביא לשקט מתמשך ותקווה לתושבי האזור משני צידי הגבול!


ביוזמת ארגון "זזים" חתמו אלפי אזרחים ישראלים על הקריאה למנוע את האסון ולא לקצץ את אספקת החשמל לרצועת עזה. עכשיו החלטנו להגביר את הלחץ, כדי שהקריאה שלנו תהדהד אצל מקבלי ההחלטות ובתקשורת בארץ ובעולם:

מחר, יום שני, 19.6, בערב נפגש באזור גבול עזה ונפריח 150 פנסי נייר עם נרות.

אנחנו ניפגש מחר בשעה 19:45 במגרש החנייה של מרכז ביג פאשן אשדוד, ליד צומת עד הלום, ומשם נמשיך יחד למיקום המדויק.

בהתאם למספר הנרשמים, הסעה מאורגנת תצא רק מתל אביב. ההסעה תצא מתחנת רכבת ארלוזורוב - מסוף אל על הישן בשעה 18:30. על מנת להירשם להסעה לחצו כאן

לברורים לגבי ההסעה ניתן לפנות לבנג׳י, אחראי הסעה- 054-7256429

לשאלות וברורים נוספים שלא קשורים להסעה, ניתן לפנות אלי (גיל) 050-6995265

נשמח לראותכן ולראותכם יחד נאיר את השמיים

מיליוני תושבי עזה עומדים בפני אסון הומניטרי חסר תקדים - ואסור לנו לעמוד מנגד!


הודעה קודמת באותו נושא: "לשקם את עזה - לא להחשיך!!"

דגל שחור מתנוסס מעל החלטת ממשלת ישראל לתמוך בקיצוץ החשמל (הזעום בלאו הכי) לעזה. אנו, פעילי תנועת קול אחר משדרות ועוטף עזה נצא להפגין תחת הסיסמה:

"לשקם את עזה - לא להחשיך!!" צומת יד מרדכי - מחר (שישי 16.6.17) בשעות 12:00 - 15:00.

לפרטים בפייסבוק: https://www.facebook.com/OtherVoiceSdeortGaza/?fref=ts

להתראות, נעמיקה ציון, קול אחר

נ.ב. ראו למטה גם הודעה לעיתונות שפירסם "בצלם" ועצומה של תנועת "זזים" באותו נושא.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 111)

Title underline too short.

נ.ב. ראו למטה גם הודעה לעיתונות שפירסם "בצלם"  ועצומה של תנועת "זזים" באותו נושא.
_________________________________

Nomika Zion Tel: 054-7689181 / 08-6624447 Email: nomika@migvan.org.il

---------- Forwarded message ---------- From: רלוקה - זזים

חם כל-כך. כבר הדלקת מזגן היום? ל-2 מיליון בני-האדם שחיים בעזה אין אפילו מים קרים במקרר, כי החשמל עובד רק 4 שעות ביום. ישראל שולטת על העברת החשמל לרצועה, אבל במקום להזרים עוד חשמל כדי למנוע אסון, הממשלה מתערבת במאבק כוח בין אבו-מאזן לחמאס על חשבון שני מיליון הילדים, הנשים והגברים שחיים בעזה - והחליטה לקצץ את אספקת החשמל לרצועה בחצי.

ההחלטה עוד לא יצאה לפועל ועדיין לא מאוחר - הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון למנוע אסון ולהמשיך להזרים חשמל לעזה:

הצטרפו עכשיו כבר עכשיו בתי החולים בעזה נאלצים להשבית מחלקות שלמות, מפעל התפלת המים מושבת והמחסור במי שתייה מחריף. מיליוני ליטר של שפכים לא מטוהרים זורמים לים התיכון עד כדי סכנת מגיפה אזורית, כי מתקן הטיהור מושבת גם הוא. מיליוני תושבי עזה עומדים בפני אסון הומניטרי חסר תקדים - ואסור לנו לעמוד מנגד. הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון להזרים חשמל לעזה:

הצטרפו עכשיו תושבי עזה סובלים ממחסור בחשמל כבר שנים, אבל המצב החמיר כשישראל הפציצה את תחנת הכוח היחידה ברצועה ב-2006 ושוב במהלך המלחמה ב-2014. כמעט שלוש שנים מאז, ישראל עדיין מונעת כניסה של חלקי חילוף לתיקון תחנת הכוח.

עכשיו אבו-מאזן הודיע שהוא מקצץ בכמעט 40% את העברות הכספים לישראל עבור אספקת חשמל לעזה, כדי ללחוץ על שלטון החמאס. ישראל יישרה קו עם אבו-מאזן, והחליטה לצמצם בכמעט חצי את אספקת החשמל, על חשבון 2 מיליון תושבי עזה - למרות שגם לצבא וגם לשרים ברור שההחלטה עלולה להוביל לאסון הומניטרי חסר תקדים. גם בצה״ל וגם בממשלה לא שלמים לגמרי עם ההחלטה החריפה והיא עדיין לא יצאה לפועל - בואו נפעיל עכשיו לחץ על שר הביטחון כדי למנוע אסון:

הצטרפו עכשיו מעל לפוליטיקה ולמאבקי הכוח, יש לנו אחריות אישית ואנושית אחד על השני. בוודאי כשמדובר בתושבי עזה שנמצאים כבר 10 שנים תחת מצור ותלויים בישראל - בנו - לאספקת חשמל, מים ומזון. זה רגע שבו אסור לעמוד מנגד - זה הזמן לעמוד יחד ולהשמיע את קולנו למען 2 מליון בני אדם שחיים לצדנו.

בתקווה,

רלוקה, אלי, מעין, שדא ובנג׳י - צוות זזים

למידע נוסף:

ארגון גישה במכתב לשר הבטחון: אסור לצמצם את כמות החשמל הנמכר לעזה, 11.6.17:

http://act.zazim.org.il/go/604?t=12&akid=1038.8418.-c59ui/

דוח של ארגון גישה על התשתיות בעזה:

http://act.zazim.org.il/go/605?t=14&akid=1038.8418.-c59ui

זזים היא ארגון עצמאי שיוזם קמפיינים ופעולות שמאפשרים לאזרחיות ולאזרחים להשפיע על סדר היום הציבורי. ---------- Forwarded message ---------- From: Amit Gilutz

13.6.2017 הודעה לעיתונות - לפרסום מיידי

גם אם הרשות הפלסטינית מתנכלת לתושבי עזה אסור לישראל להתנער מאחריותה לגורלם

ברצועת עזה מתחולל אסון הומניטרי שיש לו השלכות קשות וחמורות, לעיתים אף קטלניות, על כשני מיליון תושבים. ללא אספקה שוטפת של חשמל נפגעים כל תחומי החיים ומושבתות גם מערכות המים והביוב, הזורם ישירות לים. מציאות זו היא חלק ממדיניות המצור שישראל מטילה על הרצועה כבר עשר שנים, ואשר גוזרת על תושביה חיים בעוני מחפיר ובתנאים כמעט בלתי אנושיים שאין להם אח ורע בעולם המודרני.

למרות מציאות בלתי נסבלת זו, החליטה ממשלת ישראל לקבל את תכניתה האכזרית של הרשות הפלסטינית לצמצם עוד יותר את אספקת החשמל לרצועה. אם תיושם החלטה זו יתדרדר המצב ברצועה עוד, וספק אם ניתן יהיה להמשיך לחיות בה.

אין מדובר באסון טבע או בגזירת גורל. לו זה היה המצב, סביר שישראל הייתה ממהרת להתגייס ולשגר משלחת הומניטארית. מדובר במציאות שיצרה ישראל, במו ידיה, באמצעות יישום של מדיניות אכזרית ומרושעת כבר עשר שנים.

ישראל יכולה, וחייבת, לשנות מציאות זו.

לפרטים נוספים: עמית גילוץ, 054-6841126, amit@btselem.org בצלם - מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים ת.ד. 53132, ירושלים 9153002. טלפון: 02-6735599

T

---------- Forwarded message ---------- From: OCHA oPt

הודעת המתאם ההומניטרי מטעם האו״ם בשטח הפלסטיני הכבוש, רוברט פּייפּר, על המצב ההומניטרי המידרדר במהירות בעזה ירושלים, 14 ביוני 2017

המתאם ההומניטרי מטעם האו״ם בשטח הפלסטיני הכבוש, רוברט פייפר, הזהיר היום מפני ההשלכות הרות האסון של צמצום נוסף באספקת החשמל לרצועת עזה על תנאי חייהם של שני מיליון פלסטינים. הוא קרא לרשות הפלסטינית, לחמאס ולישראל להציב את רווחתם של תושבי עזה בראש סדר העדיפויות ולנקוט את האמצעים הדרושים למניעת סבל נוסף. האו״ם כבר קרא לקהילה הבינלאומית לתמוך במאמצי הסיוע ההומניטרי המוגבלים שלו כדי למנוע את קריסתם של שירותים חיוניים ומצילי חיים, לרבות שירותי בריאות, אספקת מים, תברואה ושירותים עירוניים.

השבוע הסכים הקבינט הישראלי לצמצם את אספקת החשמל לרצועת עזה, בעקבות החלטת הרשות הפלסטינית על קיצוץ של 30% בתשלומים החודשיים שהיא משלמת עבור אספקת חשמל זו.

אם בעקבות הנחיות הרשות הפלסטינית תיושם ההחלטה, הרי שהמצב יהיה הרה אסון. ההפחתה תמצם את אספקת החשמל למרבית משקי הבית וספקי השירותים בעזה לכשעתיים ביום.

השירותים הניתנים בבתי החולים, אספקת המים, טיהור השפכים ושירותי התברואה כבר קוצצו באופן דרמטי מאז אמצע חודש אפריל, וכעת הם תלויים כמעט לחלוטין בדלק לשעת חירום באספקת האו״ם. צמצום נוסף באספקת החשמל יחייב לספק מדי חודש מיליון ליטר דלק במסגרת פעולות האו״ם כדי לשמור על פעילות מינימלית ב־186 מתקנים חיוניים ברחבי הרצועה.

"התארכות נוספת של הפסקות החשמל עלולה להוביל לקריסה מוחלטת של שירותים בסיסיים, לרבות פעולות קריטיות במגזרי הבריאות, המים והתברואה," אמר מר פייפר. "אסור שתושבי עזה ישמשו בני ערובה במחלוקת הפלסטינית הפנימית ארוכת השנים הזו," הוסיף.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 206)

Bullet list ends without a blank line; unexpected unindent.

למידע נוסף, פנו אל אופיר פוירשטיין, 054-3311836, feuerstein@un.org

OCHAOPT.ORG היום, שני 5 ביוני - יום השנה החמישים לתחילת הכיבוש - תיערך בחיפה הפגנה יהודית-ערבית נגד הכיבוש. ההפגנה תתחיל בשעה 21:30 בכיכר פאריס, ומשם נצעד לשדרות בן גוריון.

לוחמים לשלום: 50 שנה זה יותר מידי! בימים אלו מציינים בישראל 50 שנה למלחמת ששת הימים, מלחמה שבעקבותיה כבשה ישראל את עזה, רמת הגולן ואת הגדה המערבית והחלה בשליטה צבאית על מיליוני פלסטינים. אנחנו בלוחמים לשלום, תנועה שפועלת למען פתרון הסכסוך דרך סיום הכיבוש וכל צורות האלימות בין הצדדים, מאמינים ש-50 שנה הן יותר מידי.

אל תגידו יום יבוא - הביאו את היום! בשבועות האחרונים ובאלו שיבואו ערכנו ואנו עורכים פעילויות שונות במתכונת ישראלית-פלסטינית כדי לקרוא למציאת פתרון לסכסוך בדרך של הידברות ולסיום הכיבוש. הצטרפו אלינו

עומדים ביחד نقف معًا זוכרים את התחושות במהלך המלחמה האחרונה בעזה? את הטילים שנפלו פה בשדרות, בב"ש, בעוטף עזה ובת"א? את הפחד? את החרדה? את הדאגה העצומה? את הכאב על המוות המיותר? אנחנו יודעים שאתם זוכרים, וכמוכם זוכרים גם תושבי עזה – את הפצצות שנפלו עליהם מהאוויר, את המצוקה, את האימה, את הילדים שמתו סתם. גם אנחנו וגם הם לא רוצים שזה יחזור, וגם אנחנו וגם הם יודעים – עוד מלחמה היא אף-פעם לא הפתרון. כדי לשים סוף למלחמות אנחנו חייבים לשים סוף לכיבוש, ולהגיע לפתרון של שלום ושתי מדינות עצמאיות. לישראלים ולפלסטינים שחיים כאן מגיע שקט וצדק. בואו נצא למאבק מול מי שרוצים שהמצב יישאר כמו שהוא – ונעצב את העתיד שלנו בעצמנו.

לקראת האירוע פרסמה המפלגה הקומוניסטית גילוי דעת המתחיל כך: "הכיבוש שהחל במלחמת יוני 1967 ויובל השנים שחלפו מאז היה וממשיך להיות קו פרשת מים פוליטי ורעיוני בחברה הישראלית. מול פשעי הכיבוש והמלחמות התכופות, הגובים מחיר אנושי וחברתי כבד, ממשיכים שוחרי השלום והדמוקרטיה במערכה לסיום הכיבוש ולמען הפיכת קווי ה-4 ביוני 1967 לגבול של שלום בין שתי מדינות עצמאיות – ישראל ופלסטין, ולמען שתי בירות בירושלים״.

اليوم. الاثنين 5 يونيو. الذكرى الخمسين لبداية الاحتلال. سيعقد في حيفا مظاهرة اليهود والعرب ضد الاحتلال. انها ستبدأ في الساعة 21:30 ساحة باريس. من هناك سوف نسير بن غوريون شارع.

هل تذكرون الشّعور خلال الحرب الاخيرة على غزة؟ هل تذكرون الصواريخ التي وقعت في سدروت, بئر السّبع, في بلدات حدود غزة وفي تل ابيب؟ هل تذكرون الخوف؟ الفزع؟ القلق العظيم؟ هل تذكرون ألم الموت الغير ضروري؟ نحن نعرف انكم تذكرون, ومثلكم يذكر سكّان غزة - يذكرون القنابل التي سقطت عليهم من السّماء, المحن, الرعب, الاطفال الذين ماتوا بدون هدف. نحن كما هم لا نريد ان تُعاد الحرب, ونحن, كما هم نعرف - حربًا اخرى ابدًا لم ولن تكن الحل. لكي ننهي الحروبات علينا ان ننهي الاحتلال, ان نصل حلًا للسّلام لدولتين مستقلتان. للاسرائيليين والفلسطينيين الذين يعيشون هنا يستحقون الراحة و العدالة. تعالوا ننطلق بنضال ضد كل من يريد ان يبقى الحال على ما هو - ولكي نصمم مستقبلنا بيدنا. להצטרפות למאבק - للإنضمام للنّضال:

https://www.standing-together.org/wegothope בואו היום ב' לחיפה, ונעמוד ביחד למען שלום של צדק ועצמאות לשני העמים

انضموا إلينا يوم الاثنين المقابل في حيفا، لنقف معًا من اجل سلام عادل واستقلال للشعبين: https://www.facebook.com/events/301852373587278/

לעמוד האירוע בפייסבוק

לפרטים נוספים »

להרשמה להסעות מיפו ותל אביב

תחנות איסוף להסעה (רשימה זאת היא המעודכנת והנכונה)

  • יפו, 19:45, גן השניים, רחוב יפת פינת ד"ר ארליך
  • ת"א, 19:50, רחוב אלנבי פינת יהודה הלוי
  • ת"א, 19:55, דרך נמיר פינת ארלוזרוב
  • ת"א 20:00, דרך נמיר פינת אינשטיין

לפרטים נוספים יובל 050-5613924 - פאדי 054-3038526